een goed glas wijn Van Ouwerkerk Firma GEBR. EBERT Kaart van Java en geheel Indonesië, Voor de komende feestdagen Een uitkomst voor de gezondheid. Amerika - Indië - Afrika - Australië Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres Wij maken alle soorten Meubelen Levering van alle soorten Spiegels Originele Auping Matrassen LigstoeT kussen Boenwas enz. Meubelbedrijf Nieuwendijk [N.-Br.j Verkrijgbaar in de Boekhandel van de Firma L.-J. VEERMAN te Heusden,. f 4524,83. uitgaaf f 4350,84, voorde lig saldo f 173,94. De kapitaal- dienst met f2340,82 als ontvangst uitgaaf f 6043,26, nadelig slot was f3702,44. H. VAN KRALINGEN De prijs bedraagt slechts 65 cent. De rekening van het GEB. met een ontvangst van f22187,61, uit gaaf f 20577,05, winst dus f 1610,56. Rekening Burg. Armbest. 1946 wordt vastglesteld met een bijdrage van die gjemeente groot f19479,16. De Voorzitter licht toe dat deze hoge bijdrage een gevolg is van de ondersteuning van politieke delin quenten. Aanbieding gem.-begroting, die der afdeling Aalburg en het GEB. voor het dienstjaar 1944. De Voorzitter deelt mede dat de post onvoorziene uitgaven der ge meentebegroting slechts f 2637,38 groot is, hij wijst dezelfde heren die de rekeningen 1916 hebben on derzocht aan voor dit onderzoek. De kasgeldlening groot f75,000 loopt per 1 Februari af. Op voor stel van B. en W. wordt besloten deze weer voor een jaar te verlen- gen. Evenals voor liet vorig jaar zal voor het volgend jaar 1919-'50we derom 150 opcenten op de perso nele belasting worden geheven. De aftredende leden der Com missie tot Wering van Schoolver zuim de heren. A. v. d. Pol, H. B. Rengersen, R. v. Suilichem, J. v. Rijswijk, A. P. v. Baalcn, P. Bleii- enberg en J0I1. Schouten, worden herbenoemd. De eerste 5 met al gemene, de laatste met 5 van de 6 stemmen. Rondvraag. De heer Bouman informeert wie de herstellingen moet betalen, die nu reeds aan de nieuwe woningen zijn verricht. De Voorz. antwoordt dat voor de deuren een slecht soort hout is gebruikt, deze moeten worden bijgewerkt, waarvan opnieuw ver ven het gevolg was, de kosten heb ben f300 bedragen: B. en W. moe ten nog bezien voor wiens reke ning dit komt. De heer Michael is van oordeel dat dit voor rekening van de aan nemers is, het hoort tot Ue.oiider- houdsk o sten- De heer Bouman zegt dat de noodwoningen op „de Eng" wa terleiding hebben gekregen, tenge volge daarvan is het er een mod derpoel geworden, daar dient wel iets aan te gebeuren. De Voorzitter zegt toe, dat ge tracht zal worden dit te verbete ren. De lieer Bouman vraagt hoe of het staat niet de Hoge Maasdijk. De Voorzitter zegt dat B. en W. de kosten van verbetering hebben doen opnemen, deze worden ge raamd op f7500, volgend jaar zal er iets aan moeten gebeuren. De heer Michaël merkt op. „dal ook de aanleg van de waterlei ding veel tot beschadiging heeft bijgedragen, dat behoort eersf in orde te worden gemaakt. De heer Bouman vraagt hoe of het staat met liet torenuurwerk te Aalburg. De Voorzitter antwoordt dat enige tijd geleden er iemand is ge weest van de firma Ysbouts uit Asten, die een opgaaf zou ver strekken van de herstelkosten, de ze is nog niet ontvangen. De heer Michaël heeft gehoord dat het uurwerk nog prima is en met geringe kosten in orde is te brengen. Er werd bij verteld, dat het voor Kerstmis niet in orde kon worden gebracht, doch dat dit be ging Januari zou worden. Dezelfde spr. vraagt of er geen aanvraag jan de polder Aalburg- is ingekomen. De Voorzitter zegt dat zulks wel het geval is, doch dat dit zal wor den behandeld bij de begroting. De heer Michaël vraagt hoe of B. *?n AV. denken over het Waard je het volgend jaar. De Voorzitter antwoordt datB. en W. zich daarover nog gullen beraden. Het vorig jaar is het verkeerd gegaan. IS en BLIJFT Rode- en Witte Bordeaux Bourgogne Alsace-, Rijn- en Moezelwijn Champagne en Vin Mousseux Cognac en Eau de Vie Vermouth, Quinquina, Port Madeira etc. etc. Vraagt Uw leverancier onze notering no. 122 Wijnen van kwaliteit, met zorg behandeld en geïmporteerd door Zo juist ontvangen een grote partij OLIEGOEDEREN als Jassen, Broeken, Pijpen, Laarzen en Klompsokken HAAST U I Aanbevelend, I. OVERWEEL - Babiloniënbroek prima handafwerking tegen concur rerende prijs gewone en bijzondere maten Alle voorkomende reparatie's, zowel aan moderne als antieke meubelen Levering ook op schadeboekje en