schoenen Electrisch Weide-afrastering MICHAËL's Ijzerhandel SMITS Buikbanden naar Maat G. A.va& der Ham, Breda voor FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM Het voorjaar is in aantocht DE FIRMA SPRANGERS Een oud spreekwoord zegt: IS. OVERWEEL GE6ALV. EMMERS Raadsverslag Werkendam Gevonden en verloren voorwerpen J SCHOENMAGAZIJN W- P. v. d. Zalm C. J. VERDOORN Levert U Pootaardappelen Electro Technisch Bureau - Heusden Coawenberg het niet mogelijk is, dat van bovenaf aandrang wordt .uitgeoefend op de heer v. Embden. De overheid roept de jongens wel op om te vechten, als ze gesneuveld zijn mogen ze toch ook wel meewerken om ze te eren. De Voorzitter merkt op, dat men eenmaal aan de heer v. Embden vast zit. Zou men een ander opdracht geven, dan krijgt men weer dezelfde lange weg eer diens plan is goedge keurd. Wethouder v. d. Beek is het er mede eens dat het een schandle bete kent voor de gemeente, doch men zit nu eenmaal vast aan de opdracht van de heer v. Embden.. De heer E. v. d. Beek heeft in een vroegere vergadering a.1 eens geïnfor meerd naar de verdwijning van het geldkistje. Hem werd toen het zwij gen opgelegd in verband met het onderzoek. Hij heeft er evenwel na dien niets meer over gehoofd. Is daarin nog geen licht gekomen? De Voorzitter antwoordt, dat nog steeds de dader niet is opgespoord. De recherche uit den Bosch heeft het onderzoek geleid en men mag toch aannemen, dat deze het onderzoek goed doet. De heer Prinse. zegt, dat er ver schillende bewoners zijn die nog moe ten aansluiten aan 11e waterleiding. Spr. hoort dat zij, die nu alsnog aan sluiten reductie krijgen in de kosten van aanleg. Hij zou het billijk vinden, dat zij die ook nog pas aangesloten zijn daarvan ook zullen profiteren. De Voorzitter gelooft, dat dit ook de bedoeling is, men zal vermoedelijk volgende week met de aansluitingen beginnen. De heer Prinse informeert vervol gens hoe het staat met de verbete ring der wiegen. De Voorzitter zegt, dat de plannen onderweg zijn. Voor Dirongeleii be rusten ze op het ogenblik in handen van de Techn. Ambtenaar van de Prov. Waterstaat. De plannen voor B.Broek zijn ook nog hangende. De heer Prinse vraagt vervolgens hoe of het staat met de weg in Eie- t:hen bij de nieuwe woningen. De Voorzitter hoopt, dat dit nu spoedig voor .elkaar zal komen. De heer Prinse wijst op de toestand bij de kerk in Heesbeen. Heeft de gemeente daar ook zeggenschap? Als ze er iets te zeggen heeft, hoe is niet dan mogelijk dat er geregeld schuur tjes en hokken voor vee worden bij geplaatst. De Voorzitter merkt op, dat alles staat op de grond' van de kerk. Het is een moeilijke kwestie, alleen, zul len B. en W. proberen door bemidde- -ling verbetering te krijgen. De heer Prinse vraagt ho e het staat met de woning van Kramer, is deze nog niet getransporteerd? De Voorzitter zegt dat gedaan jis, wat mogelijk is, hij hoopt idat een en ander spoedig voor elkaar izal komen. i De heer Prinse vestigt vervolgens de aandacht op de bouw lener wo ning voor de fam. Plagen te Genderein, waarvoor de aanbesteding telkens ver schoven wordt. Bouwt ze zelf niet, dan 'behoorde de bouwpiicht te wor den overgedaan. De Voorzitter merkt op dat (men, ze toch eerst zelf de gelegenheid behoort te geven. De heer Gouda informeert naar de benoeming van een onder wij zei- te Drongelen. i De Voorzitter zegt dat de benoieim- de terugkomt. B. en W. zijn op -'t ogenblik in correspondentie met een dame die tijdelijk wil vervangen. De lieer Gouda heeft geruchten opgevangen over het langd uren, wal de aanleg van de straat bij de nieu we woningen betreft. Er wordt n.l. beweert dat dit een gevolg is van liet passieren door de gemeente van de Prov. Waterstaat. i De Voorzitter zegt dat zulks niet waar is en geeft een uiteenzetting. De lieer