Gemeenteraadsverslag WAALWIJK LET WEL GROTESTRAAT 299 - 301 222 DE GROOTSTE MEUBELSHO VAN N.BRABANT Niets riskeren iaat Piet installeren WONINGINRICHTING 130MODELKAMERS 468 67 (Naast postkantoor) (Naast St. Janskerk) ■HHI Kort verslag v,an. de openbare ver gadering1 van de raad der ge meente BRAKEL. VoorzitterEdelachtb. Heer W. J. Pos. SecretarisMr. J. van Dalen. Afwezig de heren L. van Dalen en C. van Tuijl. Na voorlezing worden de no tulen der vorige vergadering goed gekeurd. Vervolgens worden elf ingeko men stukken op1 advies van B. en W. voor kennisgeving) aangeno men. I Van de Minister van Wederop bouw en 'Volkshuisvesting is een schrijven ingekomen waarin wordt medegedeeld, dat gjeen rijkspremic verstrekt kan worden in de kosten van verbetering van de woning' van G. R. van der Linden alhier, aangezien de uit te voeren wer ken njef de aan de kosten recht vaardigende oplos ingl met zich me de brengen. Die Voorzitter zegt, dat hij de architect opdracht zal geven een nieuw plan te maken en hiervoor dan alsnog gloedkeurihg zien te krijgen. Aldus wordt besloten. Die begroting! wordt conform het voorstel van Ged. Staten gewijzigd- Aan de Chr. Lagere Landbouw school te Andel wordt op haar verzoek een subsidie Van f15. toegekend. Op advies van B. en W. wordt besloten- nog niet aan te sluiten bij een Borgstellingisfonds, zoals Ged. Staten adviseren, daar in de ze gemeente nog) glcen arbeidster rein aanwezig is. 1 Vervolgens komt aan de orde' de 'voorlopige vaststelling' van de gemeente rekening! '1947. Die lieer H. 'C. van Diaalen brengt namens de commissie van onderzoek ver slag uit en zou gaarne nadere in lichtingen willen hebben betreffen de de' Vleeskeuringsdienst. Die Voorzitter zegt, dat ^straks aan de orde komt, de vaststelling van de keurlonen voor ;de Vlees keu ringsdSiienst. Hiermede zal het nadelig saldo van de dienst opge heven kunnen worden. Die heer Vervoorn vraagt of nu voor de huiss'lachtingleri keurloon betaald moet worden, waaropi de Voorzitter bevestigend antwoordt. Die Leer van Dalen vraagt lioe of ,het staat met de schoolartsen- dienst ten wanneer de arts ook eens in Brake! komt. De Voorzitter zegt, dat de arts eerst van élke gemeente een ad ministratie gaat opzetten en dit vergt ,v|eel lijd- Ruim 8000 kinde ren moeten geadministreerd wor den. Daarom duurt het dan ook lang alvorens de arts met zijn practiscch werk kan gaan begin nen, wanneer het echter nodig is, komt de schoorlarts op verzoek onmiddellijk. De heer v. Daalen vraagt, wan neer men met de herstelwerkzaam heden van de toren denkt te be ginnen. De Voorzitter antwoordt, dat in derdaad een en ander lang op zich laat wachten. Vermoedelijk is de materiaal-positie hiervan wel de schuld. Bij vék erken e.d. gaan voor torenwerkzaamhedeii. Spr. zal ech ter de betreffende instanties nog eens op een en ander attent ma ken. De lieer v. Daalen vraagt naar de huur van de garage. Wordt er nog giymnastiek gegeven en wan neer begint men met de bouw van de brandweergaragé. De Voorzitter zegt, dat de douw van de brandweergaragie slecht op schiet, daar de architect met zijn werkzaamheden nog niet klaar was. Tevens is 00L een .aanmer king gemaakt door de Rijksbrand- weerinspectie. De heer v. Daalen vraagt ver der naar de verwarming in de school. De Voorzitter zegt, dat gedu- I ttmm &3Sk£EÊttÊBm&& rende de oorlog die kachiel van de centrale verwarming veel heeft geleden, doordat er met verschil lende brandstof is gestookt wegens gebrek aan goede brandstof. Men werd dan ook voor de keus ge steld een nieuwe kachel aan te kopen of de bestaande te laten repareren. Men hééft toen maar tot het laatste besloten wat ook het voordeligst was. Vervolgens werd besloten de re kening voor de dienst 1947 vast te stellen, zoals deze, is aangebo den, ii.l. voor de gewone dienst in ontvangsten op f 119.3*23.75,uit gaven f 110.589.95, batig saldo f 8 7 5 380Ka pi taal dienst in ont vangsten op f68.485.97, uitgaven 'f 63.444.14, batig saldo f 5.041.83. Op voorstel van B. en W. wordt besloten ,de Algemene