voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM UlRttl 1M 05 de d^J INGEZONDEN komen tengevolge van het bericht, dat ook deze toren.onder monu mentenzorg valt. De heer Prinse vreest, dat pet nu wel io jaar zal duren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. •nog alles zullen doen om hun plan uitgevoerd te krijgien. Aa nbie d ing giem ee n te rekeni n g 1945. Deze rekening geeft voor de gewone dienst een ontvangst aan van f 161.250.74, een uitgaaf van f 57-753-67, alzo met een nade lig saldo van f3497.07. Ce kapi- taaldienst geeft aan een ontvangst van f 148.902.48 en uitgaaf van f 201.913.36, alzo met een nadelig saldo van 'f 53010.88. De Voorzitter zegt, dat deze cij fers niet zo somber zijn als ze lijken, omdat er een gedeelte als achterstallige inkomsten reeds is binnengekomen en verwacht mag1 worden, dat ook nog een yerder gedeelte zal binnenkomen. Ee vijf raadsleden worden aan gewezen als commissie óm deze re ke ni ng te o n de r zo eke n Verkoop perceeltjes bouwterrein in het dorp Ge nel ere 11. Ee Voorzitter deelt mede, dat de gemeente zoals bekend, op Zusterenhof in Gendieren van de kerk een perceel grond heeft ge kocht, waarvoor thans de goed keuring is binnengekomen. Het perceel is groot 39 Arie 68 c.A.^ de koopsom bedraagt f4285.10. Ee gemeente heeft ook nog over genomen van H. Saakes een stukje grond giroot 270 M2 voor liet be drag van f337.50. B. en W. zouden aan Hak een gedeelte giroot 1200 M2 wil gver- geven voor f1160.aan Hagen een gedeelte g'root 9 Are 9 c.A. voor f958.60, terwijl ook Treffers, die met zijn bouwplannen in een vergevorderd stadium is gekomen,, een gedeelte zou willen heb ben ^groot 5 A. 72 c.A. teglen de prijs van f.510.Er blijven dsui 2 perceeltjes over samen groot 17 A. en 18 Are. Deze kunnen echter nog niet worden verkocht, omdat er nog noodwoningen op staan. Ee raad hecht er zijn goedkeu ring aan om de aangegeven per ceeltjes onderhands te verkopen aan de heren Hak, Hagen en Tref fers. Ee vergadering! wordt geschorst. Na heropening komt aan de or de de kwestie van de ovlerlast, die honden veroorzaken en waardoor vooral de schapenhouders meerma len schade ondervinden. Besloten wordt de honden voor het belastingjaar 1949 van een penning te doen voorzien en de politieverordening in dien zin te wijzigen, daat de bepaling: in de politieverordening, waarin het ver boden wordt, honder zonder dat deze onder beheer van de eige naar zijn, in het veld te doen 'los lopen, wordt gewijzigd zodanig dat gelezen wordt„in een straal van 50 meter onder beheer van de ei genaar is. Rondvraag. Ee heer v. d. Heuvel informeert hoe of het staat met hiet monu ment dat zal worden opgericht. Ee Voorzitter antwoordt, dat de plannen eindelijk zijn goedgekeurd, de architect is opdracht verstrekt maatregelen te treffen, dat tot de uitvoering kan worden overge gaan. Ee heer Prinse vraagt of de Biesheuvel ook weer zijn straat verlichting kan krijgen, vroeger waren er een drietal lichtpunten, nu brandt er geen enkel. Ee Voorzitter zegt, dat de be lofte is gedaan, dat alle lichten voor de winter weer zullen bran den. Ook is toegezegd, dat er klokken zullen komen. Be heer Prinse vraagt of de gemeente niet iemand kan aanstel len, die de bevoegdheid heeft de gewone herstellingen aan de straat verlichting te doen uitvoeren. Ee Voorzitter is het ermede eens lAi I jonker Fris kweekt eigen fruit in eigen tuinen... het ooft wordt zó na de pluk voor U tot jam geconserveerd en bereikt Uw tafel, nog geurend naar de boomgaard! U begrijpt, dat het bezit van eigen bongerds ook kostenbesparend