voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Binnenland Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Und van altena No. 6660 Maandag 11 April 1949 Scheepjesbreiboek |Spontane hulpverlening voor de slachtoffers van de brand te Eethen. Uitgave: Firma L. J. Veerman, Heusden ONZE VEESTAPEL. Onze rundveestapel vermeerder de in 1948 met 200.000 stuks. Het aantal varkens nam in dezelfde tijd loe met 153.ÜOO stuks. Nederland zal naar België 7000 stuks kalf- en jongvee uitvoeren. Dit fokvee moet t.b.c.-vrij zijn en inge spoten tegen mond- en klauwzeer. Het fokvee zal bestaan uit 4500 st. zwartbont en 2500 st. roodbont vee. TELEFOONVERKEER MET BATAVIA. Met ingang, van 4 April is de radio telefoonverbinding Ams ter dam - Batavia op werkdagen geopend van 9.0016.00 uur Ned. tijd. SUBSIDIE POOTAARDAPPELEN. Het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed maAkt in aansluiting op voorgaande publicaties békend, dat het heeft besloten de tegemoetkoming aan telers van pootaardappelen vast te stellen op f7.50 per 100'kg voor klasse A f6.per 100 kg voor klasse A.B. f3.per 100 kg voor klasse B. fi .50 per 100 kg voor klasse C. Deze tegemoetkoming wordt alleen gegeven over de hoeveelheden die een teller per ras en klasse minder dian 8.000 kg, pier ha heeft laten plomberen van de diaartoe aan gewezen exportrassen. VERGADERING VAN DE MILI TAIRE VIJF TE DEN HAAG. De Donderdag in de Treves-zaal te Den Haag gehouden besprekin gen vormden een voortzetting van het regelmatig overleg, dat tussen de ministers van oorlog van de bij het pact van vijf aangesloten lan den plaats heeft zoals dat tevoren plaats had te Londen, Brussel en Parijs. Aan deze besprekingen namen van Nederlandse zijde o.m. deel de mi nister van oorlog en marine a. 1. mr. "W. F. Schokking. "VOORTVLUCHTIGE DUITSERS KRIJGEN DOODSTRAF. 2 voortvluchtige Duitsers Harwich en Zulow, resp. „absehnitlleiter"en ass.-abschnittleiter van de NSDAP en aangesteld bij de O.T.-werkzaam heden in de omgeving van Norg, werden door 't bijzonder Gerechts- bof te Assen veroordeeld tot de doodstraf. Uitlevering zal worden ge vraagd.- Zij hebben in Nov. 1944 in de Oos terduinen te Norg twee jongeman nen, die van het werk waren weg gelopen, doodgeschoten en hun lij ken in de duinen begraven. Voor de executie hingen zij de jongens een witte kaart op de borst waarop in het Duits was geschre ven: „Ik ben van het werk wegge lopen, ik heb sabotage gepleegd en ik heb daarvoor de verdiende straf gekregen." De Burgemeester van HEUSDEN maakt bekend, dat de gemeente-se cretarie *op 'Vrijdag 15 April 1949 voor het publiek gesloten zal zijn. De Burgem. voornoemd, A. VAN DELFT. Heusden, 9 April 1949. Burgemeester en Wethouders van HEUSDEN delen aan belanghebben den. mede, dat volgens artikel 5, le lid van de „verordening op de keu ring van waren", hij, die het ver kopen van waren als beroep uitoe fent, verplicht is zorg te dragen: le, dat in zijne, voor het publiek toegankelijke verkoopplaatsen een gedrukt exemplaar dezer verorde ning, duidelijk leesbaar, niet hoger dan 2 meter boven de vloer en op ene in het oog vallende plaats opge hangen wordt en opgehangen blijft. Bedoelde „gedrukte exemplaren" zijn ten gemeentehuize verkrijgbaar tegen betaling der leges kosten. Burgem. en We tb- voornoemd, De Burgemeester, A. v. DELFT. De Wethouder, TH. BUYS. Heusden, 7 April 1949. TWEE SCHEPEN GEZONKEN. Nabij de haveningang van Wemel- dinge is het ongeveer 280 ton me tende Belgische schip „Martha", dat met zand onderweg was van Dord recht, tengevolge van de storm ge zonken. De vier opvarenden konden worden gered. In de Westerschelde tussen Baar land en de Margriet, zonk het 986 ton metende Belgische schip SB 277, van de maatschappij Sequestre Bei ge. Het schip werd gesleept door de sleepboot „Zwerver", welke ook de opvarenden naar Hoedekenskerke heeft gebracht. HEUSDEN. Naar wij vernemen zal op 7 Mei met enige plechtigheid de eer ste steen worden gelegd voor de nieuwe Katholieke Kerk, die op het Burchtplein zal verrijzen. De pa len zijn geheid en men is op het ogenblik bezig met het instorten van de fundamenten. Door de afdeling Heusden van de K.A.B. zal een verloting worden gehouden ten bate van het culturele werk der afdeling. Op de vergadering van de Oranjevereniging, welke Woensdag in „Central" werd gehouden, werd besloten