Distributiemededeiingen Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijken Stand TT Firma L. J. Veerman - Drukkerij - Heusden herdacht in goede gezondheid zijn 88e geboortedag. „Klaas" is nog volkomen fit en verricht nog re gelmatig werkzaamheden. Van 'n wandeling van enkele kilometers is hij niet bang en die hem ziet, meent dat hii 60 in plaats van 88 jaar is. Zijn oude vrolijkheid heei't hij niet verloren en zelfs voor het kleinste kind heeft hij altijd een vriendelijk woord of een aardige opmerking. „Klaas", nog vele jaren, man. Ue op één na oudste inwoner dezer gemeente, de heer Ant. Ver schoor is dezer dagen in het zie- kenhuis te Gorinchem op 87-jarige leeftijd overleden. Tot lid van de Commissie, tot stichting van een streekzieken huis le Gorinchem werd als ver tegenwoordiger der Prot. Chr. Ker ken o.m. aangewezen Jhr. J. J. H. Pompe van Meerdervoort alhier. YLMKERK. De collecte, gehouden in de Geref. Kerk tijdens het dankuur voor het gewas bracht f 1630 op. De Klaprozenverkoop die hier Zaterdag 13 Nov. ten bate van het Ned. Oorlogsgraven-comi té werd gehouden, bracht f 162,10 op. Een woord van dank aan al len die hun gaven hebben ge schonken en hun medewerking hebben verleend, is hier niet mis plaatst. CAPELLE. Op uitnodiging van het de partement „De Langstraat" van de Maatschappij tol Nut van 'L Alge meen, trad j.l. Woensdagavond 8 uur in liet Stationskoffiehuis van de heer Pruijssers als spreker op ile vermaarde vogelkenner en na tuuronderzoeker Jan P. Strijbos uit Haarlem, die een boeiende voordracht hield over de tocht met de Willem Barendsz ter Walvis vaart naar de Zuidelijke IJszee. Aan de hand van een drietal films, door de heer Strijbos tijdens de ze reis gemaakt, werd het gespro ken woord toegelicht. In ile Ned. Herv. Kerk al hier trad j.l. Woensdagavond half 8 voor de Ned. Herv. Jeugveneni- gingen op Geref. Grondslag als spreker op Ds. A. den Ilartogh uit Scherpenzeel, die sprak over „De Jeugd in de Branding". Met aan dacht werd deze spr eker door de aanwezigen, waaronder ook vele ouderen, beluisterd. In de Koningin Juliana- school voor Openbaar onderwijs, zal Woensdag 24 dezer des avonds half 8 een ouderavond worden gehouden, waarop naast de huis houdelijke aangelegenheden een in leiding door het hoofd der school over „Onderwijsvernieuwing in 't algemeen en in de practijk en hoe getracht wordt deze te verwezen lijken in de school." DUSSEN. De gehouden collecte, bii de dankstond voor het gewas in de Ned. Herv. Kerk aljiier, bracht f72,50 op. Op Dinsdag 16 Nov. werd in het Ned. Herv. Kerkgebouw te JIank een herdenkingsdienst ge houden, in verband met de 60-ja rige echtvereniging van het echt paar A. Raams-Pruisen. In de dienst ging voor Ds. van Putten van Bab.-Broek. Z.Eerw. had tot tekst gekozen Ps. 71 vers 9: „Ver werp mij niet in den tijd des ou- derdoms. Verlaat mij niet terwijl mijn kracht vergaat." Op zeer tref fende wijze zette hij deze tekst woorden uiteen. Na de dienst werd door vele aanwezigen waaronder ook burge meester Oderkerk, de oudjes de hand gedrukt en hen op deze on vergetelijke dag een lang leven toe gewenst. GENDEREN. Naar wii vernemen zal het Donderdag 25 November a.s. 45 jaar geleden zijn dat het echtpaar G. v. d. Beek-BranderhorsL in de echt werden verbonden. GIESSEN. De door het bestuur der Ned. Herv. Kerk alhier aange kochte nieuwe klok, welke een ge wicht heeft van 500 kg, zal bin nen enkele dagen geplaatst kun nen worden. Het verbreden en verbete ren van de Achterstraat werd op gedragen aan W. J. Monshouwer te Sleeuwijk. Met de werkzaam heden is reeds een aanvang ge maakt. 