Sportnieuws. Gevonden en verloren voorwerpen Distributiemededelingen Nieuwe bonnen voor Tabak, je-Nassau. Meermalen deed hij zich kennen als vurig aanhanger van 't Koninklijk Huis, o.a. in 1904 ter gelegenheid van de opening van de Nieuwe Maasmond, toen Koningin Wilhelmina op Haar doorvaart door de Maas op zijn initiatief een rijkelijk met verschil lende gewassen gevulde mand werd aangeboden en het laatst in 1946, toen Prinses Juliana hem met-een bezoek vereerde om daar mee het verzet tegen de gehate Duitsers te eren, waaraan hij zijn zoon had moetien offeren. Meer dan 50 jaren was hij ere-voorzit- ter van cle Oranjeverenigingen, die tijdens zijn leven werden opgericht. Na 3 5-jarige trouwe dienst werd hij in 1924 als kantoorhouder der P.T..T gepensionneerd. 'Van de oprichting tot zijn dood toe was hij voorzitter de laat ste jaren lid' van de pl. afd. van „Volksonderwijs" en getuigde in woorden en geschrift van zijn liefde voor het Openbaar Onder wijs, dat voor hem zijn grote aan trekkingskracht ontleende aan het feit, dat het over scheidsmuren heen de.eenhied ziet, die ons align bindt. Moge de familie troost vinden in de gedachte, dat met hem een goed vader en rechtschapen mens is heengegaan. Hij ruste in vrede! WAARDHUIZEN. Es. L. J. Goris Je E111- mererfscheidenveen heeft bedankt voor het beroep naar de Gerief. Kerk art. 31 K.P. alhier. AALST. De met spanning tegemoet ge ziene laatste competitiewedstrijd die Roda 1 Zaterdag j.l. te Wer kendam speelde tegen Koz. Boys 2 is in een 33 gelijk spel geëin digd, zodat beide ploegen in pun- tenaantal nogJ gelijk staan (29). De Boys hebben echter nog een wedstrijd te spelen tegen Ameide. Na tien minuien neemt Roda de leiding, door een goed schot van midvoor van Oo'ijen. Die thuisclub maakt echter gelijk, zodat met 1 1 gedraaid wordt. Egn toegekende strafschop Bezorgd de gastheren de leiding 12. De Roda-soelers komen er nu steeds beter in, mid voor en linksbinnen Kersten sco ren kort na elkaar 32. Dit doet de Boys verwoed aanvallen en kort voor het einde komt de gelijkmaker 33. Een goed eind verhouding van deze spannende, sportieve ontmoeting, door de heel den Hartog op goede wijze ge leid. Roda 2 kwam vooraf, ook voor hun laatste wedstrijd dit seizoen, in het veld tegen Koz, Boys 3 en behaalde een 3o-overwinning. Zaterdag a.s.. zal het eerste elf tal haar eerste bekerwedstrijd spe len en wel uit legen Brake! I. VEEN. Het eerste elftal der v.v. Achil les speelde j.l. Zaterdag voor de bekerronde uit tegen Well 1 en won niet 4--1. Het tweede moest wegens niet opkomen van Zuili chem onverrichter zake huistoe. A.s. Zaterdag speelt het eerste tegen Zuilichem een thuiswedstrijd 0111 4 uur voor de bekerronde. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA: J.l. Zaterdag s peel de het eerste uit tegen SI eeu- wijk. In een zeer spannende wed strijd werd een welverdiende 2o overwinning behaald. Het derde speelde gelijk 11 tégen Noad 2. De bekerwedstrijd voor het tweede tegen Andel I werd uitgesteld. A.s. Zaterdag speelt hqt eerste thuis tegen Stedoco uit Hoornaar. Aan spanning zal het ongetwijfeld niet ontbreken, want die bezoekers, die, aangemoedigd door hujn suc cessen in voorgaande wedstrijden, alles op alles zullen zetten om te winnen, zullen in die Geel-Zwar- ten tegenstanders vinden, die ook op beide punten beslag zullen wil len leggen. Aanvan|g[. vier uur. "N.iO.A.D1. II speelde j.l. Zater dag een uitwedstrijd - tegen Wil helmina III. Uitslag 11. A.s. Zaterdag speelt het 2e elf tal een thuiswedstrijd tegen de kampioen van hun afdeling Hei louw I. Aanvang 4 uur. A.s. Vrijdagavond houdt de v.v. Noad eien algemene lede 11 vergade-, ring in de zaal van de heer Duis- terwinikel. De agenda vermeldt verschillende belangrijke punten, zodat aller opkomst dringend ge wenst is. Lea en toont 'dat de be hangen der vereniging u ter harte gaan en komt allen. Aanvang' half acht. WERKENDAM. Uitslag voetbalwedstrijden Zwerver-Koz. Boys alhier 13. Koz. Boys