voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Snuif en wrijf heusden. f andel. aalst. almkerk. capelle. dussen. GRATIS genderen. giessen. nederhemert. nieuwendijk. Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 - Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6627 DONDERDAG 16 DECEMBER 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Ee laatste tijd zijn op het Burchtplein door de Rijksdienst voor bodemonderzoek op pudheid- kundigj glebied opgravingen ver richt naar overblijfselen van het voormalig1, kasteel van Heusden. Zondagsmiddag! zal voor het pu bliek een rondleiding! worden ge houden over het terrein van de opgravingen. Aanvang n.m. 3.45 uur. Op Dinsdagavond 28 Dec. zal er in de Ned. Hervi. kerk een Kerstuivoering giegeven wor den door de Chr. gpm. zangiver. „Sursum Corda", onder leiding van dhr. H. Nieuwkoop uit Heesbeen. Mjede werking o.m. van het Herv. kerkkoor „Hallelujah" uit Waalwijk. Nadere bijzonderheden Volgen in het nummer van 23 Dec. Bij het te Eindhoven ge houden examen slaagdei mej. An nie van Leeuwen alhier, als lerares in het modevak. Zij verwierf haar diploma met „lof". Bij het vorige week in Til burg gehouden examen slaagdeals typiste mej. G. de Ruiter alhier. Naar men ons mededeelt, zal de Verenigingl Heusdens' Be lang! Woensdagavond 22 ,Dec. in Hotel Concordia een algemene le denvergadering! houden. Dinsdagavond vond in Ho tel Central de trekking der gjratis- verioting plaats, verbonden aan de St. Nicolaas winkelweek. De voorzitter der Gez. Midden- standsverenigmgen heette de tal rijke aanwezigen welkom, memo reerde het succes der winkelweek en deelde mede, dat nog meer lo ten geplaatst waren als verleden jaar. Daarna had onder toe zien t der politie de trekking! plaats. Hieronder volgt de uitslag! ie pr. waardebon van 'f75»—, no. 25432. 2e pr. no. 20875. 3e pr. no. 25554. 4e pr. no. 16725. 5e pr. no. 11602. 6e pr. no. 113 5 7e pr. no. 23913. 8e pr. no. 3383. 9e pr. no. 3979- 10e pr. no. 6340. ne pr. no. 17957- 12e pr. no. 16652. 13e pr. no. 1134- Na de trekking maakte de voorz. bekend, dat aan de gelukkigle win naars waardebonnen van f2.50 zullen worden verstrekt, waaropzij hun inkopen bij de deelnemende winkeliers kunnen doen. Deze waardebonnen kunnen af gehaald worden a.s. Zaterdag: 15 dezer van 13 uur bij de pen ningmeester, de heer J. N. van der Pol, Oudheusdensepoort N 2. Prijzen die op 1 Jan. 1949 nog niet zijn afgehaald, vervallen aan de vereniging!. Uitslagen van de Biljart competitie „Waalwijk en omstre ken". W.B.C. I-K.OT. 1 8—0; KjO.T. 4-T.O.P. 3 71 Amuse ment 3-K.O.T. 5 62. Zaterdag speelt K.O.T. 1 tegen Amusement 1 in het café van de heer A. Nooten-van Dijk alhier. Mevr. Klerkx alhier heeft, weglens vertrek naar Elburg, af scheid genomen van de Zendingis- krans. De scheidende presidente werd een fraaie foto- overhandigd, waarna Mevr. Pomp© hartelijke, waarderende woorden sprak. iMievr. Klerkx dankte daarop voor deze attentie. De Distributie dienst zal in het vervolg om de 14 -dagjen zit ting te houden in het Verenig gingls-gebouw, te beginnen met Woensdag; 22 Dec. a.s., van 9.30 tot 12 en 1 tot 3 uur. Het waterschap ,De Duil" zal voor 19481949 f.18 per ha aan polderlasten heffen. De gemeente zal in teglen- s telling! met veel buurtgjemeenten. niet overgaan tot het invoeren ener straatbelasting. Dinsdag! 