BOEKENWEEK GESCHENK Advertentiën No. 4 RIJSWIJK (N.-Br.) POPULIERE POTEN. A. J. BRON, Boekhandel Firma L. J. Veerman 6ERARD STERRENBURG VANAF HEDEN TE KOOP, CAPELLE. Te Bilthoven, waar hij de laatste jaren woonachtig was, over leed op 86-jarige leeftijd de heer Adr. van Beek, die tot zijn pensio nering kantoorhouder der Poste rijen te dezer plaatse is geweest. In de plaats van de heer T. van Zeist, die bedankt heeft, is tot lid van de gemeenteraad van Sprang-Capelle benoemd verklaard de lieer J. Kraak. EETHEN. Woensdag 9 Fiebr. had de aanbesteding plaats van 'de boer derij voor de beer C. Verdonk te Heesbeen. Architect C. Klein- loog te Gendenen. iM. Kramer, Bab.-Broek f 18.992 Groeneveld, Nijeuwendijk f 19.400 Pepping, Kaatsheuvel f 18.500 Wolfert, Nederhemert f22.405 D. CoLet, Genderen f 18.990 's-GRAVENMOEIL Op Donderdag en Zaterdag middag en avond 10 en 12 F<ebr, j.l. werd in de oude openbare school alhier een bazar gehouden, waarvan de oplbnenjgst bes temd was voor het fanfarecorps „Euterpe" alhier. Beide dagen was die belang- s tel ling groot en een jen ander mag dan ook geslaagd heten. De opbrengst is no;g| niet bekend. - Door de Gerief. Kerk alhier werd een beroep uitgebracht iqp cand. Griffoen te Utrecht. GENDEREN. De muziekver. „Excelsior" alhier, hoopt o(p Zaterdag 26 Fe bruari ,in café v. Wijk, met mede werking van bet B.-Broekse To neelgezelschap. een uitvoering te geven. Zie de adv. in 't volgend num mer. Gekozen is tot bestuurslid van de N.C.L.B. afd. Genderen, de heer A. v. Wijlen Wzn. HERPT. De Fok- en Controle ver. „De Toekomst" alhier hield baar jaarvergadering in café J. Verhoe ven, onder voorzit-terse hap van de- heer Th. v. Bokhoven. In een uit gebreid jaarverslag gaf de secreta ris Ad. Verhoeven weer wat er in 'het afgelopen jaar zoal gebeurd was. De beste melkkoe had 226 kg vet in 315 dagen. Bij de bestuursverkiezing werd Th. v. Bokhoven bij acclamatie herbenoemd. Voor de commissie voor het keuren van koeien was aftredend J. v. Korven. Als zijn opvolger werd P. J. de Wilt ge kozen. Voorts werd de leden de vraag gesteld, wat zij er van den ken de omliggende Controlever- enigmglen te centraliseren tot de zuivelfabriek Isidoms te Herpt en om hierbij ook aan te sluiten. De vergadering! nam het besluit in principe hieraan haar volle mede- we rkin gte ge ven In de plaats van mej. Joh. de Wilt, die bedankte als secreta resse van de R.K. Boerinnenbond, is gekozen mej. Adr. Buijs. Was in Herpt oorspronke lijk het gebruik, dat bii sterfgeval len het lijk door de buurt naar de laatste rustplaats werd gedragen louter uit burenplicht, naderhand was dit verslapt en werd dit zelfs zelfs niet meer door de buurt ge daan en gaï men dan nogi eetn somtijds ruime vergoeding voor het tijd verlet d^t de dragers hadden. De buurtschap „de Hoek" is thans bijeen geweest en heeft besloten het oude gebruik weer in ere te herstellen en dit te doen uit buren plicht. Daarom zal bij een even tueel sterfgeval na het bidden van de eerste rozenkrans, wat geduren de drie dagen gleschiedt, de buurt bijeen komen om de begrafenis te regelen. HEDEL. Dinsdagavond 15 Feor. j.l. was door de Coop. Zuivelfabriek te Genderen een openbare ver gadering belegd in café Somers. Gesproken zou worden over Coop, me lkver werking. De belangstelling voor deze ver gadering was zeer bevredigend. Ook de bedrijfsleiders van de fabriek te Heusden waren tegen woordig. Om ongeveer 8 uur opende de voorzitter van de fabriek te Gen deren de vergadering en verzocht daarbij aan een ieder die géén boer was de vergadering te ver laten. Die