Sportnieuws Klaverruiters en Gecreosoteerde palen EOOLPLANTEN Koolplanten Zaterdag a.s. om twee uur n.m. A. M. SWART Tei. 24 Rijswijk mm van de Veil's kleding-winkel Uitziek Tabak- en (Tomatenplanten R N R K D E V. Het Bedrijfspensioenfonds Koolplanten TE KOOP: H. ZWART, Almkcrk Tuinder Telef. 32 Hengelaars Hengelsportartikelen firma J. van Laarhoven H W A 5 O v y U E D L B t/o A dTe 1 c A 0 H E 'S L N M Geachte cliëntéle V Jongens pluslourcostumes Ook Jongens sportcostumes Speeltuin Nederhemert Zaterdag en Tweede Pinksterdag r>4 J MELK-RIJWIELAANHANGWAGENS LANDBOUWWAGENS DRESSEERKARREN Haarstraat 35 GORINCHEM Telefoon 2203 tegen de coloradokever! Begin de dag met IVOBOL vocm FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM «l. 9S HEUSDEN. De werkzaamheden a-an 't voetbalveld zijn dermate gevorderd, dat thans de tijd gekomen is om zwarte grond aan te voeren. Nu moet gezegd wor den, dat de leden de laatste weken zeer slecht opgekomen zijn, anders was het veld zo ongeveer gfereed geweest. Wat hiervan de oorzaak is, valt moeilijk te zeggen, vermoedelijk is het zo, dat de leden die iedere avond aanwezig waren van de ver onderstelling uitgingen, laten nu de andere leden ook; eens een handje helpen, wij hebben al genoeg ge daan. Wat ook de oorzaak is, laten allen, dus zonder uitzondering, een ir avonden in de week helpen, ien die reeds medewerkten, zul len weer de schop ter hand nemen als ook de andere leden komen. Dus v^naf heden allen naar het voetbalter- rern. AALST. Roda i ging Zaterdag naar Wijk en wist daar met 32 te winnen van Noad I. In de eerste helft waren de onzen sterker dan de thuisclub en scoorden reeds driemaal. Na de doelwisseling bleek, dat de gastheren niet van plan waren zich gewonnen te geven. Op fortuinlijke wijze kre gen z§ twee goals bij elkaar, doch konden niet verhinderen dat Roda de punten binnenkreeg. De tweede elftallers speelden met 22 gelijk te Kerkwijk tégen Stormvogels I, de reserves behaalden een zelfde resul taat tégen het op bezoek zijnde Stormvogels II. Zaterdag 4 Juni gaat Roda I nadr G.J.S. I te Gorinchem, het tweede speelt ook uit tegen Stedoco 2 te Hoornaar, Roda 3 ontvangt Peursum 2. De junioren ontvangen Woensdag avond de Achilles-jumoren uit Veen. Pinkstermaandag worden de wed strijden voor het bekertournooi voort gezet. Roda 2 speelt om 1 uur tegten Stormvogels 1 uit Kerkwijk. De win naar van deze ontmoeting speelt dan tegen Vios Ijuit Zuiliichem ofn 5 tegeji Vios I uit Zuilichem om 5 uur in de finale om de wisselbeker, benevens een eerste en tweede prijs. Roda 1 zal een vriendschappelij kie tussenwedstrijd spelen, waarschijnlijk tegen (^pijnen I. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde Sparta 1 een uitwedstrijd tegen Noordeloos 1 en behaalde in een forse wedstrijd een 11 gelijk spel. Sparta 2 speelde eveneens uit tegen het sterke Peur- sum 2 en moest een 51 nederlaag incasseren. Zaterdag a.s. speelt Sparta 1 om 4 uur thuis tegen het sterke Veen 1. De andere Sparta-elftaliën zijn vrij. 'SLEEUWIJK. Zoals meer, werden wij ook Zater dag weer getroffen door de fijne sportieve sfeer die er heerst onder onze junioren. En dit is van groot belang, omdat sport naast lichaams ontwikkeling in hoge mate karakter vormend moet zijn. We zagen in de wedstrijd tegen Veen A weer een ge heel sluitend A elftal, dat vlot com binerend, snel spelend en goed be grijpend igling zegevieren. Weldra scoorde de mid voor, terwijl Nol er even later 2o van maakte, Chris en Anton ve rhoo gd en de score tot 4o, terwijl Bas ook zn' duit in het zakje deed. Na dé rust scoorde Nol de 6de goal, zodat er een grote overwinning behaald werd6o. Een vooral tegen het einde veel minder sportief karakter droeg de wedstrijd Sleeuwijk IIAltena II. Toen eén der Sleeuwijkse spelers ge blesseerd