Sportnieuws Buitenland OFFICIËLE BONNENLIJST Gevonden en verloren voorwerpen Schrijfèiocs ZEESLAG BIJ HOEK VAN HOL LAND. Er is Maandag een zeeslag gele verd in de monding van de nieuwe waterweg. Een school zee bliek raakte daar slaags met een ar made van makrelen. De zeeblieken zagen dat het onderspit zouden moeten delven en verzonnen daaromheen krijgslist, die kan wedijveren met het turfschip van Breda en het paard van Trqje Omdat ze zo klein zijn kunnen ze zich zeer gemakkelijk in zeer ondiep water bewegen en daarom vluchtten ze in allerijl in de richting yan het strand. De makrelen zagen in haar blinde woede het gevaar niet, zwom men achter de blieken aan, maar raakten vast aan het strand en ver loren zo de slag. De kampeerders van Hoek van Holland hadden slechts te scheppen en zijn op de vleesloze dag van Dinsdag rijkelijk van vis voorzien. Natuurlijk zijn er ook onder de bliekjes slachtoffers te betreuren, maar de meesten zijn ontkomen en zwemmen nu met opgeheven "kop als overwinnaars rond. AUTOBOTSING. Op de grote verkeersweg Amster dam-Den Haag nabij liet viaduct van de Vijfhuizerweg is een personenauto en een vrachtauto met elkaar in bot sing gekomen. Van de vier inzitten den van de personenauto werden een persoon gedood, twee zwaar gewond en een licht gewond. De botsing vernielde de personen auto vrijwel geheel. De vrachtwagen schoot door de klap van de weg en kwam in een sloot terecht. VRACHTWAGEN ONDER DIESEL TREIN. Dinsdagmiddag heeft zich op een onbewaakte overweg even voorbij het station te Meppel een ernstig treinongeval voorgedaan. Toen een met stenen geladen vrachtwagen die onbewaakte overweg naderde, stopte de chauffeur, omdat hij een stoom trein zag naderen. Hij liet deze pas seren en stak vervolgens de overweg over. Juist naderde een Diesel. Met een klap werd de vrachtwagen ge grepen en meegesleurd. De chauffeur werd uit de cabine geslingerd en be kwam schijnbaar geen enkel letsel Met de treinbestuurders was liet er ger. Zij moesten 'met snijbranders uit hun benarde positie worden be vrijd. Treinbestuurder K. S. uit Utrecht, werd zeer ernstig gewond en tweede treinbestuurder M. J. A., eveneens uit Utrecht, een leerling, die mee ging om het traject te leren, werd ernstig gewond. Zij werden naar het Diaconessen-ziekenhuis te Meppel vervoerd. De bestuurder K. S. is aan de ge volgen van de opgelopen verwondin gen overleden. De toestand van de heer A., hoewel zeer ernstig, is toch niet hopeloos. RADIO-TOESTELLEN. Het aantal aangegeven radiotoestel len van Nederland bedroeg op 1 Juni j.l. 1.237,499 tegen 1,221,011 op 1 Mei. Op 1 Mei waren er 514,828 aange slotenen op liet Rijksradiodistribu'tie- net tegen 512,857 op 1 April. GELEGENHEIDS STEM PEL V ARA ZOMERFEEST. Op 19 Juni a.s. zal in liet West- broekpark te 's-Gravenhage het Va- ra-Zomerfeest worden gehouden. De correspond en tie, die in de aldaar aan wezige brievenbus zal worden ter- postbezorgd, zal van een afdruk van een bijzonder stempel worden voor zien. AUTO TE WATER. Door nog" onbekende oorzaak is een D.K.W. bij het Koningsplein te Amsterdam in de Singel gereden. De 24-jarïge secretaresse Hilde Velthuis uit Haarlem en de 30-jarige Amster damse vertegenwoordiger J. B. Buhrs die met zijn wagen langs reed, za gen de auto alleen nog met de ach terwielen boven water steken en do ken onmiddellijk het Singel in. Na verbrijzeling van een der portier ruiten mocht