'n Thilot handzaaimachine No.3 een Keuken-uitzet 19 delig raadnagels Firma van de Water, Woudrichem 3)2 eerste Uenteboderr Boekbespreking Gemeenteraadsverslag COUWENBERG W. P. v. d. ZALM Wijksestraat W 128-130 HEUSDEN Telefoon 49 SCHOENMAGAZIJN H.H. LANDBOUWERS! Profiteert hiervan Wegens reorganisatie van ons bedrijf in alle soorten meubelen Ziet zonder verplichting onze toonzaal en magazijnen Bedden Woninginrichting Matrassen NAAI MACHINES. B. VIVEEN Voorradig EMAILLE NAAMPLATEN op bestelling leverbaar bij HEUSDEN Wijksestraat 5455 Telef. 70 HEUSDEN i Bergstraat Wijk Complete slaapkamers, grote maat kasten 140 a 150 breed met 2 aangebouwde nachtkastjes f375 Complete slaapkamers, 2 deurskasten en 2 nachtkastjes. f250 - f275 O.F. Huiskamers, rug en zitting met veren prima stoffeerwerk van f 375-415' 490 enz. Eiken Huiskamers, in ruime sortering van f226 - 235 - 245 Salonstellen, 4 clubs en tafel f175 - 225 - 290 - 345 - 450 - 500 4 Clubs, met verende kant, brede armleggers, voor f280 Kinderstoelen, f9.75 - 14,75 enz. Kinderledikanten van f9,75, met dichte zijkanten f 15,00 Enkele dressoirs, grote maat, van f325 voor f145 Theemeubels f45 - 49 - 55 - 59 - 65 enz. Haardfauteuils met veren, van f25 - 29 - 33 - 35 enz. Boekenkasten in verschillende soorten, zeer voordelig van f65 Wiegen van f9,75 Kinderwagens f65 - 75 enz. Bedsteden en Matrassen - IJzeren ledikanten en Opklapbedden alle maten dooreen f 2. per 5 K.G. pak. Alle bodes kennen ons. Ja, de eerste voorboden van de Lente zijn gearriveerd, Zo juist hebben we onze voorjaarscollectie behang ontvangen. Een sortering zo uitgebreid en zo mooi, dat het behang uitzoeken nu een genot is. En wat U ook zal interresseren de prijzen zijn voordelig. Wanneer U „behangplannen" hebt is het verstandig nu reeds Uw keus te gaan maken bij Langendijk 1 Gorkum (U kunt de bode ook om onze staalboeken sturen, zodat U op Uw gemak thuis keus kunt maken.) Wat is prettiger dan een goedwerkende naaimachine Laat Uw naaimachine VAKKUNDIG nazien, binnen één week gereed. Nog uit voorraad leverbaar enkele nieuwe en gebruikte trapnaaimachines, als inzink' meubel of salonkast met langdurige schrifte> lijke garantie en vastgestelde prijzen. Naai machinelampen, -Naalden, -Olie, enz., steeds voorradig. Erkend Naaimachinehandelaar en Reparateur Hoogstraat 44 Woudrichem past, moet dan evenwel gewijzigd worden. Op dit moment worden de grondgebruikers door Boeren be lang opgescheept met cijfers,die ten dele onbruikbaar zijn en voor een ander deel hun bruikbaarheid nog moeten bewijzen. Voor deze, vrijwel waardeloze cijfers betaal de de boer omstreeks f 5 per mon ster. 'tls wel moeilijk om in te zien, dat Boerenbelang inderdaad in het belang van de boeren werkt! Het komt een enkele keer voor, dat de boer meent, dat de grond monsters genomen zijn door de assistent van de Blvd., terwijl in werkelijkheid Boerenbelang de monsters nam. De grondgebrui kers komen dan naderhand met het advies bij ons. Het i,s duidelijk dat wij op de cijfers van Boeren belang geen advies durven geven. Wij verwijzen dergelijke personen dan ook naar de leider van Boe renbelang. Als regel is het gevolg dat de grondgebruiker deze moeite niet neemt, doch nog eens grond monsters door de rijksassistenten laat nemen voor onderzoek te Gro ningen. Met 'toog op het voorko men van deze moeilijk lieden is het noodzakelijk, dat de grondge bruiker zich afvraagt, door welke instantie de grondmonsters geno men worden." WEER LICHT" van Emmy van Lokhorst. Wederom aan de 'hand van authentieke gle'glevens, ontleend aan gesprekken met een groot aantal jonjgte meisjes, geeft Emmy van Lokhorst, de schrijfster van „Onwankelbaar" (waarin zij