Distributiemededelingen Dienstregeling Ned. Spoorwegen Rechtzaken Gevonden en verloren voorwerpen I NZET 6000 k.g. geperst Roggestroo Administraties Verzekeringen Hotel „CONCORDIA" OPROEPING Notaris DUYNE te Heusden A. J. GORTER GORINCHEM pixzxzxzx: TE KOOP: LIKEUREN, sterke en alle andere dranken ging van een slachtvergunning van de Plaatselijk Bureauhouder, ter wijl het keurloon dan Levens Be taald moet worden. Ee slachtdieren moeten worden bedwelmd, in de lengte glekliiefd (voor varkens dus geen harst), de organen moeten aan het slacht dier blijven bevestigd en met pen zindelijke haak opzij van het slacht dier opgehangjeii (punt van de tong blijft aan het slachtdier Krans, darmen en milt moeten aanwezig zijn (niet in warm water bewarenWater, zeep1 en hand doek moet ter beschikking zijn. Ee kéuringsdaglen voor Brakel zijn Einsdag en Donderdag. Ee keuring van levende dieren geschiedt overal op Vrijdag! en Za terdag. CAPELLE. Na een verblijf van 21/2jaar in het Verre Oosten keerde ónzie dorpsgenoot, de oorlogsvrijwilliger E. Both Az'n. één dezer dagen bij zijn ouders terug, die hem natuur lijk met blijdschap begroetten. Ook de buurt toonde zijn blijdschap over de behouden thuiskomst. Onder grote belangstelling van familie en kennissen herdach ten de echtelieden P. Sterrenburg- de Jong aan de Nieuwe vaart j.l. Woensdag de dag!, waarop zij 50 50 jaar geleden in het huwelijks bootje stapten. Vielen kwamen het gouden echtpaar persoonlijk hun gelukwensen aanbieden en tal van bewijzen van médelevien hadden zij in ontvangst te nemen. In de loop dezer week is de trekpqnt, welke geruime tijd de overtocht aan het veer over de Nieuwe Maasmond heeft onder houden, uit de vaart genomen. Het overzetten geschiedt thans weer per stoom pont. v DRONGELEN. In de plaats van mejuffr. Schukking fungéert mej. H. v. d. Schans thans als leidster van de af deling „Be Macht van het Klei ne". DUSSEN. In de vergadering! van het waterschap „Het Zuideveld" wend aan de heer L. Hoevenaren, we gens bereiken van hoge leeftijd, eervol ontslag verleend als be stuurslid en werd als zodanig met meerderheid van stemmen be noemd, de lieer R. J. Middelkoop Aan de heer C. van den Oven werd eveneens wegens het berei ken van hoge leeftijd eervol ont slag verkend als machinist; in zijn plaats werd benoemd de heer L. A. van den Oven. Op 1 Nov. a.s,. hoopt de heer Jac. van Rijswijk de dag te herdenken, dat hij voor 40 jaren als watermolenaar in dienst trad bij de Zuid-Hollandse Polder. EETHEN. Ee heer G. Wansink, uit de bezettingsjaren nog wel bekend, thans adjunct-secretaris der C.B. T.B. slaagde aan de Landbouw Ho geschool te Wagieningien voor het Ingenieursexamen. Op Eins dag 19 Oct. had er in cle nabijheid van het gemeen tehuis in het dorp Eethen ,een vrij ernstig auto-ongleluk plaats. Ee heer Benckhuizen, IJsfabrikant te Waalwijk, reed met zijn bestelwa gen op weg' naar Rotterdam, van af de pont te Erongelen in de richting Meeuwen. Vanuit de rich ting Meeuwen naderde de vracht wagen van de N.V. Destructor Son. Op het kruispunt voor het ge meentehuis werd de bestelwagen van de heer Benckhuizen in de flank geramd en van voren ge heel in elkaar gedrukt. Van de beide inzittenden kreeg de chauffeur, de heer Benckhuizen, enig letsel. Ee eerste hulp vwerd' verkend door Zuster Nederlof. Er. Aanen uit Wijk constateerde na zijn aankomst ter plaatse, enige glasvvonden, een lichte hersen schudding en enige kneuzingen. Ee vrachtauto werd niet be schadigd. Naar wij vernemen zal de wachtmeester W. van der Pol .op 1 Nov. a.s, worden gepension- neerd. Ee heer v. d. Pol was meer dan 29 jaar in deze