werkt. Daarom is jam van Jonker Fris niet alleen een bijzondere delicatessemaar ook goedkoop! dat het goed is dat alles in een hand komt. Die heer Gouda informeert hoe of het met de jachtgeweren zit die verloren zijn geglaan. Naar hij heeft vernomen zijn er plaatsen waar de vergoedingl door de ge meentebesturen is uitbetaald. Ee Voorzitter zegt, dat er over deze kwestie reeds veel te doen is geweest. Hel is echter zo, als ze in het tijdvak van 1015 iMjei 1940 zijn ingeleverd, worden door de Niederl. regeringl vief goed en moet men de schade opgeven bij de schade-enquête. Zijn ze even wel ónder de Duitsers ingeleverd, dan krijgt men geen vergoeding, omdat men redeneert, dat men aan het bevel tot inleveren geen gevolg! had moeten geven. Ee heer Gouda vindt dit zeer onbillijk. Een ingezetene mocht onder de Euitse bezetting een jaar lang zijn jachtgeweer behouden. Toen moest hij, als hij geen N.S. B.-er wilde worden, dit inleveren, vandaar dat hij het inleverde. Be Voorzitter is het ermede eens ,dat dit onbillijk is, doch zio zijn er meer eh ook nog andere gevallen. Het Ts niet helemaal on mogelijk, dat het ingenomen stand punt zal worden gewijzigd. Ee heer Gouda vraagt hoe het staat met de straat langs en de erven bij de nieuwe woningen, dat is een onhoudbare toestand. Ee Voorzitter zegt, dat B. en W. hebben gedaan wat mogelijk is en hij is het ermede eens, dat de mensen zo niet kunnen blijven zitten, doch de goedkeuring1 voor een afdoende verbetering is nog steeds niet binnen. Ee bedoeling van het Bureau te Al 111 kerk is voorlopig provisorisch een grep pel achter de woningen te doen graven. Ee heer Gouda vraagt of de huizen te Meeuwe.n mef goed keuring van B. en W. worden af gewerkt, de ene woning is me(t rode, de andere met bruine pan nen gedekt. Hij vindt dit een vre selijk gezicht. Be Voorzitter zegt, dat B. en W. hierin rechtstreeks weinig heb ben te vertellen. Ce verzekering is gegieven, dat de bruine pannen betier van kwaliteit zijn dhn de rode en men "beweert dat verschil van kleur juist modi is. Ook de pannen die door het vervoer heb ben geleiden, zullen naar men heeft toegezegd, door andere worden vervangen. Wethouder Sterkehburg zou gaarne zien dat de twee volgende woningen dezelfde pannen krijgien. Eie vergadering wordt hierop ge sloten. Na deze sluiting wijdt de Voor zitter nog enige waarderende woorden tot de verslagglever, de heer Roza, in verband met diens onlangs gevierde gouden jubileum, waarna hij hem gelukwenste met dit feit en zijn waardering uitsprak voor de wijze waarop de versla gen worden gfegleven. De heer Roza dankte voor de aan zijn adres gerichte woorden. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Veen, October 1948. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik voor onderstaan de regels een plaatsje willen ver zoeken in uw veelgelezen blad., waarvoor bij voorbaat mijn dank. Onlangs kreeg een bewoner van de Nieuwstraat alhier aanschrijving van het college van B. en W., dat hij het oude ijzer, dat bij ziijn woning was opgeslagen, en waar in deze man handelt, en dus zijn b ro o d me de moe t ve rdi e ne n, moe^f opruimen en er een andere op slagplaats voor zoeken, daar dit ijzer de Nieuwstraat zeer „ont sierde". Hoewel er reeds langer dan een jaar ijzer bij 's mans woning was opgeslagen en niemand er nog ooit last van had gehad, zo schijnt toch op zeker ogenblik het col lege van B. en W. er plotëelinig hinder van gekregen te hebben. En hoewel er, zoals het spreek woord zegt „wel een stok ie vin den is als men een hond wil slaan", zo was het toch ook .niet kwalijk