$$2 voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard I Plaatselijk Nieuws No. 6691 Donderdag 4 Augustus 1949 Fa. v.h. M. NORT, Vakopticien Und van altena „VERGEET HEN NIET". Zorg goed voor Uw ogen dan zorgen Uw ogen goed voor U Firma L. J. Veerman, Heusden Postzegelactie In navolging van vele gemeen ten is ook, o?> warme aanbeveling van 'de voorzitters van N.I.W.I.N., Rode Kruis en Stichting Nederland helpt Indië" te Den JBaag, onder auspiciën van de Burgemeester .van Heusden, een Comité samengleste'Jd, dat zal trachten de verkoop te bevor- deren van postzegels die .in d!e maan den Augustus en September mlet toe slag zullen worden verkocht en waar van de opbrenlgist bestemd is, om het leed te verzachten jn Indonesië en Nederland. I Wel niemand zal ontkennen, hoe hit' ook tegenover de Indische 'kwes tie staat, cut er .veel', zeer vieel leed is en dat de slachtoffers van dit langdurige drama, geholpen moeten worden, zioals ook wij geholpen zijn Te meer daar nu, ga een langle lij densweg, op het ogenblik het er op begint te iijklen, dat alles nog! in goe de banen geleid zal worden. Met dit vooruitzicht zullen ook de inwoners van Groot-Heusden tonen boven alle critiek te .staan, hun men selijke plicht te beseffen en in de maanden Augustus en September ai hun brieven, kaartjes, brief Kaar tien en niet te vergeten hun geboortelberich- ten, huwelijksaankondigingen (allen uitingen van persoonlijke dankbaar heid) frankeren met: „Verjgeet hen niet zegje Is De Comité-leden zullen trachten elk óp hun wijze en in hun omlgeving weer contact op te .nemen mlet andere verenigjingjen, scholen en personen, zodat in alle kringen en lagen der bevolking en tót .oud en jong, arm en rijk, de dringende nodiging komt: Koop nu „Vergeet hen niet zegels". Behalve aan het Postkantoor .zullen vanaf heden zegels voor .drukwerken, briefkaarten, brieven en pakketten verkrijgbaar zijn in de waarden van resp. 5, io, i 5 en 40 cent, bij de co- mm tiéleden, de damesMevr. v. Bla- del-v. Heivoort, Oudheusdlen, Best. R k. Thuisfront; iriej. v. RIoften, Vis markt, Best. R.K. Thuisfrontmej. A. Deurloo, Wijksestraat, Best. Prot. Thuisfrontmevr. Knoop, Scheeps werf, Bestuurslid Rode Kruis;dle he ren S. D. Barjghoorn, Rest. Prot. Thuisfront, P.T.T .-ambtenaarJ. F. v. d. Broek, Hoofd R.K. Jongens school Chr. A. J. v. Herpt, Bestilid R.K. Thuisfront Herpt; Dr. E. Schim mel, voorz. N.I.W.IjN. HEUSDEN. Op de Dinsdagavond gehou den ledenvergadering der Gez. Mia- denstandsverenigingen werd definitief besloten, de „Mercurius 1949" Alg. Middenstands-Industrie Tentoonstel ling Heusden, te houden begin Oc tober a.s. Vele leden gaven zich reèds als standhouder op. Als Technisch Adviseur werd be noemd, de heer P. Waalboer uit Den Bosch. Tot Administrateur, het Adm. Kantoor Kant, terwijl het Hoofdbe stuur gevormd werd uit dte besturen der Middenstandsvereniginigten Nadere bijzonderheden volgen als nog in dit blad. I Op het j.l. Zondag te Elshout ehou<Jen derdte Bondsconcours van e Langstraatse Schuttersbond, be haalden onze gilden „St. Catharina" te Herpt en „St. BJasius", Heusden, resp. de eerste en vierde korpsprijs, terwijl voor de bekerwedstrijden St. Blasius met 1 punt in de meeVder- heid staat. Ook. verschillende ledten mochten nog een persoonlijke prijs behalen. Op 14 Aug. zal worden deelge nomen aan de Gildendag én conoaurs te Heivoort en het laatste Bondscon- cours te Kaatsheuvel, dat gehouden wordt op 28 Aug. a.s., terwijl dan de beslissing, zal vallen voor de wis selbeker. „St. Blasius" zal alle krach ten moeten inspannen om! deze te Heusden te houden. 