ter niet de indruk heeft dat de strumagevallen aan de hoge kant zijn en worden daartegen ook m a atregelen genomen De Voorzitter zegt dat deze kwestie nog hangende is en bij de gezondheidsdienst in onder zoek. De heer Verschuur nieent dat dit wel wat lang duurt. De Voorzitter merkt op, dat dit ook in andere gevallen vaak voor- komt. B. en \V. zullen echter op spoed aandringen. Rapport van het Verificatiebu reau over het ingestelde onder zoek bij de gem.-ontvanger over het 4e kwartaal '48, welk rapport ter inzage ligt. Brief van J. Verheij, naar aan leiding van zijn verzoek, dat in de vorige vergadering werd aan gehouden, voor vergoeding der reiskosten voor het doen bezoeken der Ambachtsschool te 's-Bosch. Aangezien de beslissing van Ged. St. nog niet is binnengekomen, kan dit verzoek nog niet worden afgehandeld. Verzoek van de bewoners der nieuwe woningen langs de tuin van de familie v. Bladel, om de strook grond achter hun wonin gen in liuur te mogen ontvangen. De Voorzitter deelt mede, dat B. en W. reeds hebben besloten deze strook grond in 6 percelen publiek te verhuren, aangezien ook de bewoners der noodwoningen daarom hebben gevraagd. De heer "te Vruchten vraagt dit ook geldt voor de tuinen der woningen aan de Wielstraat. De Voorzitter antwoordt ont kennend, het ligt in de bedoeling deze in 3 percelen te verhuren. De heer Verschuur meent, dat de percelen toegewezen behoren te worden aan hen die er het meeste recht op hebben. De Voorzitter antwoordt dat zulks ook in de bedoeling van B. en W. ligt. Zij willen de bewo ners van de noodwoningen laten voorgaan, aangezien die he lemaal geen grond achter hun wo ningen hebben, wat met de bewo ners der nieuwe woningen wel het geval is. De raad hecht zijn goedkeuring aan het voorstel van B. en W. tot publieke verhuring. De Voorzitter doet vervolgens mededeling van enige schriftelij ke vragen, ingediend door het raadslid te Vruchten, welke vra gen betrekking hebben op liet pand PuLterstr. O 40, eigend. van Mevr. Wed. Merkx, dat door Bouw- Woning- en Welstandstoezicht in eerste instantie op de lijst van onbewoonbaar verklaarde wonin gen geplaatst is, doch waaraan nu door 'de wederopbouw verbe teringen worden aangebracht. Adressant vraagt of B. en W. hiermede bekend zijn en of zij daarbij hun medewerking hebben verleend. Op beide vragen ant woordde de Voorzitter ontken nend. Het college heeft Bouw-, Woning- en Welstandstoezicht ver zocht een onderzoek in te stellen. Adressant vraagt vervolgens of B. en W. het met deze herstel ling eens zijn en of zij niet vajn oordeel zijn dat het met de bei de naastgelegen krotwoningen ont eigend behoren te wórden, waar op de Voorzitter antwoordt, dat B. en W. het daarmede eens zijn en dus ook alles zullen doen om, ze opgeruimd te krijgen. B. en W. zijn volkomen bereid, mede te werken om herstelling van krot ten tegen te gaan. De heer Dekker vraagt of het niet de gewoonte is dat alvorens Bouw-., Woning- en Welstandstoe zicht met B. en W. overleg plegen voor zij rapport uitbrengen. De Voorzitter antwoordt ont kennend en acht zulks ook niet juist. De heer Dekker is van oordeel dat de instelling met zichzelf in tegenspraak klomt. Bij hun eerste onderzoek is de woning onbe woonbaar verklaard en nu komt ze in aanmerking voor herstel. Spr. acht dit verspilling van ma teriaal, waaraan toch zoveel be hoefte bestaat. De Voorzitter zegt toe dat B. en \y. Bouw-, Woning- en Wel standstoezicht opheldering zullen vragen. De heer Verschuur doet hetge- inoegen, dat B. en W. van oordeel zijn, dat het pand niet voor her stel in aanmerking kan komen. Spr. acht de juiste weg het on bewoonbaar te doen verklaren. Zijn B. en W. bereid daartoe de nodige stappen te doen? De Voorzitter zal deze kwestie aan de betreffende instanties voor leggen. De heer te Vruchten wijst nog op het gevaar dat krotten ople veren. Dit bewijst het onlangs in gevallen pand, wat gelukkig zon der ongelukken is verlopen, wa ren de muren in plaats van naar binnen, naar "buiten gevallen, dan 1 ou de ramp voor daar spelende kinderen niet te overzien zijn ge weest. Spr. acht 'het niet verant woord, dergelijke krotten te la ten voortbestaan. De raad £aat er mede accoord de woning voor te dragen voor onbewoonbaarverkla ring. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot het aangaan ener kas geldlening groot f350,000, ter fi nanciering van de bouwkosten van 13 prioriteitswoningen, de kosten van aanleg en verbetering van eni ge straten in Heusden en Herpt en ter verlenging van de kasgeld- lening groot f 100,000 gesloten bij de R ij k sp os ts p aar bank De heer Verschuur vraagt of bij het bedrag voor de 13 priori teitswoningen ook is begrepen het bouwrijp maken en aanleg weg. De Voorzitter zegt dat voorlo pig slechts een verharde weg zal worden aangelegd, onidat mén an ders niet met het toegestane be drag uitkomt. De heer Verschuur vraagt wel ke straten voor verbetering in aan merking komen. De Voorzitter noemt de Wiel straat, Gasthuisstraat, Molenstraat en een gedeelte van de Drietrom- petterstraat, benevens de wegen jn Herpt. Voorstel van B. en W. tot aankoop van de percelen kad. be kend Sectie A 321 t.m. 323, toebe horende aan J. C. v. Laarhoven en gelegen in de Putterstraat. De fir ma is bereid deze percelen, inclu sief de daaropstaande optstallen aan de ^gemeente te verkopen voor f975,—. Het ligt in de bedoeling, om als er gelegenheid komt tot bouwen de bestaande opstallen weg te bre ken en op het vrijkomende ter rein een paar nieuwe woningen te stichten. B. en W. achten de koopsom billijk en stellen derhal ve voor tot aankoop over te gaan. De heer'te Vruchten juicht het voorstel toe. Óok de heer Ver schuur 'en' deze spreekt de hoop uit, dat B. en W. spoedig met voorstellen zullen komen, om de krotten op te ruimen. Voorstel van B. en W. tot vasts lelling gemeensch ap pelij ke re geling Regionale Brandweer Noord-Oost-Brabant. De regeling heeft tot doel een goede vervulling der brandweer- taak in gemeentelijk, verband en wordt aangegaan voor 5 jaren. De jaarlijkse kosten worden begroot op 14 cent per inwoner. Indien de voorgestelde organisatie tot stand komt, zal het mogelijk z.iin kostbare voorzieningen, waarvan de rehabiliteit in gemeentelijk ver band bezien, veelal laag is, in gro ter verband ten nutte te maken, waardoor ongetwijfeld een bespa ring kan worden verkregen/Door een commissie zullen een of meer gemeenten als steunpunt of hulp- steunpunt voor huloverlening wor den aangewezen. Tot hulp en bij stand verlenen wordt o.m. gere kend, hulp bij de bestrijding van brand, bij de bestrijding van even tuele rampen en bij het in ge vaar verkeren van mens of diefr. Het verlenen van medewerking bij de opleiding van het vrijwillig brandweer-personeel in de deel nemende gemeenten, in bruikleen verstrekken van brand weer mate riaal, het verrichten van herstel lingen aan gemeentelijk brand weermateriaal en het verlenen van medewerking bij het houden van toezicht op de staat van geoefend heid van het brandweerpersoneel, op het onderhoud en bedrijfsze kerheid van het brand weer mate riaal, kleding en uitrusting van Ret personeel, op de juiste wer king van de mei dings- en al arm- inrichtingen, de bluswatervoorzie ningen enz. Heusden is ingedeeld hij de Kring 's-Hertogenbosch, die 17 gemeenten omvat. De heer Verschuur acht het wenselijk, dat eerst wordt ge tracht voldoende water te heb ben. Ilij heeft in een couranten bericht iets gelezen over een brand in Herpt, waarbij de klacht werd geuit, aan gebrek van water. De Voorzitter merkt op, dat (leze kwrestie de volle aandacht van B. leln \V. heeft. Met die Voor zitter van het Waterschap de Bin nen Oude Maas is hierover een bespreking gevoerd, doch deze be weert dat hij geen water kan in laten omdat dit in strijd is met de' belangen der ingelanden. B. en W. hebben zich gewend tot de brandweerinspecLie, die heeft toe gezegd een onderzoek te doen in stellen. Ook hebben B. en W. zich tot de Waterstaat gewend en morgen hoopt spr. deze kwestie te bespreken met de Commissaris der Koningin. Spr. hoopt echter dat binnen niet al te langen jjjd Herpt zal woorden aangesloten aan de waterleiding. De lieer Verschuur vraagt of ingelanden van het Waterschap geen boederijen bezitten? De Voorzitter gelooft wel als deze ging branden men dan wel gaarne over voldoende water zou willen beschikken. Wethouder Buijs merkt op, dat wat de Voorzitter zegt, geheel juist is, doch heeft de Voorzitter van het Waterschap zijn ingelanden ook geraadpleegd? Verschuur. Dus U hebt de in druk dat de Voorzitter dictatori aal is opgetreden. s Wethouder Buijs. Die conclusie moet ik er uit trekken. De heer Dekker is van mening, dat de Voorzitter van het Water schap het geheel niet zakelijk be kijkt. Zeker, als er te veel water is, is dit schadelijk voor de land eigenaren omdat dan de j^rond