OFFICIËLE BONNENLIJST Mededeling Arbeidsbureau Almkerk. Gemeenteraadsverslag kort wees op het doel. onderwijs en de mogelijkheid in het donkere le ven van de blinden enige vreugde te brengen. Een film over „Bartimeus' en het werk van dit instituut bracht het gesproken woorü in beeld. Nadat het laatste vers van Psalm 116 gezongen was, sloot de voorzitter deze in alle opzichten geslaagde ou derbijeenkomst met dankgebed. Voor de opening hadden de ouders gelegenheid het werk hunner kinde ren te bezichtigen en met de leer krachten van gedachten te wisselen over de vorderingen "hunner pupillen, terwijl na "het inleidend woord van de voorzitter één der leerlingen namens de medescnolieren onder net opzeg gen van een opwekkend gedicht een viertal mooie lampen voor de ie klasse aanbood. Met 51/22 V? wist de schaak vereniging „De Vrije Pion" j.l, Za terdagavond te Oss de laatste compe titiewedstrijd in dit seizoen van haar zusten erenig. „Den Hartog" te win nen. Hierdoor is de Capelse schaak vereniging kampioen van haar af deling geworden en promoveert zjj naai- de 2e klasse. Nu het vliegseizoen van de Zuiderbond van postduivenverenigin gen nadert, begint de postduivenver eniging „De Luchtvaart" weer 'teke nen van leven te geven- Voor de eerste oefenvlucht zullen a.s. Zater- avond tussen 7 en 9 uur duiven worden injgjekorfd' in het clublokaal, café Cové-van der Haart aan d'eNieu- wevaart. DUSSEN. 'lot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer H. Beu ze kom te Gorkum. De Geref. Bouwfondscol lecte heeft opgebracht f 17.07, het Verja ringsfonds f26.50. Tot s treeksecretaris van de Prov. Demobilisatie Raad Noordbra bant is benoemd ,de heer G. Wer- ther, directeur van het Arbeidsbureau alhier. GENDEREN. De Chr. gem. zangver. „Halle lujah" alhier/ heeft besloten deze zo mer deel te nemen aan een ,Nat. Zangconoours. De muziekvereniging „Excel sior"' hoopt in de zomermaanden een tuinfeest te organiseren. As. Zaterdag zal er alhier in café „De Zwaan", de prachtige be kende film vertoond worden „De beste jaren van ons leven", een plei dooi tegen de oorlog, waarover het bekende boek is geschreven. Wij ra den jong en oud aan, om deze film bij te wonen. 's Middags zal er een kindervoor stelling worden gegeven. Aanvang 4 uur. Plaatsbespreking op de dag der voorstelling, tussen 2 en 3 uur aan de zaal. Ook per telefoon onder No. 24 Genderen. LAN1) VAN ALTENA. Opgericht is een commissie ter behartiging van de Geref. Zendings- belangen. Hierin hebben zitting ds. de Jager te Dussen, ds. Hamming te Nieuwendijk, ds. Poelman te Andel, Dr. Huyser te Werkendam en ou derling Rijsbergen te B.-Rroek. NEDERHEMERT. Heden, Donderdag 24 Maart, des avonds te 7.30 uur, hoopt Ds. Smidt van Driebergen ten huize van D. O-omen in de dienst des Woords voor te gaan. Zaterdag 26 Maart a.s. zal al hier een speldjes-dag worden gehou den ten bate van de combinatie van Prot. Christelijke Instellingen voor Kinderbescherming in Nederland. Geeft met milde hand in de col lectebussen en laat het werk der oarmnat-dgheid rijkelijk voortgang v inden. De Tiuinbouwverenigiing kwam Vrijdag j.l. in vergadering bijeen. Wegens vertrek van die voorzitter de heër vak Bemmiel, opendie de hieer Coroen de vergadering. Het jaarver slag van de secretaris werd goedge keurd, terwijl de penningmeester me dedeelde dat de kas met een batig saldo van f 1630.sloot. Besloten werd a.s. zomer een gras machine in gebruik te nemlen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Slegh tot voorzitter gekozen, terwijl tot secretaris werd gekozen de heer W. Bonman. Beiden namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld, hoe het zat met de hand-eg en de handrol, waarop de voorzitter antwoordde, 'dat deze reeds lang be