Binnenland Buitenland Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijken Stand Ex-burgemeester Thomaes voor het Bijzonder Gerechtshof. i IM una ^^rij^ertsLeiprL Firma L. J. Veerman - Drukkerij - Heusden Linsdagmiddag diende de zaak voor het Bijzonder Gerechtshof te 's Bosch van de ex-bu rge mees ter A. Thomaes, die van Februari 1942 tot 3 September 1944 bur- giemeester van 'Heusde.11 was. Ce publieke tribune was flink bezet en ook een aantal ingezete nen van Heusden waren tegen woordig om g!e tuigje te zijn van de behandeling, die ruim 2 uur in beslag1 nam. Ais gjetuiglen werden gehoord dokter E. Schimmel al hier, Kapitein der Marechaussee Loesberg, N.S.B.-er, wachtmeester v. d. Mey, indertijd te Aalburg'. Getuige P. Halmans was weder om niet verschenen. Herhaaldelijk wekten de ant woorden van Bhomaes de lachlust der aanwezigen op. Op een vraag an de president van het Hof, Mr. r. Eras, of hij dan niet wist dat als de S.C. naar de woonplaats van een ingezetene informeerde., deze zulks niet deed om er ge schenken te glaan brengen, doch dat zulks voor de betrokkene groot gevaar opleverde en het zijn plicht als Nederlander was geweest, deze ingezetene te waarschuwen, [ant woordde Thomaes, dat hij daaraan niet had gedacht. Ce Advocaat-fiscaal Baron van Voorst tot Voorst eiste een gevan genisstraf van 10 jaar met aftrek. Plaatsgebrek is oorzaak, dat wij het volledig verslag; tot ons vol gend nummer moeten laten over staan. Wij zijn nu weer in de gelegenheid Uw Naamkaartjes met keurige lettertype s te verzorgen bij afname van 50 en 100 stuks in cartonnen doosje. Telefoon 19 de sociale en economische vraag stukken. -Ce heer W. J. Evertsen werd aangesteld als wachtmeester bij de Rijkspolitie met als stand plaats Herpen N.Br. De fa. van An.de 1 alhier, was de laagste inschrijf ster voor 'het herbouwen van een woonhuis annex slagerij voor rekening van de heer C. Sas. Zaterdag 13 November a.s. wordt in giebouw Tavenu een pro- pagiandavergadering gehouden uit gaande van het C.N.V. Als spre kers hopen op te treden de he ren A. C. Bensen, districtbestuur- ider, te Eindhoven en H. Ouder kerk te Utrecht, secretaris-penning meester van de N.C.L.B. Ce heer M. de Rooy te Rijswijk zal hel. slotwoord spreken. Ce vergade ring vangit aan om 7 uur. Aan de Teerlingen der Chr. school werden dezer 'dagen weer Amerikaanse goederen uitgedeeld. Zowel de ouders als de kinderen waren hiermede zeer dn hun schik. POEDEROIJEN. Met ingang van 1 Nov. is benoemd tot kantoninier 'bij de Rijks-Waterstaat, met als stand plaats Nieuwenhoorn, onze dorps genoot, de heer G. W. Groene véld. SLEEUWIJK. -Korfbaluitslagen Zaterdag 6 Nov.: S.K.V. I-G.K.V. III werd .afgelast. A.s, Vrijdag', des avonds 0111 7.30 -uur, wordt alhier een dank stond voor het gé was gehouden. Cr ie December zal alhier de A.R. kiesverenig'ingi vergiade- ren alsdan zal optreden Burg'. Schakel. Houdt deze avond vrij. Nadere aankondigingen van tijd en plaats volgen in dit blad. SPRANG Onder voorzitterschap v;an de heer M. Paans, kwam de Chr. B.B. in ver glad erin g> bijeen. Beslo ten werd om de giro te propaganda- viergjadering' Dinsdag! 30 Nov. e.k. in het gle'bouw der Chr. school in de Heistraat te houden. De Chr. zangvereniginig „Hallelujah" zal medewerking verlenen Door de Chr. Verkenners- groep „Jan de Rooij" alhier, worejt volgénde week een bazar gehou den in de zaal van de Chr. V.B. WOUDRICHEM. J.l. Zaterdag! 