PANTALONS SPORTJASJES OVERHEMDEN STOFJASSEN INGEZONDEN Binnenland OFFICIËLE BONNENLIJST SPORTNIEUWS Zojuist ontvangen JONGENSBLOUSES maat 5 tot 15. Vakdiploma's Beroepschauffeurs. Van de Ven's Kleding-winkel met bijkomende werken gegund aan W. J. Monshouwer alhier, voor de som van f 11100, De Rijkswaterstaat te Breda heeft het maken van boordvoorzie- ningen en rietbermen aan het Wil- helminakanaal onder Oosterhout bij overeenkomst opgedragen aan W. J. Monshouwer, aannemer alhier voor de som van f 39,900, VEEN. Zondag had de bevestiging en intrede plaats van Ds. B. Haverkamp, overgekomen van Langerak. De bevestiger D,s. H. Harkema van Wijk, had als tekst Jer. 1:12. De nieuwe herder en leraar verbond zich aan zijn gemeente met Ef. 6:19. Na afloop volgden Verschillende toe spraken n.l. door ouderling H. van Helden, diaken v. d. Pol, burgemees ter Landweer, J. C. v. d. Ent te Aalst, P. v. Helden, terwijl Ds. .Har kema een slotwoord sprak als con sulent en namens de ring. In beide diensten was het kerkgebouw over- WIJK EN AALBURG. Morgen, Vrijdagavond, zal er in café Duisterwinkel door de Kies vereniging „Gemeentebelang" r een vergadering worden gehouden. Aan de orde is o.a.Bestuursverkiezing en candidaatstellniggemeenteraad Ter gelegenheid van de ver jaardag van H.M. de Koningin zou door de fanfare „Oefening en Uit spanning" en de gem. zangvereniging „Gon Amore" een concert worden gegeven op de muziektent bij het verenigingsgebouw. Tengevolge van de koude avond werd dit concert in het verenigings gebouw gegeven. Het trok veel be langstelling en viel bij het .puoliek zeer in de smaak. WERKENDAM. Aan de fa. van Oordt alhier is gegund het maken van landwe gen ip de Zuidwaterng op Walche ren, tegen f 83.800, id. van eenwacht- sluis en inlaagdijk te Ritthem voor f88.800. idem van strandhoofd no. 21 tegen f33.100. ZUILICHEM. Ds. W. J. v. Hoek, Ger. Pred. plhier heeft een beroep ontvangen van de Ger. Kerk van Meerkerk. Voor het ontvangen beroep van de Geref. Kerk van Montfoort heeft hij bedankt. vanaf f 15,90 Heren- en Jongensconfectie, Maatkleding GROTESTRAAT 178 WAALWIJK Dinsdags na 13 uur gesloten. Binnen afzienbare tijd zullen voor beroepschauffeurs nieuwe vakdiplo ma's uitge'gleven worden. Dieze vak- diploma's zullen tot stand komen door samenwerking van werkgevers en werknemersorganisaties, de ver- voers- en verkeersbonden en het Mi nisterie van Verkeer en Waterstaat. Zo luidden de berichten in de pers. Er staat de beroepschauffeurs dus iets tie wachten, want lang. ,nog met allen zijn, inderdaad vakbe kwaam, ook al rijden ze lange .ja ren met meer óf mindere schade. Om alles in den 'brede te omschrij ven zou zoveel fflaats vragen, dat wij daar niet aan kunnen beginnen. Maar iedere chauffeur, zelfstandigen zowel als zij die voor een patroon rijden en dus het chauffeursvak uit oefenen als hun beroep, raden wii dringend aan de vergadering te be zoeken die op initiatief van de N.V. Autopost wordt belegd in café Duis terwinkel te Wijk. Daar zullen alle inlichtingen gegeven worden, daar kan men horen wat er predes pan de hand is, daar moet iedere chauf feur die zijn belangen wil kennen en behartigen naar 'the. Wij wekken alle chauffeurs op, deze zeer belang rijke bijeenkomst te bezoeken. Het is in hun éigen belang voor de toe komst. Zie voor tijd en plaats de adver tentie in dit nummer. Anidel, 30 April 1949. 