IIAalst I 33. GEVONDEN Een ceintuur van -een jurk. Terug te bekomen bij de postcommandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. GEjVDNfDE'N op de weg van Sleeuwijk naar Woudrichem, 1 vul pen. Te b'evr. bij F. Smits, B 96, Woudrichem. GEiVONDEN in liet dorp* Meeu wen, een nieuwe damesportemon- naie en op de weg Meeuwen Drongelien een witte damesschoen. Terug te bekomen 'bij D. in 't Veld, D rongelén. GEVONDEN Een zilveren bro che met blauwe steen. Terug te bekomen bij P. Larik'haar Mjd., Babiloniënbroek. GEVONDEN: Een broche. Te rug te bekomen bij A. Treffers, B 103, Genderen. GEVONDEN1 Manchester jas. Terug te bekomen bij de Rijkspo litie te Eethen. VERLORENEen blauwe ga bardine herenjas op de weg van Ba'b.-Broek naar Uitwijk. Inlich tingen of terug te bezorgen bij Ant. Groenieberg, Uitwijk G 46. VERLOREN 1 portemonnaie met inhoud, van Oudheusden maar Heusden. Terug te bez. bij Gebrs. v. d. Merwe ..Bouwonderneming, Heusden. VERLOREN Een zilveren arm band op de Hogie Maasdijk te Veen. Terug te bez. bij Arie den Dekker, Hoge Maasdijk 43, Veen. VERLOREN Een 'lichtgroene dameswant met kap, ingebreid met bruin en terra. Gaande van U.LjO. schoof te Aalst over het veer te Veen naar Aalburg. Terug! te be zorgen Bij Dirk de Graaf f, kleer maker, Aalburg. VERLOREN Een vulpen. Te rug te bezorgen Hoge Maasdijk 8, Veen. Distribuliekring GELDERMALSEN In verband met de reorganisatie van dé Distributiekring Geldermal- sen worden met ingang van 25 tober 1948 enige wij'zigjingjen aan gebracht t.a.v. de bestaande uit- reiklokalen en zittingsdagen in de tot de kring Gieldermalsen ressor- te re nd e ge m een te n Voor het in ontvangstnemen van distributiebescheiden, indienen en afhalen van formulieren, bijzonde re afbeid, textiel e.d. dienen bie trokkenen zich, ingaande 25 Oc tober 1948 aan onderstaand sche ma te houden. Zuilichem op Woensdag en Vrij dag voor de gemeenten Zuilichem, Nieuwaal, Brakel, Poederoijen en Aalst. Kerkwijk op Vrijdag voor de gemeenten Kerkwijk, Bruchem, Ne- derhemert. Ammerzoden op D onderdag voor de gemeente Ammerzoden. De periodieke uitreiking van bonkaarten blijfI, zoals voorheen, ter plaatse "geschieden. De eerstvol gende bonkaart-uitreikingi wordt t. z.t. in de bladen gepubliceerd. Te winkeliers, grossiers en pro ducenten worden schriftelijk me degedeeld, op welke dag en uur de inlevering 'dient te geschieden. Teneinde teleurstelling te voorko men dienen betrokkenen zich stipt te houden aan de voorgeschreven inleveringsdag en uur. De ma-uitreiking van de bon kaarten 81-2 aan personen woon achtig in de gemeenten behorende tot de Distributiekring Geldermal- sen zal o.m. plaats vinden te Zalt- bommel, ten distributiekantore op Vrijdag 22 October a.s. van 912 uur v.m. en van 23 uiur n.m. UITREIKING TOEW. SCHEER ZEEP AAN KAPPERS. Herenkappers kunnen in het tijd vak van 18 t.m. 29 October a.s. per formulier MD 23341 aan vragen indienen voor scheerzeep voor de 12e en 13e periode 1948 en de ie en 2e periode 1949. Bij inlevering van de aanvragten dient te worden overgelegd het door de Centrale Ambachïsadmi- nistratie afgegleven „bewijs van 'in schrijving 1948". Zonder bedoeld bewijs van inschrijving kan geen verstrekking plaats hebben. DISTRIBUTIEKRING TILBURG NA-LTTREIKING BONKAAR TEN. De Directeur van de Dislributie- kring Tilburg maakt het volgende bekend De na-uitreiking van de bon kaarten 812 voor de periode van 24 October tot 18 December 1948 vindt volgens onderstaand schema plaats. 'Voor deze uitreiking moeten worden pvergelegd de distributie stamkaart en de inwisselingsbon 810. Woensdag 20 October 1948 Kaatsheuvel, voor de gemeenten Kaatsheuvel, Loon op 'Zand en Sprang-Capelle. Vrijdag 22 Oct. 1948 Waalwijk voor de gemeenten Waalwijk, Dru nen en Heusden. VERSCHUIVING LEEFTIJDS GROEPEN NIEUWE BON KAARTEN. