Gemeenteraadsverslag een prachtig Pijporgel SCHEEPJESWOL BETER Oliegoed Fa. C. d. WATER Gorcum's Schrijfmachinehuis SCHEEPJESBREIBOEK. Te koop aangeboden Voor nü en later Bij van de Water elke maaltijd een feest Vergadering' van de raad der de- meente NEEERHEMERT, op Woensdag! 3 November 1943, des nam. 2 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer C. van Ommeren. SecretarisWeled. Heer v. d. Kolk. Aanwezig alle leden. Ee 'Voorzitter opent |d«e verga dering! met het iformuliiergebed. Ee notulen worden gelezen en vastglesteld. Naar aanleiding! van ;de notulen deelt de Voorzitter mede, dat de kwestie over de ,pomp bij v. Hei voort nog1 niet is opgelost. Ee moeilijkheid levert de igfrond op. Ee kosten zijn opgegeven op f25, terwijl de pomp dan ook binnen gezet kan worden. B. en W. heb ben de wed. v. Ooijen opgedra gen een en ander te doen uitvoe ren, geeft zij daaraan geen gevolg, dan zal de gemeente er toe over gaan. Ingiekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten betrekking' hebbende op de salaris- re! gieling! van de ambtenaren van de Burgerl. Stand ,in de giemeenten van de provincie Gelderland. Voor klasse 2, waaronder deze gemeente valt mogen de kosten f 1 50 be dragen. B. en W. stellen voor de iste ambtenaar van de Burg!. Stand hiervan f125 uit te keren, waarvoor hij dan alle werkzaam heden daaraan verbonden moet verrichten. Ee 2e ambtenaar 'krijgit dan f25.aïs plaatsvervanger bij ziekte of a rider zins. Ee raad 'giaat met dit voorstel accoord. Verzoek van het Bestuur der Lagere Landbouwschool te Bru- chem, om een subsidie te mogen ontvangien over het jaar 1949 van f 10.per leerling! die uit de ge meente de school bezoekt. B. en W. stellen voor dit b;edrag' voor de ene leerling die uit deze gemeente de school bezoekt, toe te kennen. Ook hiermede gaat de raad accoord. Gem eenschappelijke re gieling voor Bouw- en Woningtoezicht in de Eommelerwaard. Ee Voorzitter licht toe, dat tot heden in de Bommelerwaard 2 kringen bestonden n.'l. die van Zaltbommel en Maasdriel, tot wel ke laatste deze gemeente behoor de. Over de kring' zijn verschil lende klachten, deze ïunctionneert met goed wegens (te weinig per soneel. Over deze kwestie is een vergadering gehouden in (Zaltbom mel en daar werd geadviseerd om er een. dienst 'van te maken, die zou moeten bestaan luit een direc teur, een hoofdopzichter len 2 op zichters, die moeten -kunnen be schikken over een auto en een motorrijwiel. Ee tolae ikosten zou den dan komen ;op f35.000.wat neerkomt op f 1.41 iper inwoner. Eit is een ihoger bedrag!, dan er op de begroting voor is uitgetrok ken. Nu wordt ih.et bedrag; van f 1.41 zo verdeeld, idat de helft er van per inwoner wordt gere kend en de andere helft naar gie- langi er in de gemeente gebouwd wordt, zodat het ivoor deze ge meente ongeveer op if 1.per in woner zal neerkomen, -een bedrag dat er ook op de begroting voer is uitgetrokken. Spreker leest ver volgens de ontwerp regeling voor en stelt daarna namens B. en W. voor de thans geldende regeling in te strekken en te be sluiten deel Ie nemen aan de nieu we kring, waarvan de zetel zal zijn gevestigd in Zaltbommel. Ee kring zal worden bestuurd door de Burgemeesters en één der wet houders van dc aanglesloten ge- 9 99 99 99 99 99 kunnen wij U niet leveren. Wel LEVEREN wij U het bekende Dit boekje bevat 32 pagina's patronen voor Dames- en Kinderkleding met beschrijving. De naam Scheepjeswol is de garantie voor goede patronen. De prijs bedraagt 30 ct. plus 5 ct. voor verzend- en administratiekosten. Zendt deze advertentie, met 35 ct. geldige postzegels ingësloten, aan „ONS VRIJE NEDERLAND", Postbus 2004 te UTRECHT, en dit fraaie breiboekje wordt U zonder verdere kosten toegezonden. Op één advertentie kunnen niet meer dan drie breiboekjes worden besteld. B 9 99 99 «t 99 99 99 9 99 9 99 99 9» 99 99 9* 9# 9 91 9* geschikt voor kerk van 300 a 400 personen. B. VAN 'T HOFF - B 399, Hardinxveld. Tevens alléén Donderdag KNIELAARZEN Rupax f 11.30 Bataf 8.50 WOUDRICHEM Afd. VULPEN-SERVICE Langendijk 57—59 Telef. 