MEUBILEERING Fa. Ch. Schreuder ét Zonen WIJKSESTRAAT W 128-130 Tel,49 HEUSDEN Brood, bloem en suiker van de bon slaagt U bij ons naar hartewenschl BEDDEN - MATRASSEN - WONINGINRICHTING - Landbouwers1 Voor Uw complete C. J. VERDOORN I Ziet onze ruime sortering Eigen stoffeerderij woord richtte tot de familie en aanwezigen, hun wijzende op de onzekerheid van liet leven en de zekerheid van de dood. Een vriend van de overledene, de heer E>. Blom, sprak nog enige waarderende woorden, waarna een zwagler, de heer K. de Jong' uit Barendrecht, dankte voor de be toonde belangstelling. Bij de gehouden verkiezing! voor 3 leden van het kiescollege werden herkozen de heuien G. L. Vos Mz., W. Pruijssers en E'. van Caem. In de tuin achter zijn wo- -ning! heeft de gleineente-werkman W. B. nog een partij rijpe .aard beien geplukt. Ze waren flink van stuk en zagen er smakelijk uit. Bij de Ned. Herv. gemeente te Sprang: werd gecollecteerd voor „Zonneglloren" en het te stichten sanatorium voor t.b.c.-patiënten in het Zuiden f185.67 en voor de kerkrestauratie f 180.25. WEHKËNDAM. Aan Gebr. Visser jzn. is bij overeenkomst opgedragen de be- zirikinlgien van de oever onder Go- ri nchem voor f30.714 Ee heren A. Visser Hzu. en C. de Keijzer slaagden dezer dagien voor het gehouden examen voor Kommies. Be Geref. Jeugdcentrale al hier hoopt op V-rij dag: 5 Nov. a.s. des nam. 7.30 uur een Jeugdsa- menkomst te houden in de Nood kerk alhier. Als spreker zal op treden les. P. Di. Kuiper van Sas- senheim met als onderwerp „lk verkoos de vrijheid". Ee zangver eniging „Hallelujah" zat enkele- nummers ten gehore brengen. Lezer dagen had mej. Car. Versluis alhier in Terneuzen het ongeluk over een 'bolder vjan het schip te struikelen, zodat zij over boord viel. Nadat men haar uit het water had opgehaald, bleken de levensgeesten te zijn gteweken. Ee heren Jan Visser Johzii. en A. Visser J.Czn. alhier slaag den voor het examen Tuinbouw- onder wijzer. Op de Fruititentoonstel- ling te Eist bij Nijmegen, die 28 Oct. j.1. werd gehouden, behaalde de Fruitkwekerij Sigmond v. Ros- sum alhier voor twee partijen, twee iste prijzen en voor i^en partij een 2e prijs. Ee schipper C. Kieboom al hier had dezer dagien het onge luk zijn hand te verbrijzelen. K. die met zijn motorschip moest; schutten, wilde zijn vaart ui gi van de kademuur afduwen en geraakte daardoor bekneld tussen schipi en muur met bovengenoemd gevolg. Ee collecte ten bate van het verpleegfond voor de N.Br. vereniging voor T.B.C.-bestrijding heeft alhier opgebracht f 142.33. Naar wij vernemen is het bestuur van liet Groene Kruis er in geslaagd. 0111 de wekelijkse oe feningen in heilgymnastiek,, gege ven door cte heer O. K. Vos van ""Dordrecht in het wijkgebouw aan de Uitbreiding te doen plaats- vin den. v'ele ouders, die voor deze steeds naar Dordrecht moesten triei- zen zullen het Groene Kruis-be- stuur hiervoor zeer erkentelijk zijn. Ee algiem. bond van ouden van dagen afd. Werkendam, hiekf deze week haar eerste vergade ring in de zaal van de heer P. de Gelder. Op deze avond waren aan wezig de heren Mol en van Kleij' van de afd. Gorkum, die de oudjes wat hebben ingielichit over het werk van de bond. Eoor het be stuur en leden werd het op bogie prijs gesteld, dat de heer die Gel- dier zijn zaal en koffie gratis ter beschikking stelde. Het bestuur raadt ieder aan, die de 56 jaar is gepasseerd, 0111 als lid toe te treden. Es. A. de Bruin, Ned. Herv. predikant alhier heeft een beroept ontvangen naar Nijkerkerveen. Es. Chr. van Dam, predi kant bij de Ger. Gemeente alhier, ontving een beroep naar Boskoop. Alhier is Zaterdaglavond nogi vrij onverwacht overleden de heer A. Bakker Sr., die de leef tijd van 81 jaar mocht bereiken. Eie heer Bakker zou op 10 Nov. zijn 50-jarig: jubileum vieren als onderwijzer aan