voor liet Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Een verrassing Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6609 DONDERDAG 14 OCTOBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur IIEUSDEN. Voor het diploma typen slaagden op Tiet te Eindhoven g'e- houdien examen de dames Anneke Kleinlooh alhier, Eieni de Graaff te Meeuwen en Nélly van Herpt te Herpt. De geslaagden genoten hun opleiding 'bij! de Eerw. Zus ters alhier. Donderdag bracht een ge zelschap ouden van dagen een'be zoek aan onze gemeente. Het ge zelschap werd rondgeleid door de Edelachtb. Heer A.. van Delft, waarna in het Wapen van Amster dam aan een koffietafel werd aan- fezeten, waarbij Burgemeester Dir. weens en zijn echtgenote uit Don gen en Burgle me esteir v. Delft en zijn echtgenote aanzaten. Door de oudste van de oudjes werden bloemen aangeboden aan mevr. Sweens en mevr. v'. Delft, terwijl aan tafel het woord jyend gevoerd door de heer Snels, voor zitter van het comité, tevens wet houder der gemeente Dongen. Oo'k de Burgemeesters van Heus den en D ongen voerden het woord, terwijl door de oudste van het gezelschap een woord werd ge sproken. Alle aanwezigen ontvingen een ansichtkaart van het oude gemeen tehuis. Thans zijn de inwoners van Heusden en omgeving; in de gele genheid, de feestelijkheden van hielt 50-jarig regfeepingjsjubileum en de troonsafstand van Koningin Wil li el mi na en de kroning en inhul diging van Koningin Juliana te zien, daar van a.s. Zaterdag af in „Het Wapen van Amsterdam" een volledige reportage vÖ>n deze 'ge beurtenis gedraaid zal worden. Aansluitend aan deze reporta ge zal tevens „de nationale film „Moederdes Lands" vertoond wor den. Voor bijzonderheden verwij zen we naar de advertentie, doch wij willen er wel even op wijzen, dat er ook speciale kindervoorstel lingen zullen zijn, zodat verwacht mag worden, dat de kinderen op deze en niet op de avondvoorstel lingen komen, opdat er zodoende meer plaats voor de volwassenen beschikbaar zal zijn. In verband met de verto ning van de Oranjefilm alhier, zal de N.V. A.L.A.D. extra dien sten rijden vanuit de -omliggende gemeenten. (Zie advert.) Op de Schutsboom van „St. Blasius" alhier, werd Zondagmid dag, begunstigd door prachtig herfstweder, de eindwedstrijd, te vens onderling concours gehouden der gilde „St. Catharina" uit Herpt. Des avonds kwamen de gilde- broeders in het clublokaal Hotel Central bijeen voor de prijsuitrei king. De hopman van St. Blasius memoreerde vooraf deze prettige en amusante wedstrijd en de on derlinge eensgezindheid en met een waarderende toespraak her dacht hij het 35-jarig lidmaatschap van de schutsbroeder C. de Kort van St. Catharina te Herpt en bood hem namens St. Blasius een waardevol cadeau aan. Verder zeg de hij voor het uit, te schrijven nationaal concours door S:t. Catha rina aller steun en medewerking toe. De heer M- de Kort sprak een dankwoord, waarna de prijzen wer den uitgereikt aan 1M. v. Leeu wen, (2. W. v. Ka sferen, 3. A. de Kort, 4. G. van Hemert. Na deze uitreiking dankte de hopman van St. Blasius allen voor deze geslaagde schuttersldag. De .uitslagen van de com petitie van de biljartbond Waal wijk en omstreken zijn K.O.T. 2—W.B.C. 2 5—3. H.B.S. 3—K'O.T. 3 6—2. T.iO.P. 3—K.O.T, 43—5. KjO.T. ,5Amusement 2 2—6. Zaterdag .speelt K.O.T. tegen H. B,S. en Maandag tegen D1.O.B. Beidie partijen worden gespeeld in ihiet café van de heer A. N00- ten-vdn X'ijk1 alhier. AALBURG. Maandag 18 Oct. a.s., des avonds- ;om 7 -uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan, Dis. v. d'. Berg van Utrecht. 