voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws JIZa^oÊQ, de goede Üacilie L**° VAN AliytA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummer9 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6647 DONDERDAG 24 FEBRUAR11949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Voor 'bet vaardigheidsdiplo ma mlac'hinesdhrijvietn van de stich ting Handel siexa me n sslaagde on ze stadgenoot R. v. d. SteenhovCn. Hij genoot ziin opleiding bij In stituut Spierilngs tie 's Bosch. AALBURG. A.s. Zondag hoopt votor die Ger. Gemeente alhier voor te giaan, Ds. van JPam van Werkendam, 's Morgens 9.30 uur bediening H. Avondmaal, 's avonds 6 uur beves tiging ouderlingen. AALST. Door hpt Inlidhtingisbureau voor Cihilisalpeter is Woensdag avond 16 Febr., op verzoek van de Afdeling Aalst van de B.O.G. een filmavond gie|g|even in deopien- bare school. De belangstelling hiervoor was groot. De heer Rujger, adviseur der Bi. O.G.-afdeling opende met een toepasselijk woord en wees op het nut van goede voorlichting;. Al lereerst werd Vertoond de film „Het vruchtbare land", hoofdzake lijk natuuropnamen met beelden van de strijd, tegen het water, van landaanwinning in verschillende provincie's, van feest- en hoogtij dagen op bet platteland, paarden sport, medhanisatie in de land bouw enz'. De tweede film was gewijd aan de winning van Cihili- salpeter in de barre woestijn van Noord-Chili (Zuid-Amerika,.). De heer Ru ger bracht dank aan de vertegenwoordigers van het Chili- bureau voor deze belangeloos aan- igebode'n filmavond en «wekte hen, die nog geen lid van de B.O.G. zijn, doch daarvoor wiel dn aan merking komen op om zich als lid te doen inschrijven. Het comité voor de jongèns in Inidië is de laatste twee weken verblijd met drie giften, f 10.10 van de collecte gehouden op de recepde van het bruidspaar Keine- mans, f 13.57 van eenzelfde gele igenheid bij de familie Vernodij en f28.65 op het trouwfeest bij Baks-van Driel bijeengebracht. De afdeling Aalst van "de Ned. vereniging van Fabrieksar beiders kwam in jaarvergadering bijeen in café van Dijk, j.l. Maan dagavond 21 Febr. Ongeveer 1/3 der leden was present, ook dis trictsbestuurder Volbeda was aan wezig. Deze wees pp de noodzaak van organisatie, ook in de toe komst. Om voldoende actief te olij ven in de afdeling achtte spr. het! gewenst om heit bestuur met een viertal leden uit te breiden. Het 'bestaat thans uit: B. A. Wijnste kers, voorz.C. Hak, 2e voorz. C. Exalto, secr.'M. Baks, 2e secr.G. Vos, pëhhingm.D. v. d. Laar, 2e penriingm. en "C. de Lange, alg. adj. Enkele nieuwe leden, arbeiders van die Klinker Isolietfabriek, werden ingeschreven en maken ook deèl van het nieu we bestuur uit. Gesproken W'erd nog over de' werkwijze van de nieuwe fabriek en over de Zon- dagsarbeid aldaar. De heer Vol beda zal zich nader ter plaatse op de hoogte stellen om te komen tot een definitieve loonregeling, die waarschijnlijk anders zal zijn dan die voor de baksteenindustrie. Besloten werd om op de steen fabriek „De Rijswaard" een ver gadering te beleggen met alle werknemers, terwijl door huisbe zoek waarvoor de heer Volbiéda zijn medewerking toezegde, ge tracht zal worden het ledental uit te Dreiden. BABILONIëNBROEK. De film die gegeven zal worden door die N.V. Organen te Oss ,zal wegens ziekte niet worden vertoond in de zaal van café Heii- mans, doch in hlet verenigingsge