Sportnieuws Zuinigheid met verstand Scheepj esbreiboek Muizenplaag in de Bommelerwaard Gevonden en verloren voorwerpen NEDERHEMERT. Architect G. J. van Reekum te Zaltbommel heeft aanbesteed de oouw van een woonhuis voor de dames Zinkstok en Verburg, waarvoor laag ste inschrijver was fa. Wolfert alhier, aan vvien de bouw gegund is. Van de Middens tan ds-oplei- dingscursus te Nederhemert slaagde j.l. Maandag te 's Bosch voor h Middenstandsexamen j.l. Maandag te 's Bosch voor het A. Biesheuvel alhier. Voor de bouw van een woon huis voor de heer A. van Aalst alhier, onder architectuur Nieuw land en van der Vegte. te Hedel, was die laagste inschrijver fa. Hobo alhier. Door de dorpspolider Nederhe mert benoorden de Maas is vorige week een inschrijving gehouden voor de verbetering en asphaltering van de Kapelstraat, Dorpsstraat en Mo lenstraat.. De hoogste inschrijver was fa. A. v. Doorn, Boxtel voor f 23980, laagste Wegenbouw en Aannemersbe drijf J. G. J. van Orfsy en Zin. te Rosmalen voor 19.300. De gunning is in beraad gehouden, daar de gemeente nog geen toestem ming heeft ontvangfen van Ged. Sta ten te Arnhem, betreffende besluit straatbelasting. Het lijgit in de bedoeling de werk zaamheden op korte termijn te doen uitvoeren. De collecte voor „Zonne,glo ren" bracht in deze gemeente 132.33 op. De gevers, alsmede de jeugdige collectanten, worden hartelijk dank gezegd. De werkliedenver. „Helpt El kander" heeft een verloting op touw gezet ter versteviging der verenigings kas, die in de afgelopen winter door de vele ziektegevallen met grote uit gaven te kampen beeft gehad. Het bestuur vertrouwt, dat ©en ie» der zal medewerken om deze verlo ting te doen slagen. Die eerste prijs is een prachtig! radio-toestel. TVIEUWENDIJK. Dhr. H. C. v. Dellzen slaagde te Dordrecht voor het Middenstands diploma. De heer J. Oostveen slaag de voor het diploma vakbekwaamheid slager. A.s. Woensdag 10 Aug. hoopt de Chr. Muziekver. „Crescendo", di recteur dhr. H. j. Bokhoven, deel te nemen aan 'het concours te Bunscho ten. Men zal' uitkomen in de afd. Uitmuntendheid. OUDENDIJK. Zaterdag j.l. slaagde te Eind hoven voor akte^ handenarbeid, de heer W. J. van Beem, h.d.s. alhier. Verschillende veehouders heb ben hier te kampen miet gebrek aan drinkwater voor hun vee, terwijl het weiland op de meeste plaatsen kaal ligt. POEDEROIJEN. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School is benoemd dhr. J. Maas te G or red ij k RIJSWIJK. Zoals reeds vroeger gjem'eld is, 'gaat het muziekgezelschap „Kunst en Vriendschap" een bezoek brengen aan haar zustervereniging „Met Vereende Krachten" te Sintmaarte ns-dijk. De bussen zijn thans alle drie bezet,, zodat met ongeveer 80 man de reis zal worden ondernomen. jOnder leiding van het onder wijzend personeel maakten j.l. Vrij dag de kinderen van de hoogste klas sen der Chr. school, in combinatie met de school uit Andel, een reisje. Te 7 uur vertrokken de beide bussen paar Den Haag, waar -eerst een wan deling rond Vijverberg en. Binnenhof werd gemaakt en cle Gevangenpoort werd bezocht. Vervolgens ging de tocht richting Wassenaar, waai* liet fraaive Dierenpark werd bezichtigd en in de speeltuin wat vertier werd ge vonden. De namiddag wierd doorge bracht op het strand, de