De beste jaren van ons leven Boekbespreking Gevonden en verloren voorwerpen DIENSTREGELING N. S. J. FONDSE M. FONDSE-v. d. Klooster FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN MACKINLAY KANTOR Nog steeds een der meest verkochte romans. De pers verklaart, dat het boek nog beter is dan de film. Verkrijgbaar in de boekhandel van de duidelijke taal. Meerderen, noem den de heer H. Groene veld, ooek- houder der verenigiing, als candi- daat voor hiet zaakvoerderschap'. Besloten werd, dat het oestuur een drietal op zal maken, waaruit de leden binnenkort in een buitenge wone vergadering hebben te kie zen. Aan het einder der vergadering deelde de beier Roseboom nog1 en kele dingen mede aangaande het landbouwbeleid der regiering!. Men wil het aantal ordenende maatrege len zoveel mogelijk beperken, waar door met minder controleurs kan worden volstaan. Zeer ble'lanjgirijk is de Benelux (de samenwerking! van België, Nederland en Luxemburg). 'We hebben in ons land een grote behoefte aan suiker en vet. In 1948 is 100.000 ton suiker uit Cuba ingevoerd, wat ons veel van de zo schaarse dollars beeft ge kost. Door middel van de prijs- stellinglen wil de regering komen tot een uitbreiding! van de suiker bieten- en koolzaad verbouw. Ook voor bet aankopen van voedermid delen hebben we weinig) dollars be schikbaar. Dank zij1 de Marshall- hul plevert Amerika ons voor on- gleveer 3,5 milliard gulden ,aan gb ede ren. Hiervan krijgen we de voedermiddelen cadeau (de vracht kosten naar ons land moeten we wel betalen), terwijl we bet "be drag], waarvoor we duurzame pro ductiemiddelen (macbiipes, auto's) dntvanglen, geleidelijk moeten te rugbetalen. In '1952 zullen we de laatste Marshall-gloederen ontvan- gien, daarna zufïien we ons zoveel mogielijk zelf moeten redden, door de eiglen verbouw van voedings stoffen voor mens en dier. Ook in de Bommclerwaarid liggen daartoe nog heel wat mogelijkheden met name op bet grasland. Door een oordeelkundig! gebruik van de na tuur- en kunstmeststoffen, gloede exploitatie van de bodem en goe de oogst- en conserveringsmetho den moet de winning! van eiwitrijk jong! gras en andere groen voeders worden uitgfebreid. Een eventuële nieuwe oorlog'kan onze mogelijkheden erg begrenzen. Dit is echter geen motief om niet alles wat ons mogelijk is te doen aan onze zeifvoorziening', wanneer we daartoe de middelen hebben. Wanneer we in 1944 niet zulke girote voorraden hadden gehad, had de hongerwinter nog heel wat meer slachtoffers glekost. Tegen half elf sloot de voorzit ter deze vergadering, die rijk was geweest aan levendige gedachten- wisselingten, met een woord van dank. NIEUWENDIJK. Tot lid van de woning com missie in wijk A is benoemd, de beer H. C. Ottevailger. De verbouwing! van bet pe- kellokaal van de Coop. Zuivelfa briek „Altena" is opgedragen aan de Gebr. v. d. Broek te Dussen voor f4250. Deze verbouwing is noodzakelijk geworden door de grote melkaanvoer, tengevolge waarvan ook de kaasproductie sterk is toegenomen. Tot lid v^n bet Burgerlijk Armbestuur, thans „Gemeentelijke instelling; voor maats chappel ij ke zorg!" te Kalle, is benoemd in de vacature Jac. v. d. Stelt Mz., de heer J. v. d. Stelt Hz. Donderdagavond reed een vrachtauto,, even voorbij Nieuwen- dijk, twee arbeiders aan. Een van hen, dhr. Vink, welke bet ergjst g'ewoncl was, werd direct naar bet ziekenhuis vervoerd. Dezer dagen kwam de heer Noorloos tot de onaangename ont dekking, dat zijn rijwiel gestolen was. De dief bleek er niet veel gleluk mee gehad te hebben, want men vond bet rijwiel al spoedig! te rug1 aan de Rijksweg alhier, met een gebroken ketting. SLEEUWIJK. Zaterdag j.l. beeft de pas opgerichte Chr. zangver. baareer ste repetitie g(ehouden, onder lei ding! van de beer P. H. van Rijs wijk. Zaterdag! 