ge meente werkzaam, aanvankelijk als gemeenteveldwachter en later als Wachtmeester bii de Rijkspolitie. Moge het hem glegfeven worden om nog lang' in gezondheid van zijn pensioen te genieten. GENDEREN. Uit goede bron vernemen wij, dat het bestuur van de Oran jevereniging! alhier beslagl heeft weten te leggén op teen film van de Inhuldigingls- en Kroningsfees ten, benevens de opening van de Sta ten-Gene raai, welke film bin nenkort zowel voor leden als niiet- leden vertoond zal worden in de school alhier. Eatum en uur van aanvang zal nog! nader vermeld worden. Ee Herv. Mannen ver. alhier heeft besloten zich streeksgewijze aan te sluiten bij de bond op G.G. Bij die landbouwer v. Til- borg alhier zat dezer dagen een paard in een sloot, hetwelk zo was toegetakeld, dat het moest wor den afgemaakt. Voor glenoemde een hele schadepost. SLEEUWIJK. Zondag 17 Oct. overkwam de heer A. wegens dronkenschap een zeer ernstig ongleval. Be heer A. begaf zich naar het Sleeuwijkse pontveer, waar hij! over een balie ging; hanglen. Bit had tengevolge dat hij er óver heen sloeg en in bét water viel. Ondanks directe red- dings pog|i 11 gen, kwam cle heer A. toch te verdrinken. SPRANG. Ee heer Ad. van Oversteeg Ez. te V rij h.-Ca pel Ie is met in gang; van 1 Nov. a.s. benoemd tot klerk bij cle postcheque- en girodienst te 's Gravenhagie. Bij gehouden examen te Utrecht slaagde cle heer Bas "Tim mer mans Wzn. voor ko'mimies bij de Directe belastingen. Mej. van T. had liet onge luk in de kelder te vallen, waar door zij op eeil partij flessen te recht kwam en aan haar arm zo danige verwondingen opliep; dat de hulp' van Br. W. noodzakeUik was. Op 17 Nov. a.s. hoopt het echtpaar A. Ophorst en T. .v. d. Schans zijn gouden" huwelijksfeest te herdenken. Een buurtcomité is gevormd om deze krasse oudjes een gezel lige dag' te bereiden. Es. J. W. de Bruijn, Ned. Plerv. predikant alhier, ontving een beroep1 naar Stad aan 't Haring vliet. ZUILICHEM Woensdagmiddag j.l. ge raakte een met stenen geladen trai ler, bij het passeren van een vracht auto naast de betonnen band, na bij W. van Genderen. Be langs de dijk staande heining werd totaal vernield. Naar \vij vernemen dekt verzekering de schade. Ee laatste tijd is deze heining reeds meermalen stukgereden. Aangezien de dijk ter plaatse voor het tegenwoordige verkeer niet voldoende breedte heeft, ware het zeer gewenst, dat hieraan door de bevoegde instanties enige aan dacht werd geschonken. DISTRIBUTIEKRING GELDER3IALSEN Ee leider van de Distributie- kring Geldermalsen maakt bekend, dat de inlevering voor de detail listen, die op het kantoor te Zalt- bommel hun consumé n ten'bonnen inleveren, als volgt is vastgesteld Donderdag 28 Oct. 1948, Am- merzoden, Well, Welfseincl. Vrijdag 29 Oct. 1948, Gameren, Nieuwaal, Bruchem, Kerkwijk en Eel wijnen. Woensdag 3 Nov. 1948, Brakel, Aalst en Poederoijen. Vrijdag 5 Nov. 1948, Nederhe- mert en Zuilichem. Ee detaillisten moeten op bo vengenoemde data alle artikelen inleveren. Slagers, bakkers en textielhan delaren moetien inleveren als voor heen. Uitreiking nieuwe bonkaarten. In het tijdvak van 25 Oct. tan. 10 Bec. 1948 zal de uitreiking plaats vinden van een bonkaart 901 alsmede de bonkaart QA, QB en QC voor zelf verzorgers en niet- zelfverzorgers plus de toeslagjkaar- ten voor a.s. en jonge moeders. Mede te brengenInwisselbon van bonkaart 812; Tweede Eisfri- butiestamkaartcontro lek aart CA, CB of CM (a.s. en jonge moe ders). Ee datum vermeld op cle strook van de lopende bonkaart dient in verband mét de gewijzigde uit- reikdagén tengevolge van een re organisatie van de dienst, als ver