kinderspelen te houden, tractatie op de diverse scholen en voor volwassenen o.m. de zo zeer bij het publiek in de smaak vallende „ronde van Heusden". ANDEL. Ds. Doornebal van Oene, be roepen predikant bij de Herv. Iverk „Uit de brand, fijn jongens Donderdagavond deed dhr. Hoek van Öe N.C.R.V. voor de familie competitie een aanvang nam, een beroep op de luisteraars, om de slachtoffers van de brand te hel pen. Onder het motto: „Uit de brand. Fijn jongens", stroomden reeds on middellijk van verschillende zijden de giften binnen bij de studio te Hil versum, zelfs uit België. Om kwart over 11 kon de lieer Hoek dan ook reeds meedelen, dat reeds een bedrag van f 10,000 was binnengekomen, terwijl verschillen de firma's een gift in nalura toe zegden. "Vrijdagavond was de reportage- wagen van de N.C.R.V. in Eethen en werden woorden gesproken door Ds. Boezer, Burgemeester v. d. Schans en een paar slachtoffers. Het bedrag was toen reeds geste gen tot meer dan f 16.00Q. De rondgang in het dorp Eethen bracht op Maandag 4 April f1253, op en in het dorp Genderen f2340. alhier bracht oen bezoek aan deze gemeente en bezichtigde kerk en pastorie, In verband met zijn zeer beperkte tijd trad Z.E. niet voor de gemeente op. Naar we vernemen heeft men met de olieboring pech gehad. Men was ongeveer 500 M. diep, toeneen verschuiving plaats liad, tengevolge waarvan men opnieuw beton heeft moeten storten en andermaal met de boring moest beginnen. In de eerstvolgende vergade ring van de Chr. Hist. Kiesvereni ging komt o.m. aan de orde het verkiezen van een tweede Voorzit ter, In de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. van Hou welingen. In de plaats van de lieer v. d. Bent is tot Districtsopzichter bij de waterleiding voor deze streek aan gesteld dhr. Schippers te Raams- donk. Naar we vernemen is met in gang van 1 Mei a.s. benoemd tot sluis,meester aan de Wilhetlmina- schutsluis alhier de heer Dideriks te Wemeldinge. ALMKERK. Het plaatsen van een kleedlo kaal voor de v.v. „A.V.V." alhier, is opgedragen aan de firma Mulck- huyze te Meerkerk voor f1048, Tijdens de voetbalwedstrijd A.V.V. 1Peursum 1, welke te Peur- sum werd gespeeld, werd een speler van A.V.V. dermate geblesseerd, dat hij naar het ziekenhuis te Gorkum moest worden gebracht. De Muziekvereniging „Nooit Gedacht" alhier, hoopt in Juli a.s. deel te nemen aan het Muziek- en Zangconcours te Hjerden (gemeente Harderwijk), en wel in de le afde ling. BRUCHEM. Op de Lagere Landbouwschool „Den Hoek" was het deze week voor de jongelui een gewichtige gebeurte nis. Na een jaar lang weer trouw de lessen te hebben gevolgd, werd nu met spanning het rapport tege moet gezien, waarin hun vorderingen waren opgetekend en waarin tevens het rangnummer voor dit jaar stond aangegeven.. Van de 3e naar de 4e klasse werden o.m. bevorderd: G. Groene veld Pz., Well; W. Ver- nooij, Aalst; J. v.. d. Wetering, G. Versteeg, H. H. Klop Pz., A. Klop Gz., allen te Brakel. Van de 2e naar dé 3e klasseL. F. Groeneveld Pz.., L.. F. Groeneveld Hz., beiden te Well. Van de ie naar de 2e klasse: Ja cob van Wijk te Nederhemert. De vierde klas zal eerst op Woens dag 23 April a.s. haar eindlies in tegenwoordigheid van die Rijksland- b ouw consul ent, bestuur en Commissie van Toezicht houden.. EETHEN. Op de voorjaarskeurinig van springstieren in de gemeente Eethen werden ter keuring aangeboden 12 stieren. Goedgekeurd werdien zeven dieren vpn de navolgende eigenaarsE. van der Beek en A. van dier Kolk te Ee then, H. Vos te Drongelen, D. van Gammeren te Genderen, L. P. Bran derhorst te Genderen, J. C. van dér Beek te Genderen, Gebr. die Raad te Meeuwen. De goedgekeurde stieren van J. C. van der Beek, L.. P. Brahdterborst en H. Vos werden voor het Stam boek ingeschreven. GENDEREN. Voor liet einddiploma aan de Nijverheidsschool voor meisjes te Gorinehem slaagde voor de 2-jarige cursus Mej. Dienv van der Beek al hier. Aan de Coop. Zuivelfabriek al hier is een bedrijfscontroleur be noemd. LAND VAN ALTENA. Op de gehouden voorjaars keuringen van springstieren werden opgenomen in het stamboek, de stie ren van A. v. Krimpen te Dussen, van H. de Lorm te Giessen, van de Fok vereniging te Rijswijk en die van Mart. Schouten te Andel goed gekeurd. VEERMAN te Heusden, of franco per post J 35 cent. Ook onze plaatselijke bezorgers j LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. 