Sportnieuws Distributiemededelingen Gevonden en verloren voorwerpen Gemeenteraadsverslag Heden Maandagavond 28 Febr. „Waarom lid van de C.J.B.T.O."? een flinke Arbeiderswoning Correspondentie. GEVESTIGD: Dr. G. H. JONKERS GORINCHEM de WelEd. Heer R. BOS TE KOOP: Cementen Regenput TE KOOP: NEDERHEMERT. De Chr. School alhier vond Dinsdagmiddag 22 Febr. j.l.haar hoogtepunt in de openbare les. De ouders en genodigden waren in de gelegenheid om met het in terne leven van de school kennis te maken. Vele belangstellenden hadden aan de üiLnodiging van het be stuur gehoor gegeven en waren tegenwoordig om in de verscTiil- lende klassen de leerlingen aan het werk te zien en hun bekwaam heden in allerlei vakken met ei gen oog te aanschouwen. Met aandacht werd door de aanwezigen toegezien, hoe betre ven van het onderwijs in deklas sen geschiedt. Aardig was het de kleinen naar heb schoolbord te zien stappen, om de hen gedane opdracht ijverig te volbrengen. De gestelde vragen werden zeer goed beantwoord en de opgegeven taken werden door de kinderen voorbeeldig uitge voerd. Het tekenwerk, waaraan door de aanwezige leerkrachten veel moeite wordt besteed, waar onder ook pen- en penseel tekenin gen, wekte algemene bewondering. Hieruit kon men constateren, dm ocfA aan het aesthetiscbe de nodige aandacht wiordt besteed, terwijl de zang ook een voorna me plaats vindt in de opvoeding. Door de beperkte ruimte waren de nuttige handwerken op de gang tentoongesteld en hier was voor al het vrouwelijk deel der aanwe zigen goed vertegenwoordigd om het geëxposeerde met kennersoog te bekijken en hun oordeel was bijna geheel eensluidend: „Wat is alles door oudere en jongere meisjes keurig gemaakt!" Het geheel was rijkelijk met planten en bloemen versierd, zo dat het een go e de totaal-indruk gaf. Aan 't einde der lessen werden leerlingen onthaald op een cho coladereep. Het was voor degenen, die deze les bijwoonden werkelijk een aangename middag. Men heeft kunnen constateren, dat het on derwijs op de school in goede handen berust. Het hoofd der school, dhr. J. v. Duist, evenals dhr. Engs ter en de dames Verburg en Koolhaas kunnen met voldoening op deze welgeslaagde middag terugzien en zij het voor hen een spoorslag om telkeiijare zulk een openbare l®s te geven. De belangstelling, .die zowel door ouders als andere inwoners, zulk een lps ten deel iyalt, bewijst, dat dit zeer wordt valt, bewijst, dat dit zeer wordt op prijs gesteld. Donderdagmiddag 24 Febr. j.l, omstreeks kwart voor twee n ad op het terrein, van de Coop. Aankoop ver een. alhier, een ern stig ongeval plaats. Twee arbeiders, die bezjg wa ren met het lossen van kunst mest int een schip, hadden op het gevulde laadbord van de man- trolley plaats genomen om zich naar de wal te begeven. Door het breken van de ring, welke de vier kettingen van het laadbord verbindt, stortte deze van onge veer zes meter hoogte omlaag. Een van de mannen, v. d. L. uit Brakel, sprong van liet vallende bord en kwam op de Maasoever terecht. ïiet laadbord met last smakte met grote kracht op de betonnen rivieroever, waarbij A. van A. uit Nederhemert, zware inwendige kneuzingen opiiep. Op geneeskundig advies werden bei den naar het ziekenhuis te 's-Her- togenbosch overgebracht,, waar bleek dat v. d. L. zijn pols op twee plaatsen gebroken is en op een andere plaats totaal versplin terd, terwijl van A. twee ribben heeft gebroken. SPRANG-C APELLE. De stremming van het land- ver keer over de noodbrug over het „Oude Maasje" alhier, is met in gang van heden Maandag opge heven. VEEN. Donderdag 3 Maart a.s. hoopt voor de Ger. Gem. alhier op tie treden, Ds. Ch- yan Dam van Werkendam, des nam. 2.30 en 's avonds 7 uur. Beide diensten bidstond' voor het gewas. Woensdagavond 2 Maart zal in de Ned. Herv. kerk opder Jei- ding van de WelEd. Heer H." Q. Boerboom, door de Meisjes- en Jongelingsver. een gecombineerde jaarvergadering gehouden worden. WIJK EN AALRURG en VEEN. Door