30 APRIL KONINGINNEDAG! Ook in ons clorp 'Andel, waaide die dag de driekleur en mochten we het feit herdenken, dat Koningin Ju liana haar 40ste verjaardag mpcht vieren. Des avonds zou de muziekvereni ging „Andels Fanfare" een concert geven op de muziektent, ter ere van onze nieuwe Vorstin. Daar behoorde natuurlijk iedereen, die enigszins kon, tegenwoordig te zijn. Het concert werd geopend met het spelen van 2 coupletten van ons dier baar volkslied, vervolgens enkele marsen, muziekstukken en tot slot het bekende „Wien Neerlands bloed". Iedereen die Neerlands bloed in de aderen heeft behoort zo'n avond mee te zingen of te luisteren- Maar waar was die avond het be stuur der Oranjevereniging. Of is er in Andel geen Oranjever. meer? Of behoort het bestuur der Oranjever eniging enkel maar bij Oranjefeesten aanwezig te zijn? M.i. behoort het bestuur der O.V. aanwezig te zijn bij zulke gelegen heden. Ook wat de orde onder het uit voeren der muziek betreft, dit laat dikwijls in ons dorp veel te wensen óver. Dat er bij het spelen van mars muziek gedanst wordt, afijn, maar bii het spelen van ons volkslied be hoort et stilte te zijn. Hopende, dat dit schrijven mij niet kwalijk genomen wordt, maar dat we, wannéér er zulke gelegenheden weer plaats mochten hebben, op pl- ler medewerking mogen rekenen, dank ik U, mijnheer de Redacteur, voor de plaatsruimte. J. VAN RIJSWIJK, Andel. HET MOND- EN KLAUWZEER IS STERK AFGENOMEN. Blijkens publicatie in de Staatscou rant van 25 April j.l. bedroeg in ons land het totaal aantal met mond en klauwzeer besmette boerderijen in Maart j.l. 721 stuks, waarvan364 nieuwe gevallen. De provincies, waarin deze gevreesde veeziekte in genoemde maand het meest voor kwam waren Overijssel met 100 be smette bedrijven, Gelderland met 144, Zuidholland met 187 en Noordbra bant met 102. Deze cijfers hebben betrekking op alle gedurende genoemde maand voorgekomen gevallen van besmet ting. De weekcijfers geven uiteraard een scherper en juister beeld van het verloop der ziekte. De ziekte bereikte in de week van 27 Februari tot 6 Maart j.l. haar hoogtepunt. Toen waren 469 boerderijen be smet. 'Het aantal boerderijen met door mond- en klauwzeer aangetaste herkauwende dieren en varkens be droeg in de week van 1724 April j.l. 218, verspreid over 143 gemeen ten. Hiermede werd sinds Novem ber j.l. een laagtepunt bereikt. In de week daarvoor van 1017 April bedroeg het aantal besmette bedrij ven nog 258, verspreid over 174 ge meenten. Voor de periode van 3 tot 10 April j.l. luidden deze cijfers res pectievelijk 275 en 173 en in de week van 27 Maart tot 3 April 339 en 206. Uit bovenstaande cijfers blijkt, dat het mond- en klauwzeer de laatste maanden aanmerkelijk in omvang afneemt. NA-INLEVERING VAN ONGEL DIGE MUNTEN. Het ministerie van financiën deelt mede, dat de destijds aangekondigde laatste gelegenheid tot na-inlevering van halve guldens, halve stuivers en halve centen zal worden openge steld van 1 Mei tot en met 15 Juni; 1949. Na deze termijn zal de moge lijkheid tot omwisseling van de ge noemde munten definitief zijn ge sloten. De omwisseling kan plaats hebben bij alle postkantoren, bij en hulpkantoren der posterijen en poststations en de halve gulden bo vendien bij de hoofdbank, de bij bank. en de agentschappen van de Nederlandse Bank N.V. LET OP DE COLORADOKEVER! Het