14 en 1 5Mei a.s. houdt de Gorkumse Wandelvereniging „Irene" een wandeltocht door het Land van Heusden en Altena. De z,ig. „Loevestein-tocht" voorde jeugd pmvat 20 km, voor militairen, burgergroepen en individuelen omvat hij 30 km. Als herinnering wordt een prach tige Loevestein-medaille beschikbaar MEEUWEN. Dinsdagavond brak tijdens het afremmen van de Korenmolen van J. K. Vos alhier een der wieken. De f ebroken wiek kwam op de, kap en e staart van de molen te,necht en richtte daarbij enige schade aan. Per soonlijke lOinjgeluklken kwamen niet voor. j De molen, die een typisch beeld geeft aan het landschap, werd in 1946 na de oorlog geheel gerestaureerd, waarbij ook de wieken werden ver nieuwd of gerestaureerd. De oorzaak is onbekend, doch er kan wonden aangenomen, dat de ge broken wiek bij de storm, die de laat ste dagen over ons land trok, is OUDENDIJK. lOp Vrijdag 1 April 1.1. hield de Neutraal Bijz. school een Ouder avond, die zieer druk bezocht was. Nadat vooraf het weik der leer lingen wtas bezichtigd opende te on geveer 8 uur de voorzitter, de heer H. de Lorm, deze bijeenkomst. De secretaris, de heer W. Nieu- wenhuizen was wegens riekte afwe zig. V Naar aanleiding van een schrijven in „de Boeg" van Maart j.T. behandel de de voorzitter het onderwerp „School en Ouders". Vojoral in onze Bond, zo schreef de heer Boegbem, leeft zeer sterk de wens om te gera ken tot een nauwe samenwerking tus sen leerkrachten en ouders. Wij wil len graag de belangstelling van de gehele gemeenschap voor de opvoe ding van 'haar kinderen aanmoedigen. Hij wees echter op het grote verschil in ,de interpretatie van deze wens. In enkele scholen vergenoegd men zich met het installeren van ©en Ou dercommissie, die verder zo weinig mogelijk bij het onderwijs wordt be trokken, terwijl andere 'scholen ©en werkelijke opendeur-politiek volgen, zodat een vader of moeder even ge makkelijk en vlot naar het (hoofd of een leerkracht stapt als naar ©en buurman óf vriend. Onder het personeel lopen de me ningen hierover nog sterk uiteen, de een heeft er het land aan, als iemand zijn klas binnenwandelt, de ander voelt zich niet senang, als er 's mor gens niet een paar moeders zijn komen aanlopen. Door deze bezoe ken, waarbij men zich niet met de interne schoolaan gelegenheden op on aangename manier moet bemoeien, ontstaat voor elke school en elk ou derpaar een harmonieuze band, waar door beider leven gelukkiger zaJ wor den en de extra tijd, die dit facet van hun opvoedingswerk hun zal kosten, zat zeker geen verloren tijd blijken te zijn. Met een achttal leerlingen, die de NIEUWSBLAD Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 cti Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur KONING VAN ROME. Gedurende 3 dagen worden de eerstejaarsstudenden in Rome ontgroend. Zoals overal ter wereld, moeten zij dan de bevelen van de oudejaarsstudenten opvolgen. Na afloop van deze 3 zware dagen werd een optocht door de straten van de Italiaanse hoofdstad gehouden, waarbij de „Koning van Rome" (op de foto in zwarte jas), een ouderejaarsstudent, daartoe uitgeroepen door de groentjes, omringd wordt door een lijfwacht waarvan de leden gekleed zijn als romeinse gladiatoren. Op de achtergrond ontwaart men nog het Collosseum. Verschenen is een nieuw Breiboekje, dat wordt uitgegeven door de fabrikanten van de „Scheepjeswol" te Veenendaal, in sa- menwerking met de Uitgeversmaatschappij „Ons Vrije Nederland" te Utrecht. J Het woord Scheepjeswol'staat er borg voor, dat alle modellen, die in dit boekje voorkomen, ontworpen en gebreid zijn door J ervaren breisters, aan de fabriek verbonden. Niet iedere vrouw is een ervaren breister j en iedereen zit weieens met een moeilijk- heid„hoe moet dit nu verder In het boekje kunnen weieens uitdrukkingen of steken voorkomen, die men niet kent en J die het werk onmogelijk maken. Geen nood, de experts van Scheepjeswolfobriek zullen U dan graag uit de brand helpen. J Een briefkaart aan de N. V. v.h. Wed. D. S. van Schuppen 6 Zn. te Veenen- J daal is voldoende. Het boekje, dat weer tal van modellen en verschillende wenken bevat, is voor J den geringe prijs van 30 cent verkrijgbaar in den Boekhandel van de Firme L. J. J kunnen U onmiddellijk aan een exemplaar helpen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1