BEDFORD BOEKHOUD BELASTINGZAKEN DE GRAAFF A NEDEEVEEIT VERSLAG FIRMA C. F. VAN MILL H.H. Landbouwers! Origineel „GROENINGIA" Voederbietenzaad A. L. DE GRAAFF J. K. VOS ONDERDELEN En de prijs: NIET DUUR! GRANEN - ZADEN - MEEUWEN -f- Voor iedere band, een tevreden klant van de Rayonvergiaderin g van rayon III, van de sec tie fruitpachtiers, betreffende bespreking co Acept- statuten, in café „De Zwaan" te Gen- deren. Voorzitter: de lieer G. v. Duist. Aanwezig! voor het rayon-bestuur de heren: G. v'. Duist, J. Thur, se cretaris, A. den Diekkier, alsmede de heer ,Th. M. de Vos, landelijk Voorzitter, Mr. L. Schenderling, Secretaris van de Sectie Pachters en miej. M. v. Beekum. De Voorzitter opent de ver gade- ring' en .heet in het bijzonder ide "vertegenwoordigers van de Vak- groep welkom. Daarna geeft de beer Schender- ling! een algemene beschouwing over de Publiekrechtelijke Bedrijfs Orglanisatie (P.B.O.). Het is, aldus spr., zeker, dat dit wetsontwerp ,er komt, daar practisch alle politieke partijen er achter staan. Het is vanzelfsprekend, dat: de Overheid zelve tracht hier een belangrijke „vinger in de pap" te hebben. Ook de orgjanisatiies van arbeiders en landbouwers zullen de nodige medezeggenschap eisen. Ook de handel zal er snel bij moeten zijn wil zij een plaatsje in het gléneel krijgen. Spr. herinnert eraan, hoe wij vroeger een crisiswetgeving hebben glehad, waarmede de han del wel te maken had, maar waar in wij niets hadden te vertellen. Momenteel hebben wij een be hoorlijke invloed en wij moeten trachten die te behouden. Reeds voor de bevrijding' heeft het 'bestuur van de Vakgroep een reorganisatieplan laten maken, dat thans nog! voor 90 pet. bruikbaar is. De mogelijkheid bestaat, dat de Wet op de P.B.O. in April tot stand komt en dan moetien wij klaar zijn. Het is de bedoeling!, dat de Centrale Organisatie voor de Groot- en Tussenhandel in groen ten en Fruit zich dan terstond presenteert als de representatieve organisatie op ons terrein. Deze organisatie bestaat dan uit vrije verenigingen, waarvan de Lande lijke Bond van Fruitpachters er een ïs.^Het is daarom, dat op ide algtemene vergadering besloten is tot het maken van statuten. De heer J. G. Vos vraagt of de Vakg'roep daarmede vervalt, spr. voelt daar n.l. niets voor. Ook niet voor een nieuwe organisatie, of hij zou beter moeten zijn dan de tegenwoordige. De heer Schenderling antwoordt hierop, dat wanneer de heer Vo,s gieen belang heeft bij de nieuwe organisatie, hij zich niet aan moet melden. De heer Dankbaar merkt op, dat de kleine pachters in dit rayon schandelijk behandeld zijn. Er zijn mensen, die al 40 jaar grossier zijn gleweest en aan wie nu ieen erkenning is geweigerd, terwijl an deren wel in het bezit van een g'rossierserkenning zijn gesteld. De heer Schenderling antwoordt hierop, dat iemand, die mieer dan 40 jaar grossier is geweest heus wiel een erkenninjgj knjigt, wanneer hij die aanvraagt. Het moet ech ter in de Commissie worden be keken en het hangt zekler ook af van de bewijsstukken, die naar voren worden giebracht. Iemand, die kan aantonen, dat hij voor de oorlog1 regelmatig grossier is gleweest, dus ook fruit bijkocht op veilingen, krijgt zieker een gros- sierserkenningi. De heer Dankbaar merkt op, dat hij altijd uitgemarkt heeft in Rot terdam, waarop de hee,r Schen derling antwoordt, dat de heer Lankhaar zich dan toch zeker eerst moet aanmelden. De heer Lankhaar repliceert weer Ndat hij altijd' op. de Veense Veiling heeft teruggekocht en ge kocht .naar aanleiding waarvan de meer Schenderling! opmerkt, dat de heer Lankhaar in wezien opponeert tegen de veilplicht. Wanneer ie mand zit in het Land van LIeusden en Altena en altijd in Veen kocht, dan was dit zijn eigen fruit. Het gaat er in dit geval echter pin, wat men buiten dit eilgjen fruit heeft bijgekocht op de veilingen. 