's-GRAVENMOER. Ds. Terlouw te Otterloo, heeft v oor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. De kassier der Coop. Boe renleenbank alhier, maakt er de landbouwers, die nog in het bezit ^ijn van mandaten voor zomer- melktoeslag 1947, op attent, dat de mandaten, die in de maand October zijn gedagtekend, op de laatste van de maand hun geldig heid verliezen. Deze mandaten moeten dus uiterlijk op de zittings avond op Woensdag 24 Nov. a.s. des avonds tussen 7 en 9 uur ter inwisseling worden aangeboden. GIESSEN. 17 November vierde mevr. de wed. StraverHoncoop haar 90ste verjaardag. Als oudste in woonster der gemeente heeft het haar niet aan belangstelling; ont broken. Familie, vrienden en de Burgemeester met zijn echtgenote kwamen haar gelukwensen. Zij ge. niet nog een goede gezondheid, haar ijverige handen zijn nog' de gehele dag bezig. Alleen is zij wat doof en kan niet lopen. Jammer, dat zij op haar oude dag nog igje- noodzaakt is als evacué hier te ver blijven, hoewel zij het in haar te huis gloed naar haar zin hleeft. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA De Ned. Chr. Radiovereni ging hoopt volgend jaar haar 25- jarig jubileum te gedenken. Dit hoopt ze te vieren op 6 Ju ni. Tweede Pinksterdag te Arn hem in liet park „Sonsbeek". Laten alle luisteraars uit het Land van Heusden en Altenazich zich opmaken en daarheen gaan. Als er genoeg deelnemers zijn zal scr een extra-bus rijden. Men kan zich voor 15 Jan. '49 bij de correspondent van de Ned. Chr. Radiovereniging, G. van Wij nen, Julianastraat A 80, And-el. Wij zijn nu weer in de gelegenheid Uw Naamkaartjes met keurige lettertype's te verzorgen bij afname van 50 en 100 stuks in cartonnen doosje. Telefoon 19 Distribuliekring Tilburg. OMRUILING COUPURES BAK KERS. Die Directeur van de Distribu tiekring Tilburg' maakt het volgen de bekend In de weken van 2227 Nov. 29 Nov.4 Dec. 1948 zal op de vastgestelde zitdagen voor Han del aan de bakkers gelegenheid worden gegeven de U-coupures voor inlandse bloem en roggemeel, waarop zij geen bloem of meel hebben betrokken in 'te leveren ter verkrijging van coupures voor reductie. De D-coupures dienen met een ontvangstbewijs MC 242- 05 te worden ingeleverd. Voor het aantal eenheden van ingelever de D-coupures wordt een coupure D 168/178 recht gevende op reduc tie uitgereikt. Tevens zullen aan de bakkers worden uitgereikt coupures L 165, ïÓ9, 173, 177, 181 en 185 voor importbloem of inlandse patent bloem. Distributiekring Geldermalsen. De Leider van de Distributie- kring Geldermalsen deelt mede, dat met inglang van Maandag 22 November 1948, de inlevering' door winkeliers, grossiers en pro ducenten, hehorende tot de Kring Geldermalsen, als voLglt dient te geschieden Maandag 22 Nov. te Zaltbom mel voor de glome enten Kerkwijk, Bruchem, Eelwijniein en Nederhe- mert, alle artikeLien. Alle slagers, textiel-, brandstof- fenhandelaren, grossiers en produ centen uit de voormalige kring Zaltbommel dienen op Maandag 22 Nov. 1948 te Zaltbommel in te leveren. Einsdag 30 Nov. 1948 te Zalt bommel voor de gemeente Am- me rzoden, alle artikelen. Woensdag 1 Lec. 1948 te Zalt bommel voor de gemeenten Bra- kel, Poederoijen en Aalst, alle ar tikelen. E onderdag' 2 Dec. 1948 te Zalt bommel voor de gleimeenten Zui- lichem, Gameren en Nieuwaal. AttentieInlevering dient een maal in de 2 weken op de vasth glestelde dagen te geschieden. TOESLAG BIJZ. ARBEIE Ter verkrijging van toeslagkaar- ten wegens bijzondere arbeid voor de ie en 2e periode 1949 dienen de volledige', In dup'o ingevulde naamlijsten, alsmede de naamlijs ten van de 12e en 13e periode 1948, voor ontvangst getekend door de werknemers, in het tijd vak van 22 Nov. t.m. 4 Dec. 1.948 op de bekende zittingsdagen en uren te 'worden injgleleverd. De arbeiders moeten