21 Dec. a.s. zal worden aanbesteed het bouwen van een nieuwe landbouwhuishoud- school voor de gemeente. D|e laatste 6 arbeiderswonin gen 'der glemeente zullen nog voor Kerstmis a.s. geneed komen. Het gehele complex van 18 wonin gen zal dan zijn voltooid. V-oor de nieuwe consistorie kamer alhier zijn door het kerk bestuur nieuwe meubels aange kocht. Het geheel beloofd zeer mooi te worden. De Bruynzeel par ketvloeren zijn reeds gelegid. Die heer C. Sprong Jr. aan de Rietschoof kwam vorige week tot de minder aangename lontdek- kingi dat zijn slachtvarken, waar voor de machtiging tot slachten reeds aanwezig was, dood in het hok liag. Zeer zeker een grote tegenvaller. Bij de Ned. Herv. kerk is herkozen tot ouderling de heer J. C. van der Ent en tot diaken de heer A. J. Kok. 1 Zaterdag 18 Eec. van 1.30 tot 2.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk de verkiezing plaats hebben van ieen kerkvoogd en een notabel. Candidaat gesteld zijn yoor kerk voogd J. C. van dier Ent (aftr.) en G. C. Schalk, voor notabel G- C. Haasakker (aftr.) en G. J. van Roekei. Onze vroegere predikant der Ned. Herv. kerk, Es. A. P. van der Kooij, thans te Nijkerk, is be noemd als docent aan de Oplei- dingisschool voor Inheemse predi kanten te Rarite Pao (Midden-Ce lebes). Eoor de vier plaatselijke Chr. Jeugdverenigingen iseenlijst- collecte gehouden bij de ingezete nen om tot aanschaffing van een orgel te komen ter vervanging van het nog in glebruik zijnde, doch versleten instrument. Hiervoor is eexi bedrag van f308.40 ingeza meld. In de Vrijdagsavond gehou den vergadering van de B.O.G. af deling Aalst-Nederhemert in café Gijbe aan de Rietschoof was de opkomst der leden slechts matig. Het voornemen om een propagan- da-avond te geven, kan bij gebrek aan medewerkenden geen door- ganjg! vinden. Getracht zal worden een zuster-afdeling voor een der- igtelijke avond uit te nodigjen. Ver slag wierd uitgebracht -over de ge houden ringtverigladering tQ Gel- dermalsen van 18 Nov. j.l. Beslo- teïi is om nog! een of meerdere films ter vertoning voor de afde ling! aan te vragen. Hierna sluiting. C. Kersten en echtgenote herdachten Woensdag 1 5 Eec. hun 5 5 -jarige echtvereniging. Maandag 20 Eec. a.s. zal in de Geref. Kerk alhier eenKerist- wijding gjeihouiden worden, waarvan hiet programma, verzorgd wordt door de leerlingen van de Chr. U.L.'O. school voor hiet Land van Altjeina. Dit programma vermeldt o.a.. een Kerstcantate en een declla- ma tori urn. Speciaal' het jeugdkoor van genoemde school onder lei ding van die heer Jac. 'de Krooin, zal hierbij zijn medewerking ver lenen. Uw verkoudheid van neus, keel of borst wee: met Als keurmeester bij de club- centotonstelling van de postduiven vereniging „De Luchtvaart" zal op treden, de heer C. L. de Groot te Dordrecht. Deze tentoonstelling, welke wordt gehouden in liet café Cové-van der Haart aan de- Ni-eu- wevaart is Zaterdag 18 dezer, des namiddags van 2 tot 10 uur-ge opend. - De uitvoering van de mu ziekvereniging! „Kunst na Arbeid", welke do-or onvoorziene omstandig heden op Dinsdag 14 en Woens dag 15 dezer niet kon doorgaan, is nu vastgesteld op Dinsdag) 21 Dec. a.s., voor donateurs en op Woensdag 22 Dec. d.a.v. voorniet- leden. De laatst gehouden collecte voor het Restauratiefonds