voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Raadsverslag Heusden No. 6665 Maandag 2 Mei 1949 lAND VAN AITENA Firma L. J. Veerman, Heusden I HEUSDEN. Donderdagmiddag had op de Ned. Herv. Begraafplaats te Oud- heusden de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wij len de heer A. H. Hansen, in He'us-. den algemeen bekend en geëerd, die na zijn verdienstelijk werk alhier, reeds jaren zijn welverdiende rust genoot bij zijn schoonzoon te Eiber gen. Het stoffelijk overschot was van uit Eibergen overgebracht naar Heusden en opgebaard.in de Gerei'. Kerk waar een kort lijkdienst werd gehouden waarin voorging Ds. Minnen, Geref. Pred. te Eibergen. De volledige kerkeraad alsmede vele vrienden uit Heusden en Genade ren waren hier tegenwoordig. Na de teraardebestelling sprak aan de groeve de WelEd. Heer K. Tim mei', ouderling, namens de Geref. Kerk alhier en herdacht de over ledene, die een reeks van jaren eerst als diaken en daarna ruim 30 jaren als ouderling de Geref. Kerk gediend heeft. Dankbaar herdacht spr. bij zonder het zeer belangrijke werk dat de heer Hansen gedurende een hele tijd alleen als ouderling had gedaan, waarbij hij elke Zondag tot tweemaal toe voorging in de dienst om preek te lezen. Namens de Geref. Kerkeraad van Genderen voerde nog het woord 'de heer Treffers, ouderling, terwijl Ds. Minnen besloot met het lezen van de Apost.Geloofsbelijdenis. De zoon van de overledene, de heer A. J. L. Hansen uit Delft dank te; voor de belangstelling. Met de heer Hansen is een van de oude figuren uit Heusden heenge gaan. Het deed ons altijd goed wan neer hij bij zijn bezoek aan Heusden met belangstelling sprak over deze plaats en steeds moesten wij zijn jeugdig enthousiasme, ondanks zijn hoge leeftijd, bewonderen. Zijn vriendelijke verschijning, zijn leven en zijn werken, zal zeker bij zeer vele Heusdenaren in lengte van jaren, in dankbare herinnering blij ven voortleven. Dinsdag 17 Mei a.s. zal liet Brabants Orkest alhier optreden in hotel ,,Het Wapen van Amsterdam" des avonds om 8 uur. Uitgevoerd zullen worden: 1. Hobo-concert van Marcelli. 2. Kleine Nachtmuziek van Mo zart. 3. Septet, Opus 20 van Beetho ven. Voor muziekliefhebbers staat dus wel een kunstavond te wachten. 2e Pinksterdag zullen er op de Maas te Heusden zeilwedstrijden worden gehouden, welke worden ge organiseerd door „Neptunes" uit Den Bosch. Met deze wedstrijden wordt het seizoen alhier geopend. ALMKERK. Maandag 9 Mei a.s., des n.m. 7.30 uur, hoopt de Oranjevereniging alhier, in de zaal van de heier C. G. van Dijk, een ledenvergadering te houden. Op de agenda staat o.m. verkiezing van een bestuurslid en oe- spreking feestelijkheden op 7 Juli a.s. Mej. D'. Kant alhier slaagde te 'sGravenhage voor het diploma Cos- tumière. Zij genoot haar opleiding bij mej. J. H. de Noodj te Gorin- chem. De herdenkingsdienst welke al hier a.s. Woensdag 4 Mei alhier ge houden zal worden, zal aanvangen n.m. 7 uur, waarin Ds. v. Oort te Nieuwendijk en Ds. Hintzbergen al hier hopen voor te gaan. Voor de verkiezing van leden van de gemeenteraad zijn door de A.R. Kiesvereniging1 alhier de navol gende heren candidaat gesteld n.l. C. G. de Jong, G. Raams, Jac. Rolff, T. Groeneveld, A. Penning, P. van Vuuren, M. de Peuter en A. C. v. Breugel. ANDEL. De zang ver. „Onderling Ge noegen" alhier zal onder leiding van de heer P. H. van Rijswijk deelnemen aan het concours te IJsselstein. Naar we vernemen is de heer G. Duizer alhier aangesteld als hulp- besteller bij de Posterijen alhier. De candidatenlijst voor de afd. van de Clir. Hist, partij is als1 volgt sa meng es te ld 1 J. F. v. Duist, 