Plaatselijk Nieuws OFFICIËLE BONNENLIJST Ledenvergadering Streek-H.B.S. Grote landelijke demonstratie dankten voor de hun gebrachte hul de en tot hen gerichte woorden, waaraan de heer Wijnstekers toe voegde dat de scheepswerf onder de bekwame leiding van de heer de Haan, zich zowel in binnen- als bui tenland een goeden naam heeft we ten te verwerven. Hij sprak tevens de hoop uit, dat de heer de Haan, nog tal van jaren de scepter over de werf zal mogen voeren. Tot slot sprak de heer de Haan nog een algemeen woord. Zeer veel bloemen heeft spr. ont vangen, doch het mooiste van alles vindt hij de sympathie die hij op deze dag mocht ontvangen, vooral van zijn personeel. Zeker er is wel eens strijd geweest, doch nooit is dit een werkelijke strijd geworden, al tijd zijn de conflicten in der minne opgelost. In jaren dat verlies gele den wordt, behoeft men over oerde len van de winst niet te praten, doch als een bedrijf goed gaat en er wordt verdiend kan er ook wat voor het personeel worden gedaan en kan een goed en behoorlijk loon worden betaald. Men heeft spr. veel lof toe gezwaaid, doch hij zou deze lof willen doorgeven aan zijn perso neel. Immers alleen door de mede werking van liet personeel heeft hij dit alles slechts tot stand kunnen brengen. De huldigingsplechtigheid was hiermede afgelopen. Het personeel werd rijkelijk onthaald op koffie en ge b a kH ie r bij w erden ook woor - den gesproken door de heren Lu ti ger t en Ver we ij en werd door het kantoorpersoneel aan de 'heer M. Wijnstekers een mooie vulpenhouder uitgereikt. In het „Wapen van Amsterdam" volgde een koffietafel, terwijl des avonds de pret in hetzelfde hotel werd voortgezet en voor het perso neel met echtgenoten en verloofden, een cabaret optrad. De avond werd verder in pret en jool doorgebracht. Des middags tussen half vier en half vijf vond in de kantoren een receptie plaats, waaraan door on telbaar velen werd deelgenomen. Wij zagen auto's uit alle delen van ons! land en ook veel ingezetenefn van Heusden en de omgeving. Ontel baar waren de bloemstukken, wij hoorden 'n getal van ver over de 100, waaronder exempl. van bijzondere schoonheid. Vooral dat van een fir ma uit Rotterdam in de vorm ran een zeeschip, dwong ieders bewon dering af. Het geheel is voor de lieer de Haan zeer zeker een dag geworden, die hem zal hebben goed gedaan, omdat het hem wel duidelijk is gebleken, hoezeer zijn arbeid, gedu rende deze reeks van 40 jaren wordt gewaardeerd en op prijs gesteld. Aan het personeel werd een extra weekloon verstrekt. Moge het met de werf, onder zijn bekwame en energieke leiding steeds crescendo gaan. D ankbetuig ing Directeur, de Heer DE HAAN, op Prot. Chr. grondslag te Waalwijk. Bo\ engenoemde vergadering werd Maandagavond in 's-Gr.-Capelle ge houden. De Voorzitter, Ds. A. Wisgerhof, Sprak na opening met gebed en Bij bellezing er zijn blijdschap over uit, dat deze dag juist van de Mjinister van 'Onderwijs bericht is ontvangen, dat Z.Exc. ingaande i Sept. 1949, in principe bereid is rijkssubsidie voor deze middelbare streekschool te bevorderen. Die school zal moeten voldoen aan de normen die het sub sidie rechtvaardigen. Thans zal onmiddellijk oproeping voor leerlingen in de streekpers wor den gedaan. In de huisvesting der school zal zo spoedig mogelijk ge tracht worden te voorzien. Aan de benoeming van ;een directeur'wordt 'gewerkt, terwijl een oproep vioor leraren zo spoedig mogelijk zal vol gen. Dé hartelijke bede en hoop werd uitgesproken, dat die zegen des Hoe ren op dit alles zal mogen rusten en dat de ouders die kinderen voor de ze school hebben, daarvan zo spoe dig mogelijk aangifte zullen doen i>ü de voorzitter. (Zie advert, in dit blad). HEUSDEN. Zaterdag wordt in het ge bouw van de v.m. Openbare lagere school