TWEEDE BLAD DONDERDAG2'ATT, NIEUWSBLAD Plaatselijk Nieuws iVeel foto's van achter het IJzeren Gordijn komen er op de redacties van Westeuropese kranten niet terecht. Deze maakt een uitzondering. Het is een opname van het nieuwe regeringsgebouw in Belgrado, dat thans wordt gebouwd. Zoals men weet, werd Belgrado jfevenals Rotterdam door de Duitsers zwaar gebombardeerd en vernield. Het nieuwe f regeringsgebouw wordt alleen al, wat oppervlakte betreft, groter dan het Amsterdamse Rijksmuseum Heldhaftig VAK CAPITULATIE TOT CAPITULATIE Moederdag 1949 behorende bij het voor het Land v. Heusden en Altena, de Langstraat en Bommelerwaard VLAGGEND AG. Op 24 April a.s. is het de dag van «Ie naastenliefde. Gaarne zag Pater de Greeve, dat, evenals dit ter gele genheid van Koninginnedag, Arbeids dag, Bevrijdingsdag e.a. gebeurt, al le medewerkers van de Bond ook op die dag de vlag zouden uitstekten. De vlag dus uit! Blijf niet achter! Dank u. t j Bond zonder Naam HAARLEM. HEUSDEN. De achter ons liggende Paas dagen hebben zich gekenmerkt door bijzonder fraai weer, zoals wij het in geen jaren rniet deze dagen heb ben meegemaakt. Daardoor en mede door het vrijgeven van het autover keer hebben deze dagen zich even eens gekenmierkt door ©Sn buitenge woon druk verkeer. Zeer velen wa ren in ons land per auto, pier fiets of per voet op de wegen omi te ge nieten van de 'fraaie aanblik die de natuur in feesttooi te aanschouwen gaf. Ook het Land van Heusden en Al tena heeft daarvan zijn aandeel ge had. De bloeiende boomgaarden, die thans op zijn mlooist zijn brachten duizenden op de been. Men genoot volop van het miooie schouwspel, dat de lente om! deze tijd van het jaar biedt. Aangelokt door het miooie weer, zag mien otfk al reeds verschillende zeilboten op de rivier. Vorige week werd in de nacht van Woensdag op Donderdag inge broken in de woning van de lieer T. Jonker Sr., aan de Nieuwe Burchtstraat. Verschillende voorwer pen werden ontvreemd o.a. sieraden, een vulpenhouder, een portefeuille met geld en een 5-tal overalls. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en haar aandacht werd getrokken naar een tweetal perso nen, die 's avonds een paar café's in Heusden hadden bezocht. Blijk baar waren zij onder de invloed van sterken drank elkaar kwijt geraakt, zodat de een niet beter wist te doen, dan 's nachts bij de politie aangifte te doen van de vermissing van zijn kameraad en een volledige beschrij ving van hemi gaf. De volgende mor gen waren beiden uit Heusden ver dwenen. Het onderzoek, dat door wachtmeester Feijneman werd inge steld leidde naar Amsterdam, waar het met behulp van de politie aldaar, spoedig gelukte, de bewuste persoon op te sporen. Bij zijn arrestatie werden nog ver schillende goederen bij hemt aange troffen. Het was een schippers knecht P. genaamd, die, zoals uit het verdere onderzoek bleek, reeds een 5-tal diefstallen op zijn geweten had. De Heusdense politie heeft door haar voortvarendheid en snel optre den een miooi succes behaald en een diefstal in zeer korten tijd we ten op te helderen, zodat haar een compliment en woord van lof niet mtag worden onthouden. AALST. De plaatselijke afdelingen van de Ned. Bond van Chr. Fa brieksarbeiders en de Ned. Chr. Landarbeidersbond, kwamen Don derdagavond 7 April in een gecom bineerde jaarvergadering bijeen in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. De opening geschiedde met zingen van Ps. 25:6, lezen Ruth 2 en ge bed. Na de vaststelling der notulen bleek uit het jaarverslag van de penningmeester dat in kas is een bedrag van f 126,03. Vervolgens voerde het woord de heer den Doolaard, hoofdbestuurder van de N.C.L.B. In de pauze werd chocolademelk met gebak geser veerd, terwijl een op Amerikaanse wijze verkochte taart ten bate van het Talmavacantie-oord f26,15 in 't laadje bracht. De heer Luc. v. Bal- legooijen werd als voorzitter herko zen, de heer C. Verheij verwierf de meeste stemmen voor de vacantie- functie van alg. adjunct op zich. Namens de N. B. v. Chr. F. sprak