voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws schroeft özq Jlford Stasbrit No. 6664 Donderdag 28 April 1949 H.M. KONINGIN JULIANA 40 JAAR. PROGRAMMA UND VAN ALTENA EEN ELEGANTE BRIL KAN TOCH SOLIDE ZIJN FIRMA NORT, Gasthuisstr. 13, Tel. 2487, GOR1NCHEM Firma L. J. Veerman, Heusden HEUSDEN. Zondag i Mei a.s. zal door Kath. Thuisfront alhier een avond georganiseerd worden in Hotel „Hel Wapen van Amsterdam". Opgevoerd zal worden een toneel stuk in 4 bedrijven door de toneel vereniging „Ontspanningna Arbeid" te Tilburg, onder leiding van de Wel.ee rw. Heer Kapelaan Burghouts. Het stuk speelt in de jaren 11946 1948 ergens in Nederland. De ti tel is „Thuisfront". Hoofdpersoon is Meulemaijs, een stugge koppige boer, die in 1940 zijn vrouw verfoor door oorlogsgeweld, tegelijk met zijn boer derij, wiens oudste zoon door de Duitsers werd neergeschoten en wienss oudste dochter huwde met een Canadees en naar Canada trok. Niet te verwonderen dat Mjeulemans een hevige antipathie gekregen heeft tegen al wat militair is. Wii menen gerust te mogen ver wachten, dat dit toneelstuk met zijn vele verwikkelingen, van het begin tot het einde boeien zal. Daar de opbrengst voor onze ei gen militairen is, hopen wij op een ar uk-bezet te zaal. De plaatsbewijzen worden aan huis aangeboden. Ook andere giften zijn van harte wei- loom. Plaatsbespreking vanaf Zaterdag aan de zaal. l De Nutsbibliotheek zal a.s. Za terdag, Koninginnedag, gesloten zijn. De daarop volgende Zaterdag, 7 Mei, zullen geen boeken meer worden uitgereikt en in verband daarmede worden alle lezers, beleefd maar drin gend, uitgenodigd de Ln omloop zijn de boeken op die datum in te leve ren. 1 In de vergadering van de Noordbrab. Dambond, Zondag te Boxtel gehouden, werd glekozen als penningm. van het dag. bestuur de heer A. Nieuwkoop, terwijl de heer A. de Graag benoemd werd tot af gevaardigde naar de alg. vergade ring der Ned. Dambond te Utrecht namens district Noordbrabant. Beiden zijn lid van de damclub V. D. alhier. AALST. De afdeling Aalst van de Bond voor StaaJspensionnering vergaderde Woensdagavond 20 April in de open bare school. Van de 180 leden wa ren er met inbegrip van het bestuur slechts negen 'aanwezig!. Na een in leidend woord van een der bestuur ders, waarbij enige woorden gewijd werden aan het verscheiden van de afdelingsvoorzitter, wijlen de heer P. J. Vaes, is het bestuur opnieuiw isa- mengesteld en wel als volgt: E. Du- fourné, voorzitterG. v. Ballegoijen, secr.P. van Ballegoijen, penning meester B. A. Wijnstekers en A. van We vering;, leden. Het vernieuwde bestuur zal ook dit jaar weer een reisje voor de ou den van dagen organiseren. Een gra tis verloting, bedoeld als stimulans voor het vergaderinlglbezoek, bood nu goede kansen voor de weinige aan wezigen.. Tot slot volgde nog enige bespre king over de Noodwet prees, waarna sluiting van deze zeer slecht bezochte vergadering. Bij het grondsporen op de steenfabriek „de Rijswaard' 'kantelde door verzakking een geladen kipkar uit de rails. De in de nabijheid ver toevende 26-jarige arbeider A. M- v. Veen zag dit te laat en (raaküe met zijn been onder de kar. Met zware kneuzingen is de getroffene per auto naar zijn woning vervoerd,, waar Dr. van der Loo de eerste hulp verleen de en voorlopig rust voorschreef. In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer H. J. van Ooijen is tot ouderling bdj de Ned. Herv.. kerk benoemd, de heer A- J. Kok, tot op heden diaken bij ge noemde kerk. Sinds de Laatste mededeling zijn bii Jiet plaatselijk comité voor de jongens in Indië nog de volgende giften ingekomen'Collecte bij de herdenking van de 40-jarige echtver eniging van de fam. Sprong aan de Rietschoof f 10.03, id. van Eet trouw feest van Steenis-Verheij f12.en van G. van B. vier tabaksbonnen. Hartelijk dank en bij voortduring aan bevolen.. ALMKERK. Op 4 'Mjei a.s. zal in de Ger. Kerk alhie r een herdenkingsdienst ge houden worden, waarin door beide predikanten zal worden voorgegaan. Na