alhier een 'tentoonstelling ge houden van de tekeningen der leer lingen over de afgelopen cursus. Na afloop te "8 uur zal de uitrei king plaats vinden der diploma's en prijzen. De toegang is voor ieder vrij. Voor verdere bijzonderheden leze men de advertentie in dit blad. A.s. Vrijdagavond om half acht hoopt voor de Chr. Besturen bond Hieusden op tje treden, dé heer C. van Nierop van Utrecht, hoofdbe stuurder C.N.V., waarbij alle leden hartelijk welkom zijn. Deze vergadering wordt gehouden in de Chr.' Bewaarschool. Wegens de tentoonstelling der Avondtekenschool zal de Nutsbibliotheek Zaterdagmiddag a.s. gesloten zijn. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behorende ambtsge bied werd gedurende de maand Maart 1949 ingelegd f23941.32, terugbe taald f31252.49. Het laatste aoor dat kantoor uit gegeven boekje draagt het nummer 13740. J.l. Zondag werd alhier op de schutsboom van „St. Blasius" de eerste onderlinge vriendschappelijke wedstrijd gehouden tussen het gilde St. Catharina te Herpt en St. Blasius alhier. Te 2 uur verenigden de leden zich in het clublokaal hotel Central, waarrïa men naar de schutsboom trok. Na een kort welkomstwoord van de hoofdman van St. Blasius, de heer A'nt. van Bladel, ving de wedstrijd aan. S;t. Blasius behaalde 26 punten en St. Catharina 18 punten, totaal aantal punten der schutters, Heusden 44 punten, Herpt 37 punten. Het sluitingsconcours met prijsuit reiking vindt op het einde van het seizoen plaats te Herpt op de, schuts boom van St. Catharina. Op Zondag! 10 April zal „Sit. Bla sius" deelnemen aan de bekerwed strijden van de Langstr. Schutters- bond, welke als eerste te Besoijen gehouden wordt. AALST. De afdeling van het Groene Kruis, omvattende die dorpen Brakel, ZuiTicbem, Poederoijen en Aalst, hield voor de leden in laatstgen. plaats Donderdagavond 31 Maart j.l. een vergadering in de openbare school'. Voorz. Dir. van Stenis opent met een welkomstwoord en richt zich in het bijzonder tot die heer Roellofsen, bestuurslid der Provinciale Gelderse vereniging Het Groene Kruis, die deze avond bereid gevonden is de vergadering toe te spreken. Na de vaststelling der notulen blijkt uit bet jaarverslag van de penningm. een nadelig saldo van f2296.89. Bij monde van de beer G. C. van Wijk verklaart de controlecommissie alles in goede orde bevonden te hebben. Daar er momenteel' geen wijkzuster werkzaam is, moet een jaarverslag van die zijde achterwege blijven. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat het magazijn, dat nog bij van Genderen te Zuilichem onder gebracht is, dringend aanvulling be hoeft. Getracht zal worden te berei ken, dat het consultatiebureau voor zuigelingen te Brakel ook weer van Aalst vandaan te bezoèken is, zo mo gelijk door het doen rijden van een autobus. Plannen voor een wijkge- bouw nemen vaster vorm aan, zo is afgelopen boekjaar van de gewone inkomsten een bedrag! van f 4000. gestort in het bouwfonds. De aanstel ling van een wijkzuster zal ook weer grotere uitgaven vergen, alles bij el kaar genomen oorzaak, dat het be stuur meent te moeten voorstellen de contributie te verhogen van f3.50 tot f 5.per jaar. Bovendien is er dan goede reden om aan te nemen, dat de gemeentelijke subsidies tot een hoger bedrag zullen toegekend worden. Alvorens dit voorstel in discussie te brengen krijgt de heer Roelofsen het woord, die in een propagandis tisch betoog sprak over het werk der Groene Kruisvereniging, dat iji de loop der jaren op verschillend terrein veelomvattend is geworden. Met sprekende cijfers werd daarbij aangetoond, dat mede door de ver richte arbeid van het Groene Kruis, grote verbeteringen in de samenle ving tot stand gekomen zijn. In dit licht bezien, aldus spr., moet een con tributie van f5.zeker niet te hoog