Oistributiemedetielingen Uitslagen Gemeenteraadsverkiezingen terker dan de haat Diamanten Bruiloft te Babiloniënbroek. Door de heer L. Maasdam is Woensdagmiddag alhier een lunch room geopend, de eerste in Werken dam. Dit zal vooral voor het reizend publiek een uitkomst zijn, daar de lunchroom vlak bij de stopplaatsen der autobussen gevestigd is. Dinsdag 28 Juni, des avonds om 8 uur zal de raad dezer gemeen te in openbare zitting bijeenkomen. Woensdagmiddag geraakte het zoontje van Hakkers in de Berm te water. Voorbijgangers wisten het kind weer op het droge te brengen. Met kunstmatige ademhaling werden de levensgeesten weer opgewekt. Th het blad van Donderdag j.l. stond onder de verkiezingsopga- van van Werkendam dat de P.v.d. A. 4 zetels had behaald, dit moet zijn 3 zetels. Niet opgegeven stond lijst Biesbosch, hiervan is gekozen de heer X. Vermeulen. De verdeling is A.R. 3, P.v.d. A. 3, C.H 2, St, G.P. 1, lijst Biesbosch 1. BOTER, MARGARINE, VET EN SPIJSOLIE VAN I)E BON. Zoals we reeds in ons nummer van Donderdag meldden is beslo ten met ingang van 23 Juni 1949 de rantsoenering van voedingsvetlen vol ledig op te heffen, zodat zowel het publiek als de verwerkende indu strie, waaronder 0.111. 'te rekenen 's-GRAVENMOER. Uitslag van de gehouden ge- meenteraadsvefkieziinig alhier. Uitge bracht 713 geldige stemmen. In 1948 668 geldig'e stemmen. A.R. 354 (312) zetels 3. C.H. 175 (139) zetels 2. Gem. Belang 184 (217) zetels 2. Gekozen zijn voor de A.R. K. ,de Geus, W. K. Dekkers en W. .Versteeg1 Hzin., voor de C.H. H. v. d. Dussen en Fr. Rosenbrand en voor Gem. .Be lang 1M. B. R.utters en Jac. Mout- haan. SLEEUWIJK. RaadsverkiezingA.R. 964 (973) 6 zetels. C.H.U. 397 (243) ,2 zetels, S.G.P. 95 (72) (geen zetel, P. v. d. Arbeid 430 (427) {5 zetels, lijst Dekker 112 geen jzetel. Verhou ding niet gewijzigd. SPRANG-CAPELLE. Bij de j.l. Woensdag gehouden stemming ter verkiezing van leden van de gemeenteraad werden 3007 stemmen uitgebracht, waarvan 29 van onwaarde. De stemmenverdeling over de verschillende lijsten was als volgt: bakkers, banketbakkers, koekfabrie- ken, restaurants, enz., voortaan bo ter, margarine, spijsvetten en spijs olie zonder bon of toewijzingen kun nen betrekken. Alleen voor techni sche doeleinden (zeepindustrie, verf fabricage, enz.) blijft -een toewij- zingssysteem van kracht. Weliswaar lag het aanvankelijk in het voornemen in de loop van het najaar de rantsoenering te beëin digen, maar enerzjijds i,s reeds thans een zékere verzadiging merkbaar in de consumptie, terwijl anderzijds de boterproductie ruim is en de grond stof fenpositie van de andere sptijs- vetten gunstig. De aanvoer van traan en de te verwachten grote koolzaad- oogst zijn mede factoren, diedevet- positie in gunstige zin beïnvloeden. Op grond van de eerste overweging wordt een grote toename van het verbruik van voedingsvetlen na de opheffing van de distributie niet verwacht. De bestaande prijsregelingen blij ven gehandhaafd. Spijsolie zal men niet direct overal bjj de winkelier kunnen betrekken, aangezien de be voorrading van de detaillist enige tijd vraagt. De rantsoenering van voedingsvel- ten, die thans beëindigd is., heeft bij na negen jaar geduurd, want de dis tributie bp bon werd ingesteld met ingang van 29 Juli 1940. Lijst 1, Anti-Rev. C. I I. v. Caem 412 Jac. Vos 25 J. W. GenuiL 22 W. H. Spuij broek 26 Jac. Haverhals Hzn. 8 C. Braspenning Gzn. 43 L. van Wijlen 6 C. Nieuwenhuizen Jacz. 4 M. M. Vos 25 D. H. de Bie Jzn. 47 M. H. M andemakers Johz. 1 A. J. v. Thielen 0 A. G. Metzke 4 W. M. Mandemakers Johz. 2 625 Lijst 2: P.v.d.A. G. A. S. de Bas 383 J. Kraak 46 Chr. van Peer 41 A. J. v. d. Waals 0 D. J. v. Oversteeg 2 H. J. Paans 3 A. G. Sprangers 1 