zjg.li. Was senaar se Slag. Nadat op de terugreis de grote uitspanning „De DirievMet" aangedaan werd erf d'e tunnel in Rot terdam doorwandeld, keerden om streeks 9 uur allen, buitengewoon in hun schik, huiswaarts.' Het 5-jarig zoontje van L. v. A., dat juist het vertrek van de bus sen van de schoolreis had meegle- maakt, kreeg, even later van een langskomend paard een trap tegen het lichaam. Liet het zich aanvan kelijk nogal ernstig aanzien, later bleek bet toch mee te vallen. Ei schijnen geen edele delen geraakt te zijn. SPRANG. Ds. J. W. de Bruij-n, Ned. Herv. predikant alhier, heeft voor het beroep naar Nijkerk bedankt. Te Tilburg slaagde voor het Middenstandsdiploma, de heet A. de Jong alhier. UITWIJK. Ds. Algra, Ger. Pred. alhier, heeft de laatste maanden van el ders giften ontvangen voor de bouw van pastorie en kerk. VEEN. Tot bestuursleden van de Chr. Schoolvereniging zijrf herkozen, de be ren H. v. Helden en H. W. More lissen. De beer v. Helden beeft zijn herbenoeming aanvaard, de heer Mo relissen wenste deze nog in beraad te houden. De heer H. J. de Boer, welke verschillende jaren de Herv. Zondags school op voortreffelijke wijze heeft geleid, heeft als leider bedankt. Node ziet het bestuur hem heengaan. De heer M. Honcoo pzal voorlopig als leider hem vervangen. WIJK. Bij. K.B. is benoemd in de provincie Noordbrabant, tot heem raad van het waterschap de Hoge: Maasdijk van het Benedenland ivan Heusden 'A. v. Wijk tWzn., alhier. WIJK EN AALBURG. De fanfare „Oefening en Uit spanning!" alhier, hoopt Zaterdag avond om half acht, op haar muziek tent bij het verenigingsgebouw een concert te geven, ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Irene. In de pauze zal' het daarvoor in het leven geroepen comité, het nieuwe vaandel, uitreiken, dat namens de in gezetenen aan de vereniging zal wor den geschonken, naar aanleiding van het behaalde succes op bet mlet Pink stermaandag te Putten gehouden con cours. Woensdag' 27 Juli 1.1. nam de heer A. Mul, onderwijzer aan de openbare lagere school alhiejr, wefgens vertrek naar Boven-Kar^pel, afscheid van leerlingen en ouders. Pm 11 uur verzamelden zich de meisjes en jongens in één der loka len, terwijl van hun belangstelling door hun aanwezigheid ook getuigden Burgemeester Landweer en de ouder commissie, welke vertejgenwoordigd was door de heren Furster en van Drunen. Allereerst sprak de heer Furster namens de afdeling Volksonderwijs en namens 'de ouders. Hij dankte de heer Mul voor alles, wat hij voor de kinderen gieweest was en bood een prachtig rookstel aan. Koos Bouman giaf in een aardig toespraakje de gevoelens der leerlin- -gleji weer, waarop Nellie Altena im mens de meisjes en jongens een foto van alle kinderen aanbood. Het hoofd der school sprak enkele woorden, namens het personeel en bood eveneens een geschenk aan. Burgemeester Landweer, wiens te genwoordigheid zeer' op prijs werd festeld, dankte de vertrekkende -on- erwijzer voor al datgene, wat hij voor bet openbaar .onderwijs hier had gedaan en wenste hem alle goeds toe. Na een slotwoord van de heer Mul en een tractatie werd de korte bijeen komst gesloten. Vrijdag: d.a.v. was voor meerdere kinderen hun laatste schooldag op de 'lagere school. Door het gemeente