de lotgevallen van 'de koeriersters in het laatste oorlogsjaar x< sug gestief heeft geschilderd), ditmaal in haar nieuwe boek „Weerlicht" een beeld van wat sinds de be vrijding in het leven van dezie jonge vrouwen de richting en in houd uitmaakt. In „Weerlicht" wordt de drei ging en de spanning van de onze kerheid der algemene levensver houdingen tastbaar en tegen de ze achtergrond in flitsen die levens belicht van Nina, van Babs, .van Thea en andei^, gewone Hollandse meisjes, zoals die haar weg trach ten te vinden en haar eigen levem tot ontplooiing willen brengen. Juist zoals het bliksemlicht de figuren op de voorgrond scherp en fel getekend doet staan, zo is ook dit boek als het ware een rflomentopnameeen reeks beelden, in een korte spanne tijds, van on geveer 2 jaar gezien, en tevens een voortgaand verhaal van de verschillende hoofdpersonen. Het is een dwarsdoorsnede van bet tijdsbeeld van onze dagen, gegeven door de gezonde en frisse geest van een ervaren schrijfster, die bet leven en zijn inhouden scherp paar tevens gevoelig waarneemt. DE WANDELAAR. Het Ja nuari- of Louwmaandnummer van „De Wandelaar", deze mooie uit gave van A. G. Schoonderbeek te Laren, opent de zeventiende jaargang en doet dat met een fijne plaat van J. H. Tiele, die het win nende licht van het getij der len gende dagen in een besneeuwd sparrenbos gevahgen heeft. D. E. den Aar geeft in „mijmeringen om Nieuwjaar" zijn gedachten over de zin van allerlei gebruiken weer. Een rijk geïllustreerd opstel van S. J. van de Mjolen is belangwek kend voor wie zich voor boerde- rijenbouw en voor de omgeving de hoofdstad interesseren. L. Kom brink beschrijft een fietstocht door de Nooid-Oostpolder, Boerstra on derwerpt Algol de Duivels ster aan een nadere beschouwing en P. G. Bins voltooit zijn verslag over een waterstaatsinspectie in Friesland. Voor hondenvrienden is hetgeen Toe po el meedeelt over de saluki's boeiende lectuur. Het vo gelleven krijgt deze keer zijn aan deel in een schets van J. H. C. Janssen ,die in Brabant de buizerd ontmoette. H. Ba velaar roemt de geneugten welke een kruidenhof verschaffen kan. De rubriek Korte Wandeling is deze keer 'belang wekkend door Jac. Gazenbeek's S. O.S. - ten bate van de beroemde Doesburger molen bij Ede en het door Ko Kramer gegeven project voor een eenvoudig vogelvoeder- huisje. Tenslotte wordt een aantal, voor „natuurmensen" belangrijke boeken besproken. Foto's en te keningen zijn als steeds zorgvul dig gekozen en afgedrukt. Openbare vergadering van de raad der gemeente DE WERKEN EN SLEEUWIJK, op Vrijdag ii Febr. j.l., des v.m. io uur. 'Voorzitter: EdelAehtb. Heer J. de Bruijne'. Secretaris WelEd. Heer P. Beu kenkamp. i ^Afwezig de heren de Graaff en Groene veld. De Voorzitter opent de vergade ring met het uitspreken van het formuliergebed ,en leest een schrij ven voor van de heer de Graaff, die wegens gezondheidsredenen heeft bedankt ,als raadslid. Even eens een schrijven van het raads lid Groene veld, dat hij wegens on gesteldheid de vergadering niet kan bijwonen. De Voorzitter wenst hen beiden een spoedig herstel boie. Tevens wenst de Voorzitter de raadsleden een voorspoedig Nieuw jaar toe en hoopt dat zij onder Gods zegen werkzaam mogen zijn tot heil der gemeente. Hii preekt verder de wens uit, dat de jongens uit Indonesië spoedig in gjoede ge zondheid mogeri wederkeren. De heer v. d. Straaten wenst de Voorzitter namens de raad weder kerig Gods zegen toe. De heer v. Wendel de Joode vraagt naar aanleiding van de no tulen, betreffende onderhandsever- koop ,of er staat aan- of verkoop, SMITS Voordelige Aanbieding i Fa. CH. SCHREUDER ZN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6