steld zijn, doch nog niet ontvangen. Verder kwam nog ter sprake of het niet beter was de zelfbinder te verkopen en in plaats daarvan een groncffrais aan te schaffen, doch na enige discussie werd afgezien van de verkoop van de zelfbinder. Vervol gens werd besloten nog een ton-spuit aan te schaffen. Hierna sluiting der vergadering. NIEUWENDIJK. Zaterdagavond gaf de Mando- linecclub „Excelsior" -uit Kruiningen voor een stampvolle zaal een uitvoe ring in gebouw Tavenu. Opgevoerd werd het toneelstuk „Een vliegtuig vermist". Zowel de muziek als het toneei dwong aller bewondering af. De heer A. Groeneveld Joh-z., die op eigen initiatief en voor eigen re kening deze vereniging liet optreden, komt een woord van dank toe. „Ex celsior", dat voorheen reeds meerma len optrad voor „Draagt Elkanders Lasten" is in ons dorp geen onbe kende. Allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. Naar we vernemen hoopt bet Chr. kinderkoor ,,'t Knopje", direc teur de heer J. de Graai, deel te nemen aan het concours te De Bilt. Zaterdagavond zal er in ge bouw Tavenu een filmvertoning plaats hebben ten bate van de Niwin. OUDENDIJK. De ouderavond voor de Neutr. Bijz. school alhier is bepaald op Vrij dag 1 April a.s. 1 SLEEUWIJK. Ds. W. v. d. Meulen te Wo-u- brugige hoopt 14 Aug. a.s. zijn in trede te doen bij die Ger. Kerk alhier. De Herv. en Geref. kerk zul len in overleg en samenwerking over gaan tot bet aanstellen van een ge zinsverzorgster. De el-ectrische klokken zijn al hier aangekomen. Ze zien er keurig uit. Ook 's avonds zal de tijd te le zen zijn, want de klokken worden met neon-staafjes verlicht. Binnen enige weken zullen de uur werken aangebracht worden aan de Chr. school en bet gemeentehuis. Die zestisenjarige jongen B. v Eilzelingen heeft een fiets met één wiel gemaakt, waarop hij zich voort beweegt als op een fiets met twee wielen. VEEN. Naar wij vernemen wordt Za terdagavond a.s. een Ouderavond ge organiseerd in de O.L. school voor de leerlingen en hun familieleden. De avond vangt om half acht aan. WOUDRICHEM. Een vrachtwagen van de aan nemersfirma v. Straten alhier, ver voerde over de Rijksweg een nieuwe schaftkeet, die in de omgeving van het Merwedekanaal van de wagen tuimelde en onder aan de dijk te recht kwam. Aangezien het avond was liet men de keet ter plaatse lig gen. Toen men de volgende morgen de keet weer wilde ophalen bleek, dat er niets anders over was dan een enkel latje en wat vellen asfaltpapier. De rest was verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. WIJK. De uilslag der 'verloting van de Bazar van hel Groene Kruis al hier is als Volgt: No. 531 sprei. No. 19 wollen deken. No. 337 autoped. Af te halen 'bij W. A. Schouten te Aalburg. ZUILICHEM. Naar wij vernemen heeft Ds. v. d. Ent van Elburg voor het op hem uitgebrachte beroep door de Ned. Herv. Gem. alhier, bedankt. in grote sortering bij Firma L. J. VEERMAN Boekhandel Heusden voor bet tijdvak van 27 Maart t.m. Voedingsmiddelenkaarten 903. Tabakskaarten 903. J2 Tabak fQC2 rantsoenen siga retten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MI), MF, MH (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter J. (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). Momenteel bestaal de 'mogelijk heid van emigratie naa,r Zuid-Afrika. In aanmerking komen '200 Ncderl. jongelieden voor opleiding 'lol op zichter over de 'inheemse mijnwer kers, werkzaam bij 'de Zuid-Afri kaanse goudmijnen. Overtocht 'is voor rekening van tie Staats-mijn- scholen en tijdens de gehele cursus wordt een behoorlijke vergoeding gegeven Aanmeldingen vóór 26 'Maart a.s. bij het Arbeidsbureau 'te Almkerk. van DE WERKEN EN SLEEUWIJK, gehouden op Zaterdag 19 Maart, des voorm. 