Plaatselijk Nieuws Fa. A. VERSGHUUR-BAERT n HEUSDEN *De Sint naar de V.cJV. vandedrie, DERDE BLAD Zoekt U een nuttig geschenk VAN DE VEN's KLEDINGWINKEL itknaai weet bet Firma L. J. Veerman - Drukkerij - Heusden NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Geef dan Uw man of zoon een PANTALON of PLUSFOUR Grotestraat 178 Tel, 288 Waalwijk BOTERMARKT 0 84, Tel. behorende bij het No. 6623 DONDERDAG 2 DECEMBER 1948 HEUSDEN. .Maandag; speelde de dam club V.E. in Central haar 3 e com- t petitiewedstrijd voor de hoofdklas se Ned. Eambond. Wisten zie 'de vorige met 128 te winnen, dit maal verloren zie met 128 n.l. van de sterke Philips Eamclub. De 6 remisepartijen bewijzen echter wel, dat sterke tegenstand werd geboden. Eie gje de tailleer de uitslag luidt A. de Graag'-D. Bastiaan 2o A. de Rooij-M. Bastiaan 11 C. de Joode-R. v. d. Bonnen 1j A. Nieuwkoop-]. Koster C. Schaap-J. Mulder TiBax - liSnij der s J. Klaren-C. Koppenol H. Krafher-L. v. d. Wiel Gier. Jonker-J. Essema J. Struijk-P. v. Schijndel 02 11 02 11 02 11 I1 het hoofd der Koningin Juliana - school, de heer Poldervaart, ver gastte de heer Auglust van Gils, oud-onderwijzer te Rotterdam, de kinderen en ook de ouderen, want vele ouders woonden dit kinder feest bij, op een progtram „Vreug'd voor de Jeugd", omvattende pop- penkastvertonmg', kindertoneel en snel tekenen. Het hoogtepunt van deze middag was het bezoek van de Sint met Zwarte Piet aan dit kinderfeest- Sommige leerlingen kreglen van Sint Nicolaas een goedkeuring1, andere een verma ning,, al naar nodig! bleek. Tot slot werd ieder der kleinen ver rast met een cadeautje en een zak lekkers. Overgelukkig! keerde de jeugd na afloop huiswaarts. 812 Mjaandag a.s. om 7.30 uur voort zetting onderlingie competitie. AALST. Eien aantal leden van de afdeling Aalst-Nederhernert van de B.Q.G. met nog enkele leerlingen van de tuinbouw cuirsus te Poe de- -roeijn gingen Einsdag j.l. op ex cursie. In de morgenuren bezoch ten zij het Centraal Bureau te Rot terdam, vanwaar de coöperatieve land bouw vier eni gingen hun grond stoffen als veevoeder, zaaizaden, landbouwmachines, enz. van be trekken. Na in dit grote bedrijf alles bekeken te hebebn, werd de cursisten door de directie van het C.B. een diner aanglebodien. 's Mid dags bracht men nogi een bezoek aan de Coöperatieve Suikerfabriek Puttershoek, welke grote fabriek in vol bedrijf ook heel wat te zien bood. Eoor een deskundige rond geleid aanschouwde men de ver werking van de bieten tot die zo begeerde suiker. Na pen leerzame dag was men te half tien weer in eigen omgeving. Eie Marofilmdieiist te Die- venter vertoonde Zaterdagavond in de Openbare school, op verzoek van de afdeling! Aalst-Nederhernert van de B.O.G. de film „Herwinnen door werken". In tegenstelling tot vorige malen bestond er deze keier slechts matige belangistelling. iMjet ingang van 1 Febr. a.s. is tot hoofd der Christelijke school benoemd, de heer J. van Beuse- kom, thans onderwijzer te Wouden berg». Lazen en hoorden we dit jaar reeds veel van spelingten der natuur ,van hier valt te melden dat een schaap van de landbouwer A. van Eiriel na van de zomer reeds twee lammeren te hebben grootge bracht vorige week noig een lam ter wereld bracht. CAPELLE. In de onder voorzitterschap van de heer A dr.. Wage makers in het café 't Bruggetje te Vrijh.