voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM WAALWIJK, WONINGINRICHTING HUISBIJBEL Gevonden en verloren voorwerpen dat de woningen op het plan staan. In de aanlegt heeft de gemeente niets te vertellen, ze heeft zich alleen garant verklaard, dat alle wonniglen zullen worden aangeslo ten. Wethouder Honcoop voegit hier aan toe, dat de maatschappij gieen voldoende materiaal had om in eens alle ingtezetenen aan te slui ten. Ze heeft getracht met het aanwezigle materiaal zoveel moge lijk mensen te helpen. Ook zij die nu nog! niet zijn aangesloten, ko men aan de beurt. Met algdmene stemmen wordt ook dit voorstel van B. en W. aangenomen. Aankoop jgrond voor bouwter rein. ,Ce raad besluit een perceel grond ,aan ie kopen groot 53 Are, eigendom van de familie Jiskoot te vBaarn. Ee bij de Boaz-Banjk te Bun- nik ,1 o pende kasgéldieningi groot f50.000.wordt met een jaar ver- ge IVJet de N.V. Bank voor Nederl gemeenten wordt een rekening1 cou rant overeenkomst aanglegia^n groot f 40.000. Wijziging1 politieverorden. (slui tingsuur café's). De Voorzitter deelt mede, dat de wijziging voor loslopende hon den door Ged. Staten is goedge keurd. Thans stellen B. en W. voor de verordening! te wijzigen in ver band met het sluitinglsuur der ca fé's n.l. in dien zin, dat het des avonds na 9 uur tot 's morgens 5 uur verboden zal zijn de café's voor het publiek geopend te heb ben. Ee 'heer Timmermans vraagt of men voor de Zaterdagavond niet te ver gaat. Hij vreest dat men nu naar elders z!al giaan en dan eerst 's nachts thuis zal komen, Tien uur is voor de Zaterdag! toch niet te lang! en in de zomermaan dein is 9 uur toch ook wel erg vroeg. Ee heer Smits is het daarmede eens en zou voor de zomermaan dein een later uur bepalen. Ook de heer v. d. Pol verklaart zich daar voor, men moet niet te veel aan banden gjaan leggen. Wethouder Honcoop ?ieg(t, dat de excessen van de laatste Zaterdagien voor B. en W. aanleiding1 is ge weest om met dit voorstel te ko men. Het voorstel hierop in omvraag glebracht, wordt aangenomen met 4 teigien 3 stemmen. Tegten stem den de heren Timmermans, v. d. Pol e;n den Eek'kier. Eie heer Smits zegt, dat de bepa ling! betreffende het binnen blijven der kinderen in die avondluren toch wel wat ver gaat. Ee heer v. d. Pol merkt op, dat hij daarteglen heeft gewaar schuwd, evenals hij nu heeft ge daan tegen de sluiting! van café's. Ee Voorzitter heeft nog geen klachten over deze bepaling! ver nomen. Wethouder Honcoop merkt op, dat hem zelfs gi'evraagld is of de leeftijdsgrens niet verhoogd kan worden tot 19 of 20 jaar. Men moet naar deze of die verenigiingi, doch het gaat er meestal maar over om op straat te zijn. 'Het werkt allemaal mee om de jeugd uithuizig! te maken. Voorstel van B. en W. tot over name van de wegen van de „Pol der van Veen". i Ee Voorzitter deelt mede, dat bij raadsbesluit van 21 Febr. 1.1. de raad besloot een bijdrage te verlenen in de klinker best ra ting die door de Polder van Veeti zou worden aangebracht. Het polderbe stuur heeft thans besloten nog 3 km van een asfaltdek te voorzien, onder voorwaarde dat de glemeente 7 km polderwegen overneemt. Ee polder zal dan gedurende 30 ja ren een bijdrage aan de gemeente verstrekken giroot f 2200 per jaar. Xa deze 30 jaar zal de gemeente dan de wegen geheel voor haar rekeninjgi moeien nemen. iMet de glehele bestrating' van 7 km' is een bedrag1 gjemoeid van f85000.aan rente e,n aflossing vergtt dit een jaarlijkse uitgaafvian f 5000.Eie polder betaalt in de- Ze kosten f 2200.zodat voor de giemeente overblijft <qpn bedrag van f 2800. Ter dekkking! daarvan zal een straatbelasting worden inge voerd, waarvan de opbrengst wordt Igleraamd op f 1600.zodat uit de glewone middelen f 1200.te betalen overblijven. Alle weglen in de giemeente zullen dan van een behoorlijk wegdek zijn voorzien. B. en W. stellen voor met, de aanbieding! van het polderbestuur accoord te g!aan. Ee hieer v. d. Pol ziet in dit voorstel de enige oplossing' om uit