voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Weerlicht GRIEP Ziet men Uw Corset NORT, Gasthuisstraat 13 - Gorinchem EMMY VAN LOKHORST. VAN ALTtNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummern 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6645 DONDERDAG 17 FEBRUAR11949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Zaterdagavond klonk plot seling het geluid van een der klok ken van de Ned. Herv* Kerk, waar van de toren bij de bevriiding der stad in 1944 werd vernield, over de stad. De klokkenstoel op het terrein bij deze kerk was n.l. gereed ge komen en één dezer klokken, die reeds lang teruggevoerd en die ruim 4 jaren het zwijgen was op gelegd, verkondigde de blijde ma re dat een en ander thans een feit was geworden. Zondagmorgen werd de gemeen te door deze oude bekende klan ken weer opgeroepen ter kerk en Ds. W. Anker vond aanleiding, voor de dienst aanving, in het kort hierbij stil te staan. Spreker bracht dank namens Kerkeraad en Gemeente, in het bijzonder aan hem, die in finan- tiëel opzicht zich zo bijzonder heeft onderscheiden, maar ook aan allen die hebben medegewerkt aan de bouw van deze klokkenstoel;. Ds. Anker vermaande en wekte de gemeente op aan de nodiging der klok trouw gevolg te geven. I- - Voor de Eva ng. Lath, ge- meente alhier, hoopt Zondag a.s. des v.m. 11 uur, in de Geref. Kerk, op.te treden, Ds. P. C. Rodenburg uit Breda. Op het Consultatiebureau v. Zuigelingen waren Dinsdag 8 Fe bruari voor onderzoek aanwezig 2 5 zuigelinigien, n.l'. uit Heusden 16, Herpt 4, Oudbeusden 2, Hedikhui- zen 1, Elshout 1, Rotterdam 1 Volgende zitting^ 22 Febr. a.s. De actie van de afd. Heus den van het Ned. Rode Kruis voor werving, donors bloedtransfusie dienst, heeft waf Groot-Heusiden betreft, een groot succes opigele- verdruim tweehonderd personen gaven zich voor hiet afstaan van een halve liter bloed op. Onze oud-plaatsgenoot, de Eerw. heer J. Brouwers, kapelaan te Schijndel, heeft plannen in voor bereiding om ten bate van die we deropbouw der R.K. kerk in die zaal van het Wapen van Amster dam op Zondag 27 Februari op te laten voeren het door hem ge schreven toneelspel in drie bedrij ven „Blank en Bruin". De ,Schijn- delse to nee lve r eni gi ng welke met dit stuk een groot .succes behaalde, verleent belangeloos haar mede werking. Bij de damclub werd Maan dag de onderlinge oompetitie be sloten met de partijenSchaap- Klaren 2o en de Graag-Struijk 2o. De match Nieuwkoop*-Jon ker werd door Jonker 'gewonnen met 24 daar de 'laatste partij PRINSES MARIJKE ons jongste prinsesje, dat morgen, 18 Februari, haar tweede verjaar dag viert. Wij wensen haar en haar Ko ninklijke Ouders, Zusjes en H.K.H, Prinses Wilhelmina, haar groot moeder, van harte geluk met deze verjaardag en spreken de hoop uit, dat zij voorspoedig moge op groeien tot vreuglde van hen al len en van het Nederlandse volk. De afd. Heusden van de K.A.B. hield in café Depten haar jaarvergaderingVerslagen werden uitgebracht door secr. en pen- -ninjgm. De kascommissie bevond alles accoord. Herkozen werd als secr. J. A. v. d. Griend. Ren voor stel van het bestuur tot herdenking van het 3e lustrum >werd met al gemene stemmen goedgekeurdde kosten hieraan verbonden zullen bestreden worden door een loterij. De geestelijke adviseur Pastoor MommJers, Field een toespraak tot de leden. ALMKERK. Zondag a.s. hoopt onze oud dorpsgenoot, de heiei* Joh. Raams, zowel des morgens als des avonds voor de Herv. gemeente een- spreekbeurt te vervullen. BABILONIëNBROEK. Zaterdag j.l. werd door de zangver. „Volharding!" al'hier, de eerste uitvoering gegeven van dit seizoen. Na de gebruikelijke ope ning werd begonnen met 3 cou pletten van bet Wilhelmus, wat door de aanwezigen werd medie- ge zongen. Hierna werden een zestal liede ren ten gehore gebracht dié, on der de bezielende leiding van de Heer van Rijswijk, op keurige wij ze werden Uitgevoerd. In de pauze trad het duo van Rijswijk uit Sleeuwijk op met op goede wijze gezongen liedjes door hen zelf