voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard BBIL van NOET Plaatselijk Nieuws Voor Uw ogen een Betrouwbaar en solide Gasthuisstraat 13 GORINCHEM Telefoon 2487 VAN ALTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers lOcent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6617 DONDERDAG 11 NOVEMBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Middenstandsappèl te Waalwijk op 14 November 1948. Steeds vormde de, middenstand in het verleden in de Nederlandse samenleving1 een kostbaar bezit. Toch waren er -altijd krachten werkzaam, die zijn zelfstandigheid belaagden. Eat deze ongehinderd hun eiglen, ver van het algemeen welzijn verwijderde weg' konden gaan, lag1 goeddeels, aan de indi- vidualistische maatschappijstrue tuur welke in de economische macht strijd aan een ieder, vrij spel liet. Publiek rechtelijke hedrij t sorglanisa- tie zal aan dit fatale, de samertlie- vingi ruïnerende spel voorgpedeen einde maken. 'Maar wat betekent„Publiek rechtelijke Bedrijfsorganisatie"? Is iedere middenstandier ermee bekend, dat er een wetsontwerp publiek rech telijke bedr ij f s o r ganis a- tie op stapel staat, dat in de ge zondmaking', de beveiliging en be scherming' van tie zelfstandigheid van de middenstand een beslissen de rol gaat spelen? Zijl gij op de hoogte met bevoegdheden en ver plichtingen van de algemene be drijfsorganisatie, van product-, hoofdbedrijf- en bedrijfschappen, welke straks ook in uw branche u en het algemeen belang in be scherming gaan nemen Zo zijn er nog meerdere vragen, waarop op de middenstands-appèls getracht zal worden een antwoord te geven. Er heerst in midden standskringen nog! grtoe onkunde omtrent de organisatorische nieuw bouw op bedrijfsgebied, welke in Nederland gaat opgetrokken wor den. Ook de afdeling Heusden van de R.K. Middenstandsbond zal aan bovengienoemd appèl deelnemen. Het bestuur hoopt op aller deel name. Als sprekers treden op Pa ter Coenen S.J. en Ers. PI. Neefs. Het appèl wordt gehouden in het R.K. Bondsgebouw te Waalwijk. Een extra B.B.A. bus vertrekt a.s. Zondag 14 dezer des nam. 3 uur naar W,aalwijk, die de deel nemers ook weer naar Heusden zaï brengien. Ook niet-leden kun nen tegen betaling van de kost prijs de reis meemaken. IIEUSDEN. Voor de Evang. Luth. Ge meente alhier, hoopt Es. P. C. Rodenburg uit Breda een predik beurt te vervullen in de Gerief, kerk, op Zondag 14 Nov. a.s., des nam. om 2 uur. Ook in onze gemeente vindt de Radio-actie plaats. Boor het kopen van een Niwin-Iilhput-toe- stel helpt men mee om 500 grote tropen-radiotoestellen te zenden aan onze militairen overzee. Dit toestelletje is verkrijgbaar bij de heer J. A. v. Bergen-Hene gouwen alhier, teglen de prijs van f2.50. iOp de Eansdagavond g|e- houden ledenvergladering der Gez. Middenstandsverenigiingen werd na bespreking: de St. Nicolaaswinkel- week vastgesteld van 20 Nov. t. m. 6 December a.s. Er zal een gratis-verloting worden gehouden met waardevolle prijzen, die in de vorm van waardebonnen be schikbaar worden gesteld. Er zal een St. Nicolaascourant worden uitgegeven, waarin een prijsvraag voor de kinderen voorkomt. Over het officieel bezoek van St. Nicolaas en zijn gtevolg is na der bericht