bestuurder G. v. Heteren. Bij de rondvraag werd besloten om a.s. zomer een reisje te maken, terwijl de heer J. Fuijkschot uit Zuilichem nog een en ander mee deelde over de oprichting en de be tekenis van de Chr. Vakorganisatie in de Bommelerwaard. Deze goeu bezochte samenkomst werd ten slot te door Ds. Warmoltz op de gebrui kelijke wijze gesloten. De collecte in deze gemeente gehouden voor Simavi (steun in me dische aangelegenheden voor in heemsen) heeft f54,36 opgebracht. ALMKERK. Op 26 April a.s. des v.m. 10 uur, zal alhier achter het gemeen tehuis de keuring plaats hebben van trekhonden. Zaterdag 23 April a.s. zal voor de Prov. weg Zuid, voorheen Wijk B, gelegenheid zijn voor het laatst hun distributiebonkaarten in ont vangst te nemen. In plaats van Donderdag zal in het vervolg de vuilnis-ophaal dienst des Vrijdags het vuil ophalen, De zelfde route zal worden gevolgd als voorheen. ANDEL. Naar we vernemen zal de stemming ter verkiezing van de le den van de Gemeenteraad in deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 17 Juni a.s. De baggermolens in de rivier de Maas verrichten als sedert meer dan 2 jaar hun werkzaamheden. Hel zand wordt onder Veen of Wijk ge baggerd en daarna naar deze ge meente gevaren, waar het wordt overgeslagen op schepen. Naar ver luidt kan men nog vele jaren in de Maas alhier zandhaggeren, alvorens deze op diepte is. BRAKEL. Voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk te Noordeloos heeft be dankt Ds. P. M. v. Galen alhier.' BABILOMëNBROEK. Door de heer C. Prinse alhier, plaatselijk bestuurslid van het Niwin- Comité in de gemeente Eethen werd ten bate van dit Comité in het eerste kwartaal verantwoord Bruiloft M. A. Kramer-Dekker f 12.bruiloft A. Straver-Koops f 50.Oranje-uitvoering Meeuwen f22.45 €n f22.20 is f44.65, uitvoe ring muziekver. Genderen f35.75, terwijl door mej. Vos uit Meeuwen van de dertigjarige bruiloft Slotboom te Drongelen nog f3.30 werd afge dragen. i Alle geefsters en gevers hartelijk dank. Zo moet het gaan, de gelegen heid die zich. hiervoor leent aangrij pen om belangstelling en een offer te vragen voor hen, die dagelijks nog het offer van hun leven bren gen. Gedachtig aan het spreekwoord „Goed voorgaan doet goed volgen", zien wij met belangstelling de resul taten tegemoet van de bestuursleden en propagandisten uit de gehele ge hele gemeente. Ingezetenen van Eethen, stel het Comité nu niet teleur, deze ac tie moet ondanks alle omstandighe den, blijven voortleven en nog in tensiever worden onder het motto „De gehele gemeente Eethen leeft mee, met onze jongens overzee". VGRAVENMOER. De bibliothecaris van de Jeugd- centrale maakt bekend, dat in ver band met de 2e Paasdag in de week van 1.7 tot 23 April de bibliotheek gesloten zal zijn. De eerstvolgende keer dat boeken zullen worden uitgegeven en ingeno men is dus op Maandag 25 April a.s. Na de kerkdienst van Vrijdag avond i.n de Geref. Kerk alhier, wem' een wijdingszangdienst gehouden, wel ke uitging van het Chr. Mannenkoor „Sursum 'Corda" en het gem1, koor „Halleluja". 8 Mei a.s. zal deze, de laatste jaren ingeburgerde, Moedergedenk dag wederom gevierd worden. Zijn Moeder te 'éren, te verwennen of tenminste een genoegen te doen, is dan ereplicht. Prettig is het te vernemen, dat ter gelegenheid van Moederdag 1949 een boekwerk zal verschijnen, ge wijd aan de Moeder en het gezin en o.m. handelende over de dage lijkse problemen der huisvrouw. De titel „Moeders wereld" spreekt voor zichzelf. Het boek is een nuttige en passende steun voor de Vrouw en Moeder van thans. Wonderen van toewijding en ge duld worden van de leidster van de kleine gemeenschap, die het ge zin is, geëist, maar ook onderschei dingsvermogen, begrip, werklust en fantasie. Inderdaad, de huisvtrouw heeft 'n zware taak, haar wereld iis tegelijk beperkt en eindeloos wijd. Alleen aandacht en inzicht kunnen hier de gewenste oplossing brengen.. Daar voor nu dient bovengenoemd boek. HERPT. Naar wij van het bestuur ver nemen zal op 2e Pinksterdag a.s. onze