2464 meenten. Eie Voorzitter spreekt de hoop uit dat ihet met tie nieuwe kring beter zal .gaan als tot heden, Eie heer v. Kootten kan niet in zien, dat tie klachten zulten op houden en onder de voorgestelde regeling! het beter ;z;al gaan. Ee heren ambtenaren rijden maar in een auto of iop een molorfietb en liet bouwen wordt steeds moei lijker en onmogelijker gemaakt. Ee Voorzitter wijst er op, dat liet in andere kringien wel goed marcheert, hij was deze week met de wethouders in Opheusden en daar was men ;zeer tevreden. liet is waar, hier :zijm veel klachten, doch men moet erkennen dat met ambtenarenaantal ook te klein was om de zaak ;gbed te laten mar cheren, er zitten slechts 2 perso nen voor. Wethouder v. d. Werken vindt het beter f 1..uit te gjeven voor een dienst die gloed functi011 neert, dan 60 cent voor één, waarvan de klachten }egio zijn. Ee heer v. .Kootten acht 'hiet moeilijk om uit .100 ambtenaren die er uit ;te zoeken die Igbed zijn. "Alleen als men ,door de overheid er toe^ giedwongen .wordt, zou spr. aansluiten. Eie Voorzitter merkt ,op, dat het voor de gemeente .onmogelijk is er een eigien .dRnst op na te hou den, men is dus verplicht aan le sluiten. Wethouder v. d. .Werken zegt, dat de overheid ,de verplichting' van een dergelijke .dienst oplegt Het is hier .klacht op klacht en hoewel spr. het .ten dele met de- heer v. Kooten eens is, meent- hij toch, dat men van 2 kwaden het minst slechte moet kiezen. Ee heer Slegh .merkt op, dat er wel gesproken wordt .over klach ten ,maar zijn er odk be\yijze.11. Als die er zijn, kan men efsn ambtenaar toch ontslaan. Ee Voorzitter en ook wethouder v. d. Werken zijn van nVening', dat dit niet .zo gemakkelijk gaat. Met op een ,na algemene stem men wordt hierop besloten tot eie nieuwe kring' toe Je treden. Ee heer v. Kooten .stemde tegien. Voorlopige vaststelling der ,ge- meentenekening over het jaar 1947. Ee Voorzitter deelt méde, dat het rapport van het verificatiebu reau is ontvangen jen dat. aan de da a ri n ge m aak te ad mi ni s 1 rat i e ve aanmerkingen is voldaan, zodat B. en W. voorstellen deze rekening' voorlopigi vast te stellen voor wat d:e giewone dienst betreft op een ontvang'st van f 54148.24, een uit- g'aa. fvan f47171.12, glzo met een batigl slot van f6977.12; voor tie kapitaaldienst met een .ontvangst van f 54919.62, een uitgaaf van f61498.68, alzo met ,een nadelig' slot van f 6579.06. Aldus wordt door ,de raad be st o ten. 'Vaststelling! gemeentebegroting voor 1949. Ee Voorzitter leest de verschil-- lende posten voor. ,Bij de post subsidie Groene Kruis komt hjet verzoek van he't .bestuur dezer ver eniging] ter tafel om vèfhoging van subsidie. Ee Voorzitter deelt .mede, dat als een contributie ,van f 5.per lid wordt betaald, de gemeente dan -een subsidie yan f2.50 per lid mag] verlenen. Ee kosten voor een wijkzuster zijn .belangrijk bo gie r dan vroegier, hjet aantal le den bedraagt 219. ,B. en W. zou den, aang'ezien zij .overtuigd zijn van het grote .nut van deze vereni ging een subsidie yan f 500 wil len toekennen waarmede .de raad accoord glaat. Bij de post voor de Bijzondere School wordt het bedrag! voor 1949 door de raad bepaald op f 20 per leerling. ,Ee begroting wordt vervolgens vastglesteld. Verdeling' nieuwe woningen. Ee Voorzitter deelt mede, dat voor de 6 ^woningen 18 gegadig den zijn. B. en W. hebben de toestand opgenomen en met de raadsleden hierover nog een be spreking gehad. Het resultaat daar van is, dat een woning! die ge nummerd' zijn 186c, d, e, f, g', h, wordt toegewezen aan W. v. d. Meijden bij loting 186e, P. van Wijk i86d, A. Biesheuvel i86h, E. de Kuiper i86g, T. Oomen G.Rzn. aan de Rietschoof 186c en A. A v. d. Pol i86f. Ee beg'roting: 1948 wordt ge wijzigd met een bedrag groot f5728.94. 