voer het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws BOEKENWEEK GESCHENK VI- Romans, Jongens- en Meisjesboeken Hl Regeringsverklaring over Indonesië. D. BAX Zie onze speciale étalage Boekhandel Firma L. J. Veerman, Tel. 19, Heusden ■n Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6648 MAANDAG 28 FEBRUAR11949 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Door het raadslid te Vrach ten werden aan B. en W. de vol gende schriftelijke vragen gesteld 1. Is het B. en W. bekend, dat aan het wegiens onbiewoonbaarhieid ontruimde pand Putte rstraat O no. 40, eigendom van '3e wed. Chr. Merkx c.s., momenteel reparaties verricht worden? 2. Hebben 'B. en W. op eniger lei wijze medewerking verleend tot deze he rs tel wie rkzaamhieden 3. Indien dit het geval" is, zijn B. en ~W. bereid hun standpoint, dienaangaande te motiveren o.a. door overlegging van een eventueel rapport van Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht 4. Indien vraag 2 ontkennend beantwoord wordt, zijn B. en W. dan niet van mening, dat bij aan koop resp. (onteigening van dit pand met de 2 aansluitende krot ten O 41 en "O 42 deze omgeving door bebouwing belangrijk kan worden verfraaid, terwijl bii hand having van hlet pand in kwestie sanering vrij wiel onmogelijk wordt. 5. Zijn 'B. en W. bereid met de 'hun ten dienste staande midde- -len er toe mede te werken, dat -verspilling Van materiaal aan pan dden, die weinig meer zijn dan krotten, 'in het vervolg voorkomen wordt? (Zie raadsverslag). (Woensdagavond 23 Febr. had in het café van die heer A: No0ten-v. Dijk alhier 'n vriend schappelijke biljartwedstrijd plaats tussen K.O.T. en Stoottroep. K.O.T. speelde 541 punten. Stoottroep speelde 382 punten. Alzo een verschil van 159 pun ten in het voordeel van K.O.T. Hoogste serie van K.O.T. M. Gijswijt a 2 en Stoottroep F. van Eeuwijk {2i. Woensdagavond 9 Maart heeft een wedstrijd plaats tussen Stoot troep en K.O.T. in Hotel Con cordia" alhier. J.l. Donderdag- en Vrijdag avond gaf de Heusdense Fanfare haar aangekondigde uitvoeringen. Beide malen voor een slechts ma tig bezette zaal. Hoe goed bedoeld, schijnt het publiek meer te voelen voor afwisseling dier muzieknum mers door toneel, dan de gehele avond alleen naar muziek te luis teren. Wel was in de pauze enige afwisseling gebracht door het hou den van hersengymnastiek tussen een 2-tal groepen uit de zaal, waar bij! aan de winnende groep een taart werd uitgereikt, doch ook dit kon niet voldoende publiek trekken, vermoedelijk omldat men ■dit niet goed had begrepen, want bij' het aanwezige publiek viel deze afwisseling bijzonder in de smaak. Het programma werd onder lei ding van de heer v. Berkel pit Ammerzoden zeer verdienstelijk af gewerkt en de verschillende solo- nummers voldeden .uitstekend en getuigden van veel studie. Al met al' kan de vereniging met genoegen op deze uitvoeringen terugzien en zij die verzuimden ze bij te wonen, "hebben veel (ge mist. ANDEL. Woensdag 3- Maart a.s. zal nogmaals gelegenheid bestaan tot 't bezichtigen van de nieuwe con sistorie der Ned. Herv. Kerk. De wilde honden, waarvan in het veld veel last werd onder vonden, aangezien deze achter de schapen gingen, zijn thans onscha delijk gemaakt. Voorwaar een rust voor de betrokken schapenhoe ders. De Gem. Zangvereniging al hier is voornemens dit jaardeel te nemen aan een concours. Bin nenkort zal de 2e winteruitvoe- ring plaats hebben. Met de herbouw van de ambtswoning voor het hoofd der school zal worden aangevangen. Het hoofd zal tijdelijk elders bui ten de gemeente zijn intrek ne men. De Herv. Verenigingen te dezer plaatse hielden Dinsdag avond een goed geslaagde gecom bineerde vergadering. Hieraan na men deel de Mannenver., de twee Meisjesver., de Zending,skrans en de Knapen vereniging. Het geheel stond onder leiding van de heer W. Bronkhorst. ALMKERK. Vanaf heden tot 16 Maart a.s. is de kiezerslijst voor belang hebbenden ter inzage en t.m. 9 Maart 1949 is een ieder bevoegd te verzoeken, hieraan verbéteringen aan te brengen, als hjij of een ander hierop niet voorkomt. Dp de j.l. Dinsdag 22 dezer iiill Vandaag krijgen onze abonné's in Heusden hun Nieuwsblad voor de laatste maal door onze ijverige en accurate bezorger BAX thuis bezorgd.