geacht worden. van Land- en Tuinbouwwerktuigen Op Woensdag 13 April organiseert de N.F.O. in samenwerking met de Stichting van de Landbouw in Gel derland een grote demonstratie van land- en tuinbouwwerktuigen. De in schrijving hiervoor is enorm groot Ruim 14 ha grond zijn ter beschik king gesteld. De allernieuwste trac toren en landbouwwerktuigen wor den gedemonstreerd. Voor de tuin bouw zijn speciaal de grondbewer kingswerktuigen aanwezig. Om een greep te doen uit de vele nieuwe en reeds bekende: Enkele Verstekschijveneggen, de zgn. V-vormige. Het apparaat voor nachtvorstbestrijding. De Bristol en Ransomes rupsLrekkers. Ploegen van geheel nieuw model. Werktuigen voor het opruimen van snoeihout. Grondboor (o.a. voor het maken van plantgaten). Verder is aanwezig een grote col lectie tweewielige trekkers, kunst meststrooiers, mestverspreiders, al lerlei maaimachiiies, waaronder de messenkooimachine, een viertal re genmachines enz. Het terrein 'te Twello ligt zeer gunstig. Elk half uur is er een bus verbinding met Deventer en Apel doorn, terwijl bovendien nog extra bussen zullen rijden van Deventer naar het terrein. Na een korte discussie wordt ten slotte het bestuursvoorstel met op twee na algemene stemmén .aange nomen. De heer Rüger wordt nog bij ac clamatie als bestuurslid herkozen, waarna Dr. van Stenis met 'enige toe passelijke woorden deze matig be zochte vergadering sluit. ANDEL. Tot predikant der Ned. Pierv. kerk is beroepen, ds. J. T. Doornen bal te Oene. ALMKERK. Belanghebbenden kunnen als nog, lionnen inleveren bij J. J. Vink alhier, Prov. weg Noord, t.m. 14 April. Dit geldt zowel voor georga- nis.eerden als ongeorganiseerden. CAPELLE. Bij het aan de Ambachtsschool te 1 Waalwijk gehouden eindexamen werd het einddiploma smeden bank- werken behaald door onze dorpsge noten Henk van der Schans Azn. en Leni Gové. Het einddiploma schil deren van dé Avond-Nijverheidsschool te Waalwijk, behaalde onze plaats genoot J. van der Waals. Die tijdens dé spreekbeurt van Ds. Batélaan uit Utrecht in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden collecte voor 'het Zendingswerk van dé Geref. Zehdingsbond, bracht het mooie be drag van f 100 op. Voor het innen van pacht- (en zitplaatsengelden zal de administre rend kerkvoogd van de Ned'. Herv. gemeente a.s. Zaterdag van 1012 en van 24 uur zitting houden in de consistoriekamer. DUSSEN. Maanda ga vond moesten de brandweersirenes in deze gemeente voor het eerst in gebruik worden ge nomen voor het alarmeren van brand. Gelukkig bleef deze brand beperkt tot een hooimijt staande achter de boerderij van de heer C. Heijmans. De brandweer was spoedig ter plaat se aanwezig en door het tijdig in grijpen vafl de buren en de gunstige wind 'kon erger worden voorkomen. De oorzaak van de brand is onbe- EETHEN. Maandagmorgen om half tien werd ons dorp opgeschrikt door een brandmelding bij A. A. Branderhorst, welke boerderij tevens werd bewoond door de gezinnen van G. H. Vos ien J. v. Enkhuizen. Door de sterke wind aangewakkerd greep het vuur zeer snel om zich heen en vloog* vrijwel onmiddellijk over op de ka pitale boerderij van M. Spoor, waar na ook de woningen van Joh. de Feijter en kapper Beyer spoedig in lichte laaie stonden. De brandweer der gemeente, die spoedig ter plaat se was en met 8 stralen water gaf, stond dan ook vrijwel machteloos te genover het geweld van het vuur en de 4 panden brandden gleheel uit. Een motorspuit van de gemeente Waalwijk nam eveneens actief deel aan de bestrijding van de brand', terwijl de brandweren van Wijk en Aalburg, 's Hertogenbosch en Heus den in reserve werden gehouden. Bij de poging om zijn vee te red den liep A. A. Branderhorst brand wonden op aan handen en hoofd, doch doordat het rieten dak bran dend voor de uitgang