Boekbespreking GOUWEN BERG Distributiemededelingen Onderwijsvernieuwing. Gevonden en verloren voarwerpen Sportnieuws OFFiClELE BONNENLIJST Advertentiën Car. School alhier, haar jaarvergja- dering1 te vieren. RIJSWIJK. Ds. Lang hout, Ned. Herv. predikant alhier, is aangewezen als consulent te Andel. Van 168 daarvoor in aan merking! komende percelen zijn er 163 bij de waterleiding! aangeslo ten. SLEEUWIJK. In de Geref. kerk alhier zijn de vorigie week gate rijen ge plaatst 'in de uitbouw van de kerk. Deze week zullen ze waarschijn lijk gereed komen, waarna ze nog igieverfd moeten wonden. A.s. Zaterdag1 zal er in ge bouw Veiglos een vergaderingi ge houden worden van de Chr. Werk mansbond. Aanvang! 7 uur.. Zaterdag1 j.l. is alhier in ge bouw Ve!gios een gezelligle avond gehouden ter herdenking van het 5-jarig bestaan van de voetbalclub „Stoeuwijk". Deze avond werd ge opend door de voorzitter, die en kele dingen uit het verleden op haalde en een brief van één der eerste leden en aanvoerder, voor las. Hierna trad op> een gezelschap uit Leerdam, waarbij vooral de „Trekkers" zeer 'in de smaak vje- lien. In de pauze werd een verlo ting gehouden, waaraan leuke prij zen waren verbonden. Daarna kwam „Verro" op het toneel met zijn zinigiende glaas jes en klinkende flessen, wat zeer in de smaak viel. Hierna volg(- den nog! enkele voordrachten. Aan liet einde dankte de voor zitter het gezelschap hartelijk voor die mooie avond, waarna dit gie- zelligi samenzijn weer tot het ver leden behoorde. Donder da glavond 3 Februari wordt in de consistoriekamer der Ned. Herv. kerk eeji vergadering gehouden met het doel tie komen tot de oprichting! van een zelf standige afdeling van de Chr. Hist. Unie. Eien open ipgls woord zal worden gesproken door de heer J. de Rover, lid van de gemeen teraad, terwijl de heer S. Kuiper, lid van de Prov. Staten van Noordbrabant zal spreken over: „De beide pijlers van de Christ. Hist. Unie". Die hp er C. Bonman uit Wer kendam zal de o r glani s a to r i s c he vraglein behandelen. UITWIJK. In de huishoudelijke vergla- derinjg! van het fanfarecorps .„Ju liana" werd tot voorzitter geko zen: T. W. Groenienbeig! en tot penhinglmeester A. van 'Herwijnen. In de jaarlijkse bestuursver- 'kiezinlgl van de Herv. J.V. Im- manuël werden gekozen: Voorzit ter Ant. van Herwijnen, secr. T Oldenburg', penningm. C. de Graaf, bibliothecaris "A. A. van Haaf ten, algtem. plaatsverv. H. v. Arkel. VEEN. Voor het diploma fruitteelt- vakschool, slaagde te Eethen de heren G. Blankers en I. 'tLam. A.s. Zaterdagsavond zal de gem. zangvereniging .alhier haar medewerking1 verlenen aan een te- geven uitvoering te Haaften. WIJK EN AALBURG. In de Chr. school te Wijk zal heden Donderdagavond om ze ven uur, spreken de Weled. Heer W. Bronkhorst, Hoofd der Chr. Landbouwschool te Andel, over het onderwerp „De boer en de zegen van het boer zijn". Aangezien de heer Bronkhorst ook in onze gemeente een zeer bekende is, zullen ongetwijfeld velen vanavond deze begaafde'spre ker gaan horen. Heden, Donderdag, des na- middagls om 3 uur, komt de Raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen. WIJK. Mevr. Harkema is gekozen tot presidente der afdeling Veen, Wijk en Aalburg van de Chr. Vrouwenbond. Tot leidster der Herv. M.V. mevr. Rengersen. De collecte voor het Bouw fonds bracht de laatste maal op f 236.56. JANE EYRE. Van de drie be- Iglaafde zusters Brontë die honderd jaar gieteden in de afgetogen pas torie in het Noorden van Enge land heimelijk hun boeken schre ven, is Charlotte Brontë, de schrijf ster van Jane Eyre, in haar tijd de beroemdste geweest. 