voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking Plaatselijk Nieuws UITGAVE: FIRMA L J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6642 MAANDAG 7 FEBRUARI 1949 lA,f0 VAN AITÉNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Burgemeester en Wethouders van Heusden maken bekend, dat zij voornemens zijn op 8 Febr. 1949, des voormiddagjs om 10 uur, tien glemeentehuizie, openbaar te ver pachten de, z.gi. Volkstuintjes. jOude pachters gte nieten de voor keur. Burglem. en Weth. v. Heusden. A. VAN DELFT, Burglem. TH. BUYS, Wethouder. HEUSDEN. De uitvoering der Heusden- se fanfare is nu definitief' vastge steld op Donderdag 24 en Vrijdag 25 Febr. a.s. in „Het Wapen van Amsterdam. Het programma zal bestaan uit een zestal nummers der fanfare onder leiding van dhr. H. v. Berk el, een viertal nummers van Heusdens dubbelmannenkwar- tet onder leiding van de heer L. Gr oenbenevens een d 11 o voor s ax- solo voor viool, sax. sopr., bas, alt en. twee piston,soli. Als onder breking direct na de pauze „her sengymnastiek'' waarvoor een mooie prijs beschikbaar i,s. Aan bet solisLeoconeours te Eindhoven zal op Zaterdag 19 Fe bruari worden deelgenomen door mevr. B. de Graag-v. d. Sluys, viool in de le afd. met Thais medi- dation van de Mas sent; P. A, de Graag, sax.-sopr., afd. uitmun tendheid met le Fantaisie van Es- qudié, Jac. Timmermans, piston, afd. Uitmuntendheid met Edel weiss voor Sommering van Th. Hoch en. P. A. en A. de Graag, 2e afd. met duo voor sax. sopr. en sax.-tenor, duo en concert van Ca- nivez. Aan het postkantoor Heus den. en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Januari ingelegd f22603,07. Terugbetaald f21480,77. 1 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 13749. Woensdag a.s. zal in Hotel „Concordia" 's avonds 8 uur de jaarvergadering van de Oranjever eniging gehouden worden. Behou dens jaarverslag en rekening en verantwoording zal er bestuursver kiezing zijn en besprekingen in verband met 't dertigjarig bestaan der vereniging en de feestelijkhe den in vérband met de verjaring van H. M. Koningin Juliana op 30 April. Trouwe opkomst gewenst. AALBURG. Vo>or de Ger. Gemeente hoopt a.s. Donderdagiavond 10 Fe bruari, om 7 uur, op te treden, Ds. Heerschap van Wag jeningen. ANDEL. Met ingang van 1 April a..s. zal aan J.. A. van An del en M. Versteeg1, wegens opheffing; hun ner betrekking ontslag worden ver leend, resp. als administrateur en bode van het G.E.B. Op Vrijdag* 18 Februari a.s. zal een ledenvergadering worden gehouden van de ver. „Een school met de Bijbel".. Aan de orde komt o.m. bestuursverkiezing; in de va cature P.. van Houwelingjen. Aan bevolen worden Chr.' van Rijswijk en P.. Zegwaard.. De muziekver. „Andels Fan farecorps" .alhier zal een uitvoe ring1 geven in het ver.igiebo.uw op Zaterdag! 19 Februari a.s. Naar we vernemen is in de plaats van J. Boendeir benoemd tot hulp-bakenmeiester, de heer Groeneveld van Poederoijen en in diens plaats tot hulp-sltuismeester, de heer J. Sterrenburg alhier.. Naar wij vernemen zal dooi de Rij vereniging „Attalanta" alhier tegen Maart a.s. een ruiteravond worden georganiseerd. AALST. In de 'Dinsdagiavond 1 Fe bruari voortgezette vergadering der N.V.. Veiling' Zaltbommcl met de aanvoerders van vroege aardappe len in café van Dijk, is men over- leenglekomen, dat de aardappelen voortaan ook in Zal tb om mei g|e- veild worden. Vanwelgje de veiling zullen deze dan