Gouda vraagt ,of het be leid van G. H. Straver in het Burg. Armbestuur te wensen heeft over gelaten, De Voorzitter zegt dat op dit be leid niets viel aan te merken. PI ij vindt het betreurenswaardig, dat de ze, nu hij ziek ligt, ter wordt uitge gooid. i De heer Donken vraagt of onder de wegverbetering in Drongelen ook de uitlaging van de dijk is begrepen. De Voorzitter merkt op dat dit onder het wederopbouwplan valt. Dit staat vrijwel vast. Er is aanvan kelijk gezegd dat met de uitvoering kon worden begonnen, thans wordt echter geadviseerd eerst de officiële goedkeuring af te wachten. De heer Donken zegt, dat zij die daar willen gaan bouwen, dit op 't ogenblik nog niet kunnen doen. De Voorzitter zegt dat va,st staal dat de dijk er uitgaat, het gaajt er Daarom een paar chique goed passende gekocht bij Provincialeweg Zuid 22 ALMKERK Telefoon 39 „Swift", „Robinson" en andere merken 9 DOUGLAS Super Scheermesje 0.08 mm Per pakje van 10 stuks f 1.25 DOUGLAS Super Scheermesje in Sweden vakkundig uit Sweeds staal gefabriceerd DOUGLAS Super scheermesje veroor zaakt geen gehavend en bebloed, maar wel een gelaat zoo zacht als wol 9 DOUGLAS Super Scheermesje wordt als om strijd geroemd en is alom verkrijgbaar pMen&twiidwi cut ttefa L?8cStr Genderen Telef- 6 Breestraat 85 HET ADRES VOOR BETER WERK K00KHAARDEN, HAARDKACHELS, DRIEGAATSKACHELS en GASFORNUIZEN Voor iedere band, een tevreden klant „x or> oti>/SUP—AA—1 Sh-B< alleen nog maar over, hoe diep hjij zal worden weggegraven. De heer v. Andel wijst iop da gevaarlijke draai in de weg inajar Drongelen hier bij ,het gemeentehuis. De Voorzitter antwoordt dat doel de Techn. Ambtenaar van de iProv. Waterstaat toezegging is gedaan, eein en ander fe zullen beziein en aelif plan le ontwerpen voor verbetering. B. en W. izullen op ispoed aandrin gen. i De vergadering wordt Jiièrop ge sloten. De raad gaat over in gehei me zitting. 'i jvJs der gemeente gehouden op Vrijdag 18 Maart, des avonds om 8 uur. Voorzitter Edelachtb. Heer J. de Bruijne. SecretarisWeled. Heer J. A. Timmermans. Aanwezig alle leden. De notulen van de vergaderingen van 6 Sept., 22 Oct., 10 en 23 Dec. j.I., worden gelezen en vastgesteld'. Ingekomen stukken Van Ged. Staten is bericht ingeko men 'dat dit jaar geen woningen zul len worden gebouwd. Van het bestuur der voetbalvereni ging Koz. Boys is een schrijven bin nengekomen om een beter terrein, daar het huidige terrein steeds bii een hoog tij onder water loopt. De Voorzitter zeg't, dat dit terrein vermoedelijk watervrij zal komen in verband met de toekomstige dijk die er langs komt. Van bet consultatiebureau te Alm- kerk is bericht ingekomen om sub sidie. Met algemene stemmen wordt be sloten f320 per jaar te verlenen. lOntwerp-besluiten tot het verlenen van voorschotten aan de besturen der Bijz. scholen, overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet .1920 voor het jaar 1949. Per leerling wordt be schikbaar gesteld f18.34 per jaar. Voor de Herv. school in de Biesbosch komt dit neer pp f 640.Herv. school Hoogstraat f 6460 en f 6000 voor de Rehobothschool. Ontwerpbesluiten tot vaststelling der vergoeding overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 voor het jaar 1947. Rehobothschool f4300, Herv. School f5007.. Wordt vastgesteld. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van de woning Sasdijk 14. De raad besluit de woning te ver huren aan de heer W. A. de Klerk van f250 per jaar. Voorstel van B. en W. tot verhu ring van een perceeltje bouwgrond. Wordt verhuurd aan Koman voor f 11pier jaar en aan Mi. Ippel voor f 50.per jaar. De pensioengrondslagen worden volgens voorstel van R. en W. vast gesteld. De heffing van opcenten op de hoofdsom der Personele belasting voor het belastingjaar 1949, wordt dit jaar evenals andere jaren, pp het maximum van 150 opcenten ge bracht. 