2 Jan Verwijs Gz., 3 Chr. v. Rijswijk, 4 Is. den Dekker Joostzn., 5 H. v. Rijswijk Azn., 6 Mart. Schouten, 7 Hendrikus van Rijswijk Janzn., 8 Dirk de Waal, 9 Arie Schouten, 10 H. A. v. d. Wer ken, 11 Willem van Noorloos en 12 Arie Naijen Adrzn. Degenen die de reis nog mede willen maken per autobus op 2e Pinksterdag naar Arnhem naar de Jubo van de N.C.R.V. in het park Sonsbeek, kunnen zich nog opge ven tot Zaterdag 7 Mei bij G. van, Wijnen, Burg. v. d. Schansstraat A 163 alhier. Er zijn nog enkele plaat sen vrij. 1 CAPELLE. Ds. J. W. de Bruijn, consu lent van de Ned. Herv. gemeejnte aan de Loonsedijk, heeft voor bet op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Nijkerk bedankt. Blijkens het -dezer dagen ver schenen overzicht werd gedurende 1948 door de tuinders te dezer plaat se aan de veiling te Drunen aange voerd voor 'nbedrag- van f403106.21. Dit is voor f72755.49 meer dan in 1947. De Bond van Mann-envereni- gingen o-p Geref. grondslag hield j.l. Dinsdagavond om 8 uur in het ge bouw Elthato alhier, een stree'kver- gaderinlg, welkte dooi" v-erschilende leden der aangesloten afdelingen werd bijgewoond. Ds. L. van de Peut uit Besoijen hield een inleiding over „De invloed van de Reformatie op de Rooms Katholieke kerk". Op dit re feraat volgde een geanimeerde ge- dachtenwisseling. Onder overgrote belangstelling van familie en kennissen vierden de echtelieden Cornelis van de Ven en Petronella van de Ven-Schmitz j.l. Woensdag hun 50-jarige echtvereni ging. Door de zorgen van de ouurt- bewoners was een passende versie ring aangebracht en van alle wonin gen aan de Winterdijk wapperde de driekleur, 's Morgens om 9 uur werd in de kerk van de H. Bartholo-meus te Waspik, te hunner intentie e-en H. Mis opgedragien. Tijdens de receptie van 1 tot 2 uur en ook nog daar na was het ten huize van het gouden echtpaar -een voortdurend gaan en komen van belangstellenden, die hun gelukwensen kwamen aanbieden en talrijke bewijzen van medeleven in onderscheiden vorm en aard hadden de oudjes, die nog zeer kras zijn, in -ontvangst te nemen. In de avond uren kwam de muziekver. „Kunst na Arbeid' 'het feestvierend echtpaar en zijn familie verrassen met een se renade. DUSSEN. De avond van Woensdag 4 Mei a.s. is door de Ministerraad be stemd om te herdenken, allen, die zowel van "Nederlandse als van Ge allieerde zijde zijn gevallen voor de bevrijding van ons vaderland. Ook in deze gemeente zal een dergelijke herdenking plaats hebben en is het volgende programma vastgesteld: Voor het dorp Dussen en Hank 18,00 uur: verzamelen bij de R.Iv. Jongensschool. 18.15 uur: Vertrek naar de plaats waar het stoffelijk overschot van de gesneuvelde Engelse militair ge rust heeft. 18.30 uur: Na aankomst bij, deze plaats een inachtneming van twee minuten volkomen stilte, aangekon digd en besloten door tromgeroffel ter herdenking van allen, die voor de bevrijding of tengevolge van oor logsgeweld hun leven gaven. De inwoners worden verzocht van des avonds 18.00 uur de vlaggen halfstok te hangen. GENDEREN. De Christel. Vrouwenbond af deling Genderen, hoopt op 29 Juni een 'bezoek ie brengen aan de Land dag te Vlissingten per autobus van de A.L.A.D. Zij die de reis mede wensen te maken, gelieve zich op te geven 'bij een der bestuursleden. VGRAVENMOER. Het 'bestuur der Chr. Jeugd- centrale -deelt mede, dat haar biblio theek op Maandag 2 Mei Igleslioten zal! worden. Alle lezers, die no-g boe ken in hun bezit hebben, worden verzocht, deze dan tussen 7.50 en 8.30 uur in te leveren. Bij de uit gevers aan huis worden gje-en boeken aangenomen. De heren W. K. Dekkers en K. de Geus