10 uur Voorzitter: Edelachtb. Heer J. A. de Eruijne. Secretaris (waarn.)WelEd. Heer P. Beukenkamp. Afwezig de heer A. Groeneveld, wegens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. Installatie raadslid J. F. Rous se. Deze legt in handen van de Voorzit ter de vereiste eden af, waarop deze het nieuwe raadslid geluk wenst en de hoop uitspreekt, dat de heer Rioius- se zijn beste krachten zal geven om de belangen der gemeente te behar tigen. De notulen der vorige vergadering worden vervolgens vastgesteld. Ingekomen stukken Schrijven van Ged. Staten waarin wordt bericht, dat de beslissing in zake het raadsbesluit tot vefkoop grond aan W. de Pender wordt ver daagd. Verzoek van bet consultatiebureau te Almkerk om subsidie van 8 cent per inwoner. Aanvankelijk was be paald, dat subsidie zou worden ver leend naar het aantal bezoeken dat in 1947 en 1948 door patiënten uit iedere gemeente was giebraeht. Dit levert echter enige moeilijkheid op, omdat de bewoners uit de Werken meestal verklaren, dat zij uit Werken dam komen. Als men ziet dat uit Werkendam als aantal is opgegeven 238, uit Sleeuwijk 67. De bewoners uit de Kille zeggen meestal dat zii uit Nieuwendijk komen, hiervoor zijn 54 bezoeken aangegeven. Mien voelt wel, aldus de Voorzitter, dat hier iets scheef zit. Het gemiddelde aantal bezoekers uit de gemeente bedraagt 163. B. en W. stellen voor als subsi die te verlenen het bedrag van 8 ct. per inwoner, wat ongeveer gelijk staat met f 2.per bezoek en neeikomt op f320. De heer D. Groeneveld vraagt wat het bedrag zou zijn als de subsidie pond pondsgewijze werd verleend. De Voorzitter zegt, dat het dan on geveer f 10 meer zou bedragen. Met algemene stemmen wordt be sloten een subsidie van f320 te ver lenen. De heer Wendel de Jood© acht het toch in de toekomst wel moge lijk, dat een juiste aantekening wordt gemaakt van het aantal bezoekers uit iedere gemeente. De Voorzitter acht dit niiet zo een voudig. Als er aan 100 bewoners in de Werken wordt gevraagd waar zii wonen dan hoort men zeker van 90 in Werkendam. Wethouder Ippel beaamt dit. Voorstel van B. en W. om van het toegewezen bouwvolume 1949 aan het Kees van de Sandeplein te Sleeuwijk 'een drietal woningen te doen bouwen. De Voorzitter licht toe, dat de ge meente slechts bouwvolume totegewe zen heeft gekregen voor de bouw van 3 woningen. Het lijkt B. en W. het beste deze in Sleeuwijk tie doen bou wen. In verband met dit voorstel is van het raadslid' A. Groeneveld een schrijven ingekomen, waarin de vraag wordt gesteld, waarom deze woningen weer in de kom van de gemeente gebouwd moeten worden. Waarom ^als er grond is, deze wo ningen niet in de Werken gebouwd. In Sleeuwijk zijn er reeds 40 .ge bouwd en in de Werken nog niets. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich bij het 'nemen van hun stand punt hebben laten leiden door de overweging, dat er in Sleeuwijk vol doende terrein beschikbaar is aan be staande straten. Zou men deze 3 woningen in de Werken willen Dou wen ,'dan zou dit met grote kosten gepaard moeten gaan, omdat men daar een brug en een straat zou moe ten gaan aanleggen. Het is bovendien de vraag of men daarvoor toestem ming zou krijgen. Daarbij komt, dat er in Sleeuwijk nog 40 aanvragen, in de Werken 32 en Kille 16 voor een woning zijn. De bewering dat in de Werken nog niets gebouwd zou zijn is ook niet juist. Immers in Wer kendam zijn voor de Werken 10 wo ningen gebouwd. Het is dus niet zo, dat de bewoners daar worden vergeten. De heer D. Groeneveld kan zich volkomen met het voorstel van B. en W. verenigen, in de hu,idige om standigheden lijkt het hem ook het best, dat de woningen in Sleeuwijk worden gebouwd. Met algemene stemmen wordt het voorstel van B. en W. hierop aan genomen. Voorstel van B. en W. wijziging salaris regeling ambtelijk gemeenteper- soneel en wijziging gemeentebegroting 1948 en 1949- De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt, dat het gebaseerd is op het rapport Ubbink, waarin wordt aange drongen de salarissen der gemeente ambtenaren gelijk te schakelen met die van het rijkspersoneel. Hiervoor in aanmerking komen de ambtenaren ter secretarie en de gemeentebode. Plet salaris voor de isbe ambtenaar zou komen op f3036.maximum f3804.voor de 2 de op f2592. tot f3312.voor de 3e op f1992.