een-jarige zwarte Bessenstruiken VERTEGENWOORDIGER Spijkstaal Land bouw wagens G. SCHREUDERS - Wijk A 112 TE KOOP: een eiken kabinet een Meisjesmantel H. BEEMS - Telei 15 HOORNAAR TE KOOP: Fa. ROMEIJN 6 VAN ZANTEN Districts FORD TRACTOR Dealer heeft tegen 1 December of eerder plaats voor een Van Plattelandsvrouwen, welke niet druk bezocht was, hïeldJkvr. Van Lidt de Jende een inlerssante bespreking over het boek „IToe groen is mijn dal". Met belangstel ling werd deze leerzame uiteen zetting van dit werk door de aan wezigen gevolgd. Met een woord van dank aan de spreekster werd deze vergade ring door de presidente, Mevrouw N erhoeven-Blankers gesloten. Het- ligt in het voornemen met de leerlingen van de Openba re Lagere School alhier, dit jaar weer evenals vorige jaren, het St. Nico la as feest te vieren. DIJSSEN. Bij heb verrichten van her stelwerkzaamheden aan het kas teel alhier, had C. J. van Roosma len het ongjeluk bij de ingang van Het kasteel van 'de brug te vallen en kwam met zijn hoofd op een stuk uitstékende muur terecht. Cr. van Vuure, die spoedig ter plaatse aanwezig was, constateerde ernstige hoofdwonden en inwen dige kneuzingen, zodat onmiddel lijke opneming! 'In het ziekenhuis te Gorinchem noodzakelijk was. EETHEN. In aansluiting op de mede deling', betreffende liet keuren van huisslachti nlgsvarkens, voorkomen de in het blad van 4 Nov. 1948, wordt nog' liet volgende medege deeld Van liet voornemen tot het slach ten, van een varken, moet uiterlijk 4 daglen voor het slachten worden kennis gegeven ter gemeentésécré- tarie, ongeacht het 'feit, of het spiek al dan niet bij de slager ge rookt zal worden. Hierbij 'dient te worden overgelegd de machti ging1 tot slachten, afgegeven cloor de Plaatselijke Bureauhouder. Wanneer deze machtiging! niet wordt overgelegd kan g'een bewijs van aangifte worden afgegeven, terwijl ook niet van de termijn van 4 dagen kan worden afgewie- kken, oök ai zou de slachtingsda tum in dat gevaTi 'later vallen. 'dan o;p de machtiging vAn de Bureau- houder staal aangegeven. 's-GUAVENMOER. Van het bestuur der Chr. Jeugdcentrale vernemen wij, dat haar bibliotheek weer wordt open gesteld'. Het ligt in de bedoeling 0111 elke Maandagiavond tussen 7.30 en 8.30 uur in een der loka len van de Chr. school boeken in te nemen en uit tb reikein. Het publiek wordt in de gelegen heid gesteld 0111 le zierskaar ten van f 1.te kopen, waarop 10 boe kien kunnen worden gelezen, of elke week de glehaalde boeken te beta len ad' fo.io per boek. Uit de opbrenglst van de bazar zullen zo spoedig! mogelijk nog een aantal nieuwe boeken worden aange kocht, waarna de catalogussen zul len worden uitglegleven. HERPT. -Ce buurt „Kaathovien" heeft zich opgiemaakt om hiel zilveren priesterfeest van Pater Jozef Gre venbroek op waardige wijze te vieren. Pater van Grevenbroek is in 1923 priester gewijd, behoorde tot de paters van Ónzenoord, maar is in 1935 naar'Amerika ver trokken en nu gerepatrieerd om bij zijn familie zijn zilveren pries terfeest te vieren. Vooraf ge gaan door de harmo nie, 'misdienaars en bruidjes en gevolgd door familie en buurt werd hij aan de voormalige ou derlijke woning afgehaald en naar de kerk geleid waar hij zijn dank offer opdroeg. Wegens het feest van Christus Koning prijkte de kerk in een schat van bloemen en licht, pas toor Timmermans weet deze gele genheden mét bijzondere luister te vieren. Het R.K. kerkkoor zette zijn beste beentje voor en na de H. Mis werd de jubilaris weder om met harmonie en bruidies naar de familieworiingi gebracht. Onder de edëboog die opge richt