Plaatselijk Nieuws TWEEDE BLAD Honen in huis! Ons Landbouwhoekje. Firma L. J. Veerman - Drukkerij - Heusden NIEUWSBLAD voor het Land van Heusüen en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard JParia van Feurne behorende bij het No. 6625 DONDERDAG 9 DECEMBER 1948 1 ALMKERK. Het bouwen van de burge meesters woning alhier vordert goed. Ee woning! verrijst aan "de nieuw aangelegde Fabriciusstraat, de verbindingsweg! tussen Voor-en Achterste eg. i Hiet aspect van de gemeen- tekom alhier zal door de bouw van het landhuis van de heer C. de Jong, tegenover het Raadhuis, aanmerkelijk veranderen, daar hier een bouwvallige schuur is gleamo- veerd en de nieuwe woning ter plaatse verrijst. A.s. Zaterdag 11 Dec. des li.m. 2.30 uur zal alhier de eer ste steenlegging plaats hebben van de Pastorie der Herv. Gem. Zaterdag j.l. brachtdeSint met zijn knecht een bezoek aari de Uppelschendijk en wel in het gebouw Concordia. Na aankomst werd hij begroet door vele kinde ren en alvorens de Sint overging tot het uitdelen der cadeautjes, werd hij welkom gehelen door A Vink namens dp fa. Biesheuvel- Groen en natuurlijk namens alle kinderen. Hierna werden door de kinderen verschillende versjes ge zongen waarna de goede Sint over ging tot het uitdelen der cadeau tjes, zowel voor de kinderen als voor enkele grote mensen. Bij het uitdelen wist de Sint verschillen de vragen te stellen en moesten verschillende kinderen alleen een liedje voor hem zingen. Toen de Sint met zijn knecht ongeveer 100 pakjes had uitgedeeld, kwam het einde van deze gezellige middag Dit alles was georganiseerd door de Fa. Biesheuvel en Groen, welke een woord van dank toekomt. ANDEL. Donderdagavond van 6 tot 9 uur zal gelegenheid bestaan tot het betalen van zitplaatsengelden in de Ned. Herv. Kerk. De zitting wordt gehouden in het gemeente huis. Door de bewoners van de Op Andelse Steeg alhier wordter bij de gemeente op aangedrongen aldaar een bestrating aan te leg gen. Ter plaatse werden 18 nieu we woningen gebouwd. Ds. Klerkx zal Zondag a s. te 2 uur afscheid nemen van de Ned. Herv. Gem. alhier. Tot leden van de Ger. ker ker aad werden Zondag j,l. geko zen de heren Joh. Cr iel aard en P. Jansen. Bij de Chr. school alhier zullen binnenkort een aantal nieu we privaten worden gebouwd, aan gezien de bestaande toestand on houdbaar is te achten. Het met bieten geladen mo torschip van IJ. Vriens, kwam aan de Zwaan alhier een dezer nach ten op een onder water zittend yoorwerp, tengevolge waarvan liet schip bij eb zo goed als op zijn kant kwam te staan. Wonder bo ven wonder bleef het schip vast zitten tot de vloed intrad, waar door zinken werd voorkomen en het schip weer vlot kwam. CAPELLE. (Onder leiding1 van de in structeur, de heer van Bruchem, maakte de Rijverenigiing „De Mar- gïrietruiters" een rentuigtrit, waar bij de eerste prijs werd behaald door A. van Zuilichem met o fou ten in 4 min. 56 sec. J. Verhoeven werd 2e in 6 min. 6 sec. met o fouten en C. van Zuilichem ;$e< in 7 min. 25 sec. met o fouten. Vergezeld van enkele Pie termannen maakte St. Nicolaas j.l. Zaterdagnamiddag met het oog op het minder gunstige weer per rij tuig een rondrit door de gemeen te. Een opgetogen kinderschare begeleidde ondanks de neerplen- sende regen de kinder vriend op zijn tocht en een muziekkorps, ge vormd door leden van de muziek verenigingen Marijke" en „Kunst na Aibeid", liet pittige marsmu ziek horen. 