- tot f2160.voor de ambtenaar alls gemeente-ontvanger op f 1060.ma ximum f 1296.voor de gemeente bode f1080.maximum f1296. Voor de ie en 2e ambtenaar zal geen toelage worden verstrekt als zij niet in het bezit van het diploma voor gemeente-administratie en worden de voorgestelde bedragen met f 108. verminderd. B. en W. zonden de regeling willen doen 'ingaan op 1 Ja nuari 1948. De voorgestelde regeling beeft tot igjevolg ,dat de ambtenahr ter secreta rie Delleman een verhoging krijgt van f 120.Lankhaar f104.v. d. Assem f172.de gemeentebode fi 44.B. en W.. zouden ook de typiste in dezë salarisverbetering wil len doen delen, door haar verhoging van f156.-toe te kennen. In dit verband is het nodig de begrotingen te wijzigen met f805.63 plus f 136. voor de typiste. De heer Wendel die Jood© vraagt, waarom er zo'n lange circulaire voor nodig is, waarom schenkt nuen geen klare wijn, waarvoor die lange verha len om onze ambtenaren enkel© gul dens verhoging toe te kennen. De heer de Koning heeft reeds eerder gewaarschuwd voor het rap port Ubbink. Ambtenaren met 15, 20 en meer dienstjaren worden afge scheept met een periodieke verho ging. Spr. zou willen dat de raad bij Ged. Staten 'kenbaar maakt, dht zaj *het wenselijk acht, dat deze amb tenaren op hun maximum worden ge steld. De Voorzitter moet wijzen op het feit, dat van Ged. Staten in deze ze- ter geen medewerking is te verwach ten. Men moet het rapport zo zien, dat het gemeentepersonael gelijkge schakeld wordt met het rijksperso neel. De opmerking over slechts een periodieke verhoging acht spr. ook niet Juist, dit zou slechts waar zijn als de ambtenaren op hun minimum- salaris moeten beginnen. B. en AV. bezaten de bevoegdheid om tussen tijds een periodieke verhoging toe te kennen, zoals b.v. het geval is met de amutenaar Lankhaar die 4 jaar in dienst is en die inplaats van 4 periodieke, 5 verhogingen heeft ver kregen. De heer de Koning merkt op, dat hij het met de Voorzitter niet eens is, er wordt verschillend' beoordeeld, waarvan het gem.-personeel altijd .die -dupe is geweest. Spr. wijst (op de wnia. secretaris, die zijn functie reeds jaren waarneemt, deze behoorde: op zijn maximum te staan. De heer Di. Groeneveld vraagt/hoe de periodieke verhogingen zijn gerie- feld, waarop de Voorzitter antwoordt at deze jaarlijks plaats vinden. De heer de Koning blijft bij zijn voorstel, om Ged. Staten het stand punt van de raad bekend1 te maken, waaruit voorstel niet voldoende on dersteund' wordt, komt het niet in stemming. Met algemene stemmen wordt hier op het voorstel van R. en W. aange nomen en wordt de verordening vast gesteld en 'besloten tot de nodige be- gxoöngs wijzigingen. Wijziging gemeentebegroting 1949. Deze wijziging moet. plaats vinden in verband met enige .aanvragen voor woningverbetering en woningsplitsing. De heer J. Pruijssen, Kildijk, Nieu wendijk, wil van drie woongelegen- heden er 4 maken. Ook voor de reeds tot stand gekomen verbetering van de woning van de wed. v. d. Schans is een verzoek om medewer king ingekomen. Verder is een wij ziging nodig in verband met het feit, dat de U.L.O. en ook die Lager© school terug moeten storten van het bedrag, dat zij van die gemeente ont vingen. De raad gaat er mede accoord bij het rijk de benodigde premie aan te vragen en besluit tot de door B. en W. voorgestelde begrotingswij ziging. Vaststelling te verstrekken voor schotten ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1.949 aan de Bijz. School te Sleeuwijk en Chr. U. L.O. school. De Bijz. school ueeft 1461/;, leerlingen gehad en dus recht recht op 1461/3 maal f20.61 is f3015.93. De U.L.O. school 109 maal f30.60 is f333540. De raad stelt de bedragen als aan gegeven vast. Vaststelling vergoeding ingevolge art. 101-104 der L.O.