1 AALBURG. Aangaande d'e brand in de Polsestraat, werd ons door de heer Voogd alhier medegedeeld, d!at hier mede een van de oudste panden ver loren geglaan is. De Abdij van Bern bteziat namelijk in deze streek veile bezittingen en de Abt v.an Bern hield in dit pand zit ting om de pachtgelden in ontvangst te nemen. De benaming van de boerderij was dan ook de Abtskamer. De .oudste bouwresten dateren uit de 12 e eeuw. AALST. Heden, Donderdag 4 Augustus hoopt voor de Geref. Gein. alhier op te treden Ds. Ligtenberg van Rot terdam des avonds om half 8. Sinds de vorige vermelding! kwamen- bij de penning, v.h. comité voor de Jongens in Indië nog! een viertal bijdragen binnen n.l. f 12.82 bijeengebracht tijdens de herdenking! van de 40-jarige echtvereniging bij de fam. Donker sloot-Loef, f 25.—zijn de een gedeelte van de netto-op brengst van de gehouden verloting ten bate van de v.v. Roda, f22.61 van het busje gjeplaatst "tijdens de re ceptie van het bruidspaar Baas-van Dijk en f35.46 van ednzéïfde gele genheid bij Nieuwenhuizen-Koolhaas. Hartelijk dank aan allen die bij droegen en met voortdurende aan beveling'. ANDEL. Onder leiding van het onder wijzend personeel maakten de leer lingen van de hoogste klassen deir Bijz. school een rei,s naar den Haag, Scheveningen enz. De dag slaagde uitnemend. De werkzaamheden van de boortoren alhier vinden nog steeds voortgang. Men is thans de 200Ö M. diepte genaderd. De verwachtingen zijn naar verluidt hoopvoller dan voorheen, aangezien weder oliehou dende lagen werden aangetroffen. De heer M. Versteeg, gem.-op zichter, zal' dit jaar 40 jaar als zoda nig in dienst der gemeente zijn. ALMKERK. Dinsdag. 2 Aug. behaalde de Chr. gem. zangver. 0,Hallelujah" al hier, onder leiding van de heer v. Rijswijk, o|r> het contours te Utrecht in de Ve afdeling] een iste prijs mjet 327 punten en in de Erewedstnjd een derde 'prijs. Directeur en leden proficiat. RRAKEL. Ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van de Vereniging „Oe fening Baart Kunst" alhier werd door genoemde vereniging op 28, 29 en 30 Juli een groot festival get organiseerd, waaraan door veel ver enigingen werd deelgenomen. Op Donderdagavond om half 8 werden genoemde festiviteiten ge opend door de Ed.Achtb. Heer W. J. Pos, Burgemeester dezer gemeen te. Daarna concert door de jubile rende vereniging. Vrijdagavond gaf de Muziekver eniging „St. Cecilia" uit Ammerzo- den een concert, onder leiding van de heer v. Berkel, reeds 27 jaren directeur der jubilerende vereniging. Verschillende vermakelijkheden waren op het terrein aanwezig. Ten slotte vermelden wij hier onder de diverse prijzen met d,e namen der verenigingen aan wie zij ten deel vielen. Prijzen voor ver enigingen le pr. f40,„W. F. C. Kunsten Vriendschap", Woudrichem; 2e pr. f30,„Andels Fanfarecorps", An- del; 3e pr. f20,Fanfarec. „Nieuw Leven", Haaflen; 4e pr. f 10,Fan farecorps „O.B.K.", Well. Directeursprijzen: le pr. f20, Directeur Fanfarecorps te Rossum; 2e pr. f 15,dir. Gem. Zangvere niging „Waalzicht", Herwijnen; 3e prijs f 10,dir. Fanfarecorps „Prins Hendrik" Aalst; 4e pr. f5,dir. Fanf.corps „Nieuw "Leven", Haaf- ten. BIESBOSCH. - In de laatste vergadering der Prov. Staten is opnieuw aangedron gen op spoed op het in cultuur bren- ig!en der Biesboschlanderijen. BABILONIëNBROEK. 