heer Timmier uit Heusden vroeg toen aan de heer v. d. Beek, of hij de vraag in de vergadering wilde stellen of deze prijs stelde op' de aanwezigheid van de heren uit Heusden. Hierop antwoordde de heer v. d. Bieek dat hij duidelijk gespro ken had. Enkele aanwezigen verhieven zich toen van hun stoelen en zei den „als de henen uit Heusden hier niet aanwezig moglen zijn, dan wij ook niet". Hierop verlieten alle aanwezigen- de vergadering bii Somers, uitgezonderd die heren van Genderen. Vanaf café Somers gin;g men naar café Jansens, waar de heer Timmer een uiteenzetting g!af over de melkprijzen der laatste jaren van Heusden en diverse omlig gende fabrieken. Een aantal vra gen uit de vergadering over on- d e r melkwaa rde, t.b .0-bestrijd i ng enz. werden beantwoord. De heer v. Stipriaan gaf daarna nog een korte uiteenzetting; over meer technische aangelegenheden. Die vergadering droiêg een zeer geanimeerd karakter en om half elf ging men van weerszijden in een zeer prettige stemming uiteen. Wat iedereen moet weten van 26 Febr. tot en met 5 Maart a.s. met het gebruikelijke Telefoon 19 Heusden NIEUWENDIJK. Dinsdag 22 Febr. houdt de Chr. Bond van O verheids- personeel, afd. Nieuwendijk, baar jaarvergadering in gebouw Tave nu Als spreker zal optreden een hoofdbestuurslid. De Geref. kleine meisjes- vereniging „Mirjam" hoopt op Donderdag 24 Februari haar jaar feest te houden ijl gebouw Tavenu. Op Vrijdag 18 en Zater dag 19 Februari geeft de Chr. gem. zangver. „Oelening Kweekt Kunst" ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan, onder leiding van haar directeur, de heer J. de Graaf, een uitvoering in gebouw Tavenu. 'Onze vroegere dorpsgenoot, Dis. C. van Breugel, Geref. predi kant te Zuidland, treedt 8 Maart a.s. in dienst als legerpredikant, mei de rang van'majoor, wordt in gedeeld te Ede en vertrekt onge veer 20 April naar Indonesië. De Varkens verzekering ,,'Ons Belang", houdt op 18 Februari a.s. haar jaarvergadering in ge bouw Tavenu, des avonds om half acht. Zij die nog lid wensen te worden kunnen zich opgeven bij de heer D. de Ruijter. UITWIJK. Woensdag 23 Februari a.s. hoopt de Herv. M.V. „Dorcas" al hier, onder leiding van Ds. J. G. Woldinga, haar jaarvergadering te houden. Het programma vermeldt voor drachten, zang en spel. Al bii al oeloofd het een mode avond ,te worden. Naar wij vernemen zal de gem. zangver. „Oefening Kweekt Kunst" alhier, op Zaterdag 26 Fe bruari a.s. haar tweede uitvoering in seizoen '48-^-'49 op de plan ken brengen. Naast een aantal zangnummers zal worden opge voerd het toneelstuk „De zoon van de Berkenhof". WELL. De C.J.V. „PauLus" alhier hoopt op Maandag 21 Febr. a.s. haar 48e jaarfeest te vieren. WIJK. Bij de door de gem. zang vereniging: Zanglust" te geven uit voering op Zaterdagavond in het verenigingsgebouw zal ook mede werken de toneelver. „Kunst na kracht' 'uit Haaften. (Zie adv.). (Last van zenuwen? M ij nbardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. WOUDRICIIEM. De oudste inwoonster dezer giemeente mej. T. Versteeg geb. van Oudheusden is 1.1. Vrijdag in de ouderdom van 97 jaar over leden. In de ochtenddienst der Ned. Herv. kerk welke om 10 uur aanvangt, zal Ds. Groeneveld uit Molkwerum bevestigd worden door Ds. de Bruin uit Workum. Dies nam. dialf drie hoopt Ds. Groeneveld zijn intrede te doen. De twaalfde Februari 1949 nam God tot zich, onze innig geliefde zuster, schoon zuster en tante Elisabeth Anna Magdalena Roth, weduwe van de heer H. van der Maaden in de ouderdom van 52 jaren Amsterdam, W. E. S. Ekering-Roth Ds. Mr. L. C. W. Ekering Sliedrecht, Ds. J. F. Roth A. M. C. Roth-Mortier Gorinchem, E. W. Roth G. K. Roth-Kazander en verdere familie Ermelo, 12 Februari 1949 IDe begrafenis op de algemene begraafplaats „Rusthof" te Wijk en Aalburg (N.