Adverten tiën FLINKE DIENSTBODE No.29 Huishoudster gevraagd, BUTAGAS J. A. MONSTER - M 2841 - Gorinchem üovosol Openbare Vergadering - Jeugd-appèl Grossisrderij in groenten, aardappelen en fruit. Heldhaftig! Abonneert U op dit Blad. Woningbouw voor Landarbeiders. Boekbespreking Firma A. Verschuur-Baert Staat der dekking: „LIANUS" K 1911 T IJ D R E D E I Omgang tussen Jongens en Meisjes" 4- school gaan verlaten gaf daarna het h. d. s. de heer van Beem, een open bare les. Hiervoor bestond, evenals andere jaren van de zijde der ouders grote belangstelling. Bij monde van de heer C. van Maaren bracht de kascommissie een rapport uit over het boekjaar 1948. Vervolgens had bestuursverkiezing plaats. In de vacature J. Kant werd gekozen de heer P. Vos, terwijl her kozen werden de heren Ad van Vugt, H. van Andel en W. Nieuwenhuizen. Tot leden der kascommissie 1949 werden door de voorzitter aangewe zen de heren j. van Vuurejn en H. Vink Pz. Vervolgens hield het<h.d.s. teen le zing over de oliewinning in 't alge meen. Nu hier in onze streek reeds een boortoren is verrezen, bestond er voor deze causerie grote belangstel- ling. Deze gewichtige avond voor de vertrekkende leerlingen werd tevens een leerzame avond voor de ouders. Dank zij de toewijding van de da mes van Beem en Vieuwstad, die voor een heerlijke kop chocolade had den gezorgd, werd hier het nuttige met het aangename verenigd. Na allen dank te hebben gebracht, sloot te ruim 11 uur de voorzitter deze bijeenkomst. UITWIJK. Woensdag 6 April werd al hier een kiesvereniging opgericht van de Chr. Hist. Unie. Als spreker voor deze oprichlingsavond trad op de heer Kuiper van Werkendam, welke op heel duidelijke wijze de beginselen van de C.H.U. uiteen zette. De afd. steekt van wal met 17 leden. Het voorlopige bestuur werd gevormd door de heren: A. Nieuwenhuizen Pz., A. v. Oudheus- den Jz. en L. A. Sterrenburg. VEEN. Dinsdag 12 April zal in liet kerkgebouw der Ger. Gein. alhier, een openbare vergadering der S. G. Partij worden gehouden, waarbij Ds. Smits, Chr. Geref. predikant te Drie bergen, een tijdrede hoopt uit te 'spreken. Allen zijn welkom. 'Zie advertentie. WIJK. Us. H. Harkema alhier, heeft voor het beroep naar de Herv. Kerk te Lexmond bedankt. WOUDRICHEM. Aan de Nijverheidsschool voor Meisjes te Gorinchem behaalde Mej. Neeltje Vink alhier liet einddiploma voor de 2 jaar gevolgde cursus. Aan de Chr. School alhier, hoofd de heer W. G. v. d. Heetcamp werd een Ouderavond gehouden. Een 7-tal liederen werden ten ge hore gebracht, die uitnemend volde- deden. Bij de reciteer wed strijd werd de eerste prijs toegekend aan „Gij badt op enen berg" van Guido Ge- zelle. De vragenwedslrijd verliep eveneens vlot, terwijl door een spreekkoor van kinderen werd voorgedragen Ps. 95 en 100. Na de pauze werd door B. v. Herpen inge leid „Waarom en waartoe", terwijl de lieer Heetcamp vertelde over on derwijsvernieuwing. D.s. Groenieveld sloot deze welgeslaagde avond. Daar na werd het werk der kinderen be zichtigd. WERKENDAM. Op het tweetal voor een le beroepen predikant te Ederveen, komt voor Ds. Chr. v. Dam, pred. bij de Geref. Gem. alhier. Dezer dagen hield de Oranje vereniging haar algemene ledenver gadering in café Zwets alhier, waar uit bleek, dat ondanks de groots opgezette feesten in het voorgaande jaar de financiëele toestand zeker gunstig te noemen is, dank zij de spontane