29 Jan. zal de twee de repetitie plaats hebben. Aange zien er weinig dames aanwezig wa ren, de vorigle repetitie, mogein wij de dames van Sleeuwijk wel sterk aanbevelen de volgende repe tities b if te wonen. Vooral de lief hebbers. WIJK. Heden, Donderdagiavond, zal voor de laatste maal de film ver toond worden „De beste jaren van ons leven". Een werk voor vredes- propaigianda, een klemmend plei dooi teglen de oorlog. Een gevoe lige inhoud ejn boeiend tot de laat ste meter met sterk spel. Gezien bet gteofce succes van vo rigle week, twijfelen we, niet, of de belangstelling1 zal thans weer giroot zijn. (Zie .advert.). WERKENDAM. Dr. Beijerman gjeraakte door de gladheid van de weg van die dijk. Garagehoudef Visser beeft de waglen naar huis gesleept. Dr. B. werd zelf licht gewond. De Geref. Meisjesverenigiing „Dient den Heere" alhier, hoopt op Dinsdag! 25 Jan. a.s., des nam, half acht, een jubileum-feestavond te gleven in de Nutszaal, ter ige- leglenheid van baar 25-jarig be staan. Ds. Chr. van Dam, predi kant bij de Ger. Gemeente alhier, heeft voor bet beroep naar Krab bend ij ke 'bedankt. Naar men ons mededeelt^ deelt zijn degtenen die clandestien eltectrisch licht hadden gebruikt,.na een betaling' van f25.weer in de gelegenheid gesteld aangesloten te worden. Met bet bestraten van de Kerksteeg! en bet dempen van de sloot langs de Rerkpad is men reeds begonnen. Hoewel het nu een modderpoel is, zal na liet ge reedkomen blijken een schitteren de verbetering: te zijn. Wij zullen hopen dat de bestrating! van bet Laantje spoedig: moge voligen. weer voorradig in de Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Heusden. Joh. C. Maas, voor velen gieen onbekende meer, is een geboren verteller en wij kunnen g|erust zeg gen, dat hij met bet schrijven van zijn Roman: „Zott'n Arjaen", zijn sporen ten volle verdiend heeft. Compositorisch is bij erin ge slaagd een volkomen gaaf geheel op te bouwen. 'Maas toont ons w:eer, dat hij een kostelijk verteller is, die de beste tradities van onzie voornaam ste volksschrijvers hooghoudt en ons, door die humor, die als een zilveren draad in het verhaal is verwerkt, meermalen doet schate ren van het lachen. En toch loopt hij niet licht over de diniglen heen. integlendeelhij heeft het zich zelfs erg! moeilijk gemaakt en juist daar door ontstond een boek, dat ook psychologisch volkomen verant woord kan worden gtenoemd. Een boek, dat wij niet alleen zullen lezen, maar ook met glraagte her lezen om niet in het minst weer te glenieten van de heerlijke humor. Korte inhoud Zott'n Arjaan, opgegroeid tot oen wonderlijke jongjen, trekt door z'n drang] naar ongebondenheid pp: zieventienjariigie "leeftijd de wijde wereld in. Na vele jaren keert hij terug naar zijn woonplaats. Hii is machinist ter 'koopvaardij giewor den, maar oo"k een in zichzelf ge keerde man, die zich als een kluize naar in een huisje buiten Zandburgi opsluit, bezwaard met een kwaad gleweten, naar het schijnt. Een toevallige ontmoeting met de dochter van de veearts maakt van hem een ander mens. Het onwaarschijnlijke dualisme in zijn wezen verdwijnt. En na veel strijd trouwt Arjaan, de avonturier, met de vrouw, die de verriieuwing1 van zijn leven zal voltooien. Dit boek is verkrijgbaar in de boekhandel der Firma L. J. Veer man te Heusden. vindt. Ze bevatten zowel Neder lands-Ebglelse als Engels-Neder landse vaktermen en zijn van een handig! zakformaat 10x13 cm. Behalve de g!e,noemde boekjes zijn look nPg! een 3e deiel'tje vOor Aardolie (petroleum) (352 blz.) k f2.50 en een 4e vioor Scheepvaart en Visserij (252 blz.) a f2.50 ver krijgbaar. De complete serie ineens, 884 blz'. ,is verkrijgbaar voor slechts fó.