- In verband met zijn leeftijd, acht hij zich, na een arbeid van meer dan 60 jaren, gerechtigd het bijltje er bij neer te leggen. Zeker zal menigeen het vertrouwde gezicht aan zijn deur missen, maar anderzijds zullen zij met ons, vriend BAX nog verscheidene jaren toewen sen, om van zijn welverdiende rust te genieten. 26 FEBRUARI—5 MAART Wie in deze een boek koopt, ontvangt het voor elke beurs gehouden ledenvergadering van die Oranjevereniging alhier, werden tot bestuursleden herkozien de bieren A. B. Snoek, C. den Boer, W. Paans en A. van Her wijnen, ter wijl in de vacature J. W. Dibbitst werd gekozen de hieer W. Ddbbits. Tevens werd besloten lot con tributieverhoging over te gaan. Wat de feestplannen voor deze zomer betreft, dit zal nog nader wor den bezien. Alhier is een vereniging op gericht, onder de naam van „Alm- Ootspanniug" welke ten doel heeft, op uitnodiging, bij verschillende gelegenheden opi te treden. Voor zitter dezer vereniging is de heer A. N. Golijn. |Op Donderdag 3 Maart a.s., des avonds 7 uur, hoopit in de zaal van C. G. van Dijk de a$d. Almkerk van de N.C.V.B. een ver gadering te houden. Pp deze vergadering zal p.m. een film worden vertoond van N.V. Paul C. Kgiser Biscuits-, Koek- en Beschuitfabriek te Rot terdam, alsmede een film over Brabant. Ook vrouwen niet-leden zijn har telijk welkom. CAPELLE. In de gehouden algemene ledenvergadering van 'de gemengde zangver. ,,'t Rozekhopje", werden de aftredende bestuursleden Dr. N. L. Gerlach en M. H. van Dongen herkozen. In de Woensdagavond j.l. gehouden 2e 'jaarvergadering der üranjever. „Wilhehnina", werden de .aftredende 'bestuursleden bij ac clamatie herkozen. Besloten werd in de loop van de .zomer een uitstapje te organi seren voor ouden van dagen. Op de door B. en W. van de gemeente Sprang-Caepllé vast gestelde kiezerslijst, komen de na men voor van 3308 kiesgerechtig den. In de zaal van de heer E. C. Cové aan de Nieuwevaart wordt a.s. Woensdag, des avonds 8 uur, door het Departement „De Lang straat" van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, een Nuts- avond georganiseerd, waarop Dr. W. G. N. van der Sleen een le zing met kleurenfilm en lichtbeel den zal houden over Canada. De voornaamste punten uit de Zaterdag afgelegde regeringsverkla ring, omvatte het voornemen der re gering om de Souvereiniteitsover- dracht belangrijk vroeger te doen plaats vinden dan 1 Juli 1950. De beperkingen van de bewegings vrijheid der republikeinse leiders zal worden opgeheven. De regering neemt het initiatief voor een ronde tafelconferentie in den Haag op 12 Maart, waartoe al le betrokkenen, benevens de leden van de UNO-commissie zullen wor den uitgenodigd. De bedoeling is in deze conferen tie overleg te plegen over de ver vroegde souvereiniteitsoverdracht en de vestiging van de Nederlands-In donesische Unie. MEEUWEN. Door de Oranjevereniging alhier zullen op 3 en 5 Maart in icafé Korevaar een feestavond worden georganiseerd, die telkens te 7 uur zal aanvangen, pm daar door 'haar kas, die tengevolge van de feestelijkheden in het afgekv pen jaar in minder gunstige toe stand verkeerd, te stijven. Mede werking wordt verleend door het dameszangkoor „Oefening en Ont spanning" en de muziekvereniging „Kunst en Vriendschap" alhier, ter wijl vertoond zal worden de revue: „Draaien maar". Leden en donateurs der ver eniging genieten een reductie van 50 pet. op cfe toegangsprijs. LAND VAN ALTENA. De Ned. Bond van Rijwiel kleinhandelaren heeft het initiatief genomen tot oprichting van een Wegenwacht voor Wielrijders. De opzet is te komen tot op richting van een korps rijdende rijwielreparateurs op de grote we gen, gedurende de zomermaanden. mta 2)e feestweek van het Boek

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1