'Ee Voorzitter deelt mede, dat hij met de wethouder naar Op heusden is geweest om wat bomen te kopen voor ^beplanting van <3e z.g. Aalburgiseweg n.l. Canadapoten en wilgen. Eie Canadapoten kos ten f2.58, de wilgen f2.per stuk. Wat de kwestie van brand puttien op het „eiland" betreft, zou spr. willen proberen of uit de Maas water is te krijgen. Voor dit doel zat Zaterdag'middag met de motorspuit worden geoefend, waartoe hij de raadsleden te half twee uitnodigid. Rondvraag1. Ee heer Verheij dring11 aan op plaatsing van een lantaarn aan de Rietschoof. Ee Voorzitter Zegt, dat er ant woord is ontvangien, dat er mede accoord wordt gegaan en zal ge daan zien te krijgen dat in deze spoed wordt betracht. Wat de huis aansluitingen betreft, daarover 'is nog' niets bekend'. 7 Ee heer Verheij vestigt de aan dacht op de baldadigheid der jeugd, die 4 lantaarnpalen heeft' stuk glegooid, waarvan de ouden van dagen de dupe worden. Wethouder v. d. Wier ken zou een publicatie willen doen aan plakken, waarin de jeugd er op -ivorelt glewezen, dat de rijkspolitie streng zal toezien en dat, als dit niet mocht helpen, een verorde ning! in het leven geroepen zal worden, waarbij de jeugd verbo den wordt om zich na een bepaald uur op straat te bevinden. Hij' zou zich voor dit toezicht willen 'wenden^ tot de commandant der rijkspolitie le Zuilichem. Eie heer Wolfers zou gaarne zien ,dat in de a.s. winter bij glad heid van de weg zand werd ge strooid. Eie Voorzitter meent, dat men daarvoor bij de polder of bii het district zal moeten zijn. Wethouder v. d. Werken zeg't, dat er sprake is geweest dat bij' de kleuterschool borden zouden worden geplaatst. Zaterdag! is er een kind haast doodgereden. Eit- maal is het nog! gloed afgelopen, doch spr. acht hèt noodzakelijk' dat er borden worden g'eplaatst, opdat men de put niet glaat dem pen nadat h;et kalf verdronken is. Ee Voorzitter merkt op, dat de ondervinding met borden niet aan moedigend is geweest, men zou evenwel borden die op het ogen blik gleen nut doen, kunnen ver plaatsen. Spr. zal daartoe op dracht geven. Ee heer Slegh is van oordeel, dat aan het schoolhuis nodig: iets dient te gebeuren, het ziet er ha veloos uit. Ee Voorzitter zegt, dat daar voor een beglrotingl is opgemaakt. Van het bedrag is spr. geschrok ken, er zullen n.l. plm. f1500.— mee gemoed zijn, waartegenover slechts een huur staat van f 200. Spr. is er wel voor, dat de woning' van buiten wordt g'everfd, want daarover lopen de kosten hoofd zakelijk, doch zou het verdere eerst nog eens willen bezien. Het noofd' der school heeft^ ook aangedron- gïen op herstel der droogheining. Wethouder v. d. Werken en meerdere raadsleden zijn van oor deel ,dat een drooglheiniiig hiel door de verhuurder, maar door de huurder moet worden bekos tigd. Hierna sluiting. Bastmeiier's Puddingpoeder met suiker 99 99 9 99 99 9 99 99 99 9 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 99 9 9 99 9 9 9 99 99 9 9 99 99 99 99 9 99 99 99 99 99 M 99 «9 99 99 9# 9* 9# 99 Zodra U.w vulpen begint te lekken is het moment ge komen van onze vakkundige herstel-service gebruik te maken!

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4