'Omtwerp-besluit tot wijziging der instructie voor gemeentegeneesheer wordt vastgesteld. lOntwerp-besluit tot wijziging der gemeente- .en bedrijf sbegro tingen dienst 1947. Als commissieleden wor den hiervoor^ benoemd' de heren G. Kornet, J. C.'Visser en C. v. d. Wiel.' Toekenning tegemoetkoming over eenkomstig art. 13 der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1949. Aan v. Oversteeg wordt fo.90 per leerling toegekend per week, terwijl op het verzoek van de heer Swagemakers afwijzend wordt beschikt. - I B. en W. worden door de raad ge- machtig tegemoetkomingen te verle nen in de kosten van vervoer van zwakzinnige kinderen naar de Prinses Beatrixsehool te Gorkum. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van premie aan Ant. v. Dru- nen, Biesbosech 11, voor verbetering van 2 woningen met ontwerp-besluit tot wijziging der gemeentebegroting. Uit 's Rijks kas wordt verleend voor 1 woning f448.60 en voor 2 wonin gen f 598.20. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W. tot het ver lenen van een crediet voor het aain- leggen van een parkeerterrein naast de Kerkstraat. Dit terrein behoort aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. kerk en wordt in huur afgestaan aan de gemeente. Op dit terrein kunnen plm. 8 auto's parkeren. Tevens is er een verzoek binnengekomen om de uitgang van de Herv. school op de Kerkstraat te laten uitkomen, waartoe wordt besloten. Die technische dienst schat de raming van dit werk op f2500. Voorstel van B. en W. tot gedeel telijke demping der Binnenhaven. "De heer Visser zou, voor dat men aan doze zaak begint, allereerst de verdere demping van de z.g. padde- ^loot aan de orde willen stellen. Hij stelt voor deze sloot tot aan het huis van' de wed. Wieringa geheel te dem pen, waartoe wordt besloten. Tevens zal de stoep, van het Laan tje ook worden verbeterd. Die riole ring met bijkomende werken worden door de technische dienst op f 5136 geraamd. De fa. de Rade wil dit werk uitvoeren voor f4800. B. en W. worden .gemachtigd dit wierk zo spoedig mogelijk uit te voe ren. De veerdienst wordt over de jaren 1949 t0't en met 19.50 werder ver pacht aan de heer H. Heistek, op de zelfde voorwaarden als voorheen. Wetsontwerp tot samenvoeging der gemeenten Werkendam ein De Wer ken en Sleeuwijk. De raad is van oordeel zo spoedig mogelijk tot samenvoeging over te gaan. Verschillende leden voeren hier over het woord. Tenslotte vraagt de heer Wjjnja hoe het moet met de caUdidaatstel ling voor de gemeenteraad. De Voorzitter antwoordt, dat uiter lijk 24 Juni dit moet geschieden en dan nog voor de ouide raad,, duis 11 leden. Mocht het wetsontwerp, spoedig afgehandeld zijn, dan zal er een nieuwe raad, dus van 13 léden moeten komen, aangezien de samen gevoegde gemeenten ruim 8000 in. woners tellen. Bezwaarschriften schoolgeld. De raad gaat hiervoor pver in ge heime zitting. NEDERLANDSE BOERENZOONS MAKEN KENNIS MET HET AMERIKAANSE LANDBOUWBE DRIJF. Morgen, 25 Mrt. zullen 32 zoons van Nederlandse boeren voor de duur van een half jaar naar Ameri ka vertrekken teneinde aldaar ken nis te nemen van de Amerikaanse landbouwmethoden. Voor dit doel zullen zij worden geplaatst op be drijven van verschillend karakter, een en ander in overeenstemming met de voorkeur van de deelnemers. De groep zal worden vergezeld door Ir. C. W. A. van Beekom, de Rijks- landbouwconsulent voor de Zeeuwse Eilanden'die eveneens voor de duur van een half jaar studie zal maken van de uienteelt in de Verenigde Staten. Het initiatief voor dit leerzame bezoek is uitgegaan van de Neder landse landbouw-attaché in Washing ton, Jlir. Ir. van Kretschmar van Veen, die, hierbij gesteund" door het Amerikaanse Departement van Land bouw, reeds in'het vorige jaar stap