-Br.) op Woensdag 16 Februari 1949 om 2 u., heeft inmiddels plaats gehad Tot onze grote droefheid, werd heden plotseling van ons weggenomen, onze geliefde zorgzame Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer CORNELIS HENDRIK BOGERS, in de ouderdom van ruim 76 jaar F. C. Bogers-Kieboom F. C. v. d. Stelt-Bogers C. v. d. Stelt C. D. Bogers Ineke Arie Werkendam, 11 Februari 1949 Hoogstraat 81 De begrafenis heeft op Dinsdag 15 Febr. I plaats gehad De twaalfde Februari overleed te Ermelo onze lieve schoonzuster en tante Elisabeth A. M. Roth, Wed. van de heer H. v. d. Maaden, in de ouderdom van 52 jaren W. v. d. Maaden J. B. v. d. Maaden-v. d. Pol J. v. d. Maaden W. v. d. Maaden-Bouman P. J. S. v. d. Maaden-v. Sintruijen A. v. Sintruijen Wijk en Aalburg, 14 Februari 1949 Bestuursraad van toezicht en Kassier der Boerenleenbank te Werkendam, ge veil met diep leedwezen kennis van het plotseling overlijden van de heer G. H. BOGERS, oud ruim 76 jaar, die vanaf 1913 tot 1931 als lid van de Raad van toezicht, daarna als Bestuurslid-Directeur, de belangen onzer Bank met de grootste toewijding behartigde Zijn persoon en werk zullen bij ons in dankare herinnering blijven, Werkendam, 11 Februari 1949 Heden behaagde het de Heere, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de heer ADRIAAN NIEUWENHUIZEN, in de ouderdom van ruim 70 jaar Andel, Wed. J. A. Nieuwenhuizen-v. Andel Hill, C. Vos-Nieuwenhuizen C. Vos en kind Andel, J. A. Nieuwenhuizen T. A. C. Nieuwenhuizen-Smokers Andel, P. Nieuwenhuizen J. C. H. Nieuwenhuizen-Koolhaas en kinderen Andel, 13 Februari 1949 Heden nam de Heere van ons weg, na een langdurige ziekte, onze geliefde Moeder. Behuwd- en Grootmoeder, JOHANNA WILHELMINA VAN GIESSEN, Wed. van Willem van Drunen, in de ouderdom van ruim 82 jaar, Wijk, K. van Drunen P. van Drunen-Garstman en kinderen Werkendam, W. Pruissen-van Drunen D. Pruissen en kinderen Wijk, 16 Februari 1949. HARTELIJK DANK aan allen, voor de belangstelling bij mijn 25-jarig jubileum bij de fa. L. J. Veerman, doch inzonderheid aan H.H. Patroons voor hun stoffelijk blijk van waardering, aan het kantoor- en drukkerijpersoneel voor hun prachtig cadeau en aan de buurtbewoners voor hun hulpvaardigheid en bloemen. C. KRAAIJ, Heusden Aan allen die blijk gaveü van hun belang stelling bij de herdenking van ons 25-jarig huwelijk, zeggen wij langs deze weg harte lijk dank. I. JISKOOT E. P. JISKOOT-VOS Veen, Februari 1949. Met diepe weemoed geven wij kennis van het zeer plotseling overlijden van de Heer Wethouder der gemeente Eethen. Gedurende zijn ambtsperiode heeft hij steeds de belangen der gemeente met nauwgezetheid gediend en zijn hulpvaar digheid werd algemeen gewaardeerd. Het Gemeentebestuur van Eethen, D. A. vy d. Schans, Burgemeester. G. v. d. Beek, Wethouder. J. W. v. d. Meijden, Gemeente-Ontvanger. Eethen, 16 Febr. 1949. Langs deze weg mijn hartelijke dank aan „Bestuur en Leden van de V.V. Wilhelmina" en het „Bestuur en leden van de M. enJ.V* te Aalburg" voor de door mij ontvangen pakketjes. Dpi. Soldaat M. STORCHART Leg. No. 260919034 3-4 Bat. 11 R.I. Sorteerkantoor Poerwokerto N.O.I. zijn wij Telefonisch te bereiken onder Beleefd aanbevelend, Luxe Auto-verhuurinrichting Dorpsstraat 31 - RIJSWIJK (N.-Br.) een partij Bij H. van Kooten te Spijk bij Gorkum. 4

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2