'Vanwege de Staatk. Ger. Kiesvereniging zal a.s.. Zaterdag avond een vergaderingi worden ge houden ,in het kerkgebouw der Ger. Gemeente. Die heer Andrieis Vos zal een inleiding houden over het onderwerpi„Gods Oppermo- gendheid". All ^belangstellenden zij tl wel kom. (Zi-e advert.). AALST. De heer G. J. van Roekei, sinds 1 April vorig jaar hoofd der Chr. school te dezer plaatse, is benoemd tot leraar aan de Chr. Lagere Landbouwschool te V-orden en hoopt daar 1 Febr. a.s. in func tie te t re den. Mej. Donkersloot was zo on gélukkig! om te struikelen en daar bij 'haar pols te breken, terwijl een zoontje van P. van Driel op het speelterrein der Chr. school door te vallen een gebroken arm bekwam De heer I. Kraa'ij uit Andel is benoemd tot tijdelijk onderwij zer aan de operib. lagere school. CAPELLE. Met een druk bezochte, ge zellige receptie en een feestavond voor de leden en hun dames, heeft de postdui venver. „De Luchtvaart," i.l. Zaterdagmiddag en -avond in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart; haar 25-jarig be staan gevierd. Tijdens de receptie kwamen af gevaardigden v. verschillende post duivenverenigingen uit de naaste omgeving en deputaties van plaat selijke vereniginglen hun opwach ting maken. Tal van prachtige bloemstukken o.m.. van de duiven- verenigingen uit Waalwijk, Kaats heuvel, Loonopzand en Dongen, alsmede van de motorclub „Marij ke", voetbalverenig. „Wit Zwart'J schaakvereniging „De Vrije Pion", IJsclub „Het Eendennest", muziék- ver. „Kunst na Arbeid", werden aangeboden. Tijdens de feestavond kwam de muziékver. „Kunst na Arbeid" de j u bi 1 e re nde po stdui venver enigin g' een serenade brengen, terwiji later ook nog Burgemeester Smit van zijn belangstelling! bljjk gaf. In een hartelijke toespraak bracht de ze de iubilaresse da rik voor de steun, welke de plaatselijke Groe ne Kruisvereniging door organisa tie van TB.C.-duivenvluchten reeds verschillende malen heeft genoten. Die heren P. Nieuwenhuizen, A. Versteeg, W.. Versteeg en H. van Kampen, die 'vanaf de, oprichting lid' Zijn en dus met de. yereniginig iïun zilveren Jubileum vierden, hadden een extra Tiulde in -ont vangst te nemen. voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter,- is een tube Hamea Gelei (Mijnhardt)pr. 75 ct. EETHEN. Het bestuur van Re afdeling Eethjen der P. v.jd. A. belegt in ledenvergadering! op Vrijdag! 15 Oct. a.s. in café de Zwaan te Ge nde ren. Aanvang 's avonds om half acht. jOpi de agenda staat o.a. bespre king winterwerk. Alle leden zor gen dus- dat Ziji op deze belang'h rijke vergadering aanwezig zijn. Er is gelegenheid om zich, voor de aanvang van de vergadering, als lid op te gevenv GENDEREN. Op heden Donderdagavond, hoojjt de N.C.V.B. afd. Genderen, in het schoolgebouw een vergade ring te houden, terwijl: de heer dan een onderwerp zial behandelen, Beroepen blij! de Geréf. kerk alhier, cand. B-oeinga uit Hagrlem. Vrijdagavond ,om 7 uur zal in café „de Zwaan" alhier ee-11 vergadering! worden gehouden, waarin de hgpr Aantjes voor de Chr. Boeren- en Tuindersbonid hoopt te spreken over„D e toe komstige landbouw politiek 'h Trouwe opkomst der leden wordt verwacht. 