werden herkozen als be stuursleden van de Oranjevereniging alhier. De premiezegiels van het land- bouwpensioenfonds zijn vanaf heden, op elke zittingsavond bij die Boeren leenbank verkrijgbaar. Franse distributie op de helling, HERPT. Ter geltegtenheid van de vie ring van het zilveren ambtsjubilé van mej. H. Linders als huishoudster op de R.K. pastorie alhier, op 3 Mei a.s., zal er 's middags om 10 uur een plechtige Hoogmis worden opge dragen uit dankbaarheid en van 1—2 uur geltegtenheid zijn, om de jubiia- resse te complimenteren. NEDERHEMERT. Heden 2 Mei te half acht. hoopt bij D-. Oomen voor te gaan, Ds. Woud wijk van Rotterdam. SLEEUWIJK. Tot predikant bij de Ned. Herv. kerk alhier is beroepen, ds. J. G. R. Langhout te Westeremden (toezegging). Vrijdag 22 en Zaterdiajgt 23 April j.l. was alhier een uitvoering' van de muziekver. „Wilhelmina". Dit waren -een paar gesLaaigjde avonden. Eerst werden door de muziekver. en kele nummlers uitgjevoerd, verder zijn de (avonden gevuld met korte schet sen en enige zanlgjnumimers. Bij het gemeentehuis en de Chr. school zijn de lianjgl verwachte electr. klokken geplaatst. Deze zijn 's avonds verlicht, zodat men van nu af aan buiten kan zien hoe Hapt het is. WIJK EN AALBURG. I11 aansluiting op de adver tentie- in ons vorig nummer, betref fende de film „De Rode Aarde", die morgen Dinsdagavond alhier draait, zij nog vermeld, dat Dinsdagavond tussen 6 en 7 uur aan de zaal gele genheid bestaat tot het bespreken van plaatsen. Voorziet U tijdig van plaatsbewijzen om mogelijke teleur stelling te voorkomen. Voorzitter: Edel Ach tb. Heer A. v. Delft. Afwezig de heren v. Bladel en Dekker. j De Voorzitter opent met het for muliergebed. - I De, notulen der vorige verigjadering worden onveranderd vastgesteld. In gekomen stukken ri ff Schrijven van Ged. Staten waar bij de -gemeente wordt jgjemachtigd tot het doen van uitgiaven tot de helft der bedragen op de beg)roting ge raamd. Idem goedkeurinlg! van verschillen de vroeger gtenomen raadsbesluiten. Rapport van het Verificatiebureau van de Ver. van Ned. igtemteentein over .gedane kasopname bij de gem.- ontvanger en de administrateur van het vleesfceuringsbedrijf, alsmede van de Itegleskassen ter glemeentesecrietarie, welk rapport op de secretarie voor de leden ter inzage wordt gelegd. Schrijven van enige huurders van de woningen langs de Demert, waar in wordt geprotesteerd ttegen de ver huring van het perceeltje grond met 28 fruitbomen aan v. Veghel. Zij wis ten niet dat beglelijk met de grond, ook deze fruitbomen werden verpacht. Hadden zij zulks geweten, dan nad- den ook zij voor dit stukje grond interesse gehad en zou het meer heb ben opgebracht dan f20.zoals thans het geval is. Zij hopen dat in soortgelijke gevallen publieke verhu ring zal plaats hebben, wat zeer zp- ker ook in het belang van 'de ge meentekas zal zijn. De Voorzitter meent, dat men ei genlijk zou moeten protesteren te gen hen die dit schrijven heb oen in gediend. De betreffende oewoners is aangezegd dat het perceel te huur was, slechts 2 gegadigden hebben zich aangemeld n.l. van Veghel en van Meer. Bij loting viel het ten deel aan van Veghel, die het dus voor het jaar 1949 toegewezen is. B. en W. stellen dan ook voor het schrijven voor kennisgevingl aan te nemen. van Woensdag 27 April, nam. 8 uur. De heer Verschuur vraagt of f20 niet aan de lage leant is. De Voorzitter merkt op, dat de bei de wethouders van. -oordeel waren, dat fi 5 voldoende was, doch zij mach tigden spr. z* mogelijk' een hogere prijs fe krijgen. De heer Verschuur vindt het jam mer ,dat er blijkbaar een misverstand is