M. de Jong 5 482 Oj) Dinsdag 28 Juni a.s. hoopt het echtpaar Adriaan Branderhorst en Pieternella Branderhorst-Blan- kers te Babiloniënbroek, de dag te herdenken dat zij voor 60 jaren in het huwelijk traden. Dit is voor ons dorp wel. een zeer bijzondere gebeurtenis, want het is sinds mensenheugenis niet voorge komen, dat alhier een diamanten bruiloft werd gevierd. Welnu op Woensdag 29 Juni zal het dan zeer zeker druk worden, want op die dag zal het feest op waardige wijze worden jierdachl in het Gymnastieklokaal, en er wordt verwacht, daL alle inwoners van de gelegenheid gebruik maken 0111 de ze krasse oudjes, welke respectieve lijk 83 en 80 jaar oud zijn, hun ge lukwensen aan te bieden. Door een huldigingscomité, dat door enkele inwoners is gevormd, zullen deze feestelijkheden worden geregeld en naméns de inwoners van liet gehele dorp worden gehuldigd. Lijst 3, Herv. Boerenpartij: H. Maijers 384 W. A. Timmermans 38 C. Vos 14 C. J. Werther 11 Ad rW age m aker s 13 G. A. Stam 11 J. A. Timmermans 1 J. C. v. Pelt 0 J. H. Oerlemans 1 Jan Pruissers Jzn. 3 P. van der Hoeven 4 M. voor de Poorle 0 480 Lijst 4, Staatk. Ger.: Adr. Ros 284 C. G. v. d. Hoven 4 L. E. van Pelt '4 M. Vos 1 H. A. Rijkers 0 293 Hel kan wel als een bijzonderheid worden opgemerkt, dat de bruide gom lot voor 2 jaren nog dagelijks zijn werk verrichtte en gedurende zijn gehele leven slechts bij enkele werkgevers heeft gewerkt en nimmer werkloos was, waaruil wel blijkt hoe hij steeds in en voor zijn werk heeft geleefd. Ook de bruid is hierbij niet; ten achter gebleven, want hoewel zij een groot gezin had, steeds was zij, wanneer er hulp bij anderen no dig was, bereid deze te verlenen en. er kan gerust gezegd worden, dit echtpaar heeft steeds van vroeg lot Laat, zolang hun lichaamsgesteld heid dit toeliet een voorbeeld gege ven, wat een mens, als hij werken kan, lean verrichten. Wij hopen, dat zij nog geruimen tijd, niet elkaar van hun welver diende rust zullen kunnen genieten, in hel gezin van Jrun zoon, waarin beiden nu zijn opgenomen en het hun op geenerlei wijze aan verzor ging zal ontbreken. Lijst 5, Gemeentebelangen: H. Winkelman 937 S. IJ. Oerlemans 45 J. C. Dekkers 2 A. S. Kuijsten 2(3 G. de Rooij 5 H. Spierings 1 1043 Lijst 6, Kath. Volkspartij J. W. Trum 99 J. P. van Dam 2 J. Brent 11 112 Gekozen zijn, Anti-Rev.: C. H. v. Caem en Jac. Vos. Lijst 2, P.v.d.A.G. A. S. de Bas en J. Kraak. Lijst 3, Herv. Boerenpartij H. Maijers en W. A. Timmermans. Lijst 4, Staatk. Ger.: Adr. Ros. Lijst 5, Gein.belangen: PI. Winkel man, S. IJ. Oerlemans, J. C. Dek kers en A. S. Kuijsten. Lijst 6, Kath. Volkspartijgeen zetel. In de nieuwe raad keren niet te rug, omdat zij niet herkozen wer den de heren: J. W. Genuït, W. H. Spuij broek en C. Braspenning Gzn van de A.R. partij en de heren Adr. M. Verheijden, V.VJ3. en Adr. de Rooij Mzn. Ned. Herv. Partij, omdat zij niet gecandideerd wensten te wor den. Als nieuwe leden doen hun intrede W. A. Timmermans, Herv. Boeren partij en van de lijst Gem.belangen de heren H. Winkelman, S. IJ. Oer lemans, J. C. Dekkers en A. S. Kuijs ten. VEEN. Uitslag stemming voor leden van de gemeenteraad op 23 Juni. Lijst 1: J. G. N. Schreuders 108 M. Honcoop 31 J. v. d. Pol 77. My G. Timmermans 37 M. Smits 31 J. v. Ballegooijen 17 J. G. den Dekker 35 H. v. Helden 4 A. Timmermans C.Gzn. 0 G. C. v. d. Pol 3 A. v. Wijk Adrzn. 