politiever ordening aan te vullen met bepa lingen ter voorkoming van brand- -gevaar bij bepaalde gebouwen en getimmerten. De aangeboden verordening van de vleeskeuringsdienst Kerkwijk, voor wat de vaststelling van keur lonen betreft, wordt met algeme ne stemmen goedg'ekeurd, nadat enkele heren hierover enige na dere inlichtingen hebben ingewon nen. Hierna worden nog g'oedgekeurd enkele wijziginglen in de gemeen schappelijke regeling van de Schoolartsendienst alsmede het re glement rechtstoestand secretaris, ontvanger en ambtenaar van de Burg. Stand. Aan de gemeentesecretarie-amb tenaren wordt een gratificatie ver- Leend als bedoeld in de circulaire van de Minister van Binnenl. Za ken dd. 4 Aug. 1948. De Voorzitter zegt, dat mej. G. Boerrna als onderwijzeres is be noemd met ingang, van 1 -Sept. 1948. Daar echter mej. Boerma niet eerder dan 15 Sept. in dienst kon tredhn stellen B. en W. voor de benoemingsdatum ook met 1,5 Sept. tie doen ingaan. Aldus wordt besloten. Aan H. Spiering en G. Ver steeg wordt een" stuk bouwgrond verkocht voor de bouw van hun woningen. Rondvraag. De heer Ermstrang vraagt of er nog gfeen begin gemaakt kan worden met de aanleg van een nieuwe begraafplaats, daar de be schikbare ruimte, welke thans nog op het oude kerkhof aanwezig is wel zeer beperkt is. Eie Voorzitter zegt, dat hem de belofte is gedaan, dat spoed be tracht zal worden. Spr. is ervan overtuigd, dat een en ander drin gend nodig is. Er is een verzoek gedaan om de Duitse graven, wel ke hier zijn, zo spoedig mogelijk op te ruimen, daar dit toch in de bedoeling ligt. De heer Yervoorn zegt, dat (een toestand zoals thans, onverantwoor delijk is en zou alles an het werk willen stellen om zo spoedig mo gelijk tot een oplossing! te komen. De Voorzitter zegt, dat wanneer mevr. van Dam de grond ver koopt aan de gemeente, men on middellijk kan beginnen met de aanleg van het nieuwe kerkhof. De heer Ermstrang vraagt in lichtingen betreffende de geiten- fokvereniging ter plaatse en zou gaarne zien, dat deze kwestie spoe dig tot een oplossing kwam. .Thans wordt er enige dwang uitgeoefend dat men lid van de (vereniging! moet worden. Ook de heer Vervoorn vindt de opgelegde dwang niet goed. De heer van Dam geeft hierom trent nadere 'inlichtingen en zegt, dat de vereniging! aan "bepaalde voorwaarden gebonden is. De Voorzitter zegt, dat hij in contact mét de vereniging1 is ge treden en dat hij naar ieen ,en ap- der nog eens zal informeren. De heer Duijzer vraagt hoe de rooilijn loopt bij de nieuw te bou wen huizen aan het Kruis pad. De Voorzitter zegt, dat de rooi lijn staat aangégleven ;op het .uit breidingsplan en dat men zich hieraan heeft te houdien. Niets meer aan die orde zijnde, sluit die voorzitter de vergadering met voorlezing van "het dankg'e- bed. DE WERKEN EN SLEEUWIJK Geboren Adrianus Leendert, z. van C. Paans en AL G. van Wijk Jannigje, d. van J. y. d. Mijden en M. E. v. d. SteltJ'enneke, d. v. J. Verschoor en J. van An- rooijBastiaan, z. van C. Ver steeg en C. K. VersteegArde Gerrit, z. van J. Klop en C. Jh Versluis; Hendrika Martij nt je Dirkje, d. van G. Roza en D. Jans sen. Overleden: Cornelia Brienen, 74 j., echtg. van J. Vissier. EEITIEN. Geboren: Wilhelmina Cornelia Johanna, d. v. J. A. Blankers en J. AI. van AlersbergenCornelis Xicolaas, z. van C. N. de Haan en G. P. van Rijswijk Alaria, d. v;an T. van der Kolk en M. Duijzer Willem Antonie, z. van A. van der Kolk en L. S. van der Kolk Jacobus Adrianus, z. van D. Lank- haar en A. de Haan. GetrouwdT. K. Dalebout, 34 j. en E. van Kooten, 24 j.Chr. G. A. Heijstek, 25 j. en ,G. J. van Mersbergen, 25 j.; L. de Ruiter, 54 j. en Al. Bouman, 39 j.H. J. van Wijlen, 28 j. en J. J. Brander horst, 25 j.A. Vos, 23 j. en T. A. Lankhaar, 23 j.N. van der Vorm, 35 j. en P. P. Ockers, 39 1- 'OverledenGovert van de Nieu- wegiessen, 82 j., wedn. van S. de Wind; Alida Boll, 77 j., wed. van G. Vos; Arie Burghout, 35 i.„ echtgen. van KI. A. van Hoven. PIET KLERKX' v,- ..V i'* I

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4