's-GRAVENMOER. Naar wij van bevoegde zijde vernemen ligt het in de bedoeling van het bestuur van het fanfare corps „Euterpe" om in Januari 1949 een bazar voor de vereniging! te houden. LAND VAN ALTENA. Indertijd werd een ccgnmis- sie ingesteld, die moest onderzoe ken of de stichting van een Te huis voor Ouden van Dagen in de classis Almkerk van Geref. kerken raison zou hebben. Na een nauw keurig onderzoek is evenwel vast komen te staan, dat er teveel onze kere factoren zijn, waardoor de stichting van een dergelijke inrich ting niet rendabel zou zijn, zodat men thans de plannen heeft laten varen. NEDERIIEMERT. In verband met de ver plichte keuring van alle huisslach tingen (ingaande 1 October 1948) is het noodzakelijk, dat hierbij on derstaande voorschriften in acht worden genomen De dieren mpeten levend en ge slacht worden gekeurd. De aan giften moeten een week van te vo ren op het gemeente-secretarie ge schieden, onder overlegging van een slachtvergunning van de Plaat selijke Bureauhouder., terwijl het Jieprloon dan tevens moet worden betaald. De levende keuring geschiedt overal: op Vrijdag en Zaterdag). De slachtdagen voor de geslach te keuring zlijri. voor de gemeente Nederhemert vastgesteld op Dins dag en Donderdag. Onze plaatsgenote mejuffr. Schulz heeft zitting in de sociaal- culturele commissie van de Stich ting ter bevordering! van de Wel vaart in de Bommelerwaard. Die commissie heeft tot taak sti mulerend en coördinerend te wer ken. De raad dezer gemeente 'komt heden Donderdag om half drie in openbare zitting bijeen. Heden Donderdag, des na middags van. 34 uur, zal ten hui ze van Dr. Reiser weer zitting worden gehouden door het consul tatiebureau voor onderzoek van zuigelingen. RIJSWIJK. De Herv. pastorie alhier zal gerestaureerd worden, in verhand met hlet feit, dat zie betrokken zal worden door de beroepen predi kant. Burgemeester Bax, die de pastorie bewoonde, zal' zich zolang vestigen in de pastorie van Gies sen tot zlijn nieuwe ambtswoning te Andel' gereed1 is. OUDENDIJK. Onder het rundvee: van de landb. PI. deed zich een geval' van miltvuur voor met dodelijke afloop. iVEEN. Woensdag; 20 October zal D.V. voor de Ger. Gem. alhier optreden, Bs. J. v. d. Berg van Utrecht, des nam. 2.30 en des avonds om 7 uur. WIJK. Vrijdag 8 Oct. j.l. overleed in de leeftijd van bijna 85 jarein. de hieer N. v.. d. Maaden, gepen- sionneierd' kantoorhouder der P.T. T. alhier. In hem verliest de ge meenschap een harer nuttigste le den. die od velgjlei terrein een grote activiteit ontwikkelde. Het verenigingsleven ging hem bijzon der ter harte en bij meer dan één gelegenheid' kon men hem dan ook van zijn warme liefde vóór en hartelijk medeleven in het wel en wee van plaatselijke verenigin gen horen getuigen. Hij liet het echter niet bij woor den alleen, maar wekte door zijn bezielend voorbeeld algemene be wondering en navolging, getuige zijn initiatief tot het houden van een collecte ten bate vari een kerk orgel voor de Ned. Herv. kerk te Wijk, voor welk, met succes 'be kroond streven, hem 13 Mei P920 een aandenken werd geschonken in de vorm van een ztnveren be ker. Gerugsteund door een bekend Amsterdams philantroop, werd op zijn initiatief in 1893 de bekende mandenfabriek „de Vlijt" opgericht, die als werkverschaffingsobject destijds een belangrijk aandeel ge had heeft in de materiële verhef fing van de arbeidersklasse, die toen in armoede leefde. Als blijk van waardering voor dit bij' uitstek sociale werk, dat door hem als directeur belangeloos werd opge bouwd, ontving hij bij zijn 25- jarig jubileum de onderscheiding van Ridder in de Orde van Oran-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1