pen heeft ondernomen om deze reis mogelijk te maken. Dank zij de be werking van de E.C.A. kan dit plan thans worden verwezenlijkt. De keuze van de deelnemers ,is bepaald door het Koninklijk Neder lands Landbouw Comité endeChr. Boeren- en Tuindersbond, welke zich levens met de organisatie van deze reis hebben belast. Aa,n de er varingen van de deelnemers zal be kendheid gegeven worden door die door dezen samen te stellen rappor ten In de landbouwvakpers te pu bliceren. De groep deelnemers zal op 25 Maart a.s. van Antwerpen uit met de „Edam" naar Amerika vertrek ken. Zij zullen in New York wor den verwelkomd door de Nederland se landbouw-attaché te Washington en door vertegenwoordigers van liet Amerikaanse Departement van Land bouw. Na een verblijf van enkele dagen in Washington waar zij aan de goede zorgen van de V.M.'C.A. zijn toevertrouwd, zullen zij over de daarvoor in aanmerking komende bedrijven worden verdeeld. Zij zul len in de gezinnen van de betrok ken landbouwers worden opgeno men. 1 j Daar dit bezoek geheel buiten liet kader van de emigratie van Neder landse boeren naar de Verenigde Staten ligt, zullen de ervaringen, die de deelnemers daar opdoen ge heel ten goede kunnen komen aain aan de Nederlandse landbouw. GEVONDEN: een wollen want, een sleutel, een bus benzine, een- paar zwarte wanten, een das, een sleutel, een autoped, een paar kin derwanten, een muntbiljet van f2,50 en een ceintuur. Terug te bekomen bij de Rijks- politie-kazerne te Heusden. GEVONDENEen nieuwe grijze want tussen Bab.-Broek en Andel. Terug te bevragen bij A. Treffers te Andel. VERLOfRENZaterdagavond tus sen 8 en 9 uur, een licht gievliamde vulpen op de Maasdijk of Kapelstraat. Terug te bezorgen tegen beloning bii D. Hobo Sr., Maasdijk, Nedcrhemert. VERDORRENEen zwarte vulpen houder (rood gievlamdi) tussen Wijk en Andel. Terug te bezorgen bij mêj. P. de Waal, Oudestraat A 180, Wijk en Aalburg. 1 VERLOKENOp de weg van Ee- then over Meeuwen naar B.-Broek, een blauwe gabardine regenjas. Te gen beloning terug te bezorgen bij T. v. d. Beek Cz., G 15, Bi-Broek^ Waar DOUGLAS Super Scheermesje niet verkrijgbaar is, kan men voor weder verkoop zich wenden tot het bureau van dit blad. Thans leverbaar: PRIMA APPARATEN, ISOLATOREN, DRAAD- EINDE, HEKAFSLUITERS en DRAAD - Verder voorhanden Sa val Rugsproeiers, Stofzuigers met zeer sterke Motor, losse Stofzuigerslangen, Elementen voor Strijkijzers, Closetzittingen met deksel, Closetmatten, Closetschroeven, Emaille Kolenkitten, Grijze Keuken-uitzet enz. Aanbevelend, TELEF. 14 WIJK EN AALBURG „Maart roert zijn staart. April doet wat hij wil", H.H. LANDBOUWERS, laat Uw tuigreparatie tijdig herstellen. Voorziet U tijdig van prima Knie- en Dijlaarzen. Oliegoederen, als: lange Oliejassen, dubbel gevoerd. Oliejekker idem, Oliebroeken met dubbele knieën. Extra aanbieding Amar. Legerpakken voor spotprijs! Ruime sortering Klompsokkenhuismoeders, nu geen kousen stoppen meer Beleefd aanbevelend, Schoen- en Zadelmakerij, G 34 Babiloniënbroek Wijksestraat 54—55 Telef. 70 HEUSDEN VOORRADIG: een flink kwantum hoog model. f 2,50 laag model f 2,35 met kruisbodem. f 3,30 Bergstraat Wijk Uitsluitend deskundig bewaarde Uit koelhuis en bewaarplaats Vroege rassen ook voorgekiemd verkrijgbaar UIT VOORRAAD LEVERBAAR: Radio apparaten vanaf f135,— tot f235,— T. L. Buizen, Droogscheer apparaten o m „Philishave" Waschmaschines en Wringers vindt U bij HEUSDEN in alle modellen, naar ieders wens, met en zonder elastiek Worden vakkundig aangemeten, Wij bezoeken U ook ^ue aan huis, wat voor U betekent: Ar 3Y„ft/- le. Geen urenlang wachten. 2e. Geen reiskosten, enz. 3e. Geen verlet. Ook betaalt U niets vooruit. Stuur ons even een kaartje Ginnekenweg 64 Telef. 9232

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6