warme weer in de periode van 1518 April en van 2324 April j.l. heeft tot gevolg gehad, dat reeds vele coloradokevers te voorschijnko- men. Uit de bij de Plantenzie^cten- kundige 'Dienst binnenkomende mel dingen blijkt, dat dit vooral geschiedt in het Zuiden en Oosten van het land. Tfoewel nog niet overal het aardappelgewas, dat de kevers tot voedsel dient, boven de grond staat, kunnen vooral op ernstig besmette percelen de aanwezige kervers grote schade aan het opkomende gewas aanrichten. Ook om verdere ver spreiding te voorkomen, dringt de Plantenziektenkundige Dienst er ten zeerste op aan het pas opgekomen gewas grondig te inspecteren op het voorkomen van kevers en daarbij de granen en andere gewassen niet te vergeten. De vernietiging van de kevers kan geschieden door dood knijpen en in ernstige gevallen door spuiten of stuiven. I11 het begin van het seizoen is calciumarsenaat ter bestrijding van de vretende kevers aan te bevelen. Later 111 het seizoen kunnen zowel Calciumarsenaat als D.D.T.-middelen worden gebruikt. VLIEGD1ENST AMSTERDAM- PARAMARIBO. Op 20 Mei zal het eerste vliegtuig van de K.L.M., dat de rechtstreekse dienst Amsterdam-Paramaribo opent, vertrekken. Luchtpost cor re s ponden- tie met dit toestel verzonden en be stemd voor Suriname, zal worden voorzien van een speciaal stempel. „Eerste rechtstreekse K.L.M.-vlucht Am sterdam-Paramaribo, 20 Mei 1949". Op deze stukken moet duide lijk de aanwijzing „Per eerste recht streekse K.L.M.-vlucht Amsterdam- Paramaribo" worden geplaatst. Degenen, die geen relaties in Su riname hebben en die in het bezit wensen te komen van een enveloppe met bedoeld stempel, kunnen hun post adresseren aan het Postkantoor te Paramaribo. De terugzending ge schiedt gratis per boot, zodat geen antwoordcoupons behoeven te wor den ingesloten. Aan verzoeken om terugzending van deze stukken per vliegtuig, kan niet worden voldaan. De correspondentie moet uiterlijk 18 Mei worden gepost. LANDB. EGALISATIEFONDS. Sedert de bevrijding heeft het Landbouw-Egalisatiefonds tot dus verre het karakter van een levens- middelensubsidiefonds ten behoeve van de consument. Het mag evenwel worden verwacht, dat het karakter zich in de naasle toekomst ander maal zal wijzigen (en het Fonds wederom zal gaan dienen voor sta bilisatie van de prijzen van die Ne derlandse Landbouwproducten. Heli Landbouw-Egalisatiefonds moet als een onmisbaar hulpmiddel voor de Regering worden beschouwd bij haar streven naar- bestaanszekerheid voor de landbouwlende bevolking^ aldus de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening ineen nota van wijzigingen aan de Tweede Kamer der Sta ten-Genera al over de begroting 1949 voor het Landbouw- Egalisatiefonds. Minister Mansholt acht het intus sen gewenst er op te wijzen, dat bij de hantering van egalisatiefonds ten behoeve van de landbouw die nodige voorzichtigheid moet worden be tracht. Waar het doel moet zijn sta bilisatie van de prijzen van agrari sche producten te verkrijgen, dient er tegen te worden gewaakt, dat men dit doel voorbij schiet en ook daar steun verleent, waar de pro ductie zich in een minder gewenste richting ontwikkelt. De manipula ties zullen dus niet tot verstarring in de productie en afzet mogen lei den, hetgeen uiteindelijk grote scha de voor de landbouw en ook voojr de voedselvoorziening van de bevol king zou betekenen. Ter