opgehaald worden a 18 cent per kist. De bestaande vrachtrijders verklaarden zie voor deze vergloeding niet te kunnen vervoeren naar Zaltbommiel. AMMERZODEN. Door oorlogsgeweld werd o.a. het raadhuis ge-heel- wegge vaagd. Daarom werd het kloos ter als zodanig' ingericht. Thans zal dit gedeeltelijk geres taureerd worden. Die aanneminlgis- som bedraagt f 16000. ALMKERK. Op 12 Febr. n.m. 7 uur zal de v.v. A.V.V. alhier, met mede werking van de Toneelvereniging uit Gorinchem, in de zaal van de heer v; Dijk, een uitvoering ge ven. BABILONIëNBROEK. Op Zaterdag! 12 Febr. zal door het Iglemengd koor „Volhar ding1" een uitvoering gegeven wor den, waarbij opjglevoerd zal wor den het prachtige toneelstuk „Spinneweb" in drie bedrijven. Tevens zal op die avond de ver loting! plaats vinden, goedgekeurd bij besluit van B. en W. Juni 1948. Een genoeglijke avond staat ons weer te wachten. Aanvang) 7 uur. i (Zie advertentie in ons nummer van 10 Febr.). DOEVEREN. Bij de 'Maandag! 31 Jan. alhier gehouden aanbesteding der verbouwing van de pastorie der Ned. Herv. kerk alhier, was de uitslag! als volgt-: G. Haspels, Gen- deren f 5930.J. van Wijk, Heusden f5890.fa. G. Nieuw koop, Heesbeen f 5831.fa. Kra mer, Genderen f5713.M. Kra mer, Bab.-broek f5650.H. Kra mer, Waalwijk f 5640. DUSSEN. Door de R.K. Jonge Boe renstand werd Vrijdagavond in ca fé J. J. Leemans, een propaganda- vergadering gehouden. Tevens werd op deze avond door de districtsafdeling van de Jonge Boerenstand een interessante film gedraaid over verschillende sport en ruiterdagen, welke gedurende de laatste jaren in Brabant gehou den zijn. De heer v. Geffen zette in deze vergadering uiteen het doel en het nut van de Jonge Boeren stand. Allen, die zich alsnog tot lid willen opgeven, kunnen dif doen. bij de heer Ff-. I lie ij mans,, secretaris van de "R.K. Jonge Boe ren sland alhier. DUSSEN. De afdeling! Dus sen-Hank van het Ned. Bijbelgenootschap hoopt D.V. 9 Febr. a.s. een ver gadering ie houden in de Geref. Kerk aldaar, des avond torn 7 uur. De em. predikant Ds. G. de Jager hoopt alsdan een rede uit te spreken over „Het werk van het Ned. Bijbelgenootschap". Aan het einde der vergjadering zal een bestuur gekozen worden door de leden en begunstigers. Het voorlopig! bestuur wekt allien op deze belangrijke vergadering bij te wonen. GENDEREN. Voorlopig! verslag van de toegezegde bedragjen van de adopterende gémeienten in dé Al- -blasserwaard, voor de herbouw van de Ned. Herv. kerk en pas torie alhier. Papiendrecht Oud-Alblas Molenaars glraaf Bleskensg'raaf Brandwijk Goudriaan 'Ottoland f 6400. f 3300.— f 2500. f 2500. f 2300. f1500. f 1000. f 19700.— Zo men weet is hier een P. I.T. (Prot. Int. Thuisfront) comi té opjgleric'ht. Die bedoeling is o.a. lectuur* te verzamelen voor dejon- igtens in Indië. Wie goede boeken heeft, of gleregield weekbladen en tijdschriften ter beschikking! wil stellen, zende even bericht aan J. Laglendijk te Genderen, die dan glaarne een en ander afhaalt. Ook gleld is van harte welkom. Onnodig te zeggen dat we op aller mede werking) rekenen. Het is noodzake lijk werk. Andere zaken, verband houden de met de jongens in Indië, kun nen 'ten alle tijde besproken wor den met de voorzitter, B. van He rn ert alhier. HAARSTEEG. Vrij dagimor gen werd met corpseer het lijk ter aarde besteld van de heer P. J. van Bommel, wachtmeester der rijkspolitie ie klasse, die na een korte onglesteld- heid van