voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bcmmeierwaard Plaatselijk Nieuws Verkrijgbaar in de Boekhandel Firma L. J. Veerman Heusden Griep-Griep-Griep VAN ALTEHA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6637 DONDERDAG 20 JANUARI 1949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Op de pi. Zaterdag! te Waal wijk gehouden algem. ledenverga dering van de vakgroep1 van lood gieters, koperslagers en sanitaire installatiebedrijven, afd. Waalwijk, waarbij ook leden uit Heusden en Wijk zijn aangesloten, werd met algem. stemmen besloten, hun cliëntelie mede te delen, dat zij hun nota s maandelijk af zullen geven. Deze week draait er in die bioscoop die prachtigie kleurenfilm Sneeuwwitje en die zeven dwer- glen". Deze film moest In de grote steden steeds, gjeprolongeerd wor den. We raden u tian pok aan, deze film beslist te" gaan zien. Zaterdaglmlcfdag speciaal kinder voorstelling (Zie adv J. AALBURG. Vóór de Macht van het Kleine w,erd in onze gemeente f26.35 bijeengiebracht. ALMKERK. Door de herberaad, der Ger. Kerk alhier is beroep uitgebracht op Ds. P. v. d. Spek te Wans!- werd (Fr.). ANDEL. Vrijdagavond hoopt Ds. I. J. Vasseur alhier een lezing te hou den in de Geref Kerk, dus niet, zoals in het tweede blad van dit nummer wordt vermeld, in het Ver enigingsgebouw. Als eerste in deze winter hoopt de Geref. M.V. „Onder zoekt de Schriften" haar jaar feest in openbare verglaclering te vieren in de Geref. Kerk op Dins dag 25 Januari om zeven uur. Allien, die in het werk; vari de ieugjd belangstellen, tonen dit door deze ongetwijfeld motoie avond bij te wonen. BABILONIëNBROEK. Zaterdag 14 Jan. j.l. werd in- het gymnastieklokaal van de O.L. school .alhier de laatste Ni- win-avond glebouden, waaraan le den van de brandweer in de ge meente Eethen hebben medege werkt. De avond werd geopend door de Voorzitter van het Niwin-comi- té, de heer L. W. Gouda. Nadat de commandant van de Brandweer een korte toelichting had igbgeven op het toneelstuk „Een halsbrekend huwelijk", werd hiermede een aanvang gemaakt. Het stuk werd op sublieme wijze vertolkt. Ook de toneelaankleding was goed verzorgd en de spelers gaven blijk, dat de rollen er in zaten. In de pauze werd door de heer Prinse, penrtiiighieester van de Ni- win een overzicht glegeven van de 'financiën. Namens het Niwin-comité réikte de voorzitter aan de commandant en alle medespelers het Niwin-in- sigïne met zakboekje uit en bracht ■dank voor al datgene wat door de spelers gleheel belangeloos aan het Niwin-werk is gedaan. De Niwin kan op een g|eslaagde avond terugzien. CAPELLE. Voor het practijkdiploma Boekhouden van de Ned. Associa tie slaagde te 's Hertogenbosch, die heer R. van Dronigelen te Vrijh.- Capelle. Die heer W. van Ham vierje een dezer dagen zijn zilveren ju- billeum als machinist hij de N.V. Adr. Oierlemans en Zn., Bouwma terialen- en Fouragjebe drijf te Vrij hoeve-Capellle. Namens de firman ten werd de jubilaris eien cadeau onder couvert aangeboden, terwijl het personeel hem een uittrektafel met kleed aanbood. iMiet eien s1/^21/? zie'glewist de schaakvereniging „Die Vrije Pion" alhier de te Waalwijk telgen het 2e team van de Waalwijkse schaakvieneni ging voor de compe titie van de Noordbrab. Schaak bond giespieielidie wedstrijd te win nen. Die operette-opvoeringl van „Marijke van Scheveningen" door de ig(em. zangver. „'t Rozeknopje", welke was vastgesteld op; Dinsdag 25 en Woensdag 26 dezier, is een week uitgesteld en zial nu plaats hebben Dinsdagl 1 en Woensdag 2 Febr. e.k. in het Stationskoffiehuis Pruijssers. deelnamen aan He spraakwaterval: A. Saakes, M- TC. v. d. Mo oren, M.. Splinter, J. Thur en J. Vos. Om half twaalf sprak de voor zitter het slotwoord, waarin hij al len dank bracht voor de Éie de wer king! tot het slagen van deze avond, in het bijzonder de heer Ouder kerk vóór zijn mooie onderwerp. Hierna einidigjdie de Hoofdbestuur der met dankgebed. Met glenoegen kan die afdeling Genderen terugzien op dieze zlo bui tengewoon geslaagde avond. Die Herv. glemeenten van Brandwijk, Bleskensgraaf en Mole naarsgraaf hebben voor de her bouw van kerk en pastorie alhier, i ede r f 2 5 00bes chikbaar ge - steld. Vanaf begin Dec. 1948, is totaal al binnengekomen f 16700. Op Vrijdag 21 Jan. hopen de Geref. Mjeisjesver. en Jong'e- lingjsver. een gecombin. jaarver gadering te houden in - het school- 'gle'bouw alhier. Een gevulde boekenkast is een prachtig bezit, niet het boek er in hebt van: Maar juist niet compleet, als U Joh. C. Maas Veel middelen aanbevolen SANAPIRIN nochtans het beste! Tabletten, per koker 40 en 75 ct. Roman. Gebonden in geheel linnen band. Gedrukt op prima romandruk. Omvang 302 pagina's Prijs f6,75 gebonden. DUSSEN. Onzie dorpslgpnoot G. J. M. Verhoeven, behaalde te 's Bosch akte boekhouden van d>e Ned. As sociatie Practijkexamens. GENDEREN. Zaterdag! .22 Januari a.s- zal in de zaal van de heer v. Wijk alhier een uitvoering! worden ge geven door de Bond van Platte landsvrouwen te "Meeuwen. Opge voerd zal worden „Graaf Lood gieter". f (Zie adv.). Vrijdag1 14 Jan. herdacht de Chr. Landarbeidersbond afd. Gen- deren het 16-jarig bestaan. Wielglens ziekte van de Ene-voor zitter, Ds. J. J. Mpll, werd de ver gadering om 7.30 uur .geopend door de heer G. v. d. Beek, idie na gemeenschappelijk zingen van Ps. 68 vers 2 voorging in glebed,, las vervolgens Ps. 91 en <>prak naar aanleiding! daarvan zijn ope- pingiswoord, heette verder allen wel kom, in het bijzonder de heer Oudekerk, secr.