medewerking der leden bij het inhuldigingsfeest, waarbij het te kort van de beide voorafgaande feestdagen gedeeltelijk kon worden weggewerkt. Het ligt in de bedoeling liet Koninginnefeest te houden op Vrijdag 8 Juli, de voorafgaande avond conoerl en zang, terwijl op Zaterdag 30 April des- avonds wel licht de beide muziekverenigingen de zer gemeente muziek ten beste zullen geven, waaraan ook een lampion- oplocht verbonden zal worden. Mevr. C. Albracht-v. Oord, die mét haar rijwiel in 't Laantje reed, wilde een vrachtauto passeren, doch kwam hierdoor met het stuur in aanraking met een boom, waardoor zij in een sloot terecht kwam. Tot bestuursleden, der Herv, Chr. Schoolvereniging werden her kozen de heren A. Wij 11 ja, J. Bur gers en W. T. Groene veld. ANSJE, JOHANNA WILHELMINA HELENA HERMAN PIETER Notaris J. A. Duyne te Heusden inscharing gehele weideseizoen 1949 Donderdag 14 April a.s. De Gem. Zangvereniging „Pro Musica" gaf Woensdag j.l. een uit voering in de Xutszaal met mede werking van de toneelclub „De mal le molen" uit Gorinchem. Na opening door de voorzitter, de lieer *W. G. de Waard, werden en kele zangnummers ten beste gege ven. Daarna was de beurt aan de toneelclub. Deze oogstte met het blijspel „Welkom Binnen" een da verend succes, wat bleek uit bet applaus en uit de waarderende woor den van dhr. W. G. de Waard. Na dit optreden werden door de zang nog enige nummers heel goed gezongen, waarna de avond werd besloten met muziek en dans. De Ned. Chr. Vrouwenbond alhier, hoopt Donderdag 14 April a.s. nam. half acht in liet gebouw voor Chr. Belangen te vergaderen. Als spreekster zal optreden Mevr. Gilhuis-Smitskamp met als onder werp „De bron der Jeugd". Het zoontje van veerman Hei- stek slapte in een onbewaakt ogen blik in een pan kokende bonen. Met zware brandwonden aan het been moest de kleine naar het zie kenhuis te Gorinchem worden over gebracht. Woensdag 13 April' 's avonds half acht zal in de Chr. Ger. Kerk alhier als spreker optreden Ds. E. du Marchie-v. Voorthuizen van Slie- d recht. Reeds voor de oorlog bestond er in sommige streken van ons Vader land voor de landarbeiders een wo ningnood en men kan zich gemak kelijk indenken hoe de toestand is. Dit bergt gevaren in zich van een ontvluchting aan het platteland en betekent een aantasting van de ar beidsvoorziening in de landbouw. De gezamenlijke landbouworganisaties samenwerkende in de Unie van de landarbeidersbonden, hebben daar om met de Ver. en stichtingen in gevolge de landarbeiderswet een ver gadering gehouden te Utrecht. Eenstemmig kwam men tot liet oordeel, dat er gezamenlijk getracht moet worden de Landarbeiderswet weder in werking te doen treden en dat er bij de overheid op aan moet worden gedrongen dat liet houwen van landarbeidswoningen, ingevolge deze wet finantieel mo gelijk moet avorden gemaakt. Indien deze mogelijkheid werd geopend, zouden zeer veel landarbeiders daar van gebruik willen maken, want overal bestaal grote animo voor liet bouwen van een eigen woning. Slaande de vergadering werden ver tegen w o o rd iger s aange we ze n v oo r het centraal orgaan, dat namens alle beslaande verenigingen en stichtin gen zal optreden en anderzijds deze ver. en stichtingen van voorlichting zal dienen. EEN BOUWBOEK. In samenwerking met de consulent schappen Kruiningen en Barendrecht is een bouwboek ontworpen. Het is momenteel in druk