verzuurd. Maar er blijkt j*een vol doende water te zijn geweest, dus water toelaten zou helemaal geen bezwaar geweest zijn. De Voorzitter merkt op, dat men hierbij niet uit het oog moet verliezen dat 'het Waterschap zich verder uitstrekt dan over Herpt alleen. Misschien zou ech ter door het aanbrengen van een stuw verbetering te brengen zijn. De heer Verschuur informeert nog naar het steunpimt en hulp- steunpunten, die In de Kring In Ret leven zullen worden geroepen, van waaruit gemeenten die hulp behoeven, hulp geboden zal wor den. En bestaat niet het gevaar dat in een tijd van veel onweer, het steunpunt en hu lp steunpunt overbelast worden. De Voorzitter antwoordt, dat den Bosch als steunpunt is aan gewezen, de hulpsteunpunten moe ten nog worden aangewezen. Wat overbelasting betreft moet mende regeling ook 'bezien uit het oog punt van preventieve werking. De heer Verschuur hoopt dat de hulp niet te vaak zal nodig zijn. Met algemene stemmen wordt de gemeenschappelijke regeling hierop door de raad goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot vaststelling regeling aangaande het verlenen van een vergoéding bij vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. Aan hen, die kosten moeten maken om Tiun woning, die oor spronkelijk slechts voor één ge zin is berekend, geschikt te ma- k<pi voor meer woongelegenheid, kan een vergoeding worden ver leend van ten hoogste f 300, Aan hen, die door mede te wer ken, dat meer woongelegenheid ter beschikking komt, daarvoor woonruimte vrijmaakt en kosten voor verRuizing moet maken, kan voor 'deze verhuizing een bedrag worden uitgekeerd gelijk aan 50 pCt. van de huurwaarde der onb ruimde woning (woninggedeelte), met dien verstande dat in geen ge val meer dan de werkelijk ge maakte kosten zal worden vergoed. De heer te Vruehte vraagt of hieruit geen excessen kunnen voortvloeien en men zal trachten een krotwoning weer bewoonbaar te maken. De Voorzitter acht dit gevaar niet aanwezig. Met algemene stemmen wordt ook deze regeling door de raad goedgekeurd en vastgesteld. Op het verzoek van de R.K. M iddelb are H andel s avond teken - school te Waalwijk om subsidie wordt op voorstel van B. en W. besloten voor elke leerling, die uit deze gemeente deze school be zoekt een bedrag van f20,te verlenen. Verder Wordt Qp voorstel van B. en W. besloten het raadsbe sluit van 26 Nov. 1.1. in te trekken' en het bedrag per leerling voor; de openbare lagere school opnieuw vast te stellen op 19,88 en voor het voortgezet lager onderwijs op f20,88 en voor het ULO-onderwijs op 22,38. Op het verzoek van Th. Kou- wenberg alhier, om vergoeding van reiskosten voor het bezoeken van een school te 's-Bosch door een fijner kinderen,, wordt op voorstel van B. en W. besloten,, dit punt van de agenda af te voe ren mm gezien de vereiste gege vens van de Inspecteur der Direc te belastingen nog niet zijn ont vangen. De begroting der Godshuizen en die van het Vleeskeuringsbe- drijf voor 1948 worden gewijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. Uit de wijziging blii^t dat de vleeskeuringsdienst overt 1948 een nadelig saldo heeft op geleverd van f 1433,75. De raad verleent B. en W. machtiging voor de gewone ver huringen en verpachtingen. Overname 4 Bruijnzeel en 7 Zweedse noodwoningen. Het rijk wil de eerste 4 wonin gen overdragen voor het bedrag van f 4429,60 en 7 Zweedse nood woningen voor f 5845,66. öp voorstel van R. en W. wordt besloten op dit aanbod in te gaan en 71e daarvoor benodigde credie- ten bii het rijk aan te vragen, als mede een jaarlijkse 'bijdrage uit 's Rijkskas in liet eventueel te kort op de exploitatie tot een maximum van 90 pCt. Met algemene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel be sloten. Verzoek van diverse caféhou ders in de gemeente om de ver makelijkheidsbelasting op mecha nische muziekinstrumenten te willen verlagen. B. en W. zijn met de caféhou ders van oordeel, dat de huidige belasting een te zware druk legt en stellen dan ook voor deze te rug te brengen op 25 et. per dag, f 2,50 per maand en f 20,:per jaar en 15,voor bijzondere gelegenheden als carnaval en ker mis, waaronder dan ook een strijk je voor het maken van dansmu ziek valt. Met algem. ,st. wordt hiertoe besloten. De openbare vergadering wordt met gebed gesloten, de raad gaat over in geheim comité ter behan deling reclames belastingen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 4