'in ónze jaren 'heeft haar roman, die tot de enkele onsterfelijke ro mans van de Enigielse litteratuur van dié negentiende eeuw benoort, een nieuwe faam verworven door de waarhieidslievemde gieest, waar in het boek geschreven werd, en het oorspronkelijke, onconventio nele beeld van de Engelse maat schappij van die dagen. j De Amerikaanse film bracht het boek nog! dichter bii het grote publiek. Het is dus wel niet te verwon deren dat een gioedkopfe' herdruk van een nieuwe vertaling! ,zo spoe dig! opi de uitverkochte eerste druk ken völglen moest. In de geschie denis van de kleine wees Jane Eyre, de eerste „Lelijke" heldin in de Engelse romankunst, die de liefde wint van de zoveel oudere pleeg!vader van haar pupil, heeft menig lezer zich ontroerd herkend, omdat het de onsterfelijke geschie denis is van een levenslang! ge duld en uiteindelijk beloonde trouw. Dit boek is verkrijgbaar in de boekhandel der Firma L. J. Veer man te He us den. GEREEDSCHAP voor elk vak HEUSDEN TIJDELIJK MINDER VLEES' Het vleesrantsoen wordt uitslui tend voor de. groepen A, B en C met ingang van 28 Januari tijde lijk verlaagd tot 300 ,gram pier veertien dagen. Tier compensatie zullen dezelfde Igiroepen een extra rants o<en van 200 gram kaas .pier yeèrtien da gen ontvangen. Deze vermindering! zou een ge volg zijn van 'het feit, dat de le gering van slachtvee op de bin- -nenlandse markt en de invoer, met name uit Argentinië .en De nemarken nog; steeds beneden peil blijven. BiONNEN TEXTIEL. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen „Tex tiel P" en „Textiel P vijf punlen" der Texxtielkaarten VA 804 niet zullen worden aanglewiezen en der halve vernietigd kunnen worden. De bon „Textiel R vijf punten" moet bewaard worden. De Minister van Onderwijs, K. en W. vestigt de aandacht van gemeente- en schoolbesturen, Ged. Staten der onderscheidene provin ciën en de Minister van Binnen landse Zaken op de stichting! voor Instructieve schoolreizen, geves tigd te Nieuwolda. In 1946 heeft het gle meentebes tuur dezer plaats een instructieve schoolreis geor ganiseerd ten behoeve van de ou dere leerlingen der lagere en Ulo scholen aldaar. Gezien het ghote succes van deze reis zowel op on derwijskundig als paedagogisch ge bied, werd besloten dergelijke in structieve schoolreizen in giroter verband als systeem te introduce ren. Hieraan dankt de stichting voor instructieve schoolreizen haar ontstaan. Het doel der stichting is het be vorderen van giemelde schoolreizen, waaronder te verstaan alle reizen met een instructief karakter, te maken door leerlinglen van onder wijsinrichtingen, waarbij wat hun leeftijd betreft, de henedengirens gevormd dient te worden door leerlingen van het 6e leerjaar ener lagere school of soortgelijke instel lingen. Tot het bereiken van dit doel zal het stichtinglsbestuura. ter hand nemen de propaganda voor gemelde schoolreizenb. re gelend optreden bij de organisatie daarvanc. zodra en naarmate de daarvoor nodigfe gelden zulks ge dogen trachten de beschikking te verkrijgjen over de benodigde hulp middelen en verkeersmiddelen,, zo nodig1 door aankoop. De Minister deelt mede, dat in jet kader der ondier wijs vernieu win gi doel en werk wijze als omschreven, ten volle jzijn i ns temming' heb be n Alssecre taris der stichting! treedt op de heer A. Tjoelker, hoofd der bijz. lagere school te Surhuis- terveen. GEVONDENEen bruine le deren handschoen. Terug! te beko men bij G. die Vries, Aalburg be straat B 135, Wijk en 'Aalburg. VERLORENEen goud jon- iglensringetje, gemerkt MT. Tegen beloning! terug te bezorgen bij C. G. Timmermans, Withoemstraat, Veen. GEVONDENEen vulpotlood met vulpen in etui. Terug te be komen pij C. de Graag!, Ster re st raat Z 13, Heusden. AAN KOMEN VLIEGEN, een postduif. Holland 48 nr. 1642269. Terug tie bekomen bij J. G. N. Schreuders, veiling Veen. ANDEL. 