4 •347 Lijsl 2: J. G. Vos 44 J. Duijsler 14 J. A. v. Tilborg 1(3 M. Timmermans Gzn. 11 82 Lijst 3 P. Clement Azn. 22 I. den Dekker Pzn. 3 G. J. Timmermans Jzn. 15 J. Timmermans Wzn. 8 D. van Loon 0 48 Gekozen zijn: J. G. N. Schreuders, M. Honcoop, J. van der Pol, M. G. Timmermans, J. G. den Dekker, J. G. Vos, J. Duijster. I11 de nieuwe raad keren niet te rug: M. Smits en J. v. Ballegooijen. WOUDRICHEM. Uitslag verkiezing leden van de gemeenteraad op Vrijdag 24 Juni. Slemdis Ir Lijist 1 I 11 Tot. Frans Hartman Hz. 93 10 103 Daniël Struik 2 0 2 Bastiaan Viveen Cz. 0 0 0 Anionic Havelaar 4 0 0 F. C. Viveen 3 0 3 Pieter A. Hartman "0 0 0 Cornells van der Tak 2 0 2 Gerril Baks 0 0 0 J. G. Metz Jr. 0 0 0 104 10 114 H. van Heeswijk j Oorspronkelijk Nederlandse roman HOOFDSTUK I. De vondst in de tuin. Het 'kan soms wonderlijk in een mensenleven gaan. Op het moment, dat de planter van der Velde rustig op de voorgalerij van zijn huis op Javg zat te lezen, was er in Oegsc- geest, in dat verre Nederland, een jongedame, die door een gril een he le verandering in zijn leven zou bren gen. Van der Velde zelf was zich er totaal niet van bewust en juffrouw Koopman evenmin. Ze kenden elkaar -immers niet. En als ze misschien vooruit geweten had, welk eten con sternatie haar wens in Nederland te weeg zou brengen, had ze die waar schijnlijk nooit geuit. Maar, zoals ge zegd, ze was onbewust van het na derend onheil, dat zijn schaduwen reeds vooruit zond over het hoofd van Antoon van der Velde. Maar het was de tuin, die mooie ruime tuin achter die aardige villa in Oegstgeest, die Lieselot Koopman in verrukking bracht taen ze met haar aanstaande man er een bezoek bracht. „Dit is weldra ons eigendom, klein tje", fluisterde Wouter van Bergen haar in het oor, toen ze door de ruime, lege kamers liepen, vergezeld van de huiseigenaar, die hen pp en kele passen afstand, zoals dat behoor de, volgde. „Zoals ik geze'gd heb, mijnbeer van Bergien, en u nu zelf kiulnit con stateren ziet het huis er heel netjes uit. Het heeft weliswaar een poos leegigestaan, maar ik heb het van tijd tot tijd laten schoonmaken en ook de tuin is steeds onderhouden. Gaat u maar eens mee". Het verloofde paar volgde de man op de voet via de keuken naar ach teren. Daar strekte zich voor hun uit een aardig tuintje, vrij groot en inderdaad uitstekend onderhouden. Een keur van bloemein groeide aan Weerszijden van de. schuttingen, waar door deze voor het oog nagenoeg g'eheel gemarkeerd werden. In het midden van de tuin was een mooi grasveld, netjes geschoren. „Heb ik teveel .gezegd?" vroeg de eig'enahr triomfantelijk, toen hij zag, dat de beide jonge mensen even stil van verwondering naar de bloemen- schat stonden te kijken. 1 „Het is prachtig", zei de jonge vrouw zacht, terwijl ze een paarpas- sen naar voren deed. „Wouter, je moet het kopen". De man lachte. „Wanneer ik het met mijnheer Draaisma over de prijs eens kan worden zal het gebeuren". Men werd het eens. De eisen van de eigenaar waren rilet bijzonder hoog, want hij was al blij, dat hij het huis, dat zo lang leeg had gestaan, thans voor een behoorlijke prijs kon verkopen en van Bergen behoefde niet op een paar duizend gulden te kijken. Toen men gedrieën nog, eenmaal de tuin bekeek, zei het meisje eens klaps tot haar verloofde„Wout, we moeten een vijvertje hebben in het midden van deze tuin. En dan een fonteintje er in". De beide'mannen lachten. Diat was nu weer echt iets voor een vrouw. „Die vijver krijgt u dan van mij als huwelijksgeschenk, juffrouw Koop man", beloofde de eigenaar van bet huis hoffelijk. „Ik zal nog vandaag order geven, dat er een vijver gegra ven moet worden. Ik zal er een be tonnen bodem in laten maken met een waterleiding voor een fontein. Binnen een paar weken is alles kant en klaar". „Dat komt dan mooi uit", ant woordde van Bergen, de aanstaande eigenaar, „want over drie weken trou wen we". „Afgesproken". Draisma liet er geen gras over groeien. Een uur later had hij twee grondwerkers gehuurd en naar de tuin gebracht waar hij hen uitlegde, hoe groot en hoe