neerstortte was redding van het vee niet meer mo gelijk. In totaal kwamen 13 koeien, 3 paarden, 1 veulen, een zeug met 10 biggen en een varken in de vlam men oni. Bij bet blussingswerk kreeg een brandweerman brandwonden terwijl een 2e geblesseerd werd aan zijn pols, zodat hij zich onder doktersbehan deling moest stellen. Omtrent de oor zaak van .de brand tast men in het duister. De schade die op f 250.000 wordt geschat, is slechts voor een klein gedeelte door verzekering gedekt. Onrustig, gej aagd GENDEREN. Op de ie Paasdag zal alhier in de Herv. kerk de bevestiging plaats hebben van nieuwe lidmaten. Voor de herstelling van de wo ning van "de heer C. Treffers, was de laagste inschrijver de fa. Wolfers. HERPT. Onze dorpsgenoot Ad de Wilt Jzn. behaalde het einddiploma dér R. K. Landbouwwinterschool te Boxtel, dank zij de vooropleiding die hij op de Lagere Landbouwschool te Andel van de heer Brorikhorst heeft mogen ontvangen. LAND VAN ALTENA. In 1,948 kwamen In het Land van Altena 1300 aansluitingen op de drinkwaterleiding tot stand» wat een uitgave vergde van jdm. f,500.000. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA In de op 13 Maart 1948 van kracht geworden premieregeling voor het verbeteren en splitsen van wonin gen werd 'bepaald, dat aanvragen voor het toekennen van premie voor het verbeteren van woningen vóór 31 December 1948 'bij de gemeentebe sturen moesten worden ingediend. Niettegenstaande er van verschil lende zijden op werd aangedrongen, dat deze termijn enige maanden zou worden verschoven, is hef niet ver antwoord dé grote bedragten, wélke bij verlenging ten laste van het Rijk zouden komen, toe te staan. Derhalve is besloten de premiere geling voor waningverbeterlnig niet na 31 December 1948 te doen gel den. Bij de gemeentebesturen kunnen dus geen aanvragen om toekenning van premie voor woningverbetering meer worden ingediend, terwijl de na 31 Décember 1948 binnengeko men plannen niet in behandeling zul len worden genomen. 1 Wellicht ten overvloede zij er op geweien; dat de bestaande regeling voor het splitsen van woningen on veranderd geldig blijft. LANGSTRAAT. Bij de sluiting van het school jaar aan de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken 0.111. aan de volgende leerlingen diploma's uit gereikt: Dagschool. Smeden-bankwerkers L. de Bie, J. de Bruin, L. Cové, \V. v. d. Schans, H. v. d. Schans, B/Ver schuren en A. v. Zeist allèn te Sprang-Capelle; W. v. d. Sar en G. Versteeg te 's-Gravenmoer. Avondschool. Schilders: J. v. d. Waals te Sprang-Capelle. Timmeren: A. de Jong, A. v. d. Schans, Jac. Treffers en Jac. Tim mermans, allen te Sprang-Capelle. MEEUWEN. De Herv. kerk alhier werd ver blijd met een gift van f639.60, af komstig van de Herv. kerk te Ede, die Meeuwen indertijd adopteerde. NEDERHEMERT. Op de Lagere Landbouwschool te Bruchem werd onze plaatsgenoot Jacob van Wijk als no. ,2 bevorderd tot de 2 e klas dier school. De kleuterschool te Nederhe- mért hield onder leiding van mej. Schulz op 29 Maart j.l. een open bare les. Vele belangstellenden en ouders waren aanwezig en gaven daarmee blijk het onderwijs op hoge prijs te stellen. Terwijl mej. S. met de aller kleinsten bezig was, deden de groten plak- en knipwerk en omgekleerd waren de kiemen ijverig bezig, ter wijl de ouderen blijk gaven van hun verworven kennis, waarvan een 15- tal met 1 April naar de Lagere school zal gaan. Er was veel knutselwerk te bewon deren, dat keurig op tafels was ten toongesteld. Het geheel gaf een fleu rige en ordelijke indruk en wij ho pen, dat nog vele kleuters van de toegewijde zorg en kennis van jnej. Schulz gébruik zullen kunhen maken. Tenslotte werden er versnaperin gen rondgediend, die bij allen zeel in de" smaak vielen. voor het tijdvak van 10 t.m. 23 