en zal spoedig gereed komen. Het is noodzakelijk, dat iedere landbouwer, nu vooral, een regelmatig overzicht heeft van zijn verbouwde gewassen. In het bouwboek leest hij jaren achtereen af, wat zijn opbreng sten waren. Verder kan hij in de winter aan de hand van dit bouwboek gemakkelijk de vruchtwisseling vast stellen en hierna een bouwplan op stellen. Gaat hij nog na, wat voor bemesting de laatste jaren is gege ven en de resultaten die hem de oogst geven, dan is gemakkelijk vast te stellen, of meer of minder bemes ting moet worden gegeven. Verder is in bet in druk zijnde bouwboek een> kolom gereserveerd voor de plantenziekten. Deze is ge maakt om jaren achtereen een over zicht van bet bedrijf te hebben, spe ciaal van percelen waar steeds plan tenziekten voorkomen. Een verdere aansporing is voor de aanschaffing overbodig. Ook de prijs mag geen bezwaar zijn; deze ligt tussen f 1.50 en f 2.50 per exemplaar en één exem plaar is voor ongeveer 12 jaar vol doende. Zij, die zich voor een exemplaar interesseren, kunnen zich opgeven bij de Rijkslanidlbouwconsulent, Sophla- straat 24 te Breda. Dankbetuiging gevraagd, Vanaf heden Telefonisch CORN. DEN DEKKER P. BOUMAN Telef. 46 Wijk en Aalburg EIERVER F SprekerDs. SMITS uit Driebergen, op Donderdag 14 April a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Heusden. yy Ter overname aangeboden een goed beklante Tevens 5-tons vrachtwagen Ons Feuilleton „Ik geloof dat ik mag, zander on bescheiden te zijn," zeide zij een blik in de brief slaande. „Arm schaap, het is een bittere beproeving. En mijn goedé oude meesteres! God sta hen beiden bij!" Zij hief Laura van de grond en legde haar zorgvuldig op de sofa en maakte van zulke eenvoudgie midde len gebruik om haar weder bij te brengen, 'dat niemand er iets van be merkte. Langzaam keerde het bewust zijn weder en zij las in iMarions jge- laat de waarheid van hetgeen haar getroffen had. Marion sloot de deur en naast Lau ra plaats nemende, legde zij haar aan haar hart, zo als zij een kind zou gedaan hebben, terwijl haar ei gen tranen vloeiden totdat ook einde lijk haar tedere deelneming de koude wanhoop van Laura vermurwde en ook deze begon te wenen. „God dank dat gij schreit, lieve mevrouw! zeide zij, terwijl zij het gordijn liet vallen. „Dat zal u verlich ting geven. Ik zal u een ogenblik alleen laten, terwijl ik eens naar uwe moeder g!a; wij zullen er over moe ten denken, hoe haar deze verschrik kelijke tijding mede te delen". „Stil, Mason, zeide Laura opsprin gende als vreesde zij dat de muren haar zouden verstaan. „Zij mag er niets van weten, het zou haar dood zijn." „Mag zij het niet weten, mevrouw?" „Neen". „.Maar bet kan voor haai* niet ver borgen blijven, mevrouw, en zij zal naar brieven vragen". „O, spreek zo niet, Mason," gilde Laura. „I'k word krankzinnig! Laat mij alleen om te kunnen denken, én zeg er niets van aan mijn moeder." Mason beloofde het en hield haar belofte. Haar blinde meesteres vroeg naar haar schoondochter. Mason zei de dat zij druk bezig was, daarna dat zij een weinig rust nam en een he vige hoofdpijn had. Toen de dokter kwam deelde Ma son hem de treurige tijding mede en bracht hem naar de kamer, waar Laura lag. Hij toonde in dit uur van beproeving een oprecht vriend te zijn; hij stelde de oude dame gerust omtrent de ongesteldheid harer doch ter en zeide lachende, dat hij haar had bevolen