6 Nov. be haalde de g'em. zangver. „Excel sior" alhier op het gehouden zaal concours te Overschie in de 4 e afd. een 2e prijs met 294J/2 p. Tot hulpprediker alhier is benoenid de heer Pel van Zwijn- drecht, die Zaterdag; 13 "Nov. zijn werk in deze gemeente doopt aan "te vangen. Ee Oranje Garde alhier is voornemens op op Zaterdag 20 Nov. a.s. in de Kazerne aan de Visserdijk haar eerste zaaluitvoe ring van dit seizoen te gieven. Op gevoerd zal worden liet humoris tisch historisch spel „Je Mairitien- drai". DE PRIJZEN VAN BROOD EN SUIKER EN CHOCOLADE WERK. Vanaf Vrijdag 5 November '18 mogen de maximumprijzen van brood, van gewone samenstel ling, 1» cent per 801) gram hoger zijn. Deze prijsstelling geldt 11 iel voor het van zuivere wittebloein gebak ken groot- en kleinwitbrood. I)e prijs van dil soorl broad i.s zoals men weel, vrij. Ook de nieuwe suikerprijzen 75 ct. per kg kristalsuiker en 77 ct. per kg basterdsuiker, zijn op 5 Nov. j.l. van kracht geworden. De hogere suikerprijs heeft te vens geleid tol prijsverhoging van enkele artikelen, waarin suiker is verwerkt. Sedert Vrijdag 5 Nov. bedraagt de maxi mum prijs voor enkele chocoladeproducten 1 ct. méér per 1.00 gram, t.w. ongevuld en gevuld wichtgoeO, zoals pastil les, choco la des tukjes en bonbons alsmede ongevuld melkchocolade- wiehtgoed en chocoladekorrels (strooisel). De prijzen, welke ten hoogste voor deze producten mogen wor den berekend zijn: ongevuld wicht- goed 48 ct., gevuld wichtgoed 38 cenl, ongevulde melkchocolade wichtgoed 51 ct., choco ladestrooi sel los 29 ct. alles per 109 gram. I11 kartons 32 ct. per karton van 100 gram en in zakjes 31 ct. per zakje van 100 gram. Chocoladerepen, alsmede wicht goed waarvoor uitzonderingsprij- zen zijn toegestaan zijn onveran derd in prijs. De prijs van choeoladepasta, marsepein, vanillesuiker en kunst- honing voor huishoudelijk ge bruik, welke producten niet van essentieel belang voor de voeding zijn, wordt vrijgelaten. Limonade-siroop en limonade- gazen ze blijven in prijs gelijk. HET EINEE VAN PICCARDS EXPEDITIE. Ee diepzeekogél van professor Piccard is te Lakar aangekomen, waar zij zal blijven, tot het Bel gische fonds voor wetenschappelijk onderzoek, dat de mislukte ex peditie heeft gefinancierd, een be sluit gënomen heeft, wat er mee moet gebeuren. Professor Piccard en zijn assistent Cosijns zullen de ze week per vliegtuig! naar Brus sel terugkeren.. LU ITS DIEET BLIJKT HEEL GEZOND Mannen en vrouwen van middel bare leeftijd in de Britse zone van Duitsland zijn giezonder dan zij o.oit zijn geweest. De kinder sterfte is bijna even laag als voor de oorlog. Dit is de conclusie van een rap port over de gezondheidstoestand in 1947 dat juist is voltooid. Man nen en vrouwen boven de vijftig leven langer dan in wellke voor oorlogse periode ook. Lektoren geven als oorzaak op de vermin derde hoeveelheden voedsel, tabak en alcohol, welke de bevolking kreeg ,hetgieen blijkbaar teen heil zame uitwerking had op de Duit sers. De minst gezonde mensen zijn de jonge mannen tussen de twin tig en de dertig. Voor iedere vier die er in 1932 stierven, zijn er in het afgelopen jaar vijf gestorven. Oorzaak die sterksten en gezond- sten gingen in het leger, de zie ken bleven achter. VERJAARDAGSGESCHENK COLLECTIEVE BOERDE RIJEN. Georgescu, de Roemeense mi nister van binnenlandse zaken, heeft ter gelegenheid van de 31ste verjaardag; van de Octoberrevolu- tie meegedeeld, dat in Roemenië binnenkort het systeem van de collectieve boerderijen zal worden ingevoerd. EEN PRUIK OP STAATSKOS TEN. Engeland heeft sinds enkele maanden een Natio-nal Health Ser vice. De dokters behoeven de pa tient geen rekening meer te pre senteren. Zij worden door de Staat betaald. Sommige dokters schrij ven hun patiënten rustig cham pagne, oesters, whiskey of rum voor. Het doktersbezoek is schrik barend toegenomen. Palent-genees