'Die heer Vos merkt op, dat dan in ieder gieval iedereen 'in het Land van Altena over één kam gescho ren had moeten worden. "Spr. is voor het Scheidsglerecht door de. heer Schenderling! afgewezen. De heer Schenderling wijst er nadrukkelijk op, dat pachterserk.cn- ning[en door een Erkenningscom missie, waarin 5 personen uit al- leg'roe pen zitting hebben. Spr. wijst niemand af voor het Scheidsgle recht, maar treedt vOor het Scheidsglerecht op in opdracht van het Bestuur van de Vakgroep. Aan de andere kant geven wij ook niet maar raak pachterserkenningen uit. Spr. wijst er nogmaals nadrukke lijk op, dat grossierserkenningen alleen worden uitge,geven aan die mensen, die naast hun eigien ge pacht fruit in eniigiszins van bete kenis zijnde mate en enigszins re gelmatig ander fruit hebben ge kocht en verkocht. De heer Lankhaar merkt op, dat hij nog] nooit veel voordelen van de pachtersorganisatie heeft gezien. De heer Schenderling; herinnert er aan, dat er ook uit dit r^yon mensen voor de Tuchtrechter moes ten 'komen en daar rechtskundïgje bijstand kregen. Verder denkt spr. aan de verkregen vrijheid vanvrijie keuze van veiling. De heer Nieuwkoop uit Flens den vraagit, wat het verschil is tussen Vakgroep en Bedrijfschap dat is spr. nooit helemaal duidelijk gleweest. Die heer Schenderling! antwoordt hierop, dat het Bedrijfschap het Regeringslichaam is, waaronder al les zit, wat met groenten en fruit te maken heeft. Wij zitten miet 2 vertegenwoordigers in het Bestuur van dit Bedrijfschap en houden er geregeld contact en voeling mee. Die Vakglroep is de organisatie van alleen de groothandelaren (waar onder exporteurs, grossiers, impor teurs, commissionairs, pachtersvan groenten en 'fruit. Na deze discussie wordt over gegaan tot artikelsgewijze behan deling! van de concept-statuten. Art. 4. De heer Schenderling merkt op, dat hierbij zal worden gievoegd „te streven naar een zo vrij mogielijke ontwikkeling van het Pachtbedrijf". Op ,ee.n vraag van de heer Nieuwkoop, of deze nieuwe Ne derlandse Bond onder de Vakgroep valt, antwoordt de heer Schender ling;, dat het valt onder wat komt voor de Vakglroep. Art. 5, lid a. De heer Vos ■vraagt of wij dan een nieuwe er kenning; krijgen, waarop de heer Schenderling' antwoordt, dat dit hier los van staat. Art. 6. De heer Nieuwkoop vraagt, hoe hoog de contriDutie wordt, waaroij de heer Schender ling! antwoordt, dat dit ieder jaar door de Algiemene -vergadering wordt uitgemaakt. Art. 10 lid 3. Hierbij -valt weg het „desverlangd toegang verlenen tot pakhuizen" enz. Lid 4 onder a. Hierbij wordt beroepsmogelijkheid op de Neutra le Commissie opgenomen. Art. 11De heer Schenderling merkt op, dat de wenselijkheid an plaatsvervangende bestuursle den naar voren werd gebracht. Spr. merkt evenwel op, dat hier ook veel tegen is. Plaatsvervangen- giénde bestuursleden zijn n.l. „vlees noch vis". Wanneer een plaatsver vangend bestuurslid er bij vervan ging zo „in komt vallen", weet hij nergens wat van af, hetgeen vaak een gedeeltelijke herhaling tengjevolge kan hebben van een onderwerp, waarover het bestuur het in een vorige vergadering reeds eens was geworden. Komen de plaatsvervangende bestuursleden ie dere vergadering mee, dan bete kent dit een enorme uitbreiding; van het bestuur, wat in de eerste plaats gleld kost en wat nog be langrijker is, waarbij' de plaatsver vangende bestuursleden wel deel voor alle modellen vanaf 1 934, ook van het model QL, met voorwiel aandrijving. Snelle verzending door het gehele land. Tel. 2644 - Gorinchem Het wordt tijd, Uw Voederbietenzaad te bestellen Wij hebben voor U: Deze Voederbiet is op alle proefvelden onbetwist recordhoudster. Wie groenkraag zegt, zegt „GROENINGIA". 10 K.G. en meer f 2.10 per K.G. minder dan 10 K.G. f 2.25 per K.G. grotere kwantums speciale offerte boven 50 K.G. laat men bij een solied adres in orde maken. Daarvoor gaat men heen, naar 1 Wij bezoeken U regelmatig aan huis, vraagt vrijblijvend nadere inlichtingen Provinciale weg Zuid No. 30 Telef. 37 ALMKERK in alle modellen naar ieders wens met en zonder elastiek f/ Worden vakkundig aangemeten» Wij bezoeken U ook aan huis, wat voor U betekent le» Gaan urenlang wachten. 3 2e. Geen reiskosten, enz. c 3e. Geen verlet. Ook betaalt U niets vooruit. itii- UCUfKAKT U-Aa Stuur ons^even een kaartje Ginnekenweg 64 Telef. 9232 k Het speciale adres voor Chevrolet, Bedford en Vauxhall onderdelen. Ook voor de ouder modellen. Buikbanden naar Maat 6. ff. van der jhm, Breda J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 7