afdeling s- glewijs, eventueel groepsgewijs en in" alphabetische volgbrde op de naamlijsten worden vermeld. Na-aanvragen dienen in de week van 13 t.m. 18 Dec. 1948 te wor den ingeleverd. Bij het indienen van bovengje- noemde aanvraglen dienen de stam kaarten van alle wèrknemers te worden medegebracht. Zonder ge lijktijdige overleggling van de stam kaarten kan geen indiening van aanvraglen plaats hebben. Bewijzen van afschrijving behoe ven alleen 'te worden aang!evraag;d indien de nieuwe werkgever toe slag ontvangt in een andere dis tributiekring dan de kring Gel dermalsen. Bij Eet aanvraglen van afschrij- vingsbewijzen dient men steeds vol ledige giegtevens te verstrekken, n.l. volledig adres, stamkaartnum mer, naam van oude werkgever en "over welke periode men het laatst toeslag1 heeft ontvangen. Teneinde teleurstellinjg' te voor komen 'dient men aan bovenstaan de indeling nauwkeurig1 de h^nd te houden. RIJSWIJK. Door de ingezetenen dezer gemeente is een fonds gevormd voor de aankoop van een vaandel ten behoeve van het Fanfarecorps „Kunst en Vriendschap". 'Voor zitter is het hoofd der school M. de Rooij, secretaris-penningmees ter, G. Nieuwen huizen, gemeente secretaris. VEEN. Tot leider der Ned. Herv. Meisjesvereniging is benoemd de heer H. Boerboom. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk werd herkozen P. den Dek ker en gekozen H. Morelissen. Beiden hebben hun benoeming aangenomen. ZUILICHEM. Vrijdagavond 26 Nov. a.s. des avonds 7 uur hoopt voor de Ned. Herv. Meisjesvereniging op te treden Ds. P. J. Dorsman van Schelluinen. De collecte ten bate van de Zuilichemse jongens in Indië, gehouden op de huwelijksdag van J. van Maruik en A. v. Tongerlo heeft f 3,66 opgebracht. Dinsdag 16 Nov. vond teil gemeente huize de publieke ver koop plaats van liet teenhout in de Essedel. De hoogste inschrijver was J. H. v. Wiggelinkhuijsen te Rhenoy voor de som van f 1056, aan wien liet is gegund. GEVONDEN: een paar bruine kinderwanten en een bruin lede ren riem (padvindersmodel). Terug le bekomen bij de Post- commandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. GEVONDENeen paar wollen handschoenen te Genderen. Terug te bekomen bij A. Tref fers 13 103, Genderen. GEVONDEN: een broodmes le Drongelen. Inl. te bekomen bij de Post- Commandant Rijkspolitie te Meeu wen. VERLORENeen kinderwantje, zo goed als nieuw, tussen Bijz. School, Verlaat en G. de Ruiter Prov. weg Zuid 89, Almkerk. VERLORENeen zwarte want, vanaf het Kasteel Dussen tot de Kleiberg te Eethen. Terug te bezorgen bii G. de Peuter, Prov. weg Noord 68, Alm kerk. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Jan, z. van G. v. d. Werken en W. v. Pouderoijen; Jan Mijndert, z. van J. v. d. Stelt en E. C. v. Breugel; Jacob, z. van 'J. H, Ippel en D. Versteeg; Wil lem, z. van J. Bleijenberg <m G. v.. Druiien. Ondertrouwd: Pieter C. Box man 24 j. en Clazina A. v. Andel 23 j.; Willem Nobel 20 j. en Jan- nigj e Kom an 21 j. Overleden: Anneke van der Nat 77 jaar. POEDEROIJEN. Over de maand October. GeborenEverdina Gerda, d. van A. L. M. Thies en F. Laker- veldLeendert, z. van L. van der Schans en J. Spiering1; Eirk, z. van W. de Groot en L. G. Prins Gijsbertje Alberta, d. van L. Schreuders en "M. J. C. Caffa. Overleden: M. H. van der Ven, 9 dagen. WERKEND AAI. GeborenPaulina Anna Wilhel- mina ,d. van M. E. van Wendel de Joode en C. M. Viorthoreti; Gerrit, z. van P. Visser en H. van RerchuniHelena, d. van H. den Hollander en A. W. FLovestadt. Getrouwd Adrianus de Keijzer, 26 j. en Cornelia Groeneveld, 26 j. Overleden: Aart Bakker, 81 j., echtg. van M. H. Potters. c» T I) i p Tl f Langestraat 101a Amsterdam

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2