's-GRAVENMOER. -Die Geref. Jongielingsver. Prediker 12 ia alhier, herdacht in een eerste bijeenkomst haar 75- jarig bestaan in een kerkelijke her- denkingissamenkomst in de Geref. Klerk alhier op Donderdag 2 Dec. j.l. Onder de glenodigiden merkten wij o.a. op enkele oud-voorzitters, afgievaardigden van de ke^eraden van 's Gravenmoer en Sprang, een afgevaardigde van de afd. Noord- Brabant van de Bond van J.V. op G.G. welke afgevaardigde tevens cte Bond vertegenwoordigde, de oud-lieden commissie, leden van de J.V.'s en M.V.'s van 'Drimmelen, Raamsdonksvieer, Sprang en Capel- le en verder vele belangstel 1 enden uit de gemeente zelf. 1 1 Nadat het kerkgebouw Donder dag goed was gevuld met be langstellenden enz. kwamen om ïialf acht eerst de leden der vererii- gingi binnen, waarna staande het bondslied der verenigitnig! werd ge zongen. Onder het zinglen kwam het bestuur, met de spreker va11 deze avond, Prof. Dr. K. Dijk, oud- voorzitter van de Bond van J.V.'s op G.G. binnen. Die voorzitter der vereniging, de heer J. Borstlap Azn., opende de samenkomst door te laten zingen Psalm 79 4, las Psalm: 90 en ging voor in gebed. Hierna sprak hij een openingswoord waarin hij een kort overzicht g(ajf! van het ver leden en heden der J.V., en waar in hij de leden er op wees om de toekomst met God in te gaan. Hierna .Sprak Prof. K. Dijk zijn rede uit over Verblijden en Ge denken. Hierna verenigden de leden der J.V. zich met de genodigden rond een koffietafel in het jeugdg'ebouw achter de kerk, waar nog door verschillende afgevaardigden het woord werd gevoerd. Die eerste avond van dit heuge lijk feit van deze jubilerende ver eniging was hiermede ten einde. De feestelijke jaarvergadering werd gehouden op Woensdag! 8 Dec. eveneens in de Geref. Kerk. Ten slotte hoopt men Zaterdag avond 11 Diec. het jubileum in in tieme kring te herdenken. Als een kou of griep U overvalt of plotseling hoofd- of kiespijn komt opdagen, is het een uitkomst Mijnhardt poeders bij de hand te hebben. Doos 45 ct HERPT. Het kruisboogschuttersge zelschap ,,A1 doende leiert men' hield j.l. Zondag een onderlinge schietwedstrijd waarvan de uit slag als volgt luidt: 1. A. v. d. Wiel 104 p.; 2. Jaap. Buys 100 p.; 3. J. Verhoeven Sr. 919 p.; 4. Hub. Smetsers 97 p.; 5. Jan v. Hutten 84 p. v. NEDE R HEM ER T Onze plaatsgenoot dhr. J. P. Vos is tijdelijk benoemd aan de Ambachtsschool te Zaltbommel voor de afd. smid-bankwerker. Onze hartelijke gelukwensen met deze promotie! Donder dag 2 Dec. en Vrij dag !3 Dec. j.l. heeft de school arts Dr. Kotstens onze school be zocht en een groot deel der school kinderen aan een geneeskundig on derzoek onderworpen. De collecte, gehouden inde Ned. Herv. Kerk in de maand No vember voor het Bouwfonds heeft opgebracht f 41,97. In plaats van T. Oomen, is de nieuwe gemeentewoning in de Molenstraat, genummerd B 168c toegewezen aan A. Bracht alhier. De verhuring der zitplaat sen in de Ned. Herv. Kerk vindt dit jaar niet plaats. Een ieder kan zijn zitplaats behouden voor het zelfde bedrag, waarvoor zii inge huurd was. OUDENDIJK. Zaterdagavond werd door de Buurtvereniging „Juliana" een S in t-N i c ol aas feest ge h 0 u den Door de massale opkomst der ouders, alsmede hunne kinderen, mag de bovengenoemde vereniging op een zeer goed geslaagde avond terugzien. VEEN. Rectificatie. In het raads- verslag van de raad der gemeen te Veen, opgenomen in ons blad van 25 Nov. staat een onjuistheid. Het voorstel van B. en W. tot sluiting van de café's om. 9 uuir op alle dagen der week werd aan genomen met 4 tegen 3 stemmen, waarbij tegenstemden de lieren Timmermans, v. d. Pol en Smits en niet zoals wij melddende he ren Timmermans, v. d. Pol en den Dekker). Verslaggever. WERKENDAM. De dankstond collecte heeft in de Geref. Kerk alhier opge bracht ruim f 2Q0O. De heer S. Kuiper alhier heeft bedankt voor ouderling bij de Ned. Herv. Kerk. De heer