-wet 1920 over het jaar 1947 voor de Bijz. school te Sleeuwijk en de Chr. U.L.O. school De Bijz. school te Sleeuwijk heeft met 144V3 leerling recht op f2316.50, de Ü.L.O. school met ioi2/.s leerling op f2138.05, met welke bedragen de raad zich accoord verklaart. De woning van H. Pruijssen wordt op advies van de Inspectie op het Woningtoezicht onbewoonbaar ver klaard, de ontruimingstermijn wordt op 3 maanden gesteld. De heer de Koning vraagt of er reeds een andere woning voor de betrokkene is. De Voorzitter antwoordt van helaas niet, maar de ontruimiingsdatum kaa telkens verlengd worden, men moet het zien als een schrede op de goede weg. I De Voorzitter deelt vervolgens mie- de, dat B. en W. reeds enige tijd be zig zijn te trachten om woningwetwo ningen aan de huurders te verkopten. Dit loopt echter niet vlot, omdat de woningen alleen per blok verkocht mogen worden, dus alle twee die be woners moeten daartoe genegen zijn. Twee hunner aan de Kas tan je laan de nos. 20 en 22 zijn bereid tot aankoop, zodat B. en W. voorsteleln daartoe over tie gaan en wiel tegen de prijs van f 3400.waarmede het prijzenbureau accoord gaat. De heer de Koning meent, dat men het prijzenbureau wel achterwege ka* lataen, de prijzen zijn vrij. De Voorzitter is dit bekend, doch dit is gebeurd toen het prijzenbureau nog wel gehoord moest worden. Ook B. en W. achten de prijs billijk. De heer de Koning acht de prijs hoog, de woningen hebben bij .iet bouwen niet meer dan f4500 gekost, was daarbij de grond inbegrepen? De Voorzitter antwoordt ontken nend. I De heer de Koning acht de prijs voor woningen die de gemeente 12 jaar in zijn bezit heeft gehad, te hoog, de bewoners krijgen ook nog de rioleringskosten. Spr. acht f3000 per - woning voldoende. Le Voorzitter merkt op, dat de gemeente voor de riolering heeft te zorgen. De heer Groeneveld moet zich aan sluiten bij het gesprokene door de heer de Koning- Hij beeft zelf f 2600 voor zijn woning betaald, zodat liet bedrag van f3400 hem hoog lijkt. De Voorzitter acht de prijs niet te hoog, in de prijs is ook ihet bouw rijp maken van het terrein begre pen. De heer Groeneveld vraagt hoe die de kopers tegenover de prijs staan. De Voorzitter antwoordt, dat deze bereid zijn het gevraagde bedrag Ie betalen. Met algemene stemmen gaat de raad accoord met de voorgestelde verkoop. Van Ged. Staten is terugontvangen de gemeente rekening 1946 met en kele opmerkingen die slechts van ad ministratieve aard zijn. lOp voorstel van B. en W. wordt besloten de begroting gewijzigd over eenkomstig het verlangen van Ged. Staten opnieuw in te zenden. (Wordt vervolgd). 9 April 1949. 061 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 062 Vlees (A, R) 300 graam vlees 063 Vlees (D) 100 gram vlees 064 Algemeen (A, B, D 250 gram- rijst 065 Algemeen JA, B, D) 250 gram boter, margarine of vet 066 Algemeen (A, B) 500 gram bo ter, margarine of vet 067 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 068 Algemeen JA, B) 125 gram kof fie 072 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 074 Algemeen (D) 250 gram boter, margarine of vet 075 Algemeen (D) 100 grain kaas of 125 gram korstloze kaas 70 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2