bestuur werd dan ook op voor dracht van het hoofd der school aan Maaike van Tiïborg, Willy van Drunen, Nellie Bouman, Gijsje Bou man, Evert van Bahegooijen, Rien van Wijnen, Catharinus van Loon en Wim Vos een mooi getuigschrift ge schonken. WASPIK. Op Maandag 1 Aug. behaalde de Chr. gem. zangver. „Oefening Kweekt Kunst" alhier, onder leiding van de heer P. Christ, op het te Utrecht gehouden zangooncours met 324 punten een iste prijs in de 2de afdelmg. WELL. De jeugdverenigingen alhier, hopen op Donderdag; 4 Augustus ge zamenlijk een reisje te maken per autobus naar Rotterdam en 'sGra- venhage. WOUDlilCHEM. Hel zoontje van M. Viveen alhier, had liet ongeluk 0111 bij dei aanlegsteiger met zijn hand tussen, de paal en een staaldraad; te ko men, waardoor hem zijn middelste vingers der rechterhand werden af- gekneld. Het ventje werd naar liet ziekenhuis te Gorinchem vervoerd. De zangvereniging „Excelsi or hoopt deel te nemen aan het muziekconcours te de Bilt. WERKENDAM. Ds. Chr. van Dam alhier, heeft voor de beroepen naar de Geref. Gem. van Den Haag en Terneuzen bedankt. De heer H. C. Vos Jr. onder wijzer aan de Rehobothschool alhier, is met ingang! van 1 Nov. a.s. be noemd aan de Chr. School van Nu 11- speet. Ds. A. de Bruin, Ned. Herv. predikant alhier, heeft een beroep ontvangen naar Numansdorp. De heer D. C. Paans P.Azn. alhier slaagde te Dordrecht voor het Middenstandsdiploma. De postduivenvereniging! „De Wilhelminabode" hield een wedvlucht vanuit Bordeaux, afstand 875 K.M. met de volgende uitslag: D. Bagger man 1, 5; A. Bras 2, 3, 4, 12; A. de Keijzer 6, 10A. Paans 7 G. Rit meester 8; H. de Kooter 9, 11. GEVONDENEen kinderporte- moimaie met inhoud Terug te be komen bij D. Hofwegen, Zusterhof, Genderen. GEVONDEN op 30 Juli 1949, op het feestterrein te Meeuwen, een da- mesportemhnnale. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Eetben. GEVONDEN, pp de Voorstraat t» Almkerk, een zilveren broche. Te rug te bekomen bii J. van Hofwe gen, Hoekje, Alirnkterk. VERLOREN: Een herenpolshorlo ge met g'rijs handje, nabij het St. Antoniusgesticht. Terug te bezorgen "St. Antoniusgesticht te Heusderf. VERLORENeen stervormige agaat-broche, op Zaterdag 30 Juli, 's middags, 'glaanlde van Bern naar Heusden, over de bruggen. Tegen bel. terug te bezorgen bii Wit jeins, Bern. VERLOREN op 29 Juli 1949, ver moedelijk te Genderen, een dop van een 'benzinetank van ©en mdtorrij'wieL Terug te bezorlgfen bij de Rijkspolitie te Eethen. HEUSDEN. De v.v. „Heusden" hield Dins dag j.l. haar 4e jaarvergadering in café P. Verheij. In deze vergadering werd het bestuur als volgt gekozen: G. Schouten, voorzitter A. de Mioor, 2e voorzitterFr. te Vruchte, secre taris. A. L. Sluijmers, 2e secretaris J. v. Wijk, penningmeesterC. Hane- graaf, commissarisG. de Kort, com missaris. In de elftalcommissie werden geko zen G. de Kort, C. Hanegraaf en A. L. Sluijmers. Tot leiders van de junioren werden gëkozenC. Gerkes, B, Gijswijt en M. v. d. Linden. De leden worden er tevens aan herinnerd, dat iedere Donderdag weer getraind zal worden. Die senio ren om 7.30 uur, de junioren om 6.30 uur. De training vindt plaats op het ter rein- aan het Wilhelminaplein. AALST. Verg ezeld van een groot aantal sup porters ging Roda 