naar bed te gaan en een lange nacht te maken en geleidde zelf Laura in de kamer om haar schoonmoeder te kussen voor zij aan het bevel Van naar bed te gtaan ge hoorzaamde. Zij had alle moeite 0111 zich te bedwingen, toen haar moeder met de hand over het gelaat streek en aanmerking maakte op haar hete wan gen en koortsachtige handen. „Een lichte ongesteldheid, lieve me vrouw", zeide de dokter op opge ruimde toon. „Binnen een paar da gen is zij weer geheel in orcfe. Ik zal haar een drankje klaarmaken en het haar zelf ingeven". „Goeden nacht, lieveling zeide de niets vermoedende oude dame. „Kus mi; goeden nacht en zorg dat gij morgen weer beter zijt. Bedenk dat de post niet lang kan uitblijven en Herberts brief zal beter werken, dan de beste medicijn". Dr. Hutton beefde toen hij Laura's bleek gelaat zag, waarop haar inwen dig lijden stond afgetekend, maar zij vermande zich om haar moeder kalm te naderen, kuste haar wang en zonk toen zonder een kreet te slaken in de armen van de geneesheer. „Wat is dat?" zeide Mrs. Grahame, die het ritselen van haar kleren hoor de. „Niets mevrouw," antwoordde de dokter, terwijl hij Laura in zijn ar men nam en naar de deur droeg. ,Ik ga spoedig uw dochter iets voorschrij ven en dan kom ik weder bij u. Kom, Mrs. Laura, ik kan niet lang tot patiënt hebben, gij zijt een al te goede ziekenverzorgster". Toen Laura weer bij kwam was haar eerste gedachte aan de post en aan hetgeen haar moeder gezegdhad. „De post! de post!" zeide zij, haar handen wringende. „Zij verwacht een brief. Wat moet ik doen?" „Wilt gij het aan mij overlaten?" vroeg dr. Hutton. „Gij kunt het niet doen, zij moet het ontdekken". „Dat zal zij niet, zo ik het kan verhoeden. Wilt gij mij een uwer brieven uit Indië toevertrouwen? Een slechts is genoeg". „Voorzeker". „Geef hem dan voor ik ga, en ik neem het ,op mij dat zij morgen een brief beeft. Neen, ween zo niet haar leven staat op het spel, anders zou ik mij niet tot die misleiding willen lenen". „Maar de brieven ik lees ze haar altijd voor en ik ben er niet toe in staathet zou mij het leven kostejj". „Gij behoeft het niet te doenik zal het zelf doen." „Gij!" „Ja, De post komt niet zeer vroeg. Ik zal zorgen 'hier te zijngij zzult dan slapen en zo dunkt mij zullen wij het kunnen regelen. Ik zal u in elk geval tijd geven om na te denken". Hij wachtte tot de voorgeschreven middelen waren gebruikt, waarna zij in een koortsachtige, onrsutige slaap viel. Toen ging hij naar beneden en had een lang onderhoud met Mason. Voor de post de volgende dag aan kwam was hij reeds op de villa en er werd een klein drama gespeeld voor het bed der oude dame!, Iwaarin Mason met een geopende brief bin nenkwam met het verzoek aan de dokter hem aan Mrs. Grahame voor te lezen. Meer kon de dienstbode niet doen en toen zij gesproken had be gon zij te wenenen de stem van dr. Hutton beefde van tijd tot tijd als hij de glans van blijdschap zag op het gelaat der oude blinde dame, terwijl zij luisterde naar de liefde ademende geest van de vermeende brief van haar zoon. III. Drie maanden gingen voorbij, drie lange, treurige maanden voor de ar me Laura Grahame, en nog altijd verkropte zij de smart die aan haar hart knaagde en nog altijd hield zij voor haar moeder de dood van haar zoon verborgen. Mrs. Grahame was zeer ziek zo zziek, dat men elke avond vreesde dat het de laatste zijn zou en toch was