gerezen. De Voorzitter kan dit niet aanne men, het liag toch voor die hand, dat ook de op bet terrein staande bomen werden verpacht. Hoewel y. d. Meer mede gelegenheid tot pach ten heeft gekregen, tekent hij rustig weer het protest. De heer te Vruchten informeert of hett niet zo (iisv dat de heer v. Veghel door R. en W. was uitgeno digd om hiervoor op het gemietente- huis te komen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet het geval is geweest. De heer Lutgert merkt op dat de huur toch maar vooi* een jaar loopt. De Voorzitter beaamt zulks en spreekt de hoop uit, dat het zo zal zijn dat de gemeentekas er net vol gend jaar wel bij vaart. 1 Circulaire van Ged. St. met ont werpregeling voor de salarissen van gemeentesecretarissen en ontvangers. De bedoeling is de tijdelijke toesla gen om te zetten in vast salaris. De Voorzitter licht toe, dat deze nieuwe regeling voor de gemeente geen wijziging der salarissen bete kent, niettegenstaande het feit dal in deze nieuwe regeling de bepaling is opgenomen dat bij vereniging van het ambt van Burgemeester en Secretaris in een hand, de aftrek als voorheen niet 30 pCt. doch 50 pCt. zal bedragen. De ontwerp-re- geling bevat evenwel ook de bepaling dat wanneer de oude regeling voor deliger is, deze gehandhaafd kan blijven. B. en W. stellen dan ook voor geen gebruik te maken van de gele genheid, die bestaat, voor tegenvoor stellen te doen, waarmede de raad zich verenigt. Schrijven van de voetbalvereniging alhier, mét verzoek om subsidie in de kosten voor het gereedmaken van haar terrein. Waar dit schrijven gis- steren pas is ingekomen, stellen B. en W. voor het adres aan ben teren- voyeren voor advies, waarmed de raad accoord gaat. De heer te Vruchten dringt aan op spoedige afwerking. Schrijven van de Minister van We deropbouw en Volkshuisvesting be treffende overname noodwoningen. De Voorzitter deelt mede, dat het in verband met dit schrijven nood zakelijk is dat het raadsbesluit van 24 Febr. wordt ingetrokken en een nieuw besluit genomen wordt, aangezien de vergoeding door het Rijk iets hoger wordt, het be drag van f 1827,90 wordt n.l. f2022. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Schrijven van Ged. St. waarin wordt aangedrongen het bedrag van f14000 voor herstel der Kademuur aan de ingang der oude haven in te trekken. B. en W. kunnen zich met dit voorstel verenigen, gezien het feit, dat omtrent de plannen van 'n jacht haven nog niets definitiefs is en het dus beter is zolang deze plannen nog hangende zijn, geen werkzaam heden te gaan verrichten, die later misschien weer te niet gedaan zou den moeten worden. De raad gaat ook hiermede ac coord. De heer Verschuur vraagt of het niet wenselijk is, toch enige voorzie ningen te treffen. Bij laag water lo pen daar kinderen en de toestand van de muur wordt steeds slechter. De Voorzitter zegt dat hij er in dertijd prikkeldraad heeft doen aan- HVSBLiU Uitgave: Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui Ook na de oorlog heeft in Frankrijk lange tijd schaarste aan levens middelen bestaan, Vooral zuivel producten waren moeilijk verkrijg baar. Daar is thans een eind aan gekomen. Onder druk van de middenstand heeft de regering de verkoop van deze artikelen vrij gegeven, nadat reeds verschillende winkeliers boter en kaas zonder bonnen verkochten, terwijl de dis tributie officiëel nog niet was op geheven. Dezer dagen werd de vrije verkoop echter van over heidswege toegestaan en tal van Parijse huisvrouwen maakten er gebruik van om direct een klein voorraadje boter en kaas in te slaan.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1