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat bij de uitreiking van de bonkaarten 901 voor voe dingsmiddelen, welke op 19 De cember a.s. in gebruik genomen zullen worden en welke uitreiking in het tijdvak van 25 October 18 December plaats heeft, de leeftijdsgroepen wederom 1 jaar zullen worden opgeschoven. De uitreiking zal als volglt ge schieden A-kaarten aan personen^ gebo ren in 1928 en eerder; B-kaarten aan personen, gebo ren-in 1929 t.m. 1934; C-kaarten aan personen.,, gebo- j ren in 193.5 t.m, 19443 D-kaarten aan personen^ gebo ren in 1943 t.m. 194Z.. E-'kaarten aan personen, gebo ren in 1948 en later. Deze indeling blijft gedurende het gehele jaar 1949 gehandhaafd. Tegelijk met de bovengenoem de bonkaarten zullen weer tabaks en versnaperingenkaarten worden uitgereikt. Hierbij zal echter geen keuze meer mogelijk zijn. Alle mannelijke personen, ge boren In 1931 en eerder, ontvan gen een taöakskaart. Alle perso nen geboren in 1932 en later ont vangen een versnaperingenkaart. Aan alle vrouwelijke personen, ge boren in 1931 en eerder, zal een „diversen" kaart worden uitge reikt. Op deze „diversen" kaarten zul len t.z.t. bonnèn worden aangewe zen voor het betrekken van ta baksartikelen of versnaperingen. Wijziging in de bonaanwij zing. Van 24 October af zullen de bonnen voor tabak tegelijk met de bonnen voor voedingsmiddelen worden bekend gemaakt. Tn de 'bonnênlijst van 21 Oc tober zullen derhalve bonnen wor den aangewezen voor 6 rantsoenen tabak (tabaks-kaart) en 2 raritsoe- neii tabak (gecombineerde kaart), bestemd' voor het tijdvak Van 24 October t.m. 6 -November. In verband hiermede worden voor de week van 17 t.m. 23 Oc tober van de tabakskaart de bon Tabak 116 voor twee rantsoenen sigaretten of kerftabak en van de gecombineerde kaart de bon Ta bak 119 voor één rantsoen sigaret ten of 'kerftabak aangewezen. Uitslag aanbesteding voor het bou wen van 13 woningen te Heusden Bij de gehouden aanbesteding1 van 13 woningen voor die gjcme en- te Heusden, werd als volgt inge- sch reven Peters, Escharen f 137.496. Pepping, Kaatsheuvel f 132.150. Idem f 135.000. P. v. Straten en Zn., Woudrichem f 133.884. Idem f 134.664. v. d. Wal en Smit, Amsterdam f141.000.- Bredlero's Bouwbedr. f128.500. Idem f129.350. Struycke, Tilburg f141.838. Idem f144.204. S. de Vries, Breda f 135.200.' v. Plouwelingen, 's Bosch f124. 500. Idem f 125.500.— Gebrs. v. d. Merwe, D ordrecht f131 -300- v. Tilburg, Nootdorp f 137.300. Idem f 13 73 3 o- Volleriberg, Os f 130.2 50.— Idem f131400. v. Boxtel f 127.400.. Idem f128.400. J. v. Wjijjk en Zn., Pleusden f 134.900. Idem f 137.400. Kooien, Waalwijk f 635.100. Kramer, Genderen f130.100. Joh. 'Verbeek, Eindh. f 130.125. Idem f130.990. Begroting' f 130^.800. Architect Ir. J. H. v. Er-pen, 's Bosch. DE SCHOENENPRIJZEN. Hier en daar blijkbaar circule rende geruchten als zou een be langrijke stijging! van de schoenen- prijzen te verwachten zijn, zijn ten enenmale uit de lucht gegrepen. Een zodanige stijging is in de toe komst geenszins te verwachten. De geruchten zijn waarschijnlijk ont staan door de plannen tot aanpas sing van de prijzen van inlandse huiden aah die voor geïmporteer de huiden, ten einde aldus het subsidie op het vee te verminde ren, zonder verhoging: van de prijs voor rundvlees. Aangezien de in dustrie echter het gehele jaar voor namelijk reeds de duurdere buiten landse huiden heeft verwerkt, zal deze aanpassing weinig verschil maken en behoeft men zich dus in dit opzicht voor de schoenen- prijzen niet bevreesd te maken. Gezien het ruime aanbod van schoenen heeft men uit de kringen van handel en industrie zelfs reeds opheffing der prijsvoorschriften verzocht, omdat men op een da ling der schoenenprijzen rekent. Zolang echter niet onomstotelijk vaststaat, dat bij vrijlating de prij zen zullen dalenv blijven de p'rijs- voorschriften gehandhaafd. NEDERHEMERT. Over de maand September. GeborenGeertruida, d. van A. van Aalst en C. van der Heijden Hendrika Adriana, d. van F. A. Remmerde en G. üuwerkerk Wil- lemina, d. van L. Keijnemans en W. Ros.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2