zij nog vrolijk en hooide Laura gaarne zingen én van hetgeen er buiten de villa omging spreken. Arme vrouw, haar blindheid was een zegen1 voor haar. Zij kon de betraande ogen, het verbleekte gelaat van haar trouwe verzorgster niet zien, ook vernam zij niet die zacht gefluis terde lichtzinnige woorden woor den die Laura ter ore komende, haar menig uur van bittere smart veroor zaakten en haar hart bijna deden be zwijken onder de ondragelijke last. Door vglen harer bekenden werd zij beschouwd als een 'lichtzinni,ge, ge voelloze vrouw, die zich zo weinig om de dood van haar echtgenoot be kommerde en zijn nagedachtenis hoonde door zich reeds in gezelschap pen te begeven voordat het gras het graf bedekteen menigeen harer trouwste vriendinnen keerde haar de rug toe- (Wordt vervolgd). Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje die bij het H. Doopsel de namen ontving van Th. Burghouts A. M. Burghouts-Voorbraak Ria en Peter Heusden, 7 April 1949 Breestraat W 76 HERMAN Met dank aan God en grote blijd schap, geven wij kennis van de ge boorte van onzen Zoon, C. Verhagen M. J. Verhagen-de Rooij Almkerk, 8 April 1949 Uppelsehoek 10 Verzoekt gegadigden, die in aanmer king willen komen voor de .rauw».*.™ -.zaa»-.-. ,**v>9x&gsp*~'rf: van de Griend, het Z.O. Waardje en de Middelwaard, alles gelegen boven de Afsluitdijk te Andel, daarvan op gave te doen te zijnen kantore, voor of op Hiermede betuig ik mijn hartelijken dank aan de Directrice, Verpiegend- en overig Personeel van het PROTES TANTS ZIEKENHUIS te 's-Hertogen- bOSCh, voor de liefdevolle en zorgzame verpleging tijdens mijn ziekte, aldaar ondervonden. A. M. A. BAX-DE VRIES. Bern, B 2 (gem. Heusden). voor direct of later, in gezin met drie kinderen, waarvan twee schoolgaand. Grote was buitenshuis. Mev. A. v. Liempt-v. d. Berg Grotestraat 281 Waalwijk. onder doorlopend te bereiken. Vee- en Goederenvervoer KRUISSTRAAT 134 VEEN P.G., in gezin van 2 personen (Vader en Zoon). J. A. OCKERS Meeuwen - F 23a. den Belgischen Vos-bles Stamboek- en Premiehengst te beginnen 11 April: eiken Maandag v.m. 9 tot 12 uur, café Heijmans te B.-Broek van 2 tot 4 uur, bij Jac. Heijmans te Dussen van 6 tot 7 uur, bij C. M. Donken te Drongelen; eiken Dinsdag van 7 tot 9 uur, bij Gebr. van Wijgerden te Andel; van 10 tot 12 uur, bij W. M. Schaap te Rijswijk; van 2 tot 4 uur, bij C. van Vugt te Oudendijk; Donderdag en Vrijdag in de Langstraat Woensdag en Zaterdag thuis. „LIANUS" staat reeds bekend om zijn goede bevruchting en beste af stamming. Aanbevelend, KOOK- EN LICHTINSTALLATIES worden door mij deskundig aangelegd Lampekappen, kousjes, straalkachels en diverse onderdelen uit voorraad leverbaar. Voor zover de aanvoer dit toelaat, lever ik Butagas-fornuizen, -comforen, -geysers, schildersbrandlampen en visbaktoestellen. IN 5 PRACHTIGE KLEUREN Giftvrij ORANJE - ROOD - BLAUW GROEN - VIOLET Drogisterij Botermarkt O 84, Tel 72, HEUSDEN der Staatk. Geref. Partij, op DINSDAG 12 APRIL 1949, in het Kerkgebouw der Geref. Gemeente te VEEN. Chr. Geref. Predikant. Z.Eerw. hoopt alsdan een uit te spreken. Allen hartelijk welkom I Aanvang 7 uur. HET BESTUUR. Os. B. VAN GINKEL te Utrecht spreekt over: HOORT DIT APPÈL Aanvang 8 uur I DE KERKERAAD J (wegens familieomstandigheden) Te bevragen bij H. M. VAN ZUIDAM, Gamersestraat 20, Zaltbommel»

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2