'Zaterdagi j.f. spieefde Sparta 1 de laatste bekerwedstrijd te Kerk wijk. Hoewel Sparta ver in de meerderheid w;as, werd het ten slotte een onverdiende 21 ne derlaag. Scheidsrechter v. Harten leidde uitstekend. Zaterdag1 a.s. speelt Sparta 2 om half vier op het terrein aan de sluis een wedstrijd tegien hpt sterke G.J.S. 2 uit Gorinchem. GAPELLE, Die te Tilburg voor de eerste klasse Brab. Voetbalbond door Wit-Zwart glespeelde competitie wedstrijd tegen Longa IV, eindig de in een 1o nederlaag1 voor de Wit-Zwarten. VEEN. Achilles 1 speelde j.l. Zaterdag! haar laatste bekerwedstrijd tegein Brakel 1 aldaar. Reeds direct na de aftrap was er 4! in te zien Idat dit een spannende strijd zou wor den. Voor de rust was Achilles de sterkste en wist dit ook weer te geven in drie mooie doelpunten. Na de rust verscheen 'Achilles met een invaller in het veld en was het meest Brakel wat de klok sloeg', maar de Achillesverdedi- g'ing, met doelman Vos als uit blinker liet zich niet verrassen en sloeg! elke ,aanval af, zodat het einde van deze spannende maar sportieve strijd kwam met een ver diende 3o overwinning voor Achilles. Groen-Witten gij hebt thans ten tweede male getoond een ploeg te zijn die vooruit wil in de sport wereld. Dit blijkt ook uit de eind stand van de bekerronde, waar gij met de volglende cijfers fraai aan de kop staat: gtesp. 9, gew. 8, gel, 1, verl. o, doelp. v. 27, tegien 5, punten 17. Wij zien dan ook met spanning de beslissingswedtrijd te gemoet tegen de kampioen van de overzijde. A.s. Zaterdag! speelt Achilles .1 een vriendschappekjke wedstrijd te gien „Nooit Gedacht" te 's Grevel- voor het tijdvak van 30 Januari t.m. 12 Februari 1949. BONNEN VOOR VLEES. 601, 603 Vlees, 100 gïam vlees 602 Vlees, 200 glram vlees ALLE BONKAARTEN. 607 Algjemeen, 250 gram rijst 608 Algemeen, 250 gram boter, manglarine of vet BONKAARTEN KA, KB, KC. 611 Alglemeen, 500 gram1 boter, margarine of vet 612 Alglemeen, 400 gram "kaas of 500 gram korstloze kaas 613 Alglemeen, 125 gram koffie B625, 200 g'ram kaas ,of 250 gram korstloze kaas BONKAARTEN KI), KE.' 617 Alglemeen, 250 gram boter, margarine of vet 618 Algiemeen, 100 gram kaas of 125 giram korstloze kaas TABAK en 1)1 VERSENK AARTEN 31 Tabak, 34 Diversen, 2 rant soenen sigaretten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken.) Geldigi zijn de bonnen .van strook D. Deze bonnen zijn .14 dagen igéLdig. Bovenstaande bonnen kunnen op Vrijdag) 28 Januari reeds .worden gebruikt. De reeds aangiewezen bonnen 573 Alglemeen (500 gram .sinaas appelen) en* 579 Alglemeen t(i kg sinaasappelen) moeten uiterlijk top 29 Januari bfij een handelaar in giro enten en-of fruit worden .inge leverd. duin-Capelle. Vertrek 2.30 uur pier bus vanaf café Vos. Achilles 2 speelt a.s. Zaterdag een nederlaag'-weds trijd tegen Noad 2 uit Wijk. Aanvang! half vier. WIJK EN AALBURG. WILHELMINAHet eerste elf tal speelde j.l. Zaterdag! tegen De Zwervers. Ondanks een voortdu rend veldoverwicht der thuisclub was het eindresultaat een g(elljk spel 22. A.is. Zaterdag! speelt het eerstje elftal een uitwedstrijd teg'en .Rijs- oord. Vertrek half twee. N.O.A.D.De voor j.l. Zater dag vastgestelde bekerwedstrijd Well 1Noad 1 ging wegiens ter- reinafkeuring niet door. A.s. Za terdag gaat het tweede elftalnaar Veen voor het speten van een ne der laaglwedstrijd tegen Achilles II. Vertrek 3 ,uur per fiets. 'Noad heeft met het eerste elf tal ingéschreven voor de K.N.V.B.- beker voor Zaterdaglmiddagclubs. WERKENDAM. De j.l. Zaterdag gespeelde wed strijd Heerjansdam-Koz. Boys ein digde in een 31 overwinning voor Koz. Boys- Leden van de Koz. Boys die in aanmerking! wensen te komen voor een plaatsbewijs voor de wed strijd Holland-Belglië, moeten zich opgeven voor 1 Febr. a.s. bjj de secretaris. Heden nam de Heere, na een langdurig smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, in*de volle zekerheid des geloofs, van ons weg, onze innig geliefde Man en Vader PETER STERRENBURG in de ouderdom van 62 jaar en 7 maanden Psalm 25 vers 2 Wed. P. Sterkenburg-Verhoeven Z. A. Sterkenburg H. Sterkenburg Almkerk, 26 Januari 1949

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2