diep de vijver ge graven moest worden. Even bleef hij kijken naar de mannen die hun jas sen hadden uitgetrokken en nu de scherpe spaden in de grond plant ten, toen keerde hij terug naar zijn kantoor, de sleutels van de woning achterlatend. En terwijl de arbeiders de vijver giroeven, voltrok zich het oordeel boven Antoon van der Vel den, thans nog, een gezeten en ge acht planter in Indië. Toen Draaisma des middags na het eten, -op zijn kantoor terugkwam, stond een der arbeiders, die hij des morgens jin de tuin aan het werk had gezet, bij de deur op hem te wachten. „Wat is er aan de hand?" vroeg de huiseigenaar, terwijl hij zijn wenk brauwen tronste. Waarom was de ke rel niet aan zijn werk? „We hebben tijdens het graven iets gevonden, mij nheer, en we weten niet, wat we er mee moeten doen. Daarom leek het ons bet beste, dat we u maar eèrst w,aar schuwden". „Gevoriden?" vnoeg Draaisma nu nieuwsgierig. „Wat hebben jullie ge vonden?" Hij zag ai visioenen voor zich van verborgen schatten, wanthii was ondanks zakenman, vrij roman tisch aangelegd. „Het is niet zo- mooi, mijnheer" vervolgde de arbeider. „We hebben het lijk van een man opigegiraven enne..." 1 De grote havanna, die Draaisma ter ere van zijn voorspoedige trans actie hpri opgestoken, viel bijna tus sen zijn lippen vandaan. „Een lijk zeg je?" Met grote ogen staarde 'hij de arbeider aan. „Ja, mijnheer, het lijk van een man". Draaisma werd weer de ener gieke man. „Vooruit, laten we er been gaan". Even later reden ze mét de tram naar Oegstgeest. Onderweg vroeg de huisgeigenaar„Je hebt er toch nog met niemabd over gesproken?" „Vanzelf niet, mijnheer. We heb ben er wat overheen gelegd en mijn maat is achtergebleven om er op te letten". Tien minuten later liepen Drais ma pn de arbeider door de leegstaan de villa naar de tuin. Er was reeds een flink stuk voor de vijver uitgegta- ven en achter een hoop aarde lag iets, bedekt door enkele zakken die de arbeiders uit de kelder van de villa hadden gehaald'. Met een schop lichtte een der ar beiders een zak op, waardoor het lijk zichtbaar werd. Het was onmisken baar een man, gekleed in een zwart pak. r Maar gezicht en handen warein on herkenbaar en leeds in verregaande staat van ontbinding:. i'Mjet een wenk beduidde Draisma, dat men de zak er weer Overheen zou leggen. „Blijf jij hier", zeide hij tot een der arbeiders en tot de ander„Ga jij met de tram naar het politiebu reau en vertel daaar wat je gevonden hebt. Zelf blijf ik ook hier wach ten". Een half uur later keerde de arbei der terug, vergezeld van ©en drie tal politiemannen, waaronder een in specteur. Ook zij bekeken even het lijk, dat kennelijk in enkele .stuk ken .pakpapier begraven was gewor den. De inspecteur gaf een order aan een der agenten, die toen naar Lei den r-ped. lien uur later was het par ket uit den 'Haag er reeds, terwijl ook een politiedeskundige aanwezig was. Dieze onderzocht het lijk heel nauwkeurig, hetgleen geruime tijd in beslag, nam. Toen hij daarmede klaar was, richtte hij zich tot de officier van justitie en zei: „De doodsoorzaak heb ik niet kunnen vaststellen. Daar voor is het lijk reeds in een te ver stadium van ontbindinig 'en het zal te bezien zijn of ik ooit met zekerlheid de oorzaak van de dood zal kunnen te weten komen'. Maar uit de .papie ren, die in de binjnenizak van rijn jas zijn gevonden, weet ik wie het is. Hij heeft een brief hier is hij geadresseerd aan de heer Willem Bosch van Drakenstein te Leiden. Ook zijn hier een paar lidmaat schapskaarten, ten rialrne van Bosch van Drakenstein, zodat wel aangeno men kan worden, dat dit de naam is van de man". (Wordt vervolgd). CTT TT ..1 Ons Feuileton

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2