'Op 28 Juli 1.1. slaagde onze dorpsgienote mej. Adr. J. Lankhaar Hd. „met lof" als Huisnaaister. Zij genoot haar vierjarig; onderwijs aan de R.K. Huishoud- en Indus trieschool te Waalwijk. Zeer zeker een góede prestatie, daar zij de derde is, die sinds het oprichten van genoemde school (1938) het praedicaat „lof" verwierf. CAPELLE. Tot assistentie in de keuken; van het Prot. Ziekenhuis te Nijme gen is benoemd Mej. Hannie Schul- ler te Vrijhoeve-Capelle. Het aantal ingeschreven dienstplichtigen voor de lichting '51 bedraagt in de gemeente 'Sprang-Ca pe 11e 27. Ds. J. A. Timmer te Pols broek en Vlist heeft voor het op hem uitgebracht beroep naar de Ned. Herv. Gem. aan de Loonsedijk bedankt. De postduivenvereniging „De Luchtvaart" hield met jonge dui ven een wedvlucht vanaf Mons (B.). De drie eerstaankomende duiven waren resp. van: J. de Meter, C., Broeks en P. Nieuwenhnizen. Voor de a.s. Zaterdag door de postduivenvereniging „De Lucht vaart" in samenwerking met 'de postduivenvereen. „Nooit Gedacht" le organiseren liefdadigheidsvlucht ten bate van de T.B.C-bestrijding door de plaatselijke Groene Kruis vereniging moeten de duiven, welke in Mons (B.) gelost zullen worden, hedenavond tussen half 7 en 9 uur 's avonds worden ingekorfd in het café Cové-v. d. Haart aan de Nieu we vaart. CAPELLE. In de onder leiding] van de heer J. Huijsman in het Stationskof- liehuis van be heer Pruijssers giehou- den algemene ledenvergadering van de Coop. Boerenleenbank, bracht de directeur verslag* uit omtrent de toe stand van de bank, waaruit bleek, dat in het afgesloten boekjaar was omgezet f 946q47.8o5, dus f 578685.25 meer dan het voorgaande jaar. Aan spaargelden werd ontvangen f841499.34, terugbetaald f759767.19. De gekweekte rente voor spaarders bedroeg f9579.10, welk bedrag' in zijn geheel werd bijgeschreven. Het aantal spaarrekeningten bedroeg! 675, terwijl 17 spaarboekjes werden inge trokken en 23 nieuwe uitgeiglevein. Biet saldo voorschotten bedroeg bij de aanvang van het dienstjaar f16875. In de loop van het jaar werd ver strekt f50300 en afgelost f2120, zo dat bij het begin van het nieuwe dienstjaar uitstond f65055. Aan voor- schotrente was te betalen f 1632.97, waarvan tijdens het dienstj. f1259.83 is betaald, zodat nog verschuldigd blijft f373.14.'Aantai voorschotten23. In fopenüe rekening; werd ontvan gen f385166.44, uitgeg. f308693.99. Bij "het eind van het jaar bedroeg het saldi uitgaven van op deze wijze verstrekte geiden f761219.13 en het saicil ontvangsten f 47943 01Aan in terest werd in rekening-courant ont vangen f13144.79 en uitgegeven f 165.70. Aantal lopende rekeningen 35- Gedurende het afgelopen boekjaar varieerde het bij de Centrale Bank te Utrecht geplaatste tegoed tussen de zes en zevten ton. Hlet ledental bewoog zich in stijgende lijn en be draagt 174, dat der dag'boekposten 2284. Door de oplettendheid en beleid van bestuur en kassier onder mede werking van de Centrale Bank kon over het boekjaar 2V2 rente wor den uitgekeerd voor bedragfen tot en met f 2 500 en i 1/2 pet. voor bedragten daarboven, zowel voor belegjgings- als voor vrije tegoeden. Zo mogielijk zal in het nieuwe dienstjaar