was, ook de hele de, werd de jubilaris toegesproken door een buurmeisje, de jüffr. Riet Buijs, die hem een ge schenk in enveloppe dvereiandigoe. Èe voorzitter van de harmonie, de heer W. v. Oudheusderi felici teerde de Eerw. Jubilaris namens, de buurt, gleheel Herp t en de har monie, memoreerde zijn priester wijding en iste H. Mis, hoe hij nu onder de 2e boog .stond ter zijner ene en hoopt hem nogmaals .on der' de derde boog te zien staan. Er werd op glewezen hoe men steeds met hem, al was hij dan in Amerika, meegieleefd had. Pater van Grevenbroek dankte voor de eer hem aangedaan en prees zijn oude buurtbewoners die niogi zo innig' niet hem meeleefden, hij wees er op, hoe hij steeds zijn liefde voor Herpt bewaard had en hoe hij steeds Herpt in zijne giebederi indachtig' was gebleven, hoe Herpt grotendeels voor oor logsgeweld gespaard was geble ven en was blij op deze dag! nog' eens uiting! te kunnen gieven aan zijn blijdschap weer in Herpt te rug te zijn, waar hij zij:n eerste H. Mis heeft opigedraglen èn te genwoordig is geweest bij de Con- sec ra ti e de r Re rk Hij nam de gelegenheid te baat te wijzen op het vele werk dat zijn vader gedaan had in zijn func ties als weihouder en lid van het polderbestuur, waardoor men gloe- de wegen had gekregen dife nu .in verval zijn, de oprichting: van boerenbond, leenbank en boter fa' briek en wat hij daar allemaal voor gedaan, had en prees het thans fungerend bestuur van de boter fabriek voor de daad van piëteit jegens zijn vader, wiens verdiensten^zij 111 het verslag! bij het 40-jarig' bestaan der fabriek zo duidelijk naar voren hebben doen komen. Na afloop hiervan maakten ve- léii er gebruik van de jubilaris persoonlijk te feliciteren. (Prov. 's Hertog'enb. Crt.j Te gemengde toneelvereni- giingi „De Rederijkers" heeft in studie genomen het toneelspel in 3 bedrijven „Ce Verschoppeling!'1 van de auteur A. Boene, met weiik toneelspel reeds vele clubs grote successen behaalden. In de heren toneelclubs is dit stuk zeer bekend, maar dan onder de titel „Een zwerver "kwam. Eie regiie van dit voortreffelijk toneelspel is in handen van de heer W. Kuijs, zodat succes niet zal uitblijven. MEEUWEN. A.s. Donderdag 11 Nov. hoopt de Ger. Gemeente dankdag te houden, waarbij hoopt voor te gaan Es. van Dam van Werken dam. Aavang der diensten v.m. kwart voor tien, n.m. half drie en 's avonds 7 uur. In de morgen dienst hoopt men het IJ. Avond maal te houden. NEDERHEMERT. Met grote erkentelijkheid vermelden wij, dat het N.V.H. Co mité te Zwammerdam, bij haar liquidatie, ons nogmaals een aan zienlijk bedrag deed toekomen 11I. f1119.43, dat in Nederhemert als volgt werd verdeeld f450.voor het Groene Kruis; f 300.voor het Bouwfonds. f 1 50.voor de werkliedenver eniging „Helpt Elkander". f 1 50.voor het Buurthuiswerk (kleuterschool, clubs e.d.). f69.43 voor de Bond van Staats- pensionnering. Moge dit voor de genoemde verenigingen een stimulans zijn, om in het belang van onze dorps gemeenschap hun werk met on vermoeide ijver voort le zetten. Tevens bracht één dezer daglein ons N.V.H. Comité een bezoek aan Zwammerdam met hel doel aan 300 schoolkindleren daar een her- irineringsbordje uit te reiken. Bij aankomst in liet Nuts!g;e- bouw, waar öok de kinderen te zamen waren, werden zij door de Burgemeester van Zwammerdam in hartelijke bewoordinigen verwel komd. Eieze memoreerde de goe de vriendschap, die er tussen de beide plaatsen gegroeid is. Daarna kreeg de Edelachtbare Heer J. Roseboom het woord, die te kennen gaf, hoe groot de vreugde ook a,an onze zijde is, telkenmale als wij de vrienden