middelen haait men tegenwoordig alleen op recept. Men behoeft ze dan niet te beialen! Het Ministerie van Gezondheid puzzelt er op hel ogenblik over, of liet ook de rekening van de tand arts, die zichzelf twee tanden trok en de regering een nota stuurde, moet betalen. Een slager te Dud ley in Worcestershire vroeg drie brillen. Een om te lezen, een om in de verte te kijken, een om vlees uit te benen. Hij kreeg ze. In Cambridge vroeg een oude vrouw, kaal sinds haar zesde jaar, 0111 een pruik. Ze kreeg er twee, omdat een pruik toch ook wel eens ge wassen moet worden. Men heeft begroot, dat de Rege ring de dokters nu 45 mill, pond per jaar betaalt. Vroeger was hun totale inkomen 28 mill. pond. In ietier geval, Vadertje Slaat betaalt. Waar hij het geld van daan haalt? Ach, wie zou zich daar bezorgd over maken... GEVONDEN1 huissleutel, 1 lipssleutel. Terug' te bekomen bij de Rijkspolitie te Wijk en Aal burg'. GEVONDEN Een wollen sjaal Terug= Je bekomen bij M. Mans, Kortestraat C 100 te Aalburg1. VERLOREN 1 linkse zwart le deren handschoen, gaande van die bushalte Achterstraat Dussen tot de achterste hoek. Terug te bez. bij A. Dekker, Hoek A 111Dus sen. ANDEL. Over de maand October. GéborenTeunis Jan Arie, z. van A. van Tilborg! en J. van AndelLamberta Annpke, d. van T. den Dekker en L. v. d. Mjooren. GetrouwdH. van Andel, 62 j. ien J. Kant, 58 H. van der Meijden, 31 j. en G. Crielaard, 25 L 1 DE WERKEN EN SLEEUWIJK GeborenBastiaan, z. van Wh d. Hollander en V. H, y. d. Wer ken Ambrosius Franciscus, z. van VV. A. van Oversteeg! en G. A. VerhoevenSietse, z. van G. Kooi- stra en L. F. van Vu uren,.Geer- ,4 rui da Helena Elizabeth, d. van G. van Pelt en G. Mik. Geboren Aart Teunis Bastiaan, z. van B. v. d. Wiel en W. J. v. d. Stelt; Franciscus Johannes, z. van A. Wijnbelt en G. A. Rous- se Johannes Bastiaan, z. van M M. Zwets en M. Verduijn. Ondertrouwd Hendrik v. cl'. Pol, 30 j. en Hieltje Hoekstra, 23 j. Getrouwd: Gerand Scherff, 25 j- en Anna Cornelia van Driel, 26 j. Nelis Verbeek, 25 j. en Adriana Maaike Heijstek, 19 j. Overleden: Catharina. Adriama v. Oosterhout 58 j., wed. van J. Versteeg!; Maaike de Pender, 78 j., echtgien. van J. V. d. Stelt. SPRANG-CAPELLE. Over de maand October. GéborenCornelia W. J., d. van C. Timmie rmimians en H. van EonglenHerman J., z1. van J. Wh de Rruijn en A. A. Barmentlo Gornieiia J., d. van G. de Rooij en W. A. Mouthaan; Klaz'ina G., d. van A. de Jong! en H. Sprangèrs Wouter, z'. van A. H. Dekkers ep E. RogersAdriana M., d. van J. Kuijsten en A. M. Rijken Eingiena M., d. van M. de Bie en M. Jh vari Zeist; Willy, d. wan A. Haverhals en D. de RooijMaaike, d. van J. Evertse en H. van Esch Gerardus J., z. van C. J. van Broekhoven en W. C. Corstanje Frederik C. G., z. van G. C. P. 't Hooft en C. B. Oostdijkck Fop- pe H., z. van J. Haanstra en E. S. SluiterHendrik, z. van A. L. van Achterberg en A. C. Mi- chaël. i GetrouwdH. H. Ockers, 32 j. en G. A. van Schuppen, 28 j. J. A. de Bie, 36 j., en N. C. van Zeist, 29 j. OverledenC. Geenen, 63 j. M. Spie ring's, 74 j., echtg. van W. de Rooij. NEDERIIEMERT. Over de maand October. GeborenAdriana, d. van G. van de Laar en A. Dekkers Ju dith, d. van G. v. d. Werken en J. A. v. d. Werken; Geertje, d. van C. van Biggelen en J. C. van de Laar. Getrouwd J. van der Stélt, 40 j. en M. van Ooijen, 33 j- ZUILICIIEM GeborenGerrit, z. van A. v. d. Linden en J. W. Hanegraaf .Aagje, d. van J. G. v. d. Ven en L. ten Hagen. OndertrouwdG. Bezemer en F. H. Westerlaken. Overleden: P. Schalk, 83 j., wedn. van G. v. Veen. Langestraat 101a Amsterdam

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2