de Zondagsschool. ZÜILICIIEM Naar wij' vernemen heeft Es. P. J. Dorsman van Scbel- luinen voor het op hem uitge brachte beroep naar de gemeente Z ui lie hem - N ie u w a al b e d a nk t Na afloop van de voetbal match op Zaterdag, j.l. tussen Zui- lichem en Brakel miste soldaat A. de Pater uit Brakel in de kleedtent zijn koppel. Mocht een der aan wezigen de koppel abusievelijk heb ben medegenomen, dan wordt hij verzocht deze bij de Pater terug: te bezorglen. Indien de koppel niet terecht komt, moet de Pater een maand zijn soldij missen en 10 dagen arrest ondergaan. Let" op de sportiviteit, spelers en bezoekers. Vrije verkoop. mag Vrijdag 5 November aanvangen. Zoals we reeds eerder meldden zal m;et ingang1 van Maandag. 8 November a.s. de rantsoenering! van brood en suiker worden be ëindigd, zodat op de nieuwe bon ne nlijst van heden gleen bonnen meer zullen voorkomen voor de ze levensmiddelen, evienmin als voor andere artikelen, die op de suiker- en versnaperingienbonnen verkrijjglbaar zijn, n.l. boterham- strooisel, jam, stroop1 le.d. en ver snaperingen met inbegrip van cho coladewerk (cacao blijft evenwel op de bon). Ook de bloem bon 'zal vervallen, zodat met inglang van igjenoemde datum bloem, zelfrij zend bakmeel, kindermeel en kin- de rbiseuits eveneens zonder bon vefkrijjglbaar worden gesteld. Ee vooruitzichten van de giraan- en suikierpositie laten de opheffing der rantsoenering toe nu tevens het beletsel, gelegen in .de subsi diëring! js vervallen. Ee gie lijk tij- digie opheffing! van de brood- en de suikerra'ntsoenering betekent een mijlpaal op de weg naar ©en normale voorziening!, g;elet op' 'de betékenis van die beide artikelen voor de voeding en oip de talloze mogiélijk heden van toe pas sing! van bloem en suiker als grondstoffen in die huishouding en in de ver werkende industrie Hoewel de beslissing van de Regering alt er wege tot voldoening zal stemmen, zou hel toch, aldus het Ministerie van Landbouw,1 Vis serij en Voedselvoorziening!, van een onvoorzichtig optimisme ge tuigen om uit de gbng van zaken op te maken, dat de voorziening' thans onbeperkte mogelijkheden biedt. Eat geldt in het algemeen voor de Nederlandse voorziening, voor bepaalde artikelen op grond van schaarste, voor andere om re denen van een zuinig Jbeheer der beschikbare deviezen. De Neder landse suikerindustrie produceert van de totale Nederlandse suiker behoefte ongeveer 70 pet., zodat weliswaar voor een zeer belang rijk deel uit eigen bron kan wor den gieput, maar rond 30 pet. moet in het buitenland worden aange kocht. Eaar deze hoeveelheid te gen ten dele zeer schaarse vreem de valuta moet worden aange kocht, zal bij die aankoop van im portsuiker die nodige zuinigheid moeten worden betracht om de dollars te besparen, die ook voor andere doeleinden nodig zijn. Het Ministerie van Landbouw, IVüsise'riji en Voedselvoorz. brengt met kracht onder de aandacht, dat van biet publiek wordt verwacht, dat hel zóveel discipline toont, dat de overgang! van distributie naar vrije consumptie geen stoornissen ondervindt door zinneloos hamste ren, waarvoor geen reden bestaat Het zal voornamelijk van de hou ding van de bevolking! zelve af- MAS SIEF GOUDEN VERLOVINGSRINGEN zonder inlevering van - oud Goud verkrijgbaar C. VAN WIJK Ph zn. Horloger Juwelier Hoogstraat 16 Gorinchem Koopt Goedgekeurde Pootaardappelen Bestellingen in alle gewenste rassen en maten, zowel voor Herfst- als Voorjaarslevering, worden met de meeste zorg uitgevoerd door Telefoon 6 - GENDEREN GARNITUREN STOELEN vanaf f95 enz. Pracht LEDIKANTEN f45 geschilderd eiken f59, f69, f93 SPIRAALMATRASSEN f28 f33,74, f38, f42,40 SCHUIFTAFELS f38,75 f45, f59. f65 Eiken en Old finish SLAAPKAMERS f275 f330, f469 HUISKAMERS compleet f245 enz. enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6