te nemen, daar het nu eenmaal niet past, dat er in een straat, die (naar de gedachten van B. en W. tenminste) speciaal schijnt te worden bewoond door renteniers die stil kunnen leven, ook een oudijzerhandelaar woont. Maar als het geacht college dan zo bezorgd is voor de sierlijkheid van de Nieuwstraat, zullen zij er goed aan 'doen de navoljgfende re gels ter harte te nemen. Zoals net college- bekend is, zijn er in de afgelopen zomer aan de Nieuw straat een vijftal dubbele gemeen tewoningen giereed gekomen. Op zichzelf, gezien de huidige wo ningnood ook in deze gemeente, een aangenaam en verheugiend feit. Maar minder aangenaam voor de bewoners van 'de Nieuwstraat en ook voor de voorbijgangers is het feit, dat de zgn. septietanks, die bij deze woningen zijn aange bracht, uitlopen in het kikkersloot je, dat langs de iNeuwstraat loopt, waarin het water (behoudens de luttele malen per jaar dat ér zgn.' gevloeid wordt en er wat vers water binnenkomt) altijd stil staat. Het gevolg is dat reeds nu, nadat deze woningen nog slechts twee maanden bewoond zijn, deze sloot een zeer onaangename lucht gjaat verspreiden, wat, afgezien van het „zeer onsierlijke", een zeer onge zonde historie is, in een straat waar ongeveer 120 grote en kleine menseh dagelijks moeten verkeren en veel kinderen hun vermaak moeten zoeken. Indien de heren van het geacht collegle met deze dingen nog niet bekend zijn, zul len zij èr goed aan doen eens te informeren 'bij de verschillende be woners van de Nieuwstraa't of zich te overtuigen door hun reukorga nen eens boven voornoemde sloot te houden en zjo van de liefelijke geuren te gieriieten, die er reeds nu na 2 maanden uit opstijgen. Indien men binnenkort in Veen inpiaats van een Nieuwstraat ,of een Kronkelsteeg, gleen s tin le ste eg onder de straten wil tellen, zullen er maatregelen genomen dienen te worden. Allen die wel eens door de z.g.n. Putsteeg naar Waalwijk zijn gegaan, zullen weten welk een on dragelijke stank de sloot die langls de Putsteeg loopt (vooral bij buiigj weer en in de avond) verspreidt. Welnu, eer men een jaar ,yerder is (als voordien geèn maatregelen genomen worden) zal men niet meer naar de Putsteeg behoeven te gaan om zich aan allerlei lie felijke geuren te vergasten, maar kan men in Veen aan de Nieuw straat terecht. Eat dit een groot gevaar voor de volksgezondheid op zal gaan leveren, behoeft wel geen betoog. Indien men in Veen (na de nu gedempte, zgn. typhus-sloot bij de molen) niet andermaal een ziekte- haard in de gemeente wil Rebben, zal men er goed aan doen, „de put te dempen eer het kalf ver dronken is" en niet pas daarna, zoals de gewoonte is. Nabij Waal wijk loopt de stinksloot tenmin ste niet door een bebouwde straat, maar door het veld waar geen mensen wonen, behalve dan de woonwagens, die zo nu en dan in de Putsteeg staan. Nu en dat zijn toch ^maar" woonwagenmen sen en het uitvaagsel der maat schappij en voor die lui komt het niet zo nauw. Zo schijnt men er tenminste in Veen over tè denken, getuig,e het enige tijd geleden plot seling verbannen van een woon wagen, die ruim een jaar lang een paar honderd meter ver ia de Veense steeg had giestaan en van welks bewoners niemand ooit overlast had ondervonden, naar een plaats, die een half uur gaans van het dorp, midden in het veld ligt. Ook bij deze gelegenheid is gedacht aan het spreekwoord van de hond en de stok en daar is deze zomer in Veen wel meer aan gedacht. Eat deze mensen een half uur ver moeten om een blik drink- o V. VAN WAGENBERG-FESTEN VLIJMEN 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7