het gelukken het hoofd van de inzittende te grijpen en het lichaam naar buiten te brengen. Het is de inmiddels overleden 47-jarige étaleur Chr. J. Wolf uit Oegstgeest. ONDER MUUR BEDOLVEN. Een ernstig ongeval heeft zich voorgedaan bij de familie W. v. Ha gen te Weesperkarspel. De heer v. H., die een zand- en grinthandel Wie is hiervoor verantwoordelijk? Niets geleerd in vijf bange jaren. Wat velen hebben gevreesd is ge beurd: Duitsland weigert nog langer dollarcontingenten beschikbaar te stellen voor de import van Neder landse groenten en in ons land, met zijn bevolking van nog geen tien mil- lioen zielen hopen zich de voorraden kostelijke groenten op, worden op de veilingen doorgedraaid en verhui zen, zoals vóór de oorlog naar de mestvaalt. Terwijl de Nederlandse huisvrouw een kwartje moet neertellen voor ie dere vier kropjes sla werden op één dag op de Venlose veiling 430,000 kroppen aan de vernietiging prijs ge geven. De tuinders, die in de afgelo pen weken uitstekende prijzen heb ben gemaakt, zowel op de buiten landse als de binnenlandse markt zijn handig genoeg om de producten niet op het land te laten verrotten maar om ze naar de veiling te brengen en dan aanspraak te kunnen maken op een vergoeding uit het z.g. producten fonds. Wie is verantwoordelijk voor de hemeltergende misdaad, dat thans ie dere dag in Nederland 60010 ton groen te naar de mestvaalt wordt gereden? In hetzelfde Nederland, waar enkele jaren geleden de burgerij langs de vuilnisbakken liep te scharrelen om etensresten op te sporen? Vóór de oorlog is er terecht critielc geleverd op regeringen, die toelieten dat enorme voedselvoorra den aan de vernietiging werden prijs gegeven en duizenden hebben in de oorlogsjaren verzucht: dit is onze straf, het zal niet weer gebeuren. Thans is er een andere regering aan het bewind. Een regering, waar van de deelnemende partijen verkla ren te zullen opkomen voor sociale gerechtigheid. Partijen, die er prat op gaan, dat hun ministers zulke flinke kerels zijn omdat er zoveel tot stand is gebracht in het na-oorlogse Nederland. Dat er niet meer geëxporteerd kan worden naar Duitsland is niet de schuld van de regering of van enig Nederlands overheidsapparaat. De Duitsers wensen niet langer geld uit te geven voor groente, welke zij niet meer nodig hebben. Zelfs wensen zij niet, dat Nederland groenten expor teert op eigen risico om althans ver rotting te voorkomen. De grens zit dicht, potdicht. Dat betekent, dat er een crisis op treedt in de Nederlandse groenten- handel. De prijzen dalen. Ongetwij feld. Terwijl u dit leest zijn zij waar schijnlijk reeds aanzienlijk gedaald. De grote fout is, dat Nederland te veel groenten produceert in de hoop, dat er te gelegener tijd wel een afne mer zal zijn te vinden. Nu is die hoop vervlogen en kan men concluderen dat het wellicht voorzichtiger ware geweest de productie enigszins in te perken. De Nederlandse tuinders hebben gezamenlijk hoog spel ge speeld. Zij hebben verloren. Wij hebben gesproken met vele instanties, die te maken hebben met dit groehtendebacle. Ondanks de meest dringende vertogten is. het niet mogelijk geweest om precies die in stantie te vinden, welke verantwoor delijk is voor de huidige gang van zaken: de vernietiging van kostelijk voedsel- Hoge ambtenaren verschui len zich achter niets-zeigjgjemide com muniqué's, uitgegeven door de z.g. Voorlichtingsdiensten. De