de grens worden verhoogd. De heer C. Vos werd herkozen als lid van het bestuur en de heer Ahs. van den Hoek als lid van de Raad) van Toezicht. De rekening, en balans werd ha Onderzoek door dte heren J A. H ^e Wit en Joh. Sterrenburg! Pzn. vastgesteld, zoals deze beschei den reeds tevoren door de gecombi neerde vergadering! van bestuur en Raad van Toezicht voorlopig waren goedg'ekeurd. Tot onderwijzer aan de Chr. school aan de Loonsedijk is benoemd de heer de Bruijn te Asperien- DUSSEN. In onze gemeente heeft zich een comité gevormd om te trach ten een gratis reisje te organiseren voor de ouden van dagen. Om dit] doel te bereiken zal in de loop van deze week een collecte langs de huizen worden gehouden met lijs ten, voor de wijken A. en BJ EETHEN. Het plaatselijk N'.I.W.I.N.rCo- rrnté is voorne'mtens om otp 27 Aug. een concert te organiseren, ten bate van onze jongens in Indië. GENDEREN. De huis aan huis collecte voor het Prot. Interkerkelijk Thuisfront, heeft alhier opgebracht f141.40. VGRAVENMOER. Een gezélschap uit ons dorp maakte een tocht naar België, waar o.a. de steden Antwerpen, Brussel1,, Namen en "Dinant werden bezocht. Ook werd nog eièn boottocht gemaakt tot nabij de Franse grens. GIESSEN. Aan de heer Adr. Verhoeven, vroeger alhier woonachtig, thans Di- resteur van het Postkantoor te: Coe- vorden, is op zijn verzoek met in gang van 1 Aug. a.s. eervol ontslag verleend. HERPT. De afdeling, Herpt van. de R.K. Boerinnenbond hield een algemene ledenvergadering. De heer M. v. d. Pas uit Udienhout landbouw onderwijzer, giaf een interes sante 'lezing! over ,De boerin en haar kippen". LAND VAN ALTENA. Voor het Middenstandsexa men Algemefie Handelskennis zijn geslaagd A. Hartman te Sleeuwijk; Margje 'Chr. Haverman te Woudri chem, J. de Keizer te Werkendam; M. A. Iventie te Woudrichem; CL A. Kieboom, W. J. de Kievit en J. A. v. Kooij te Werkendam en C. W. v. d. Koppel te Nieu wend ijk'. MEEUWEN. Op het op 2 Aug], gehouden zaalfoncours te Utrecht behaalde het dameskoor „Oefening en Ontspan ning;' 'alhier, een eerste prijs in de 2e afd. met 356 punten. Voorwaar een mooi succes voor directeur en leden, te meer djaar deze vereniging pas 3 jaren bestaat en steeds een ie prijs wist te vteroveren. Tevens brengt het bestuur namens de leden hartelijk dank aart de inwo ners van Meeuwen en haar fanfare corps voor de feestelijke en harte lijke wijze van ontvangst bij hun thuiskomst. Vooral daar de aankomst zo lang o»p zich liet wachten. Uitgave: Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen RedacteurH. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag fgÊÊË 1 H*'- S V V- Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur H.K.H. PRINSES IRENE die morgen haar 10e verjaardag hoopt te vieren. Daarom steeds naar GASTHUISSTRAAT 13 GORINCHEM BERLIJN DEMONSTREERT. Al heeft de communistische eenheidspartij in Duitsland zware verliezen geleden door de wijze waarop de geallieerden Berlijn via de luchtbrug hebben voorzien van voedsel en brandstof, haar activiteit duurt voort. Thans wordt er gedemonstreerd voor de eenheid van Berlijn, die dan natuurlijk onder supervisie van de communisten zou staan. Toch zijn er nog tienduizenden Berlijners naar de Potzdammerplatz gekomen om te horen hoe die „eenheid" wel tot stand zou kunnen komen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1