der Ned. Herv. kerk te dezer plaatse heeft f 108.61 opgebracht, terwijl die voör het Consistoriefonds van de Ned. Herv. glemeente aan de Loonsedijk f71.12 opbracht. De afd. Sprang)-Capelle van de Ned. Bond van Chr. Houtbe werkers houdt Vrijdag 17 dezer, des avonds half acht in de Chr. school in de Nieuwstraat een le denvergadering, waarop als spre ker zal optreden de heer van der Heijden, secretaris van deze bond. In verband met het bedan ken van mej. T. Koops, wegjens huwelijk en vertrek naar elders, is benoemd tot pennmiglm. van het Prot. Chr. Thuisfront, de heer P. Koops Jr. öp de gehouden leden vergadering! der Chr. gem. zang vereniging1 „Excelsior" alhier, werd tot 2e presidente gekozen mej.Ant. van Dijk. 1 Bezwaarschriften tegen de aanslag! in de hondenbelasting 1548 moeten uiterlijk 28 Dec. 1948 bij B. en W. zijn ingediend. Na genoemde datum is reclame niet meer mogelijk. De heer P. Barten, opzich ter bij het Streekbureau v. d. We- Zij, die zich vanaf heden op het „NIEUWSBLAD" abonneren, ontvangen de nummers tot 1 Jan. a.s. deropbouw, afd. Schaderegeling! te Almkerk, is met ing|ang| van 1 Januari 1949 benoemd als opzich ter bij de- afd. Gemeentewerken te Zevenbergen Donderdag 9 Dec. slaagde voor vak werkman b ii de Techn. Dienst P.T.T.r dienstkring Waal wijk, onze dorpsgenoot F. C. v. d. M ooien. Op Vrijdag 17. Dec., des avonds om 7 uur, hoopt de Ger. Mannenver. „Gideon" alhier, in het schoolgebouw haar jaarvergade ring te houden. Pp Dinsdag 21 Dec. hoopt de N.C.V.B., afd. Genderen, om 7.15 uur in het schoolglebouw een Kerstavond te houden. Voor de klankstudio „De Rotterdammer" zijn alhier 24 op- glaven g(edaan, voor -een gesproken brief, voor die jonglens in Indië: Als voorlopige datum voor opname is vastgesteld 29 Dec. Tot tijdelijk consulent der vacante .Herv. glemeente van An- del is benoemd ds. Hintzbergen van Almkerk, waarna ds. Laog:- houit, die in Januari a.s. alhier zijn intrede zal doen, het oonsu- lientschap zal aanvaarden. Die heer P. van Vugit, ge kozen tot ouderling1 der Geief. kerk Giiessen-Rijswijk, beeft Voor deze benoeming bedankt. De heer H. Kant heeft zijn benoeming tot dia ken 'aangenomen. Ten huize van D. Oomen hoopt hedenavond 16 December te 7 uur, de heer L. Gebraad luit Leersum en Dinsdag) 21 Dec. Ds. Woutwijk uit Rotterdam in de dienst des Woords voor te gaan. Onze Vroegere dorpsgienoot de heer J. C. Wisse, is benoemd tot Lerah'r aati de Chr. Ulo school te Breukelen. De Unie collecte ten bate der Chr. scholen beeft alhier pp- - gebracht f142.50. De Chr. Schoolvereniging! hield haar najaars-ledenvergade- ring! in de consistorie der Geref. Kerk. Door het hoofd der school werd een lezing gjehouden. De af tredende bestuursleden Jac. Ver meulen en Joh. Qolijn werden her kozen in de vacature J. Visser, werd gekozen de heer P. Wal raven Gzn. Het Chr. Kinder- en Jeugd koor „'t Knopje" en „Van Knop tot Bloem", directeur de heer J. de Graaf, hopen een gecombineer de uitvoering te geven op Vrijdag 24 Dec. a.s., des avonds pm .7, uur, in gebouw Tavenu. Donderdagavond kwam het personeel der Goop. Zuivelfabriek „Altena" in feestelijke vergadering bijèen in het gebouw „Tavenu". Alle leden van het personeel met hun dames waren aanwezig, toen ■nrnhui

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1