April Voedingsmiddelenkaarten 905 081 Vlees (A, B, D), 100 gram vlees 082 Vlees (A, B) 400 gram vlees 083 Vlees (D), 100 gram vlees 085 Algemeen (A, B. D) 250 gram boter, margarine of vet 086 Algemeen (A, B) 250 gram bo ter, margarine of vet 087 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 092 Algemeen (B) 500 gram boter, margarine of vet 094 Algemeen (D) 125 gram boter, margarine of vet 095 AÏgemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas TABAKSKAARTEN 903 73, 74 Tabak (QA) 2 rantsoenen si garetten of kerftabak 75 Tabak (QC) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bónnen, gemerkt met de letter K (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 8 April a.s. worden ge bruikt. Het aantal nieuwe leerlingen, dat deze week op de Chr. school werd toegelaten, bedraagt 24, zodat de school thans 145 leerlingen telt. De heren J. van Duist en C. jOomen Ezn. hebben hun benoeming tot ouderling der Nied. Herv. kerk al- h ie r aarigenómén SLEEUWIJK. Zaterdag 9 April wondt er in gebouw Vegos eén avond georgani seerd van het P.I.T. (Prot. Interker kelijk Thuisfront) afd. Sleeuwïjk, met medewerking van de muziekvereni ging „Wilhelmina". De samenkomst zal geopend wor den door de Wieleerw. Heer Ds. Ros. Aanvang 7 uur. Komt allen! Het be loofd een zeer gezellige avond te worden. UITWIJK. Maandag 11 April a.s. hoopt de voor enikele weken geleden op gerichte Miannenvereniging alhier, in het verenigingsgebouw in vergadering bijeen te komen. Het programma vermeldt o.a. de samenstelling van een bestuur. Aanvang 8 uur n-m. Van bevoegcffi zijde vernamen wij dat het bestuur van de Ring „Altena" van Herv. Jongelingsverver- enigingen besloten heeft, dit jaar pp Hemelvaartsdag, een landdag in Uit wijk te organiseren. De heer P. v. d. Wal, was reeds zo welwillend voor dit doel (een wei land ter beschikking te stellen. WIJK. Zaterdag a.s. hoopt de Heus- diense Amusementsver. „Die Amusan te n" een bonte avond te gevten in het verenigingsgebouw alhier, onder de titel „Aanpakken". 1 Diegenen die deze revue in Heus den hebben gezien, weten w;at er op het programma staat. Bespreek dus vroegtijdig uw plaat sen om teleurstelling te voorkomen. Wij verwijzen u naar de advertentie in dit blad. i Voor het fonds tot wederop bouw van de kerk, werd in Maart j.l. in de Herv. kefk ontvangen f376.12. Onze dorpsgenoot H. den Hoet, slaagde aan de ambachtsschool te 's Hertogenbosch voor het diplo ma motorrijtuig- en rijwielhersteller. WIJK EN AALBURG EN VEEN Aan de inwoners van Wijk en Aalburg en Veen, Zoals reeds eerder in dit blad is vermeld, wordt door de afdeiing Wijk-Aalburg-Veen van het Neder 1. Roode Kruis een actie op touw gezet, om een gróte hoeveelheid bloed te verzamelen ten behoeve van onze me de mensen in Nederland, West-Indië en Jndië ten einde hen in levensge vaarlijke omstandigheden door mid del vün een bloedtrans'fusie het le ven te kunnen redden. t Reeds velen gaven zich voor dit prachtige werk op. Toch meent het Bestuur dat nog veel meer personen ziph voor dit mensreddende werk be schikbaar te willen stellen. Teneinde meer personen, zowel mannen als vrouwen tussen de 18 en 60 jaar voor dit prachtige werk te mobiliseren, wordt dezer dagen per post een flolder huis aan huis bezorgd, die in de loop van deze week door enkele dames, die zich hiervoor belangeloos beschikbaar ge steld hebben, worden opgehaald. Het Bestuur vertrouwt, dat nog Het Gezamenlijke Personeel van de SCHEEPS WERF DE HAAN OERLEMANS wil langs deze weg nog zijn bijzondere dank betuigen aan de voor al hetgene, dat ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan is geboden en dat de herdenking tot een onvergetelijke, ware, feestdag heeft gemaakt. Mijnhardt's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2