bouw alhier. Voor verdere bijzon derheden leze men de advertentie in dit nummer. Het is eeh belanjgrijke film met Jjezing. Niemand verzuime diezete gaan zien en beluisteren. Op IJl!. Donderdag werd tot Notabel der Ned. Herv. kerk al hier gekozen, de heer C. Vos Azn., die zijn benoeming heeft aanige- nomen. - CAPELLE. iTot predikant bij de Nied. Hierv. gemeente aan de Loonse- dijk. is beroepen Ds. Doornenbal te. Gene. In de plaats van de heer M. de Kruis, die naar Oyerschie is vertrokken, is tot leider van de Nied. Herv. Zondagschool aan de 'Loonsedijk benoemd' ,de heer P. Busink, hoofd van die Ghr. school aldaar. IMet niet minder dan '8o wist de schaakvereniging „Die Vrije Pion" haar voorlaatste wedstrijd in 'dit seizoen voor de competitie van die Noordbrab. -Schaakbond te winnfen. Het team van de BosscChie schaakvereniging! werd het slacht offer. iMjen is thans druk bezig met verharding van de zandweg aan de Lage ZandsChiel. De werk zaamheden vorderen gojpd en wan neer het werk gereed zal zijn, zal dit een reusadhltige verbeteringi be tekenen voor de bewoners dezer wijk. iMjet medewerking van de Toneelvereniging „Kunst en Ver maak' 'uit Dus sen gaf de muziek vereniging! „Sirena" in de zaal van de heer Ant. van Dijk te Vrij'hoe- ve-Capclle een in alle opzichten goedgeslaagde uitvoering. De to neelvereniging wist met het dra matisch stuk „Zijn perste schot", een toneelspel in drie bedrijven, het publiek van hlet begin tot het einde te boeien. DUSSEN. De collecte voor het Geref. bouwfonds bracht f17.83 op, die voor het verjaringsfonds f 10.50. Door het Adviesbureau van de Zuidelijke Blok van Oorlogsge troffenen, zal alhier zitting worden gehouden a.s. Zaterdag 26 Febr., v.m. 9.30 uur in Hotel Leemans. De heer vanEngelen, technisch ambtenaar van het Dis trictsbureau Wederopbouw, houdt wekelijks zitting Woensdagvoor middag van 1012 uur ten ge meente huize. Zaterdagmiddag werd door het gemeentebestuur van Dussen en tal van genodigden, de Directie der B.B.A. op feestelijke wijze en met muziek in Hotel Heessels ont- 55 van de bekende Nederlandse auteur GABRIEL GORRIS Deze roman is van een bijzonder gehalte en is, hoewel het gegeven gegrepen is uit vroegere tijd, juist thans weer merkwaardig actueel. Wij moeten U met klem aanraden dit werk met meer dan gewone belangstelling te lezen* Het zal U boeien van het begin tot het eind. Het zal U tot diep nadenken stemmen* De prijs bedraagt f4,90 Verkrijgbaar in de boekhandel van de firma L. J. Veerman - Tefefoon 19 - Heusden vangen, waar zij om 3 uur met versierde autobussen arriveerden. De lang gekoesterde wens was immiers in vervulling gegaan, dat Dussen de 6e gemeentelijke auto- busdienst in de provincie kreeg. De Burgemeester zeide, dat thans in een grote behoefte was voor zien en de problemen thans voor een groot deel zijn opgelost; kin deren kunnen gemakkelijk scholen in het Zuiden bezoeken, mannen kunnen gerieflijker naar hun werk, terwijl thans ook de gelegenheid gunstiger is om uitingen Van cul tuur in het Zuiden te bezoeken. Hij betuigde algepiene dank aan deze actie der B.B.A., die in die persoon van de heer D. v. Siette aanwezig was. Tenslotte betoogde de' burgemeester dat men nog meer verwachtingen koesterde en wel, dat de diensten van die A.L.A.D'. spoedig zouden aansluiten op die van de B. B. A., waardoor deze streek ten zeerste mee gebaat zou zijn. 