-pienninglm. van het Hoofdbestuur, die deze avond als spreker zou optreden. Door de secretaris, de heer J. Vos, werd een keurig! jaaroverzicht glegeven, waaruit bleek, dat de af- delingi goed fungeert. Verschillende afgevaardigden van afdelingen en verenigingen waren aanwezig, terwijl schrijven was in gekomen van Burgemeester v. d. Schans en nogj enkele verenigin- glen. Het onderwerp van de heer Ou derkerk,. gletiteld „Een rondblik in onze taak", werd met grote aan dacht glevolgd, waarop ook een drukke bespreking! volgde. Alle vragen werden bevredigend beant woord. In de pauze die nu volgde; werd getrakteerd en gecollecteerd. Na de pauze werd voorgedra gen door J. Vos, A. v. Wijlen, M. Splinters,, J. v. d. Mo oren en J. Thur, terwijl de volgende 5 leden HERPT. Op Zaterdag 15 Januari hield de harmonie „De Eendracht' haar jaarvergadering'. Uit de verantwoording van de sepr.-penningmeester bleek, dat de uitgiavfen dit jaar ontzettend hoog waren. Die aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen. Tot vaandrig! werd benoemd, Jos. Ver hoeven en tot bibliothecaris Joh. d. Hart. Mart. Verhoeven was laagjste inschrijver voor het knecht schap. Er werd besloten om dit jaar deel te nemen aan een con cours. Tevens werd besloten de contributie te verhogen tot 50 ct- per maand. Aan het solistenconcours van de Bond van Harmoniën, gehou den op Zondag 16 Jan. te Dru- nen, werd deelglenomen door een kwartet uit onze Harmonie, be staande uit Joh. de Hart, Co Ver hoeven, Th. v. d. Broek en Aid. Verhoeven. Gespeeld werd in de 2e afdeling' het kwartet na. 1 van Clee, directie W. v. Helvoirt. Uit slag: 2e prijs 45 punten. Jury was D. Spieets uit Sant poort. NEDERHEMERT. Heden, Donderdag! 20 Jam, des avonds om 7 uur, hoopt ten huize van D. Oomen voor tegaan, Ds. v. d. Poel van Giessiendam. De Coöp. Landbouwers Aan- ko opvereni ging ,De O n de rneminlg' W.A. alhier, hield Vrijdagavond 14 Jan. j.l. in café „De Lelie" te Wellseind haar jaarlijkse Algjeme- ne vergadering, onder leijing van haar voorzitter, de heer G. W. A. den Treffer. Vergeleken met de voorglaande jaren was de opkomst gped39 van de f83 leden wa ren aanwezig1. De secretaris, de heer J. Rose- boom, gtaf teen toelichting op de balans en resultatenrekening, aan de hand van het controle rapport van de Bond van Aankoopvereni gingen in Gelderland. Die vereni ging staat er financieel sterk voor, wat een glroot voorrecht is, vooral nu de belastinigpolitiiek hlet vor men van reserves weinig) .aanlok kelijk maakt. De omziet bedroeg ruim 5 millioen kjgj, wat 10 pet. mieer is dan in het vorige boek- iaar. Er werd een nieuwe vracht- waglen aangeschaft. In zijn jaar verslag maakt de secretaris mel ding' van het vertrek per 1 Maart a.s. van de heer G. van Ooyen als zaakvoerder. Hij prees de verdien sten van de beer van Ooyen, die in de Bommelërwaard vioor de coöperatie zeer nuttig! pionierswerk heeft verricht. Tussen het bestuur en hem is wel eens onenigheid ge weest, maar de verschillen ;zijn weer uit de weg geruimd. Nu aan de binnenlandse landbouwproduc tie hoge eisen worden gesteld, is ook de voorlichtende taak van de zaakvoerder en de reizigers erg belangrijk. De leden moeten de coöperatie zien als een verlengstuk van hun bedrijf, dat niet werkt om een zió groot mogelijke omzet te behalen, of winst te maken,, maar om' door het leveren van góede waar tegen een zo laa!g mogelijke prijs, de belangen der leden zo goed mogelijk te dienen. De be stuur sve rkie zi ng had. tot resultaat, dat de heren J. Rose- Doom en H. A. van der Graft, met grote meerderheid van stem men werden herkozen. Beiden na men hun herbenoeming aan. De belangrijkste mededeling handelde over de opvolging van 4e heer v. Ooyen als zaakvoerder. Per 1 Januari is de heer S. W. Meurs ,die inmiddels reeds te Ne- derhemert woonachtig is, benoemd: tot assistent-zaakvoerder. Er ont stond een ruime gedachtenwisse- ling over de vraag of het bestuur een nieuwe functionaris mag oe- noemen. De statuten spreken in dit opzicht voor een ieder g|een Zott'n ftrjaan

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1