de modder te komen. Ee heer Smits zou het al mooi vinden als de giemeente, zoals bij de eerste 4 km, de helft betaalde. Ee Voorzitter merkt op, dat de gemeente door middel van een straatbelasting meer kan doen, dan het polderbestuur. Ee heer v. d. Pol vraagt of de gemeente niet iets uit het wegen fonds terug' zou kunnen ontvangen. Spr. wijst op het èxpeditiebedrijf van Gebrs. den Eek'ker dat een heelbedrag! in het wegenfonds moet betalen, eveneeins de vracht auto's die naar de veiling rijden. Ee wegen in de gemeente zijn daardoor interlocale wegen gewor den. Hij zou op deze g ronden aan willen vragen om uit het wegen fonds een bijdrage te krijgen. Ee Voorzitter zegt, dat zoals de toestand thans is, dit geen succes zal opleveren, doch B. en W. zul len zeer zeker, zodra zulks wel het geval zou zijn, deze aanvraag in dienen. Ee heer Timmermans vreest, dat de grondbezitters door het minder betalen van polderlasten verlicht zullen worden, terwijl de man die gieen eigendommen bezit nu zal moeten gaan betalen. Te heer v. d. Pol merkt op, dat ook de bezitters in de straatbelas ting! zullen moéten betalen. Met algemene stemmen wordt hierop ook dit voiorstel van B. en W. aanglenomen. Rondvraag!. Ee heer Timmermans infor meert hoe ver het staat met de uitbreiding! der straatverlichting. Ee Voorzitter antwoordt, dat vol gende week een tweetal ingenieurs van de PNEM een en ander zullen komen bekijken. Ee heer ^Timmermans vraagt wie de lichtpunten heeft aange bracht. Ee Voorzitter zegt, dat dit door de PNEM is gieschied. Ee heer Timmermans wijs! er op, dat cjp brede we;g)en die licht punten dichter bij elkaar hangen dan op smalle en kronkelende we gen. Wethouder Honcoop merkt op, dat ook B. en W. weten, dat de lampen niet juist hangien. Het col lege hééft daarover reeds een klacht ingiediend. Ee Voorzitter zegt, dat men op deze kwestie terug zal komen zo dra de heren van de PNEM er zijn gleweest. - Ee heer Timmermans vindt het onbillijk, dat het centrum van de gemeente beter wordt verlicht dan andere gedeelten. Men heeft de eed afgélegd voor de gehele giemeente en niet voor een .ge deelte. Ee heer v. d. Pol zeglt, dat men in elke gemeente aantreft dat het centrum meer verlicht is dan het overig'e gedeelte. Ee heer Smits vraagt of nog weieens iets gehoord wordt over een nieuw gemeentehuis. Ee Voorzitter hoopt hierover in een volgende vergadering mede delingen te kunnèn doen. Ee heer den Dekker zou de huurders van het terrein dat de ge meente gaat kopen, kennis .willen gieven van deze koop. z Ee Voorzitter meent, dat men dit bezwaarlijk 'kan doen voor de gioedkeuringl is verkregen. Men zou hen alleen kunnen berichten, dat de géméfente voornemeins is tot aankoop over te glaan. Ee heer v. Ballegboijen wijst op het willekeurig plaatsen van de lichtpaal bij Clement in de Kruisstraat, deze is vlak voor zijn raam gieplaatst, dit lijkt nergens op. Ee Voorzitter zal bekijken of deze nog verplaatst kan worden. Ee heer v. Ballegboijen wijst op de slechte toestand van de veer- weg!. Wethouder Schreuders zal dit in de vergadering van de Hoge Maasdijk ter sprake brengén. Ee heer Honcoop zegt, dat er stemmen opgaan om een vuilnis ophaaldienst in het leven te roe pen, eenmaal per week. Meerdere inglezetenen zijn genegen hiervoor een vergbeding' te betalen. Ee Voorzitter zal dit met de wethouders bekijken. Ee vergadering! wordt hierop gesloten. Wij kunnen thans, uit beperkte voorraad, een leveren, in prachtige stempelband, prijs f 7.05 Firma L J. VEERMAN, Heusden GEVONDENeen polshorloge. Terug te bekomen bij G. van And el, Beatrixstraat, Andel. VERLORENeen blauwe werk jas, vanaf Waardhuizen naar Dus- sen. Terug te bezorgen bij Adr. v. d. Koppel F 1, Almkerk. VERLOREN: op Zaterdag j.l. van Heusden naar G end eren, een wit-leder en damesp ortem onn aie met geld en rijwielslotsleuteltje. Tegen beloning terug te bezor gen bii J. M. Oerlernans B 18, te G enderen. TEL.. 95

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 8