1 Zaterdag naar Woudrichem en verraste daar vriend en vijand doorde sterke Stormvogels 1 op eigen terrein een gelijk spel (22) af-te dwingen. Als de goed leidende scheidsrechter van der Heij den het eerste fluitsignaal laat horen, komen twee volledige ploegen bin nen de lijnen. Het begin is wat aar zelend en al vrij spoedig neemt de thuisclub de leiding 1o. Roda komt er echter steeds beter in en het is midvoor van Ooijen die na een half uur -de partijen op gélijke voet brengt. Nog net voor het einde van de eerste helft maakt de thuisclub 21. In de tweede helft geven onze jongjens goed partij, vooral linkshalf Vos en linksbinnen Kersten verzetten bergen werk. Deze laatste is het dan ook die bii een scrimage voor het Wou- drichemdoel nog net een gaatje vrij ziet en het is weer gelijk 22. In het resterende half uur geven beide verdediginiglen geen krimp meer. Met Roda in de aanval en een fanatiek verdedigende thuisclub komt het ein de van deze spannende wedstrijd, waarbij onze jongens toonden niet voor de bovenste uit hun afdeling op- zii behoeven te gaan. De tweede elf- tallers hadden rust daar de ontmoe ting Sleeuwijk 2Roda 2 werd uit- 1 gesteld. De reserves ontvingen Wil- helmina 4 uit Aalburg en wonnen met 7—4. Zaterdag 6 Aug;, twee thuiswed strijden. Om 6 uur Roda 1—Noad 1 (Wijk), vooraf spelen de junioren A tegen Altena A van de Nieuwen- dijk. De overige elftallen hebben rust. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde Spar la 1 te- gen Noordeloos 1. In een goed ge speelde en shelle wedstrijd behaalde Sparta een verdiende 53 overwin ning. De Sparta-junioren speelden uit telgten de sterke onjgieslagen SLeeu- wjjk-junioren en verlorietn rriJe-t eenzieier verzwakt elftal met 9—0. Zaterdag a.s. speelt Sparta 1 weer thuis om 5 uur tegen A-mie ide 1 Dit is de" laatste thuiswedstrijd van Sparta 1, er resten dan nojg.4 zware uitwedstrijden, dit is wel ©en vrieemdle samenstelling van het programlma. Sparta 2 speelt uit tegen Well 2. RIJSWIJK. Zaterdag speelde „Rijsw. Boys" te gen .„Altena" te Nieuwendijlk. Rijs wijk was van den beginne af in d© meerderheid en forceerde menigmaal een aanval op het Altena-doel. Maar elke aanval werd prachtig gekeerd cloor de jeugdige do-el verdedig er, die werkelijk heel mooi werk verrichtte. De rust ging .dan ook in met ge lijke stand o—-o. Na de rust zetten de Boys weer filnk op en ondanks de hechte verdediging van het doel, wis ten ze de stand op 2o te brengen. Ze misten nog een penalty en toen de scheidsrechter het eindsignaal liet horen was het 2o gebleven in het voordeel van Rijsw. Boys. Deze heb ben nu 2 weken rust. A.s. Zaterdag zal een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld worden te gen Dussen. SLEEUWIJK. Sleeuwijk A speelde tegen Andel A. Al dadelijk bleek, dat onze ju nioren hun tegenstanders verre de baas waren. Met niet minder dan 9o werd het zwakke Andel versla gen. De stand is nu zo, dat Slteeuwijs: A aan de kop van zijn afdeling staat, nog zonder puntenverlies: 10 ge speeld, 10 gewonnen, doelgemiddel-de 74—3- Sleeuwijk 1 speelde 's avonds met 4 invallers tegen een fraai Koz. Boys elftal. Bij een aanval doelpuntte onze midvoor, terwijl korte tijd daarna de gasten tegënscoorden 11. Hoewel van beide zijden