vallen te worden beschouwd. Het publiek client de beschei den onmiddellijk bij de uitreiking te controleren. Reclames, inge diend nad,at het uit rei klok aal een maal is verlaten, worden niet in beha nde li n g gé no men KERKWIJK: Vrijdag 29 Oct. '48 letters A t.m. Mi- Vrijdag 5 Nov. letters N t.m. Z. EXTRA VERSNAPERINGEN. Op het ogenblik wordt op het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, overwogen, om vóór Sinterklaas 200 gram extra versnaperingen en voor Kesl- mis 200 gram suiker of versnape ringen beschikbaar te stellen. ingegaan 3 Oct. 1948. Prijs 25 cent. Verkrijgbaar i. d. Boekhandel Fa. Veerman BIJZONDER GERECHTSHOF. TE 's BOSCH. Onder presidium van Mr. Eras behandelde het Bijz. Plof te iCen Bosch Woensdag j.l. de strafzaak tegen Martinus Vissenberg! uit Kaatsheuvel. Hem werd ten laste gelegd het in dienst treden bij de Landstorm Nederland. October I944, vond Bolle Dins dag,' pleegde tde illelgjaliteit twee maal een aanslag op hem. Daarvan maakte Jiauptman Vis senberg melding, jbij de Duitsers, doch volgens pijn verklaring! wer den geen trainen door hem .op- ge g|even. 1 Het gevolg: vaan zijn hulp inroe pen bij de Duitsers was, dat enige personen werden gearresteerd. Enige van tdeze gjear resteerden, o.'m. de vier gebroeders Staats en Kees van Loon zijn zelfs enige maanden na de arrestatie in het conccentratiékam'p1 te Neuengamme overleden. Ee advocaat-fiscaal (achitte uit liet tenlaste (gelégde cle. in dienst treding bij de Landstorm Neder land bewezen, achtte hem deswe ge strafbaar en eis1 te dan ook ze ven jaar jnet aftrek van voor arrest. Het Bijzonder Hof uitspraak doende, veroordeelde hem tof vier jaar gevangé nis straf met aftrek van de tijd in voorarrest doorge bracht. Met aftrek van dit voorarrest zal Vissenberg nog! een jaartje' moeten brommen. GERRIT VAN VARiK en GIJSBERTHA C. COLET hebben de eer, kennis te geven van hun voorgenomen Huwelijk, waarvan de voltrekking, D.V., zal plaats hebben op Woensdag 3 November a.s. om 2.30 uur. Almkerk Prov.weg 63 Meeuwen Kerkstaart F 27 20 October 1948. GEVONDEN Een ceintuur van een jurk op de brug nabij Heus den. Terug te bekomen bij J\ Thur, B 150, Genderen. VERLO;REN Einsdag 19 Oct. gaande van Andel tot het Woudri- j chemse veer, een donkerblauwe ceintuur van een mantel. Terug te bezorgen bij J. M. Buister, Kwel- stoep B 5, Andel. Gelegenheid tot feliciteren te Almkerk op Woensdag 27 Oct. a.s. des nam. van 7.30 tot 9 uur in ge- bouw „Concordia" te Meeuwen op de trouwdag van 7 tot 9 uur nam. Toekomstig adres: Almkerk, Provincialeweg 103< ®3CDC3cixixzxzxzx:3CIXIXIX:^ Langs deze weg dank ik vanuit Indonesië het N.I.W.I.N.-Comité te Andel, voor het in goede welstand ontvangen pakket. Dienstpl. Soldaat O. VERHOEVEN 35 Reg. Stoottroepen 7-10-'48 Toemowono (Java). bericht, dat de huizen te Heusden zijn in gezet als volgt het huis O nr. 73 aan de Pelschestraat op f 1000.-— het winkelhuis O nr. 70 aan de Putterstraat op f 1000.^. De TOESLAG blijft bepaald op Vrijdag 29 Oct. a.s., des avonds 7 uur, in café „Central" te Heusden. Zij, die iets te vorderen hebben van schuldig zijn aan of borgtochten onder zich hebben van wijlen ALIDA BOLL, weduwe van GIJSBERT VOS, gewoond hebbende te Genderen B 93, over leden 24 Aug. j.l., worden verzocht hiervan opgave te doen ten kantore van Notaris DUYNE te Heusden, vóór 8 November a.s. 1 Te bevragen bij GEBR, VAN DE KOPPEL, Zandwijk, Almkerk. Tel. 2609 Makelaarskantoor Vischmarkt 10 Door het vrijkomen van gedistilleerd leveren wij thans ook per Liter en per flesch A. DOEDEIJNS Heusden

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2