voorzitter van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit is grof tegenover uw vra gensteller en gooit even later de °om van de telefoon op het tpestel. Onze conclusie, uitgesproken tegen over de secretaresse van een der hoogste ambtenaren van de Voedsel voorziening, dat de doorgedraaide groehte dus vernietigd zou worden, werd niet tegengesproken. Het is waar! In het Nederland van 1949 worden ettelijke duizenden tonnen voedse" vernietigd, terwijl in datzelfde lanc schier iedere week wordt gecollec teerd voor bleekneusjes en verwaar loosde 'kinderen. Voor tuberculosebe strijding of een kankerfonds. Er is geen geld genoeg in Neder land om duizenden stakkers afdoende te helpen. Schier iedere huisvrpuw heeft dagelijks te tobben met het huishoudgeld, dat ontoereikend is Nederland is arm. Wij schallen het uit over de straten en onze diploma ten verkondigen het in Amerika Maar wij zijn blijkbaar nog niet arm genoeg om het voedsel, dat ons eyjen 'land ons biedt te waarderen. Wij brengen het 'naar de mestvaalt. Wij, Nederlanders, allemaal! Want wie hiervoor ook de ambte lijke verantwoordelijkheid draagt, ons gehele volk 'is mede schuldig, dat het een dergelijke wantoestand laat bestaan. Wij hebben niets geleerd in de vijf bange jaren van 1*940 tot 1945 Wij zouden tegen een dergielijk volk willen zeggen met een kleine variatie op MuitatuliStik in groente en ver dwijn! Maar misschien is er ook nóg een andere mogelijkheid. Misschien is er een doortastende instantie tie vinden, die de geweldige groentevoorraden in beslag neemt, laat conserveren en ten dele beschikbaar stelt aan die Nederlanders, die nu met collectes op de been moeten worden gehou den. Misschien is er een figuur te vin den die tegen alle economische wet ten in een einde durft te maken aan een vernietigingjscampagne welke thans gaande is. Mocht er zó iemand zijn, dan zij ons volk er danikibaar voor. Dankbaarder dan voor een Marshall-plan of welke hulp dan ook. Want ons gevoel van eigenwaarde zou wellicht behouden kunnen (Vij ven. A. B. H. heeft, woont met zijn gezin tijdelijk in een oude schuur in afwachting van een nieuwe woonark. Plotseling stortte in de nacht een muur in, waaraan legen de buiten zijde zand en grint was gestort. Aan de binnenzijde bevonden zich de slaapplaatsen van liet gezin. Het 3-ja- rig dochtertje werd door het vallende gesteente op slag gedood en de heer H. zelf liep een verbrijzeld been op. De overige gezinsleden liepen lichte verwondingen op. DOODSTRAF GEëlST TEGEN DUITSE S.D.'ER. De advocaat-fiscaal bij de Rotter damse kamer van 'het Haags bijzon der gerechtshof, eiste; Vrijdag de doodstraf tegen de 44-jarige Duitser H. J. Wölk, Sturmbannführer enKri- minalrat en chef van {ie Aussenstelle Rotterdam van het Einsatzkom man do der Sicherheitspolizei. Wö'lk was een der meest beruchte figuren van de S.D., die rouw en ellende heeft gebracht in honderden gezinnen. HEUSDEN. Het ie elftal der v.v. Heusden boekte Zondag j.l. in Waalwijk een goed resultaat door tegen een sterke RKC comb, mei 22 gelijk be spe len. f Heusden 2 speelde in Helpen te gen de v.v. „Vliertse Boys 1" uit Den Bosch en verioor met 41. Het eni ge doelpunt voor Heusden scoorde G. Gielis, die deze middag een prima wedstrijd speelde. Onze doelman Kla re wist op prachtige wijze een straf schop te houden. De 2e wedstrijd die Heusden 2 daarna moest spelen voor de ver liezersronde was