-Ca- pelle giehouden algiemene vergade ring' van de Onderlinge Veeverze- keiringi, werden tot bestuursleden herkozen de heren P. Stam, C. J. Sterrenburg. Uit het financieel verslag bleek, dat er een klein voordelig saldo was. Eie vereniging telt 121 leden met in totaal 7,50 stuks vee tot een verzekerd bedrag van f 224000. In het afgesloten boekjaar moesten 18 stuks vee op geruimd worden. Met de leerlingen van de Koningin Julianaschool en die der O.L. school aan de Loonsedijk werd Maandagmiddag! in de zaal Cové-van der Haart aan de Nieu wevaart het Sint Nicolaasfeest ge^ vierd. Na een 'inleidend woord yan naar persoonlijke smaak, want alle drie zijn goed tegen ruwe, rode handen en schrale huid: Purol (balsem)-Hamea (crème) Hamea (gelei). In prijzen v. 30-75ct Dames-, Heren- en Meisjesregenjassen, Kindercapes. Zo juist ontvangen: JONGENS REGENJASJES (gummi) vanaf f 13,50 10 punten Voor 'n Stropdas of Knopdas, slaagt U ook bij ons Voor bijzonder goede kwaliteiten en ruime sortering in: EAU DE COLOGNE - PARFUM POEDER - CRÈME - BRIL LANTINE - LOTION - ETC. naar DUSSEN. Gedurende het aanstaande winterseizoen zal in deze gemeente tot herhaling van de streekbestrij ding van de bruine rat worden oviergegjaan. Eieze actie biedt grote kans van slagen, mits de gehele bevolking!, allen zonder uitzonde ring!, hun medewerking bij dezie bestrijding Verlenen. Evenals vorig jaar zullen blok jes vergif, welke gjeheel onschade lijk zijn voor mensen en niet- knaagidieren, worden uitgelegd. Gezien de ervaringen, opgedaan bij de vorigle actie, is bet giewenst, mede met het oog| op "de hoeveel heid aan te schaffen bestrijdings middelen, dat een ieder, die nog last van ratten en muizen heeft, dit vóór 10 Eiec. a.s. ter secretarie mededeelt. NIEUYVEND1JK. Zaterdagavond g|af het man nenkoor „Onderling! Genoegen", directeur de heer J. de Graaf, een uitvoering in glebouw Tavlenu, Zo wel de zangnummers als de opigle- v oer de toneelstukjes vielen bijzon- -der in de smaak van het publiek. Het geheel bezien kan giezêgd wor den, dat het koor oinder goede leiding staat. Ee collecte in de Geref. kerk gehouden tijdens het dankuur voor het gewas heeft opgebracht de som van ruim f 1300. Naar we vernemen hopen de leerlingen en het onderwijzend personeel der "Chr. U.L.O. a.d. Tol dit jaar een Kerstuitvoering te ge ven in de Geref. Kerk Lalh.ier. Gezien de vorige Kerstuitvoerin gen, gegeven te Werkendam, zal dit bericht met vreugde worden begroet.. I A.s. Zaterdag 4. Eecember, des avonds om kwart over zeven, hoopt de Chr. schoolvereniging! haar najaars-ledenverglaidering te houden in de consistorie der Ger. Kerk. Ee aglèrida vermeldt o.m. bestuursverkiezing, aftredend zijn de heren Joh. Colijn en Jac. Ver in etilen. Het hoofd der school de heer de Jager, hoopt een lezing te hou den. Tot ouderlingen in de Ger. Kerk werden gekozen de lieren P. Rombout en J. W. Groenevield, tot diaken de heer P. Sprangters. SLEEUWIJK. In de afgelopen week zijn alhier op het K. van der Sandie- plein en Vijverplein in de Notelaan en Kastanjelaan bomen aangeplant Woensdag 24 Nov. speelde de damverenigiinjgl alhier