ondersteu ning van het beleid van de Regering de gunstigste voorwaarden voor een grote landbouwproductie te verkrij gen, dient het Fonds mede dienSst- baar te worden gemaakt aan het streven naar een doelmatige produc tie. De Minister streeft naar een aan merkelijke vereenvoudiging van het stelsel van heffingen en toeslagen voor de melk en de overige zuivel producten. De ingewikkelde maat regelen, welke grotendeels slechts een gevolg zijn van hel streven', voor het tijdvak van 8 t.m. ,21 Mei Voedingsmiddelenkaarten 905 121 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 122 Vlees (A, B) 300 gram vlees 123 Vlees (DJ 100 gram vlees 125 Algemeen (A, B, DJ 250 gram boter, margarine of vet 126 Algemeen (A, B) 2.50 gram bo ter, margarine of vet 127 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 132 Algemeen (B) 500 giram boter, margarine of vet 134 Algemeen (DJ 125 giram boter, margarine of vet 135 Algemeen (D) 100 gra'm kaas of 125 gram korstloze kaas TABAKSKAARTEN 903 79, 80 Tabak (QA) 2 rantsoenen si garetten of kerftabak 81 Tabak (QC) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak (De létters achter de bonnummers ge.ven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen giemerkt met de letter M. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 6 Mei worden glebruikt. de producenten van alle producten precies de richtprijs te doen ont vangen, oordeelt de bewindsman niet langer verantwoord. Het moet van, meer betekenis worden geacht, dat kan worden bereikt, dat de meest gewenste en doelmatige verwerking van de melk zal worden gestimu leerd. CENTRALE STIERENKEURING TE BREDA. Voor de Centrale Stierenkeuring (Zwartbont) te Breda pp Donderdag 42 Mei 1949 op de Veemarkt zijn on geveer 100 stieren aangegeven, on dergebracht in een 9-tal rubrieken., Een bezoek aan deze keuring zal ten zéérste de moeite waard zijn om op de hoogte te blijven van het! thans dienstdoende Fokmateriaal. Zoals bekend, werden de voorlo pig ingeschreven stieren van 1 jaar eerst aan een vóórkeuring onder-' worpen, alvorens zij tot de Centrale Keuring mogen worden toegelaten. Daartoe moesten deze stieren wor den voorgeleid op de Prqv. Voor jaarskeuringen. DE TUCHTRECHTSPRAAK VOOR DE VOEDSELVOORZIENING IN MAART 1949, In Maart 1949 deden de Tucht rechters voor de Voedselvoorziening HEUSDEN. Zij die de wedstrijd B.V.V.Heie- renvieen willen zien, kunnen zich op geven bij de heren P. Verheij ten M. Gijswijt. Wij zullen trachten 40'kaar ten te bemachtigen, dus alleen de 40 eerst opgegeven personen komen in aanmerking, doch moeten tevens van de bus .gebruik maken door pns besteld. Bus en kaart kosten f2.50. Ver trék 12.30 uur vanaf P. Verheij. Die kaarten zullen aan de bus wor den uitgereikt. Heden, Donderdagavond neemt de training weer een aanvang pp het zgn. pleintje aan de Maas. Verwacht wordt dat allie leden aanwezig zul len zijn en zodoende er aan mede werken om het Volgende seizoen zo goed mogelijk voor de dag te kun nen komen. Aanvang der training 6.30 uur. 1 i Maandag .7.30 uur algemene le denvergadering der v.v. Heusden. Het is zeer belangrijk, dus allen present. AALST. De bekerwedstrijd die Roda I Za terdag j.l. tegen Noad 1 uit Wijk zou spelen, werd op advies van de competitieleider omgezet in een com petitiewedstrijd. Zo togen dé eerste elftallers dus over de Maas, doch te vergeefs