tegen Herptse Boys 1Onze jongens wisten deze spannen de wedstrijd te winnen met 2o. De doelpunten werden gemaakt door C. Zonneveld en J. Verheij. A.s. Zaterdag neemt het 2e elftal der v.v. Heusden deel aan de serie- wedstrijden uitgeschreven door de Rossche v.v. „R.K.J.VV." Heusden 2 speelt om 6 uur en wel tegen Hel- voirt 1. Vertrek 4.30 uur vanaf club huis. AALST. Zaterdag kreeg Roda 1 het sterke Woudrichem 1 op bezoek. De gasten vertoonden beter spel en wonnen met 21. De tweede elf talie rs speel den te Sleeuwijk gelijk oo tegien Sleewijk 2. Alleen de reserves kregen de volle buit binnen door een 1o overwinning jn de thuiiswedstrijd te- igen Altena 3 van' Nieuweindijk. Die junioren hadden deze week rust. Zaterdag 4 8 Juni zullen worden gespeeld Andel 5 uur: Sparta 1Roda 1. Werkendam 5 uur: Koz. Boijs 3 Roda 2. Aalst 6 uur: Roda 3■Sparta 2. Nieuwenidijk 5 uur: Altena jun. Roda-jun. SLEEUWIJK. Voetbaluislagen Aalst 2Sleeuwijk 2 oo. Kerkwijk 2Sleeuwijk 3 o4. Sleeuwijk aVeen a 51. Sleeuwijk bSchelluinen a 33. Sleeuwijk aSleeuwijk c 43. WIJK EN AALBURG. WILHELiMINA: Het tweede elftal won i.l. Zaterdag met 73 van Alm- kerk 1, het derde speelde gelijk 11 tegen Kerkwijk 1 en het vierde ver loor met 41 van Andel 2. A.s. Zaterdag speelt het derde elf tal thuis tegen Sleeuwijk 2. Aanvang 7 uur. Het tweede en vierde spelen uitwedstrijden nesp. tegen Schelluinen 1 en Peursum 2. Vertrek half vier. N.O.A.D.Het was j.l. Zaterdag een slechte 'dag voor de roodbroe ken, want alle wedstrijden werden werloren, het eerste elftal verloor de uitwedstrijd tegen Achilles te Veen met 3o, het tweede elftal met 31 van Brakel' II en de junioren kregen tegen de Altena-junioren igfeen voet aan de grond 11o. A.s. Zaterdag speelt het eerste elf tal een thuiswedstrijd tegen Brakel 1. Deze wedstrijd is zeer belangrijk voor de bezetting van de laatste plaats. Dfus opgepast jongens. Aan vang 5 uur. De junioren ontvangen om 7 uur de S1 eeuwijk-_juniorep. Het tweede elftal heeft een vrije dag. VEEN. Achilles I won j.l. Zaterdag met 3o van Noad I uit Wijk. Achilles 2 kon het niet bolwerken tegien het sterke Koz. Boys uit Werkendam en verloor met 61. De junioren ver loren met 51 van de Sleeuwijk jun. A.s. Zaterdag besluit Achilles 1 de eerste helft der competitie met een uitwedstrijd tegen het sterke Peursum 1Vertrek 5 uur per bus vanaf café Vos. Achilles 2 speelt thuis tegen Altena 2. Aanvang 5 uur. De junioren spelen a.s. Woensdag 22 Juni een uitwed strijd tegen Aalburg; A. Aanvang 7 uur. Vertrek 6.30 u. per fiets. VUURGEVECHT TUSSEN POLI TIE EN STAKERS. Politie, gesteund door carabinieri, heeft be Crevalcore in de provincie Bologna een yuurgevecht geleverd met naar schatting 2000 stakende landarbeiders, die een boerderii had den omsingeld. De stakers waren met automatische wapens en jacht geweren gewapend en hadden tevo ren een 20-tal niet-stakers aangeval len, die daarop him toevlucht ïn de boerderij hadden gezocht. Elf personen werden gewond al vorens de aanvallers aftrokken. Er weixien 48 arrestaties verricht. voor het tijdvak van 19 Juni bot en met 2 Juli. Vocdingsmiddelenkaarlen 905 181 Vlees (A, B, DJ 100 gram vlees 182 Vlees ('A, B) 300 gram vlees 183 Vlees (D) 100 gram vlees 185 Algemeen (A, B, D) 250 gram boter, margarine of vet 186 Algemeen (A, B) 500 gram öo- ter, margarine of vet 187 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstioze kaas 188 Algemeen (A, B) 125 gram kof fie 1 192 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstioze kaas 194 Algemeen (D) 250 gram boter, margarine of vet 195 Algemeen (DJ 100 gram kaas of 125 gram korstioze kaas TABAKSKAARTEN 903 88 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 90 Tabak (QC) 2 rantsoenen siga retten of kerftabak (De letters achter de bonnummers (geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen). Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZI), ZE, MD, MF, MH (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen, gemerkt met de letter Q Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdags 17 Juni worden gebruikt. HOOFDPIJN! NOORE KONING WAARSCHUWT TEGEN VIJFDE COLONNE. In een door de koning van Noor wegen als opperbevelhebber van de strijdkrachten uitgegeven richtlijn zijn alle officieren van de Noorse strijd krachten gewaarschuwd tegen moge lijke activiteit van vijfde colonnes. In geval van gewapende agressie moeten de officieren met alle mo gelijke middelen weierstand bieden „zonder acht te slaan op "bedreigin'gten met represailles van de vijand". Beve len van 'hogerhand tot het staken van de strijd mogen niet worden op gevolgd als er twijfel omtrent hun herkomst kan bestaan. Indien hun gebieden worden bezet moeten officieren met hun eenheden in of buiten Noorwegen de strijd voortzetten. De bevelvoerende officieren worden er in tijd van vrede zowel als van oorlog voor verantwoordelijk gehou den dat zij de hun toe ve rtrouwde gebieden tegien alle activiteit vamvijf- 'e colonnes verdedigen. TRIEST WEST TERUGKEER NAAR ITALIë. De zeven pro-Italiaanse partijen/die de terugkeer van Triëst naar Italië voorstaan, hebben 63 procent van de stemmen verkregen bij de gemeen teraadsverkiezingen, die Maandag zij n gehouden. 1 De drie partijen, die onafhanke lijkheid voor het gebied willen, kre gen 11 procent, de pro-Cominform communisten 21 procent en pro-Tito communisten 2 procent. GEVONDENtijdens het tuinfeest op het terrein van het Verenigings gebouw te "Wijk, een vulpen- Terug te bekomen bij de Ppstcommiandant der Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. VERLOREN Zondag j.l. tussen Sleeuwijk en Diussen een griisgeruit jasje van mantelpak. Tegéh beloning terug te bezorgen bij de Jongh, ma chinist te Capelseveer. VERLORENEen portemonnaie met inhoud. Tegen flinke beloning terug te bezorgen bij T. van Wijk, Polsestraat C 1,92, Aalburg. VERLOREN: Een vulpen, bruin- gevRmd, druksysteem. Tegen belo ning terug te bezorgen bij B. Ver steeg, Kortesteeg, Aalburg. VERLfOiRE'NEen zilveren bal van een schakelarmband, tussen de bazar te Wijk naar Veen. Terug te bezor gen bij C. Roeland, Hoge Maasdijk 70 te Veen. VERLORENin Aalst een Engel se sleutel. Terug te bezorgfen bij G. A. v. d. Werken, B 170, Aalst. VERROKEN2 briefjes van f2.50 en 2 van f 1W. v. Berchum, Sas- dijk 18, Werkendam. VERMIST1 duif, no. 155335- A- Visser, A. v. Drielstraat 23, Werken dam. 1 AAN KOMEN VLIEGEN: Een >ostduif, gemerkt K 669 Holland, 41-592464, bij C. Sprangfers, Ippel- senhoek, Almkerk. Je groente draait door prima papier 10 0 vellen met spiraal in 4 formaten, in de prijzen van f 0.97 f 0.37 f 0.33 f 0.25 Verkrijgbaar in de Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN te Heusden Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten. Koker 75 ct.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2