ontvangen, dit zal plaats hebben op Zaterdag' 20"No vember a.s., des nam. drie uur, waarbij de Heusdense Fanfare te vens ter begroeting1 aanwezig; zal zijn. In de St. Nicolaaskrant volgt een volledig programma. Door de Chr. Besturenbond Heusden, is op Maandag 15 Nov. a.s. een vergadering uitgeschreven, welke wordt gehouden in de Chr, Bewaarschool en aanvangt om 7.30 uur. Als sprekers zullen optreden de heren A. C. Ben sen, districtbe stuurder C.N.V. voor het Zuiden en B. Roolvink, Hoofdbestuurder C.M.B. Ee te behandelen onderwerpen zijn„Gij zijt bedrijfsgenoot" en „Uw plaats is in de Chr. Vakbe weging." Es. Anker, Ned. Herv. predi kant, hoopt een slotwoord te spre ken. Alle werknemers van welke rich ting' ook en gile werkgevers wor den op deze avond verwacht om te komen luisteren naar war deze beglaafde sprekers ons zullen zeg gen. Breng; uw vrouw of verlóóf de mee! Verzuim deze avond niet! Op Woensdag 3 November speelde in het clublokaal Hotel Central de biljartver. E.E.S. alhier een vriendschappelijke wedstrijd te gen N.V. gevestigd in café Ver- hhoeven te Herpt. Ee eindstand >«*as N.V. Herpt 295 tegen 431 C.E.S. De parSjen waren ge speeld in 20 minuten. Uitslaglen van de competitie van de biljartbond „Waalwijk en omstreken" H.B.S. 1-K.O.T. I 6—2. K.O.T. 2-T.O.P. 1 2—6. K.O.T. 5-Marijke 1 o8- 'Maandag speelt K.O.T. tegen W. B.C. in het café van de heer A. Nooten-van Eijk alhier. ALiMkEJtK. In deze gemeente doen zich thans weder een 2-'tal gevallen van mond- en klauwzeer onder het vee voor. Heden Donderdag, des n m. om 7 uur, hoopt Es. Ros van Sleeuwijk voor de Geref. kerk al hier dankuur te houden voor het gewas. AALST. Ee vier nieuwe gemeente woningen naderen hun voltooiing. In de laatst gfehouden raadsver- gladering werden zij toegewezen aan L. Schreuders, A. van der Pol, C. Exalto Ant.zn. en G. van Bal- legiooijen Jac.zn. Het 15-jarigl dochtertje van de heer A. van Vjpen wats zo onfortuinlijk om een melkkoker van de kachel te lopen, waardoor zijzelf en haar 2-jarig! zusje in aanraking1 kwamen met de koken de vloeistof. Zij liepen ernstige brandwonden op aan de benen. De kou- en pijnverdrijvende tablet In buisjes van 40 en 75 ct. CAPELLE. To t gtezinsverzorgjster bij de vereniging! „Het Groene Kruis" voor de gemeente Sprang-Capelle is bencómd onze dorpsg'enote, mej. Tinie Rosen'brand, die dezer da gen bij het opleidingscentrum „Ee Vonk' 'te Noordwijkerhout, haar diploma ge zmsverzorgs tiers behaal de. Eoor het Algf. Ziekenfonds „Geertruidinberg en omstreken" is voor de gemeente Sprangt-Capelle tot zieken ve r voer co ntroleur aapge ste ld, de heer J. Kraak. - DIJ SS EN. Op Vrijdag 12 Nov. a.s., des avonds om 6.30 uur, ziail in de Geref. Kerk dankstond voor het g'ewas gehouden worden. Als dan hoopt voor te gaan Es. Baan van Dordrecht. GENDEREN. Heden Eonderdagi om 7.15 uur des avonds, hoopt de N.C.V.B. afd. Genderen, in het schoolge bouw alhier een vergadering te houden. Es. Harkema uit Wijk zal als onderwerp behandelen „Ee plaats der vrouw". Heden Eonderdaglavond om 7.30 uur hoopt de Ring Altena van Ned. Herv. Jonge ling's vereni gingen, in de Herv. kerk alhier een vergadering te houden. Ee afd- Genderen hoopt het Bijbels