1 De heer van Settle, directeur der B.B.A., sprak van vreugde, maar ook van zorgen. Er zal immers afgewacht moeten worden, wat de resultaten zullen zijn. De wijzie, waarop de B.B.A. ontvangen was, gaf echter goede moed. Wanneer de resultaten vati de dienst goed' zijn, zullen nieuwe, plannen onder de ogen worden gezien- De heer de Later, Rijksinspec teur v.h. Verkeer, had deze dag met vreugde tegemoet gezien. Gaarne zegde hij alle medewer king toe voor de toekomst. Daarna wefden alle genodigden getracteerd op koffie eri cake. v Allen begaven zich' hierna met de versierde autobussen nkarHank, waar de fanfare aan de straatweg klaar stond. In café Heijmans sprak de heer Hanegraaf, 'die na mens de bevolking de B.B.A. wel kom heette en deze nieuwe stap naar welvaart en ontwikkeling met vreugde begroette- De heer van Setbe prees zich jgelukkig dat een actief dorp als Hank aan het net van de B.B.A. was toegevoegd. GENDEREN. Op de vergadering van de sectie pachters van ongeoogst fruit van Rayon III, werden herkozen tot voorzitter G. v. Duist te Andel, tot secr.-penn. J. Thur Lzn. te Genderen, terwijl als bestuursleden werden gekozen G. v. Hooft te Kerkdriel en Joh. Timmermans te Veen, laatstgenoemde tevens als Hoofdbestuurslid. De muziek ver. „Excelsior" alhier, zal met 'mjedewerking van het toneel gezelschap1 uit B.-Broek, a.s. Zaterdag in café „De Zwaan" een uitvoering jgleven- (Zie adv. MEEUWEN. J.l. Zaterdagmiddag! werd op de begraafplaats naast de ruïne van de oude Meeuwcnsp toren, on der grote belangstelling hjgt stof felijk overschot van de zo plotse ling' overleden Gerard ,Sberken- burg1, wethouder der gemeente Eet'hen, ter aarde besteld. Woens dag met de fiets op reis voor za ken werd hij bii JMieuwendijk on wel en nog net met een antto thuisgebracht, overleed hij na slechts enkele minuten. Naast de zeer talrijke familie en een grote vriendenschaar 3 wa ren onder andere de Kerkeraad der Genef. Kerk, het Bestuur en het personeel der School met ide Bijbel aanwezig, benevens Burge meester v. d. Schans met de bijna voltallige gemeenteraad en netper- soneel der gemeente. Het grote aantal belangstellenden demon streerde wel opvallend welk een belangrijke pilaats de overledene in veler hart innam. Bij het geopende graf sprak Ds. Hamming als consulent der Geref. Kerk van Meeuwen, waarbij Je apostolische geloofsbelljldeniis werd gelezen. Daarna schetste Ds. Jhr. Hoeufft van Velsen wat de overle dene in verschillende kring, in het bijzonder als medeoprichter en se cretaris van het Bestuur der School met de Bijbel heeft betekend en hoe hij zijn meer dan gewone ga ven heeft gebruikt in het belang van zijn omgeving. Vervolgens sprak Burgle meester v. d. Schans, die wees op ide. grote verdiensten, die de heer Ster- kenburg, als raadslid en wethouder had. De overledene gaf zich met volle toewijding aan de belangen der gemeente. |Ook op het gemeentehuis geeft dit overlijden een grote leegte. Het personeel der gemeente waar deerde wethouder S terkenburg zeer. In de moeilijke na-oorlogse jaren heeft hij belangrijke steun bij de administratie enz. verleend «en er is een buitengewoon goede ver houding ontstaan. Spreker her dacht de overledene tevens ais se cretaris der A.R. Kiesvereniging en als lid van allerlei commissies en organisaties. Daarop voerde wethouder G. v. NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1