werd, hoorden wij een Al- tenia-speler de spil zéggen ,.Voor mijn part staat-ie nooit meer op", terwijl enkele anderen nog ster kere uitdrukkingen 'gébruikten. Zulke schandalige uitlatingen horen niet op het sportveld thuis. Hier ligt voor het bestuur van Altena een taak. Door een buitenspelgoal verloor Sleeuwijk deze wedstrijd'. Het 3e elf tal speelde gelijk 33, terwijl onze A-junioren met 75 zegevierden over S.V.V. C. VEEN. Achilles I speelde j.l. Zaterdag te- gén Brakel I en won met 41. Het tweede wist 1 punt van Wijk mee te brengen door tegen Noad 2 gelijk te spelen 33. De junioren kwamen er bii de Sleeuwijk j,un. niet aan te pas en verloren met 6o. A.s. Zaterdag gaat Achilles I naar 'Spiarta I te Andel. Aanvang der wed strijd 4 ifur. Vertrek 3,30 uur per fiets. Achilles 2 speelt thuis tegen 5-fakel 2. Aanvang 7 uur. Tweede 'Pinksterdag speelt Achilles thuis te gen "Herptse Boys 1 uit Herpt. Voor al zal waarschijnlijk eerst een vete- janenwedstrijd worden gespeeld. WELL. Zaterdag j.1. speelde het eerste elf tal een uitwedstrijd tegjen Brakel en TE KOOP: BESTEL TIJDIG Uw TE KOOP: sa Folio's met Alphabet Winkelboeken_ Doorschrijfrekeningen Kwifanfieblocs R Huurkwitanfies M K T Bonboekjes Commissieboekjes Kasboeken Inkten hoop ik mijn nieuwe winkel met werkplaats voor het publiek open te stellen, waarbij een uitgebreide collectie zeer mooie artikelen aan kunnen bieden, in zeer voordelige prijzen, o. a. Tot li Juni a.s. ontvangt elke 50ste koper als reclame een aardige verrassing, t Grotestraat 178 Waalwijk Heren- en Jongensconfectie Kleding naar maat OF VR TF WAGENBOUW EN CARRIERBEDRIJF VR1L,° VERHUURINRICHTING won met 6i. Het twééde elftal moest de strijd aanbidden tegen 'de Rswijkse Boys, deze wedstrijd werd gewonnen door Rijswijk met 5—1. Voor a.s. Zaterdag rijn géén wed strijden vastgesteld, dit in verband met de festiviteiten te Gameren. WERKENDAM. Uitslag voetbalcompetitie Koz. Boys IIIStedoco II 51. WIJK EN AALBURG. N.O.A.D.Op Hemelvaartsdag wer den, ondanks de regen, de eindwed- strijden van het wisselhekertoumooi der v.v. Noad gespééld, met de vol gende uitslagen: Achilles-Dussense Boys, laatsge- noemde niet opgekomen, ziodat Achil les zonder te spelen in de finale kwam. Rijswijkse BoysHaarsteeg 1 o. Tussenwedstrijd Noad-Herptse Boys 2o. Finale: Achilles-Rijsw. Boys 4—2. Achilles behaalde de eer ste, Rijsw. Boys de tweede, Haar steeg de derde en Dussense Boys de vierde prijs. Zaterdag j.l. speelde het eerste elf tal tegen Aalst 1 en verloor met 32. Het tweede elftal speelde 3—3 gelijk tegén Achüles II. A.s. Zaterdag! speelt het eerste elf tal om 4 uur een thuiswedstrijd te lgen Ameide I. Het tweede elftal speelt ook thuis om 6 ,uur tegen Koz. Boys III. Tweede Pinksterdag neemt Noad deel aan de seriewedstrijden te Rijs wijk en komt dan uit tegen de orga niserende vereniging. WILHELMINA: Het derde elftal speelde j.l. Zaterdag uit tegen Bra kel 2 en behaalde een gelijk spel 11. Het vierde speelde thuis tegen Sleeuwijk 3 met als eindstand 33. A.s. Zaterdag speelt het tweede thuis tegen Ameide 2. Aanvang 5 uur. Het derde en de .junioren gaan resp. naar Altena 2 en naar Sleeuwijk. Vertrek 4 uur. Helicopters en Eendekkers Grootscheepse actie in Nor- mandië. Als één van de resultaten van de in het laatst van Januari 1949 te Pa rijs gehouden conferentie van het In ternationale Comité tot bestrijding van de Coloradokever worden van 25 Mei j.l. tot 5 Juni a.s. in de vlakte van Caen in Normandië, dat een uitgebreid centrum van de aardap pelteelt in Frankrijk is, intensieve ac ties van demonstratief karakter on dernomen ter bestrijding van het tienstrepijge gevaar. Heeft deze1 actie tot doel werkzaam te rijn in het belang van de directe bestrijding in Frankrijk, .daarnaast dient zij in niet mindere mate