daar er geen scheidsrechter kwam opdagen. Roda II was te gast bij Achilles ÏI te Veen en behaalde da^r een ongedachte 6-^-2 overwin ning. De junioren speelden een vriendschappelijk partijtje tegen de Vios-jongeren uit Zuiiichem, die met een zwak ploegje verschenen en dan ook de kous op de kop kregen (9o. A.s. Zaterdag ontvangt Roda lom half zeven het sterke Peur sum I. Vooraf zullen de tweede elftallers het opnemen tegen Noad II. Ook de junioren zullen dit seizoen in competitieverband uitkamen, ter wijl alsnog met een derde elftal is ingeschreven. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde Sparta I een competitiewedstrijd t§gen G.J.S. luit Gorinchem. In eën spannende wed strijd behaalde Sparta een verdiende 32 (overwinning. Sparta 2 speelde een uitwedstrijd tegen Rijsw. Boys 2 en behaalde een grote 6o over winning. Zaterdag a.s. speelt Sparta I uit te gen Noordelotos 1. Vertrek om 3 uur per autobus. Sparta 2 (speelt om 5 uur op het terrein aan (de Sluis tegen Well 2. LAND VAN ALTENA. Aan de junioren-competitie in het Land van Altena nemen de volgen de verenigingen deel: Aaburgl a, Aalst p, Altena a, An del a, Kerkwijk a, Sleeuwijk aVeen a, Wijk a en Zuiiichem p. 'SLEEUWIJK. Voetbaluitslagen: Sleeuwijk IO. p.V.D. 91. Sleeuwijk IIIPeursum II 21. Sleeuwijk jun. AKoz. Boys jun. B 31. 1 VEEN. Achilles 2 kreeg Zaterdag j.l. haar tweede nederlaag te incasseren in een zeer slecht gespeelde wedstrijd ver loren zij met 6-2 van Roda 2 uit Aalst. Achilles I deed het beter en haalde de tweedie overwinning bin nen met 32 van Noordeloos I. A.s. Zaterdag gaat Achilles I naar Ameide I. Vertrek 4.30 uur per dus vanaf café Vos. Achilles 2 gaat naar Aalburg 3. Vertrék 5 uur per fiets vanaf café Vos. Aan belanghebbenden wordt me degedeeld, dat a.s. Vrijdagjavond van 89 uur het grafveld op het yoet- ba'lterrein zal worden verhuurd voor het wieiden van paarden. WIJK EN AALBURG. WILHELMINAHet eerste elftal speelde Zaterdag j.l. te Werkendam tegen Koz. Boys voor de K.N.V.BL- beker e'n verloor deze wedstrijd met 32. Het tweede behaalde in de uitwedstrijd tegen Woudrichem 2 een 42 overwinning', het derde won thuis met 3o van 'Hoornaar 2 en het vierde leed eefi 6o nederlaag tegen Altena 3. A.s, Zaterdag speelt het eerste thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen Unitas uit Gorinchem. Aan vang zes uur. Het tweede krijgt om 4 uur G.J.S. 2 op bezoèk. De wed strijd voor het derde tegen Veen 2 wordt waarschijnlijk uitgesteld of om- giézet, terwijtl voor het vierde geen wedstrijd is vastgesteld. N.O.A.D1.De voor j.1. Zaterdag vastgestelde competitiewedstrijd Noad IAalst I ging niet door wegens niet opkomen van de scheidsrechter. Het tweede elftal deed goéd werk door met 31 van Altena II te winnen. t A.s. Zaterdag gaat het eerste elftal naar Woudrichem I. Dit is al direct een zware opgaaf, daar Woudrichem over een goed elftal beschikt, het zaï dus niet meevallen de punten mee naar huis te brengen. 'Vertrek 5.15 uur per hus. Het tweede elftal gaat naar Aalst II en zal ook een sterke tegenstander aantreffen. Vertrek 3.45 u. per fiets. De junioren gaan volgende week Woensdag naar' Andel. Vertrek 6.15 uur per nets. t WERKEND AM. Uitslag voetbalwedstrijd om de zil veren beker, Koz. Boys alhier tegen. Aalburg I 32. j blauw en bruin vanaf f5,70

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2