con- sumentencrediet Het adres van vertrouwen is en blijft Voor alle complete verpakkingen, verzorging der uitvoervergunningen en transport naar Loenensestraat 26, Den Haag, Tel. 394785 Erkend Meubeltransport en Verpakkingsbedrijf Vertegenw.A. VALKENIER, Geestweg 39 Naaldwijk Inlichtingen worden gaarne verstrekt door Boekhoudbureau DE GRAAFF EN NEDERVEEN, Almkerk Tel. 37 Prov. weg Zuid 30 De heer v. Suilichem heeft alle lof over de aanleg van het school plein., hij vindt de aanleg zeer goed, doch vindt het jammer dat 's avonds kwajongens het als sport terrein gebruiken, waardoor de aangebrachte beplanting kans loopt beschadigd te worden. Hii dringt aan liet ijzeren hek zo spoe dig mogelijk in orde te doen bren gen. Hij wijst op een kleine fout Op een bepaald punt wateren de tegels niet goed af. De Voorzitter zal met deze op merkingen rekening houden en sluit hierop de vergadering. Openbare vergadering! van de raad der gemeente WERKEN DAM, op Donderdag 23 De cember 1948, des avonds om 8 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer J. de Bruijne. SecretarisWeled. Heer J. A. Timmermans. Aanwezig; alle leden. De Voorzitter opent de verga dering! met fyet formuliergebed. De notulen worden aangehouden tot de volgende vergadering. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bijdrage aan G. van Rijswijk voor splitsing: van de woning Vissers dijk &i. De Voorzitter deelt mede, dat door het Rijk een bedrag van f 1820 beschikbaar is gesteld, ter wijldoor de gemeente een "bii- drage van f 600 wordt Verleend. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot het aankopen voor het wederopbouw- plicht van 'n perceel aan de Hoog straat van de erven J. C. J. v. d. Brugge. De Voorzitter deelt mede, dat het zal worden aangekocht voor een bedrag: van f344.45. De heer G. Kornet vraagt of dit voor het huis is. Die Voorzitter antwoordt ontken nend, dit is voor de grond, het huis Is reeds onteigend. Die hieer Wijnja vraagt of het lang zial duren voor het huis wordt gesloopt. Die Voorzitter zegt, dat daar nolg! geen tijd v,an te noemen is, dit ligt er geheel aan wanneer aan het uit breidingsplan zal worden begon nen. Besloten wordt de grond aan te kopen. Voorstel van B. en W. tot het nemen van een besluit tot verweer tegien de door Tennis de Ruiter te Hardinxvield ingestelde vordering. De Voorzitter licht deze zaak toe en zegt, dat in Fie'br. 1945 een motorschip uit Hardinxveld is ge laden met meel voor de bakkers in het land van Altena. Diezie leve ring: geschiedde op last van Bur gemeester van Duist, niet in zijn kwaliteit als Burgemeester, doch als Hulpofficier van Justitie en nu stelt de heer de Ruiter de ge-< meente aansprakelijk en vordert een bedrag van f 1329 voor het verloren gaan van materiaal enz. Over dit onderwerp ontstond nogal enige discussie met gevolg, dat werd besloten deze vordering te betwisten en daarvoor een rechtsgeding te gaan voeren. Vaststelling: vergoeding overeen komstig art. 101 der L.0.-weti92O voor het jaar 1949. De Voorzitter zegt, dat in de vorige Vergadering het bedrag .per leerling is vastgesteld op f 11.68, doch Ged. Staten hebebm dit be drag1 vastgesteld op f 18.39. Die Inspecteur van hiet L.O. verlangt dan ook, dat de schoolgebouwen goed onderböuden zullen worden. De Feer Vermeulen vraagt pï dit ook van toepassing is voor de Biesbosch, daar dit maar een klei ne school is. De Voorzitter antwoordt, dat bij" de minister nog op verlaging' kan worden aangedrongen door het schoolbestuur. Vaststelling be droging Burger lijk Armbestuur, bedrijfsbeg'rotin- gien en gemeentebegroting dienst 1949. Die rapporteur der commissie, de heer G. Kornet, gaat met deze be grotingen accoord, welke dan ook worden vastglesteld. Aan het einde der vergadering dankt de Voorzitter de leden voor de goede samenwerking in het bij na vervlogen jaar en hij wenst de leden een gezegiend Kerstfeest, een zalig uiteinde en een glelukkig Nieuwjaar toe. Het formaat van het Java gedeelte 40 x 95 c.M. het overige deel 35 x 95 c.M. totaal formaat 75 x 95 c.M. Deze kaart is gedrukt op houtvrij papier en uitgevoerd in 6 kleuren. Men vindt er op: de verschillende deelstaten de gebieden, die de Republiek op 18 December 1948 nog bezet hieldde toenmalige demacratielijnenenorm veel plaatsen, spoorwegen, vlieg velden, strategische punten, Cl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 8