de nationale belangen van de andere landen, die actief zijn in het kader van de Coloradokever- bestrijding op internationale voet, door vermindering van het invasie- gevaar uit de Franse besmettings haard. Bovendien ontplooit de ar beid van liet Internationale Comité zich steeds meer als een werkzaam' element van zich uitbreidende inter nationale samenwerking, vooral nu op de laatste conferentie nieuwe con tacten werden gelégd, o.a. met de landen in Scandinavië en Oostenrijk en de bestaande contacten met de bezette Duitse gebieden werden ver sterkt. Zaterdag j.l. was een officiële de monstratie-dag met hooig Frans be zoek en officiële vertegenwoordiging der aangesloten landenNederland was vertegenwoordigd door de Direc- teur-G.eneraal van de Landbouw, Ir. C. Staf. De spectaculaire aard van de actie, die uit de lucht werd uit gevoerd met behulp van heiicoptèrs en één dekkertjes va'n het type Piper - cub met vloeibare DDT-opiossingen zowei als met verstuivingspoeder, wek te een levendige belangstellüng bij de Franse bevolking, terwijl ook de militaire terminologie van de opera tie in „la lutte contre "le doryphore" (de strijd tegeii de .Coloradokever bijdroeg tot het demonstratieve effect. De president van het Internationale Comité, de Engelse onder-staats-se.- cretaris van Landbouw, Dr. V. E. Wilkins, sprak zich zeer waarderend uit over de Franse medewerking bij de uitvoering van de actie, die op nieuw getuigt van de waarde van een internationale activiteit bii de bestrij ding van de Coloradokever-plaag1, die samenwerking en gezamenlijk optre den in de plaats wil stellen van een methode, waarbij de landen elkaar met invoerverboden te lijf gaan. voer de Landbouw en de werkgever. Hoewel 'langzamerhand ieder in de landbouw nu wel het bestaan tcent van het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw, is lang niet ieder vol doende op de hoogte van de hoofd zaken der regeling. Evenmin zal ie dere werkgever de verplichtingen ken nen, die op hem komen te ruston. Het is dus niet onnut hier Ln het kort over een en ander wat te var Hellen. Het Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw is pp 1 Mei j.l. in werking getreden. Het zorgt er voor, dat die arbeiders in de landbouw een pen sioen krijgen bij ouderdom en invali diteit, terwijl ook bii hun overlijden aan de weduwen en wezen een pen sioen wordt toegekend. Het ouderdomspensioen gaat in op het 65e jaar en bedraagt voor de oudste arbeiders4 die dus het eerst aan de beurt komen voor pensioen, f6per week. In de loop van 40 jaren stijgt het geleidelijk tot f12.— per week, alles in de ondierstell/hg, „dat er zonder onderbreking premie wordt betaald. Het invaliditeitspensioen is 2/3 van het ouderdomspensioen. Het wedu- wenpensioen, dat uitgekeerd wordt tot aan de 60e verjaardag der weduwe, bedragt f5.per week, het wezen pensioen bedraagt f 1.per week voor iede rkind en eindigt op de 17e verjaardag van het kind. De deelneming aan het Fonds is niet een zaak van vrijwilligheid, maar is voor iedere arbeider verplicht, evenals iedere werkgever gehouden is de verplichtingen, die het reglement hem oplegt, na te komen. Het bedrag van de premie is ge steld op f2.50 per week, behalve voor degenen, die 17 jaar of ouder rijn, maar nog niet 21 jaar. Voor de ze is de -premie fi.25 per wéék. Werkt de arbeider 4 dagen per week of minder, dan is voor iedere dag een dagpremie van fo.50 verschul digd als hij 21 jaar of ouder is en een dagpremie van fo.25 als hij tot de groep der jongeren behoort. Jon gens, jonger dan 17 jaar, worden nog niet m de verzekering opgeno men. De werkgever is aansprakelijk voor de betaling der premie, maar hij dient de helft der premie in te houden oip het loon, dat van 1 Mei af voor de arbeider geldt. De premiebetaling heeft plaats door