P. W. Westerhout, hu lp be steller bij de P.T.T. alhier, is met ingang van 1 Dec. j.l. in vasten dienst aangesteld. Heden hoopt het echtpaar G. Bagger man-v. d. Heuvel haar 50-jarige echtvereniging te herden ken. Het verbreden van de Kerk steeg alhier is opgedragen aan de fa,.. C. de Rade, aannemers te Rot tend am. Het werk is thans in vol le gang en is de weg Kerksteeg via Laantje voor alle verkeer af gesloten. Ds. H. v. Leeuwen, predi kant bij de Chr. Geref. Kerk te Tholen heeft voor het beroep naar de Chr. Geref. Kerk alhier be dankt. leid en Wij zijn nu weer in de gelegenheid Uw Naamkaartjes met keurige lettertype's te verzorgen bij afname van 50 en 100 stuks in cartonnen doosje. Telefoon 19 In hiet nummer van dit blad nan j.l. Maandag 29 Nov. kwam het volgende bericht voor DOOR ONTPLOFFING GEDOOD. Ee 25-jarige E. te Laren in Gelderland is door het ontploffen van een vat voor urine gedood. Zoals men weet, wordt de urine van drachtige merries verzameld voor de N.V. Or gation te Oss. Waarschijnlijk heeft E. in de stal urine uit de put gehaald en deze in het vat willen storten. Toen hij het vat wilde openen of verrollen moet het deksel met een geweldige klap er af zijn ge vlogen. Het slachtoffer is spoedig' na het ongeval overleden. Eezer dagen ontvingen we van bevriende zijde een circulaire van N.V. Organon te T)ss. We achten de inhoud belangrijk genoeg, om die hieronder in zijn geheel over te nemen. Natuurlijk is bet rond schrijven In zee gestuurd naar aan leiding! van het droeve ongeval, dat in Laren heeft plaats gehad. Een ieder zij in zijn eigen belang gewaarschuwd. W. B. te A. VOORZICHTIG MET VUUR BIJ BEERPUT, GIERKELDER EN OPEN URINEVATEN. Zoals helaas niet algemeen be kend is, ontstaan in riolen, beer putten en gierkelders giassen, die bij aanraking met vuur tot hevige ontploffingen aanleiding kunnen geven. Onlangs is gebleken dat, waar schijnlijk onder zeer 'bijzondere om standigheden, dezelfde gjassen zich ook in een vat urine kunnen ont wikkelen. i Een noodlottig ongleval, een de zer dagen een landbouwerszoon overkomen, geeft ons aanleiding alle betrokkenen ernstig te waar schuwen om niet achteloos met vuur bij een open urinevat om te gaan. Bedoelde persoon heeft name lijk, zoals een onderzoek door of ficiële instanties, in samenwerking! met de arbeidsinspectie, voorlopig heeft uitgewezen, "getracht met be hulp van een lucifer te zien tot hoever het vat was gevuld, waar op een hevige ontploffing' volgde. Het is overigens een algemeen bekende regel, waarop door de ar beidsinspectie herhaaldelijk wordt gewezen, dat men nimmer een vat van welke aard of inhoud dan pok, met open vuur moet benaderen. Naar aanleiding! van het voor afgaande menen wij dan ook de volgende ernstigje waarschuwing te moeten uit ge veil a. Komt niet met open vuur, brandende pijp, -sigjaar, -sigaret, -lucifer of stallantaarn e.d., bij een beerput, gier kei der of urinevat. b. Zet de schroefdop van bet vat los c^p het vat, zolang "bet vat nog niet wordt vervoerd, waardoor ontstane 'gassen kunnen ontsnap pen. Eerst bij vervoer dichtdraaien. c. Ook 'de leveringsplaatshou- ders dienen de schroefdoppen van de vaten met geleverde urine los te maken zolang deze op yoorraad ligigien en eerst bij het opladen voor transport naar Oss deze dicht te draaien. Hoewel het hier genoemde on geval het eerste is in al de jaren, dat wij op dit gebied werkzaam zijn, was het ons toch aanleiding een ieder te waarschuwen voor zichtig te zijn met vuur. Met be hulp van een stokje kunt u oeter en veiliger zien hoever het vat is gevuld. Hoogjachtend, N.V. ORGANON.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5