slechts een paar dagen, in de leeftijd van 49 .jaren was overleden. De lijkstoet werd voor af glegaan door 42 leden der rijks politie, terwijl, de kist werd gedra gten door 12 leden der rijkspolitie in dezelfde rang als de overle dene had bekleed. De be,gtafenis trok buitengewone en algjemene belangstellinig. HERPT. Woensdagmiddag om 5 uur ontdekte mej. R. Verhoteven een begin van brand in de cabine van een der vrachtwagens van de fir ma Couwenberg. Gelukkig bleek 6ii 41ader onderzoek, dat slechts een paar touwen schroeischade had den opgtelopen. Was de brand echter niet di rect ontdekt, dan waren de gle- volgén niet te overzien .geweest. Immers de auto stond geparkeerd tussen boerderijen met rieten da ken en de benzinetank was 'gevuld met plm. 50 liter benzine. Van deze plaats mag' nog wel eens onder de aandacht gebracht worden, dat indien dit gieval min der glunstig was atglelopen, de eventueel gealarmeerde brandspuit onverrichter zake naar huis had kunnen gaan omdat... er geen water is in ons dorp. En de eventuele glevolgen van dit feit? Wie durft er aan denken? En wie zou dit kunnen verantwoorden? LAND VAN ALTENA. Er is een kring Waalwijk in het leven geroepen van het Prov. Genootschap van Kunsten en We tenschappen, welke de plaatsen Almkerk, Andel, Drunen, Dussen, Eethen, Giessen, Heusden Loonop- zand, Nedethemert, Nieuwkuik, Rijswijk, Sprang), Veen, W,aalwijk, Waspik, Woudrichem en Wijk ca.. omvat. MEEUWEN. Door de firma J. K. Vos alhier, werd op Woensdag! 26 Jan. j.l. een voorlichtingsavond over veevoeding1 georganiseerd in ,het café van de heer Korevaar al daar. Als spreker trad op de land bouw kun di gle ingenieur van U. Twijnstra's Oliefabrieken N.V. te Maarssen (de fabrikant van de in deze streken zo welbekende U, T.-koek. Gesproken werd 'over) het onderwerp „Hedendaagse vragen rondom de veevoeding)". Die spreker stond uitvoerig! stil bij de nieuwe koters, welke on langs door de 'regering werd in geslagen inzake de landbouw. Dui delijk werd giemaakt dat de vee voedervoorziening hierbij een be langrijke plaats inneemt én de ge volgen van deze politiek voor h£.t boerenbedrijf werden nader toege licht. Uit de uitgebreide stof kon spre ker slechts een keuze doen. Wij noemen hier slechts de vol- génde punten, welke werden be handeld doelmatig! gebruik van krachtvoeder bij rundvee en var kens, de: rentabiliteit der varkens mes te rij, de opfok van kalveren, het winnen van goede kwaliteit ruwvoieder. In verband met dit laatste punt werd stilgestaan bjj de hooiwin- ning', de diverse wijze van inkuilen en het kunstmatig) drogen van gras. In de giedachtenwisseling, wel ke na de pauze volgjde en die zeer levendig was, werden nog diverse hier niet genoemde onder werpen aangesneden. Uitvoerig' werd o.a. nog stilge staan bij het voederen van zelf- verbouwde granen aan melkvee, hetgieen speciaal voor de gemeng de bedrijven door spreker werd aanglemerkt als een ondoelmatig en daardoor dure wijze van voe deren. Het was reeds omstreeks mid dernacht, toen deze" geanimeerde bijeenkomst, wélke door circa jo personen werd bezocht, door de heer Vos werd gesloten. i A.s. Donderdag 10 Febr., des nam. half drie en 's avonds 7 uur, hoopt voor de Ger. Gem. alhier op te treden, Ds. Aangjeen- brug van Dordrecht. Door architect J. Pothoven uit Leusden werd op Vrijdag' 28 Jan. voor rekening vlan Mevr. Wil- EUWSBLA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1