het plakken van zegels op, zegielbla- den. De zegels koopt de werkgever bij een Boerenleenbank, de zegelbla den krijgt hij van de Sociale Verzfe- kerings Commissie (S.V.C.) in rijn district. Voor élke arbeider legt hii een zegelblad aan. Verdere bijzonder heden staan op de omslagen der ze g el bladenb o ek jes gtedrukt. Voor het ophalen der zegelbladen, die elk kwartaal vernieuwd moeten worden, zorgt He S.V.C. Daar ook de arbeider kennis moet dragen van de betaalde premies, dient de werkgever hem een soort van kwi tantie in handen te geven, bestaande uit een strookje van het vopr "hem beplakte zegelblad. Dat strookje moet oip de premiékaart, die dé arbeider in zijn bezit heeft, worden geplakt. Er blijft nog over te vermelden, dat de bedrijfstakken, die van 1 Mei af onder de verplichting tot deelne ming vallen, zijn: a. landbouw in engere zin .(akker en weidehouw, veehouderij en „pluim veehouderij) b. de navolgende tot de tuinbouw in ruime zin behorende bedrijfstak ken: groenteteelt, fruitteelt, kruiden- reelt, bloemkwekerij, boomkwekerij, tuinbouwzaadteelt en bloembollenteelt (de laatste bedrijfstak beperkt tot een deel van het land) c. griend- en rietcultuur d. bosbouw e. veenbedrijf; f. hoveniersbedrijf. Hiermede is in grote lijnen aange- igevèn, wat de werkgever moet we ten. Mocht hij meerdere inlichtin gen wensen, dan kan hij zich wenden tot de S.V.C. in rijn woonplaats. Het is voor een vlotte gang van zaken dringend nodig, dat ieder, die bij de uitvoering der regteling is be trokken, ten volle rijn medewerking verleent. DE WERKEN c.a. Geboren: Barend Leendert, z. v. R. Pruijsen en M. C. Rraniderhorst Jenneke, d. van W. Kasen en O. H. de Gier; Willemina Metta, d. van J. H., Ippel en A. C. Westerhout. Ondertrouwd: Daniël Willem Pot ters, 27 j. en Sijke Maria Kloots, 24 j.Marinus Jacobus van Baaien, 24 j. en Maria Jacoba de Bruyne, 26 j. GetrouwdDingeman Verstraate, 39. j. en Bastiana Ippel, 38 j. Roode-, Witte-, Savoye- en Bloem- benevens voor de vrije natuur) bij H. J. van Vuuren, Tuinder, Dussen, in alle maten uit voorraad lever baar, Vr, vrijbl, prijs aan bij Agenten of rechtstr, C. v. d. BOGERT, Zaadhandel, Talaf. 98, HEDEL. een zeer grote partij Alle soorten De hengeltijd is weer aangebroken Wij hebben alle soorten als silk, tuigjes, dobbers, schep- en leefnetten, vistassen, stoeltjes, losse toppen, haakjes, hengels 3- en 4-delig Weder leverbaar hengels uit één stuk van 3 tot 6 M, Het van ouds bekende adres: Botermarkt N 101 Telef, 51 Heusden bij E. VAN WIJK Meerhoek B 81, Genderen, Telef. 23 van Firma L. J. VEERMAN, Heusden RIJWIELENGazelle, Phoenix, Juncker, enz, in alle prijzen. RADIO: Waldorp, Erres en Philips vanaf f 105,-, f 195,-, enz. STOFZUIGERS: Waldorp, Progres, enz. Etna Kookhaarden f 150. Haarden f 175.Huishoudkachels f 44.50. Eleetr. Kookplaten met eleetr, pannen. Kinderwagens vanaf f 80. Wandelwagens f 69.50, Wasmachines en Wringers* Strijkijzers. Lampenkappen, KEUKENUITZETTEN Groen, Blauw en Zwart vanaf f 45. Glasserviezen f 19.50. Kop en Schotels f 0.66. Borden f 0.39. Koffie- en Theepotten, emaille en porcelein. Petro leumstellen 3-pits f 12,75, enz, enz. Lepels en Vorken, Theelepeltjes, ook in Sola-zilver, Dit is maar een greep uit onze zeer grote voorraad. Beleefd aanbevelend, Hiermede berichten wij U, dat de zijn aangekomen, in maten 8 t.m. 16, dus ook grote maten in maten 44 t.m. 48 Entree 25 cent Prima consumptie door de „THE MUSICAL BOYS" met onbreekbare carrier-assen. O oojt als handwagen te gebruiken. alle modellen van 2 tot 10 bussen. O van 2 tot 7 ton draagvermogen, O met of zonder veren. O op originele rollagerassen. op ijzer of lucht. 4 maten voor paard of ponny. Tanden blank en rein; adem 4 fris als morgendauw. -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 4