deze dienst zal zoals voorgaande jaren een stille tocht worden ge maakt naar "de graven der gevallenen. Het bestuur der Oranjever. verzoekt alle verenigingen zich hierbij aan te sluiten. Zaterdag 30 April a.s., zal al hier in de zaai van de heer G. G. van Dijk door de vereniging „Alm- Ontspanning" een toneelstuk worden opgevoerd, getiteld „Onder de Klap pers". Langs deze weg verzoekt het bestuur der Oranjevereniging alhier de burgerij dezer gemeente, op 30 April a.s., de verjaardag van H.M. de Koningin, de nationale driekleur uit te steken en zich met Oranje te tooien. De collecte gehouden j .1. Zon dag ten bate van de Herv.. school alhier bracht op f80. A.s. Zaterdag 30 April zal vanwege de verjaardag van H.M. die Koningin, het 'gemeentehuis voor het publiek gesloten zijn. Voor uitbetaling kostwinnersver goeding zal de gèmeeifte-ontvanger Vrijdagmorgen 29 dezer ten gemeen te huize zitting; houden. In verband met de verjaar dag van H.M. de Koningin, zal al hier ojp Zaterdag 30 April a.s. geen uitreiking van bonkaarten plaats heb ben, doch op Zaterdag .7 Mei. Vorige wieek kwam de .Coöpe ratieve Landbouw ver. „Altena en Biesbosch" gevestigd te Nieuwendijk, in vergadering bijeen, onder leiding van de voorzitter A. v. d- Sttiéllt van Jannezand. Uit het accountantsrapport bleek, dat de vereniging op g|ezionide finan ciële basis staat. Uit het verslag van de directeur bleek, dat de omzet nog steeds stij gende is, terwijl vele nieuwe leden zijn toegetreden. Verder werd nog gewezen op het feit, dat wanneer de vereniging haar ■corrigerende invloed nog verder* zal uitbreiden, verwAcht wordt dat nog meerdere boeren zullen toetreden als lid. Immers deze vrijwillige gebon denheid is nog steeds de .beste waar borg voor het doel: n.l. een boeren stand onafhankelijk en sterk mede door zijn coöperatie. ANDEL. Donderdagavond 28 dezer, te 7.30 uur, zal in de Herv. kerk op treden de candidaat tot de H. dienst en hulpprediker, v. Dieren uit Dirus land.. Tot bestuurslid van het wa terschap „De Opperste Polder van Andel" is gekozen de heer P. Nieu- wenhuizen Adrzn. Voor de afd. van de Chr. Vrouwenbond alhier trad op ds.. van Noort, Ger. predikant te Nieuwen dijk, met het onderwerp: „De San dalen uit". Het was een mooie en leerzame lezing. Het banwerk in de Opperste polder werd aanbesteed voor een De- drag van totaal f648.. BRAKEL. Donderdagmiddag ontstond brand in een mijt je takkenbossen achter de woning van v. ;d. L. in de Kommerstraat alhier. Gelukkig kon men deze brand spoedig ,met emmers water de baas worden en kon een ramp worden voorkomen, daar bedoelde mijt met takkenbossen in de onmiddellijke nabijheid van een hooischuur stond. De oorzaak van deze brand was het spelen met luciifers door kinderen. Oüiders let toch vooral op uw kin deren, dat deze niet in het bezit kun nen komen van lucifers, hierdoor kan men dikwijls veel onheilen voorko men. i Door een onbevoegde werd nog op de brandweersirene gedrukt, waar door de brandweer binnen erikiele minuten klaar stond, doch deze be hoefde geen dienst te doen. DUSSEN. -Dinsdagavond ongeveer half reed de wachtmeester der Rijkspo litie Broekhuis uit Vlijmen, op zijn motor ter hoogte van de „Baan" al hier. Hij vloog uit de bocht, tegen een paal en was onmiddellijk dood. Het slachtoffer was 29 jaar oud en ongehuwd. van de viering van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana te Heusden. VRIJDAG 29 APRIL. Dienst ïn de Ned. Herv. 'Kerk van 7.308.30 uur. ZATERDAG 30 APRIL. 8,308,45 Klokgelui. Voor de kinderen 9,30 Samenkomst der kinderen (ook van de bewaarscholen) bij hun school. 9,45 In optocht naar 't Gemeente huis. l0,Ö0 Ontvangst door de Ed.Achtb. Heer Burgemeester. 10,30 Tractatie der kinderen op hun school. 