omstandigheden is de te houden bazar ten bate yan hiet Groene Kruis uitgesteld, voor zio- ver deze in het Veilinggebouw ;te Veen gehouden zal worden tot ,11 en 12 Maart 1949 en voor die welke in het Verenigingsgebouw te Wijk gehouden zal worden tot 17, 18 en 19 Maart a-k. WIJK EN AALRURG. Zaterdag 5 en'Zaterdag 12 Maart zal de Toneel ver. „Kunst en Genoegen" in samenwerking met de fanfare „Oeefning: en Uit spanning" in het verenigingsge bouw" een uitvoering geven. De toneelvereniging zal opvoeren „Het Lied van de Zee", Vissersspel in 3 bedrijven van A. v. d. Lugt. Voor nadere bijzonderheden zie men de advertentie in o'ns vol gend nummer. Alle jonge boeren uit Wijk en omgeving wordep uitgenodigd, om 'heden Maandagavond de be langrijke propaganda ve r gade r i n g van de plaatselijke afdeling der C.J.B.T.iO. in de Ghr. school te Wijk 'bij te wonen. De WelEd. Heer R. Bos, Bonds- secretaris, zal spreken over het onderwerp1: „Waarom lid van de C.J.B.T.1O.?" (Zie advert Vrijdag 18 Febr. hield de voetoalvereniging N.O.A.D*. haar 17e jaarvergaderipg. Na opening door de voorzitter, werden door de secretaris de no tulen der vorige vergadering ge lezen, die onveranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. De penningmeester gaf hierna een verslag van het financiële ge deelte, er bleek in heit afgelopen jaar ontvangen te zijn f2940.37, de uitgaven bedroegfen f2697.10, saldo in kas f243.27. Een drietal leden zullen de boeken en beschei den nazien. Die periodiek aftreden de bestuursleden, werden allen her kozen. De Voorzitter deed mededeling, dat met 2e Paasdag yn zd nodig! met Hemelvaartsdag weer een Wis- selbekertournooi gehouden zal wor den. Besloten werd voorts o.m. de 6 leiden van de vereniging die in Indië in militairen dienst zijn ejen pakket te zenden. Dit zal ouiten de kas, door de leden gedragen worden. Na 'de rondvraag sloot die voor zitter te kwart voor tien deze vlot verlopen vergadering. ZU1LICHEM. Voor bet op 21 Dec. 1948 en 9 Febr. 1949 gehouden schrifte lijk en mondeling toelatingsexamen Tuinbouwvakonderwij zer, richting Groententeelt, slaagden onze dorps genoten de Gebr. H. en A. A. Westerlaken. Onze oud-dorpsgenoot, de heer W. Westerlaken, is met in gang van 1 Febr. j.l. bevorderd tot groeps-chef bij (Je N.V. de Vries-Robbé en Co. te Gorinchem. HEUSDEN. Sportliefhebbers, die de wed strijd Willem IIB.V.V. willen bijwonen, welke gespeeld wordt op Zondag 6 Maart, kunnen zich hiervoor tot uiterlijk hedenavond (Maandag 28 Febr.) opgeven bij café Verneij. Wij zullen trachten plaatskaarten voor u te krijgen. Bij voldoende deelname zal tévens voor een extra-bus gezorgd wor den. Geef u dus hedenavond ui terlijk op, daar wjj anders niet voor kaarten en reisgelegenheid kunnen zorgen. onze lezerskring worden ontvan- I de gemeente belangrijke kosten gen. De Redactie, maken voor uitbreidingsmogelijk heden buiten de wallen. Door de pers is openbaarheid gegeven aan de eis der gemeente dat het Ne derlandse volk in zijn geheel, in deze kosten heeft bij te dragen. Na veel onderhandelingen is ein delijk het crediet verkregen voor weg ver be teringen Enkele gevallen van de besmet- telüke ziekte diphlerie deden zich voor. Tengevolge van woningtekort kan de scheepswerf en ook de conservenfabriek nog steeds niet op volle kracht werken. Met het uitspreken van de hoop dat Gods zegen op de arbeid van het gemeentebestuur zal mogen rusten, besloot spr. De notulen van de vergadering van 30 Dec. worden vastgesteld. Ingekomen stukkien: O.m. enige goedkeuringsbeslui ten van Ged. St. gevallen op vroe ger genomen raadsbesluiten. Machtiging door Ged. Staten van van het raadsbesluit tot aankoop van meubilair voor de O. L. School. Bericht van Ged. St. dat hun goedkeur!ng wordt on thouden aan het raadsbesluit tot schenking van grond aan het R.K. Kerkbestuur voor de bouw der kerk. De Voorzitter licht toe, dat het hier slechts een. formaliteit be treft, aangezien het onderzoek nog niet is