een com petitiewedstrijd tiegjen „Ginneke" te Breda. Eie uitslag! was als volgt Sleeuwijk „Ginneke" W ijnbel t- J ansen o2 H. v. Arkel-V. Liempd 11. B. de Jong'-W. Nabier 2o. Entsman-A. Eiriven 11. v. Pelt-G. Buuron 1 1. P. Beukenkamp-A. Storimans o2. J. v. Andel-H. Vermeeren o2. J. Visser-H. Eversdijk 11. G. Euiser-W. de Ben o2. Chr. Pelikaan-C. Naber 11. Eaar Sleeuwijk met drie inval lers speelde, en met 713 ver loor, was de uitslag! zeer bevre- digjend. WELL. Ee restauratie van de Herv. Kerk alhier vindt gleregield voort gang';. Ee buitenmuren worden her steld met togen voor ade ramen, eveneens het dak met de siërge- bindten, waar dan later een houten plafond tussen komt, evenals dat vroeger het gieval was. Het' koor is sinds 1842 afg|ëbroken en daar om geeft momumientenzoirg! geen subsidie. Een gedeelte wilde men nu in moderne sftj'l' optrekken, iets wat niet past bij zo'n oudgebouw. Ee predikant en de gemeente- aart *^4 Wij zijn nu weer in de gelegenheid Uw Naamkaartjes met keurige lettertype's te verzorgen bij afname van 50 en 100 stuks in cartonnen doosje. Telefoon 19 naren wanen het daarmede eens en toen trok de heer J. A, Boland er op uit om bij de gegloe- de ingezetenen er een lëgiaat voor te krijgen. Eiit viel in gioede aarde. Eie heer J. A. Boland g(af f 1600, de heren A. v. d. Graft f 2000^ PI. v. d. Graft f 1000 ien A. J. Bak ker f 1000. In een gesprek door de predikant met de gemeente Zeist, was die gemeente zo gietrof- fen, dat zij beloofde nog! meer te helpen en nog! eens f 10.000 op tafel te brengen. 1 Nu kon opdracht gegeven wor den om 'het koor te bouwen en de fundamentsleuven zijn reeds ge graven. Plet oude prachtige Go tische koor wordt nu wieer in zijn oorspronkelijke staat gebracht. Zo doende krijgt men weer een gro te en mooie kerk. Eie toren komt later aan de beurt om gteheel hersteld te wor den. I 1 Ver in 't Zuiden daar ligt Spanje, Spanje is zijn Vaderland. Daar, in 't lommer, der kastanje Treurt hij om den wereldbrand. Sint is helemaal verbijsterd Van het diplomatenspel Zucht, om 't geen de wereld teistert, Wat ze maakt tot oorlogshel. Sint wil nu octrooi aanvragen Op d' Atoombom, voor elk land. Naar hij meent, heeft 't kans van slagen. Franco er naar watertand. Zelfs de allerzuurste Russen Krijgt hij met d' atoombom zoet. Te Parijs, de Sint op 't kussen Wint de vrede, voet voor voet. Mars z'n leger moet verdwijnen, Venus bied 't al„Mars je pijn Sint z'n bom brengt 't al in 't reine Vliegt door ,,'t ijzeren gordijn!" Sint, trots dat Uw haren grijzen Wacht men U, toch in Parijs. Schenk daar Sint, de Steen der Wijzen, Want ze zijn daar van de wijs. Laat daar de Vereen'gde Natie's Letters eten, goed gevuld. 't Resultaat der Speculatie's, Beiden wij met ongeduld. Sint, och, roep ze tot de orde. Zie toch toe, in „Vredes Naam" Laat dat prijken op naamborden. Laat dat schilderen op Uw raam. Molotof, staak toch Uw schett'ren. Veto's ook, in „Vredes Naam Sint, geeft dankend, choco-lett'ren Die de Bom doet vallen gaan. V.N., wordt nu toch gauw maar wijs, En doe aan allen wel. Deez' aard wordt dan een Paradijs, Nu is ze nog een hel H. H. ALMSTEIN. fc i Langestraat 101a Amsterdam

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 11