14 Kinderspelen op de "Vismarkt. a. Kinderen der Bewaarscho len: blokjes rapen. b. Kinderen der Lag. Scholen. Meisjes 6 en 7 jaar: Zaklopen. Jongens 6 en 7 jaar: zaklopen. Meisjes 8 en 9 j.: Hardlopen. Jongens 8 en 9 j.: Hardlopen. Meisjes 10 en 11 j.: Baldragen. Jongens 10 en 11 j.: Hardlopen met hindernissen. Meisjes 12, 13 en 14 j.: Hard lopen met hindernissen. Jongens 12, 13 en 14 j.: Ruiter gevecht. Voor de groteren: 44.30 Puzzle-rit voor meisjes en jongens van 14, 15 en 16 jaar. 4,30 Puzzlerit voor oudere dames en heren. Beginpunt bij 't Post kantoor. Voor deze ritten waar aan mooie geldprijzen verbon den zijn, worden geen renners capaciteiten vereist; opletten is hoofdzaak. 6.307,30 Gecostumeerde voetbal wedstrijd. 7.308.30 Zo mogelijk motorrijden. Na 8,30 Muziek en zang. 't Publiek wordt er op attent ge maakt, dat de winkels te Heusden na 5 uur gesloten zullen zijn. CAPELLE. De in de Ned. Herv. kerk gehouden extra collecte ten bate van het .Studiefonds van de Geref. Zen- dingsbond heeft f 107.88 opgebracht. - Aan de j.l. Zaterdagnamiddag! door de Bredase motorclub georgani seerde internationale sterrit werd door een zestal leden van de motorsport vereniging! „Marijke" alhier mét schitterend resultaat deelgenomen, want vier van hen behaalden een prijs en wel C. van Oosferhout 5e prijs; Joh. Konings 6e prijs; H.Ver- duijn 9e prijs en Th. van Beek 11e prijs. In verband met de viering van Koninginnedag zal het uitlenen van boeken door de Nutsbibliotheek niet zoals gewoonlijk op Zaterdag middag plaats hebben, doch deze week Vrijdagavond tussen 7 en 8 uur. De verjaardag van H.M- Ko ningin Juliana wordt te dezer plaat se gevierd met kinderspelen voor de leerlingen der beide scholen in de ochtenduren, 's Namiddags volksspe len, gevolgd door een voetbalwed strijd tussen de schoolelftallen van de Chr. school in de Nieuwstraat en de Openbare school in de Kom. De dag .wordt besloten met een concert, verzorgd door de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" en de gem. zang vereniging! ,,'tRozeknopje". Op 1 Mei a.s. hoopt de heer Adr. Hoefnagel aan de Hoge vaart het feit te herdenken, dat hij 40 Jaar als stalknecht in dienst is bij de N.V. Adr. Oerlemans en Zn., hout handel te Vrijhoeve-Capelle. ;Mej. Bien Vos Gd. herdenkt Zondag 1 Mei e.k.. de dagj, waarop zïj 215 jaar geleden werd aanjgjesteld als expresse- en félegrambestelster bii de P.T.T.-dienst te dezer plaatse. EETHEN. Op Zaterdag 30 April (Konin ginnedag) zal het gemeentehuis de gehele aagj voor het publiek geslp- tep. zijn. 1 1 1 GENDEREN. De afd. Eethen der Partij .v. d. Arbeid en de Heusdense Restimr- dersbond van het N.V.V. beleggen een feestavond op Maandag 2 .Mei a.s. in café de Zwaan tie Genideren. Aanvang acht uur. Medew. wordt verleend door het Waalwijkise Nieuwe Koerscaharet ^De Steekvlam". Dit cabaret oogstte el ders al igrote successen en verdiend daarom ook in Genderen een volle zaal. De spreker is de heer C. de Reuver uit Eindhoven. Kaarten 's avoii'ds aan de zaal en verder bdj de bekende adressen. (Zie advertentie). A.s. Zaterdagavond zal de mu- ziekver. „Excelsior" vermoedelijk een concert geven van 78 uur. Daarna lampion-optocht, opge luisterd door de geluidsinstallatie van C. M. v. Wijlen. De gehouden collecte in de Herv. kerk voor het bouwfonds, heeft opgebracht f.79;37- A.s. Donderdag 28 April, des avonds 7.1-5 uur, zal *in de school alhier, een vergadering worden ge houden van de N.C.V.B. afd1. Gende ren. Als onderwerp zal worden be handeld „Johafmes de Doper". Uit goede bron vernemen wij, dat in Mei aanbesteed zal worden, het bouwen van "de Njed. Herv. pas torie. Donderdag .5 Mei zal in de Herv. kerk een herdenkingsdienst ge houden worden.. HERPT. De Oranjevereniging Herpt, Bern en Lutbelherpt, geeft Zaterdag avond ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin, in café J. Verhoeven een bonte avoild, Uitgave: Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Koningin Juliana viert op 30 April a.s. Haar veertigste verjaardag, waarmee de 30ste April voor de eerste maal tot Koninginnedag zal worden in plaats van de tot traditie geworden 31 Augustus. Dit is de Alléén verkrijgbaar bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1