afgelopen en door het ver strijken van de wettelijke termijn anders het raadsbesluit automa tisch zou zijn goedgekeurd. Rauport van de Districtsschool- ar tsendienst te Waalwijk over de maand December. Bericht van de lieer J. de Kok' dat hij £ijn herbenoeming als re gent der Godshuizen aanneemt, een zelfde bericht van de heer P. J. de Wilt van aanneming zij ner benoeming als lid van het Burgerl. Armbest. te Herpt en van de heer J. v. Bommel van zijn benoeming tot seoeretaris van der Godshuizen. De heer Verschuur vraagt naar aanleiding van liet rapport van de schoolartsendienst of de Voorzit- Dislribulickring Geldiermalsen. Uitreiking bonkaarten. ZUILICHEMWoensdag 2 Maart letter A t.m. M. NEDERHEMERTDonderdag 3 Maart, letters A t.:m. M.; Vrijdag 4 Maart, letters N t.m. Z. GEVONDEN1 kindershawl, 1 groen-wollen want en 1 portemon- naie met inhoud. Inlichtingen te bekomen bij de Postcommandant der Rijkspolitie te Almkerk. Wij 'hebben voor opze abonné's verheugend 'nieuws. Met ingang van 3 Maart zal ons blad op grof- ter 'formaat gaan verschijnen, waar door wij in de gelegenheid zijn meer eh uitgebreiider nieuws te gaan geven. Zo zullen we dan ook <os.ni. weer een feuilleton op nemen, terwijl we tevens plannen koesteren voor opname van meer dere rubrieken. Wij twijfelen er niet aan of dit 'bericht zal met veel genoegen door Vergadering van de raad: der ge meente HEUSDEN, op Donder dag 24 Februari des n.m. 8 u;. Voorzitter: Ed. Ach tb. - Heer A. v. Delft. Afwezig de heren v. Bladel en Lu tgert. Opening met het formuliergebed. Waar het de eerste vergadering in liet nieuwe jaar is, wenst de Voorzitter de leden een voorspoe dig jaar en brengt hen dank voor het werk, dat zij in het beiang van de gemeente ip het afgelo pen jaar hebben verricht. Hij brengt dank aan het gemeenteper- soneel en de groepscommandant der rijkspolitie en hoopt dat hij in de toekomst steeds op hun me dewerking zal mogen blijven re nen. Hij wijst op de belangrijk heid an het iaar 1948 tengevol ge van het regeringsjubileum van II.M. Koningin Wilhelmina en haar troonsafstand en de troonsbestij ging van H. M. Koningin Juliana en spreekt de hoop uit, dat Gods rijken zegen ons Koninklijk ge zin steeds moge vergezellen. De toestand in Indonesië baart de regering ernstige zorg. Moge deze toestand zich spoedig in gunstigen zin wijzigen, llij hoopt dat de jongelui 'uit Heusden, die thans in Indonesië vertoeven weer ge zond en wel hier mogen terugke ren. Op 1 Januari 1948 bedroeg de bevolking der gemeente 2881 zie len. Zie vermeerderde door ge boorte met 86, door vestiging van elders met 118, verminderde door overlijden en vertrek met 133, zo dat het aantal zielen op 31 Dec. 2952 bedroeg. Het aantal huwelij ken bedroeg 29. Ondanks dat de gem.-rekening sloot met een batig saldo van ruim f19009,blijft een zuinig beleid geboden. Ondanks het feit dat alle 31 wo ningen gereed zijn gekomen, blijft er nog een groot tekort aanwezig, vandaar is het te betreuren dat de gemeente voor '49 geen bouw volume kreeg toegewezen. Het gemeentebestuur stelt pogingen in het werk om alsnog volume toe gewezen te krijgen. Drie geval len van woningverbetering en wo ningsplitsing werden behandelden toegewezen. Het valt te betreu ren dat het wederopbouwplan nog steeds niet is goedgekeurd. De vestingwerken mogen niet worden geslecht, daardoor moet Oogarts ZUSTERSTRAAT 26 Spreekuur Ma., Di., Wo„ Do., van 1013 uur; Za., van 10^11 uur. Verder volgens afspraak. Telefoon2948 (voorlopig no.) om 7,15 uur, houdt de plaatselijke afdeling derC. J. B. T. O. haar Jaarvergadering, tevens propaganda- avond, in de Chr. School te WIJK. Spreker Bondssecretaris, met als onderwerp Alle jonge boeren zijn welkom, ook buiten onze gemeente. HET BESTUUR. Te bevr. bij J. v. Esch, Kortestr. C 102, Aalburg goed onderhouden. Gelegen aan de Vlaas- straat No. 144 te Vees. Adres J. VAN ANDEL, Hoge Maasdijk 105, Veen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2