onderwerp Te behandelen, terwijl Es. Moll voor het vrij onderwerp zorg zal dragen. Morgen, Vrijdagavond om half acht zal er in de Chr. School een film vertoond worden van de vereniging „Het Hoogeland". Eeze film laat zien het werk der ver eniging. Voor leden entree 50 ct., voor met-leden 75 cent. Om 6 uur kindervoorstelling'. Toegangsprijs 20 cent. Komt allen. In de pauze iets aardigs. Ee collecte tijdens het dank uur voor het giewas in de Herv. kerk heeft opgebracht f 168.70 ten bate voor "het B.F. 's-GRAVENMOER. Heden Eonderdag des n m. om 7 uur zal de door de Ned'. Herv. Kerk alhier beroepen predi kant, Es. Terlouw uit Otterloo, gaan in deze gemeente. Wachtmeester A. Kolff" al hier slaagde voor het politie-dipLo rna A. Cand. A. Scherpenisse te Klundert werd door de Ger. Kerk alhier beroepen. HERPT. Zondag hield pater Beat us van Vierlingsbeek, van de orde der Capucijnen in de beide H. Missen een predicatie over de Mis sie op Sumatra. Spr. zeide o.m. niet gèkomen te zijn om voor de Missie te „be delen" maar drong er wel op aan hun werk te steunen door gebed. Verder gaf hij een overzicht hoe onze jongens in Indië meeleefden met liet werk op Missiegebied, hoe zij de kerken vullen en alzo een goed y 0 or beeld geven. Des namiddags hield Z.Eervv. een bijeenkomst in café Verhoeven. Ondanks het slechte weer, was de zaal tot in alle hoeken gevuld om deze begaafde spreker te horen. Zijn bespreking ging vergezeld van het vertonen van plaatjes over het leven en gebruiken der Ba taks, hun opvattingen en hun ge bruiken. Tot slot werd nog een Ba tak se dans te zien gegeven, begeleid door inlandse muziek. De collecte, die werd gehou den bracht ruim honderd gulden op. Vrijdagavond werd alhier in de school de reeds aangekondig de „Sociale Cursus" voor de R.K. Jonge Boerenstand geopend. Pater Arnoldus Vermeulen van 't Cislerciëncerklooster te Nieuw- kuik leidde de cursus in na ge opend te zijn door de voorzitter van de R.K.J.B. Norbertus de Wilt. Pastoor Timmermans en de voorzitter van de Afd. N.C.B. spra ken de hoop uit, dat deze cur sus aller steun mag hebben en dat men deze trouw zal blijven bezoeken. Na deze inleiding ving Pater Arnoldus zijn werk aan. IIEDEL. Maandag werd in ons dorp weer de bekende jaarlijkse paar denmarkt gehouden. Ër werden ongeveer 1300 paarden aangevoerd De handel was echter slap. Als een bijzonderheid kan worden ge meld, dat het dit jaar een droge paardenmarkt is geweest,, want volgens de traditie regent het meestal. NIEUWENDIJK. A.s. Vrijdagavond om half acht, houdt de Oranjevereniging „Prinses Marglriet" te Kille, haar jaarvergadering1 in het gjebouw van die heer J. van Bneugiel. Ee heer W. Hoeke, werk zaam bij de Aan- en Verkoop- vereniging' alhier, had het ongeluk onder een partij vallende kunst mest te geraken, waarbij hij zijn been kneusde. Er. Schripsema ver leende de eerste hulp. Zaterdagavond gaf een Mandolineclub uit Kruinmgien een goed geslaagde uitvoering in ge bouw Tavenu alhier. Zowel de muziek als de ppgevoerde toneel stukjes vielen bijzonder in de smaak. Eoor de Chr. Besturenbond alhier is opgericiit een studieclub, ten doel hebbende bestudering van NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1