Harmonie deelnemen aan het muziekconcours dat georganiseerd wordt door de fanfare „De Unie." te Ameide, met als verplicht num mer „Alcestis", Fantaisie Roman- tique van J. v. d. Glas en m£t als eigen gekozen numlmer de ouverture „Regina" van Rossini. De repetitle's hiervoor zijn reeds begonnen. Wij wensen v,,De Een dracht" o.l.v. de jheer v. Heivoort, veel succes. De nieuwe preekstoel én de R.K. kerk, alhier ns geplaatst, als cadeau van de .parochianen aan hun herder Pastoor Timimermans. De preekstoel is niet alleen 'n pracht stuk mjaar ook vooral 'n kunstwerk Ons Feuilleton 6. Mr. Ruston ging heen en sedert had Laura geen oprechter vriend, of schoon hij haar nimmer van zijn liefde sprak. De vierde post na de noodlottige tijding moest weder aankomen en dr. Hutton had enige gunstige ver schijnselen in de kranke waargeno men. „Gij zijt vandaag iets beter, moe der," zeide Laura, toen zij haar een morgengroet bracht. „Ja, lieve, de gedachte aan de post is er de oorzaak van. De brieven van Herbert zijn voor mij geneesmidde len. Er zal er zeker een komen". „Ja, zeker, lieve moeder". „God sta haar bij!" stamelde Ma son zacht ,die dé saam gedrukte lip pen en het treurig gelaat van haar meesteres waarnam. „Zij kan het niet langer dragen". Het was een vreselijk uur voor Laura totdat het bellen van de post bode gehoord werd en haar hart klopte angstig toen Mason binnen trad. „Mevrouw, er is een brief, die be taald moet worden. Wilt gij zo goed zijn beneden te komen." Laura ging met haar. „Wat is er? Gij hebt mij iets te zeggen." „Er is een brief mevrouw. Waar schijnlijk is hij blijven liggen. Hij is „Geeft hem mij!" riep Laura uit. „Laat mij niet wachten. Twee brie ven van Herberts hand! Mason, hij is niet dood!" Zo men van vreugde sterven kon, dan zou Mason voor haar meeste res gevreesd hebben, zo bleek en stijf werd zij. Zij gaf haar een weinig wa ter en de kleur keerde wieder op haar wangen en de uitdrukkingi in haar ogen en zij ging zitten en las de brieven van haar echtgenoot. Die vap Indië opende zij het eerst, waarin hij haar berichtte, dat hij aan doodsge vaar was ontsnapt, dat hij maanden achtereen ernstig ziek was geweest en thans met het eerste schip terugkeer de Zij legde de brief neder, drukte hare gevouwen handen op haar ont- stuimig kloppend hart, voor zij een blik in de tweede durfde slaan. Het postmerk was „Southampton". Hij was in Engeland aangekomen! En met een wilide vreugdkreet viel' zij bewusteloos neder. „Pas op nog een weinig wijn zeer weinig", zeide dr. Hutton en Laura hoorde zijn stem als op een afstand. Zij trachtte haar ogen te opepen en zich op te richten, doch zij zonk weder neder en had half het bewustzijn, dat zij door een sterke arm, ondersteund was. Opnieuw hoor de zij Me stem van de geneesheer en zacht haar naam fluisteren. „Laura, lieve Laura, hebt gij geen enkel woord voor mij?" Er lag een toverkracht in deze woorden, zij opende haar grote ogen, zag een blik vol tederheid van die welbekende en reeds beweende trek ken op haar gevestigd en in een ogenblik lag zij aan de borst van haar echtgenoot. „Ik geloof niet, dat mijn hulp hier langer nodig is,' 'zeide -dr. Hutton met een glimlach. „Ik .zal de andere patiënt, die alleen weet dat gij kon men zoudt, Mr. Grahame, gaan me dedelen dat gij gekomen vzdjt". Laura was belonod voor haar moed en had het bewustzijn Jbet lieven van Mrs. Grahame door haar .zelfverloo chening gerekt te hebben ën deze ge lukkig te zien gedurende de weinige maanden, die haar nog geschonken waren. x Laura meer te beminnen dan hij vroeger deed was Mr. Grahame on mogelijk en toch kwam Jiet hem voor als kon hij haaf 'de opoffereiide lief de nimmer vergelden, die ,zaj zijn moeder had betoond. EINDE. van grote waarde, dat ieders belang stelling ten volle verdiend. We miogen dan ook gerust zeggen dat ieder die een waar kunstwerk wil zien, niet vergete dit nieuwe mjeubel der R.K. te gaan bezichti gen. De preekstoel is geheel in overeenstemlming met het fraaie Hoofdaltaar en de niet miinder kost bare en kunstzinnig uitgevoerde communiebank. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA. Tot voorzitter van de stich ting van de welvaart in het Land van Heusden en Altena en de Bies- bosch is benoemd burgemeester A. J. A. Oderkerk te Dussen. MEEUWEN. De konijnen- en pluimveehou- dersvereniging „Nut en Sport", aan gesloten bij de Ned. Bond van Klein - veeteelt, hoopt dit jaar hare tentoon stelling te houden op 16 en 17 Dec. in café Korevaar alhier, met als keurmeesters de heer A. v. Voelen, te Oosterbeek (G.) voor konijnen en de heer J. H. v. d. Broeke te Haarlem voor pluimvee en duiven. OUDENDIJK. Verslag jaarvergadering Bond van Plattelandsvrouwen, afd. Ouden dijk. De presidente Mevr. v. Beem- v. d. Brink heeette in haar openings woord allen hartelijk welkom op deze jaarvergadering en wees er op dat ondanks griep en verkoudheid het programma toch in elkaar ge zet was, zodat wij als ijverige huis vrouwen, deze avond uitsluitend wil len geven als ontspanning voor de aanwezigen. Hierna volgde een afwisselend pro gramma met zang en voordrachten. Nadat alles afgewerkt was dankte de presidente in het bizonderde heer Spiering, die steeds met liefde en geduld met de dames de liederen heeft ingestudeerd. Ook de anderen die op een of andere wijze geholpen hadden om deze avond te doen sla gen werden hiervoor bedankt. Nog werd medegedeeld dat het be stuur was uitgebreid met de dames M. Vink-Biesheuvel, 2e presidente en C. Viveen-v: Hall, 2e secretaresse. Na het sluiten met liet Wilhelmus gingen allen voldaan naar huis. "SLEEUWIJK. Op de lijst voor de a.s. ge- x meenteraadsverkiezingen zijn door de Chr. Hist. Unie ter plaatse geplaatst 1. J. Sterrenburg, 2 J. de Rover, 3 W. Duizer, 4 J. v. d. Berg, 5 A. Wijnbelt. WIJK. Ds. Harkema alhier is, candi- daat .gesteld voor te kiezen hoofd- bestuursleiden van de Geref. Bond in de Ned. Herv. kerk. WIJK EN AALBURG. Daar thans het Bedrijfspen sioenfonds v. d. Landbouw mét 1 Mei 1949 in werking zal treden, zal hiervoor op Vrijdag 22 April des avonds half acht in de zaal van café Duisterwinkel een uiteenzetting wor den gegeven over de verplichtingen aan voornoemd fonds. Iedere werkgever en werknemer van de navolgende bedrijven worden hierbij uitgenodigdakkerbouw, wei- debouw, veehouderij, tuinbouw- en fruitteelt. Werknemers van de Ned. Heide Mij. worden gerekend tot de eerste bedrijven. Degenen, die thans in een industriebedrijf e.d. werk zaam zijn, maar voorheen in de land- bouw, worden eveneens verwacht. Zowel werkgevers als werknemers, die enkel in aangenomen werk hun arbeid aanbesteden, dan wel aanne men, vallen tevens onder dit besluit. Zie advertentie. Alhier is opgericht e,en afde ling van de Partij v. d. Arbeid, die ook deelneemt aan de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Het (voorlopig bestuur is, als volgt samengesteldMjevr. L. v. d. Wiel, voorz.A. v. d. Mjooren, secr.Wi Homburg, penningm. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het bestuur; ook vrouwelijke le den zijn van harte welkom. WERKENDAM. 26 April a.s. wondt alhier een merriekeuring ter opname in het Stamboek gehouden. Voor het vernieuwen van de aanlegsteigers te Woudrichem was laagste inschrijver Joh. v. Toon CDz. alhier voor de som van f 9975. „EEN HISTORISCH DOCUMENT" Speciale intekenprijs voor hen, die het boek vóór verschijnen (plm. 1 Mei 1949) bestellen f 19,50. EEN STANDAARDWERK, Teken in bij de Firma L. J. VEERMAN - Boekhandel - Heusden. NIEUW BELGRADO IN AANBOUW. Beknopte historische en technische beschrijving van de militaire ge beurtenissen in Nederland tijdens de Duitse bezetting van Mei 1940 tot Mei 1945, door D. H. VAN HILTEN, Generaal-Majoor van de Generale Staf b. d. Omvang plm. 450 bladz., waarvan 48 bladz< afbeeldingen op kunstdrukpapier, met 37 afzon derlijke kaarten in kleur, in mappen aan de binnenkant van de band. Prijs gebonden in geheel linnen band met goud stempel f 22,50. dat iedere Nederlander zal willen bezitten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 5