uit Zwammerdam ontmoeten. Onmid dellijk na de bevrijding! waren on ze verwachtingen omtrent de toe komst nog hoog! gespannen. Biet is dan Ook Zeer te betreuren, dat door de troebelen in helt wereld gebeuren het nog! steeds niet tot een „ware vrede" is gekomen. On danks deze teleurstelling', mogen we echter nooil vergieten de daad werkelijke hulp, die ons in veler lei vorm door Zwammlerdami is geboden en die van zo girote be tekenis voor Nederhemert is ge weest, all du s spr. Vervolgens heeft mej. A. W. Schulz iets verteld van de vele moeiten, die men heeft giedaan om een blijvend aandenken voor die kinderen gemaakt te krijgen. Aardig is het, dat het nu toch nog' een oud-inwoner van Neder hemert, de heer H. Spitzers. is geweest, die op korten termijn de uitvoering! der bordjes verzorgd heeft. Tenslotte bracht zij, in dicht vorm saamgievat, nog(maals dank aan de ouderen en vooral ook aan de kinderen over. Daarbij werd de hoop uitgiesproken, dat dit gedenkbordje in hun later le ven de kinderen nog! vaak zou mog|en aansporen om de hulpbe hoevende naaste te helpen. (Verrassend was het dat daarna een scholier uit Zwammerdam naar voren stapte, om de dank der schoolkinderen te vertolken. Na de .belofte, dat het geschenk een ereplaatsje in de huizen zou krij- tgien vervolgde hij: ,,'tWas niet nodig; dat u ons een cadeaultjè teruggaf, want wij hadden ons spedlgped best over voor de, kin deren van 'Nederhemert, 'clie zo veel schade hebbiein geleiden. Maar nu vinden we het toch wel leuk. L e vie Ne de rh emert Een wens, waar de aanwezigen luide mee instemden. Nadat de Edelachtb. Heer Hoo- Igénboom, Burgemeester v. Zwam merdam een woord van dank tot de sprekers had gjericht, werd tot de uitdeling der bordjes overge gaan. Daarna bleven de leden der bei de N.V.H.-Comité's nog! een uurtje in gezellig samenzijn bijleen. Terugziend op de vele hulp in natura, die ons in voorafgaande jaren reeds door onze adoptie- glenieente werd verstrekt en daar bij kennisnemend van het boven genoemd bedrag!, zijn wij piet bij machte die gevoelens, van erkente lijkheid, die ons vervullen, vol doende te uiten. 'Wij zijn dankbaar voor al deze glaven en worden te vens met stille ontroering vervuld door dit grootse, spontane gebaar van naastenliefde. Miogie Nederhemert nooit vergeten, hetgjeen Zwammerdam voor ons heeft igedaan, Hoe het ons in onze mopd heeft bijgés taan. De inwoners daar, oud en jong, igiroot en klein* Zij hebben ons allen ten zegen willen zijn. En door dit medeleven in and'rer vreugde en lijden Ee geest van naastenliefde, op aar de helpen verspreiden. TE KOOPEen partij soort „Silvergieter" grote trossen, plukt gemakkelijk. Bevr. bij (antiek). Adres te bevragen a. h. Bureau v. d. Blad. voor leeftijd 14 jaar. Adres bevr. bij J. v. Esch, Kortestr. C 99 Aalburg CONCORDIAWEG 33 GORINCHEM voor de verkoop van haar tractoren en landbouwwerktuigen Bekendheid met motoren en landbouwwerk gewenst. Schriftelijk solliciteren met vermelding van levensloop. -• V'-it./:' - Deze wagens zijn gebouwd van licht staal profiek F. N. S. Konische rollagers, waardoor zeer licht lopen gegarandeerd is. Drie punts ophanging, waardoor de bak nooit schrankt en omslaan der wagens voorkomt. Eigen gewicht lager dan elke wagen met houtconstructie. Draagvermogen van 2 5 ton. Deze wagens binnenkort ook te leveren met veren spiraal voor fruitvervoer, VRAAGT VRIJBLIJVEND PRIJS EN AFBEELDING Plaatselijke agenten gevraagd in de Alblasserwaard en Vijfherenlanden. Speciaal wagenmakers, smeden en garagehouders.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2