— HOEVEEL RADIO-LUISTE,- RAARS TELT NEDERLAND Het aantal aangegeven radio-toe stellen in Nederland bedroeg' op 1 Januari j.l. 1.132.093 tegen 1.112.250 op 1 December j.l. Op 1 Dec. waren er 502.806 aangeslotenen op het Rijksradio- distributienet tegen 500.327 op 1 November. DE VEEHANDEL. Niet meer onderworpen aan het bedrijfsvergunningtenbe- sluit 1941. Nadat reeds het vorig jaar de handel in diverse producten oinnen de voedselvoorzieniniglssector werd vrijglelaten van de bepalingten in het Be drijf sv e rglunni n ge nbe slui t 1941, is tha*s ook voor de oinnen- landse handel in runderen (inclu sief slachtvee, vette- en nuchtere kalveren) varkens, paarden scha- )pen ontheffing! verleend van de desbetreffende bepalingten in ge noemd besluit. Deze ontheffing! houdt in, dat bij nieuwe vestiging of uitbreiding van een handelsbedrijf in deze zin gleen bedrijfsvergunning meer is Vereist van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening. Die handel in gienoemd vee is thans alleen geoonden aan een er kenning! 'bij htet betreffende be drijfschap, die gebaseerd is op ob jectieve eisen van handelsbe kwaamheid en credietwaardiglbeid. Voor hen, die niet erkend z'ijin-, blijft het verhandelen van gienoem- de producten verboden. Deze vereenvoudigde procedure brengit geen wijziging: in de be staande verplichtingen betreffende koop en verkoop, outvangfst en le vering! enz. van de betreffende pro ducten. Iedere door het bedrijf schap erkende handelaar moet ui teraard alle terzake dienende ver- ordeninigten en besluiten volledig in acht blijven nemen. VERLOREN: vanuit de Hierv. kerk te Genderen naar de Doe- versesteeg! te Genderen, een bruin lederen damesbeurs met inhoud. Terug te bezorgen bij Gez. Hak, Doeversesteeg te Genderen. WEGGEVLOGEN Zaterdags 1 5 Januari, een blauwe duif ringno. 191531. Terug: te bezorgen bij G. Shiijmers, Wijksestraat W 135, Heusden. VERLORENNieuwe zwarte glacé handschoen (rechtse) in de Brieestraat bij voorm. stadhuis te Heusden. Tegien beloning terug te bezorgen bij v. Berge-Henegouwen te Heusden. WEGGELOPENEen grijze poes. Terug! te bezorgen bii H, Bouman, Kruis C 148, Aalburg. GEVONDEN Te Dussen-'bin nen, een paar lederen, gledeeltelijk met bont gjevoerde wanten. Te rug! tie bekomen bij C. Bouman, Dussen-baan A 21. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter, CORNELIA RUTH. B. TER HAAR J. M. E. TER HAAR- VAN RIJSWIJK. Korte Kromhout 27 Rotterdam, 13 Januari 1949. Wij hebben voor ons een paar Ooeco technische woordenboekjes n.l. dat voör Vliegltuig, Auto en Motorrijwiel (148 bladzijden) prijs fi.en Radio en Televisie 132 bladzijden) fi. Het zijn handige boekjes, waar in men technische uitdrukkingen en woorden aantreft, die men in een gewoon woordenboek niet Met blijdschap geef ik kennis van de ge boorte van mijn eerste Kleinkind CORNELIA RUTH, dochter van B. ter Haar J. M. E. ter Haar-van Rijswijk. WED. R. VAN RIJSWIJK-BONIS. Rotterdam, 13 Januari 1949. wyC^C3C3C3C3C3C3C3<ZXIXZ>C0 Op Woensdag 26 Januari a.s. hopen onze geliefde Ouders Gepens. Gem.-Veldw. van Andel (N.-Br.) en hun 40-jarige Echtvereniging te her denken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Burgh, 17 Januari 1949. Lageweg A 35c jHuize Ja. Le Ma. Heden nam de Heere, op zachte wijze, vrij onverwachts uit ons midden weg, onze zeer geliefde Vrouw, Moeder, Be- huwdmoeder en Grootmoeder SIJKE JOHANNA VOS, geb. de Kok, in de ouderdom van bijna 71 jaren. „Nooddruftigen, veracht zijn goedheid niet, Nooit zal Hij zijn gevangenefi begeven." Ps. 69 13. Wijk A. Vos Soestdijk J. Vos H. Vos-van de Vlasakker en Dochtertje Gouda M. C. Vos C. Vos-Vermeulen en Kinderen Wijk: H. G. Vos A. M. Vos-van Wijk en Kinderen Ridderkerk P. H. Vos-Vermeulen J. Vermeulen en Kinderen Wijk (bij Heusden), 16 Jan. 1949. Oudestraat A 168. Langs deze weg, betuigen wij, namens weder zijdse ouders, onze hartelijke dank, voor de overgrote belangstelling bij ons hu welijk ondervonden A. STRAVER G. STRAVER-K00PS Babiloniënbroek, G 104, Januari 1949

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2