begeleid. Na de pauze werd een aanvang gemaakt met de opvoering! van het toneelstuk „Wespennest" in 3 bedrijven geschreven door Heren v. d. Heyden en Bakker. Deze klucht werd door leden van de zang op waarderende wijze ge speeld. De rollen waren goed in gestudeerd en de toneelaankleding was tot in de finesses goed verzorgd. Zonder ook maar enig tekort aan de overige spelers te doen, viel het vlotte spel van de jeugdige spelers in die rollen van Ali en Flippi ten zeerste op. Het geheel is ingestudeerd on der bekwame leiding van iMJej. Braams alhier. De zangvereniging kan op een zeer geslaagde avond terugzien. Die zaal was geheel beziet. remise werd. Die eindstand der competitie is aldus A. de Graag 8 7 1 o li 5 A. Nieuwkoop 8 7 1 o 15 C. de Joode 8 5 1 2 'i 1 C. Schaap 8 503 10 Ger. Jonker 8323 8 J. Klaren 8224*6 C. Bax '8 2 1 5 5 J. Sitruijk 8 1 072 A. Fitters 80080 In deze volgorde is ook de hor de nrangschikkinlg met ,nog enkele toegewezen plaatsen, waarover in de ledenvergadering van Maandag 21 Febr. o.m. wordt -beslist. De eindstand in de hoofdklasse Noordbrab. „Dambond afd. B is: Excelsior 5 50010 E.D.G. 5401 8 Phil. D.C. 5 3<52 6 Tivoli 5 2 o '3 4 V.D. 5 1 'O 4 2 Bossche D.C. 5 o o 5 o V.D. behaalde slechts 2 pt, maar het bordgemiddelde is niet slecht in verhoudingbet verschil met Tivoli is slechts de uitslag van één partij. Sanapinn veerkort /Je ziekte* 1. 'Tabletten 40 en 75 cn Sanap dage-n De uitslag der verloting ten bate van de zangver. „De Volhar ding" is als volgt: ie pr. op lot no-. 1.96 1 2e pr. op lot no. 1289 3e pr. op lot no. 983 4e pr. op lot no. 504 5e pr. op lot no. 1238 6e pr. op lot no. 41 5 7e pr. op lot no. 83 8e pr. op lot no. 508 9e pr. op lot no. 397 10e pr. op lot no. 535 Die prijzen kunnen worden af gehaald tot 12 Maart bij de heer C. Th. Prinse te Bab.-Broek. Na -die datum vervallen de niet af- igehaalde prijzen aan. de vereni ging. door of verbaast men zich over Uw figuur? Het eerste mag niet, maar het laatste zal het geval zijn als U een Corset van Nort draagt. Mogen wij U eens van advies dienen? Dit boek is ontleend aan gesprekken met een groot aantal jonge meisjes. Emmy van Lokhorst geeft hierin een beeld van wat sinds de bevrijding in het leven van deze jonge vrouwen de richting en inhoud uitmaakt, Voor korte inhoud zie boekbespreking in dit blad. De prijs bedraagt f 6,90, Verkrijgbaar in de Beekhandel Firma L. J. VEERMAN Telefoon 19 HEUSDEN DUSSEN. De burgemeester dezer ge meente maakt bekend, dat gelegen heid zal worden gegeven tot kos teloze inenting tegen pokken voor kinderen beneden de leeftijd van een jaar en wel: voor Dussen, op Dinsdag 22 Februari 1949 van 9:9-3o uur ten huize van dr. van Vuure voor Hank, op Woensdag .23 Februari 1949 van 1010.30 uur, ten huize van J. G. de Wit, C 236 te Hank. Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de Inen tings wet 1939 hen verplicht hun onder hun ouderlijke macht of voogdij staan de kinderen te doen inenten tegen pokken en het door de geneeskun dige af te geven bewijs vhn de inenting over te leggen ter ge meentesecretarie, hetzij te verkla ren, waarom zij het kind niet laten inenten, welke verklaring moet worden gesteld op een daartoe kos teloos ter gemeentesecretarie ver krijgbaar formulier. Wie aan deze verplichting niet voldoet is strafbaar. De aandadht van belang hebbenden wordt er op gevestigd, dat krachtens het bepaalde bij ar tikel 27 van het „Vreemdelingen reglement 1918" ieder, die aan een vreemdeling nachtverblijf verschaft, verplicht is daarvan hetzii monde ling, hetzij schriftelijk binnen 24 uur kennis te geven aan de politie der gemeente waar het nachtver blijf verschaft wordt. Overtreding van dit artikel wordt gestraft met hechtenis of geldboete van ten hoogiste f 5000. Door het da mes toneel van de ver. „Oefening en Vermaak", werd Zaterdag- en Zondagavond in Hotel Heessels opgevoerd „Moe der in Nood", door Koos Brakens- berg, onder regie van de heer J. van MJerlo. NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1