gestreden werd voor het winnende doelpnut, bleven de ver dedigingen de situatie meester, zodat deze sportieve wedstrijd in een ge lijk spel eindigde. Vooral het spel van de Boys was mooi om te zien. WERKENDAM. Uitslag voetbalwedstrijd Veen 2 te gen Koz. Boys 3 alhier 33. VEEN. Achilles 2 behaalde j.l. Zaterdag een verdiend gelijk spel 33) in een zeer goed gespeelde wedstrijd tegen het sterke Koz. Boys 3 uit Werken dam. Achilles 1 speelde ook gelijk (22} tegen Ameide 1, hoewel hier meer geluk dan wijsheid in het spel was. De junioren speelden tenslotte ook gelijk tegen Aalst A 22. Voor a.s. Zaterdag zijn geen com petitie wedstrijden voor Achilles vast gesteld. Achilles 1 speelt waarschijn lijk een vriendschappelijke wedstrijd thuis De junioren spelen Woensdag a.s. tegen Wijk. Aanvang 7 uur. WIJK EN AALBURG. N.O.A.D.: Zaterdag j.l, speelde het eerste elftal thuis tegen G.J.S. 1. Met de rust had Noad een 3o voor sprong behaald, na de thee wist G. J.S. echter de achterstand in te lo pen. Eindstand 33. De junioren speelden oo gelijk tegen de Kerkwijk juni oren. A.s. Zaterdag gaat het eerste elftal naar Roda 1 te Aalst. Vertrek kwart over vijf per fiets. Het twee-de elftal speelt om 5 uur thuis tegen Kerk wijk 1. De junioren gaan a.s. Woens dagavond naar Veen. WILHELMINAHet tweede elftal speelde j.l. Zaterdag, uit tegen Hel- louw 1 en won met 21 en het vier de dat bij Aalst 3 op bezoek ging! verloor met 74. A.s. Zaterdag komt alleen het der de in het veld in een thuisw(ed(strijd' tegen Altena 2. Aanvang 5 uur. Brandt de melk U dikwfjls na,n Zet u dan wel steeds na het af wassen wat koud' water in d© melk- pan eii laat U dit 'èr t-o-t heit laatste moment in, zo-dat de panbodem on der d-e melk flink vochtig is? Ook kunt u proberen de bodem met een margarine- of boterpapier in te vetten. Iieel belangrijk is het, 0111 voor melk een aparte pan te houden^ waarin men geen aardappelen, of groenten of iets dergelijks kookt. De bodem van die pan moet goed vlak zijn en niet te dun tenziji liet een. aluminium pan is; alumini- minium pannen zijn namelijk zeer geschikt om er melk in %e koken; ln krasjes in de bodem fce~t de melk liet eerst aan, voorkom die dus;, door de pan uit te koken inplaats van te schuren. Aangebrande melk kan nog het best gebruikt worden voor sterke koffie, kof fievla, caramelvla en cho colademelk, -pudding, of -vla. Afgkdwaitc'r- Met afgietwater gaat van groen ten veel voedingswaarde verloren. Dit kan men voorkomen,, door ze i in de Boekhandel van de Firma L. J. VEERMAN i I te Heusden I Foto Van Monrik, Deil (GO De Betuwe en de Bommelerwaard wordt geteisterd door een hevige veldmuizenplaag. Milli- oenen veldmuizen zitten in de grond en vreten de graswortels afook tasten ze de koren- SSSyü® *- 7X.77H! en bietenvelden aan. De jeugd heeft vacantie en] vangt ijverig muizen, zo dit plaatje li toont. 30 vette muizen aan een touwtje in de Bommelerwaard. •c Dit boekje - HET SCHEEPJESBREIBOEK j No. 3 is het derde breiboek, dat tot stand i is gekomen, door de samenwerking tussen i de fabrikanten van „Scheepjeswol". de N.V. v/h Wed. D. S. van Schuppen 6 Zn. te Veenendaal en de Uitgevers Mij. „Ons Vrije J Nederland" te Utrecht, uitgeefster van het geïllustreerde weekblad O. V. N. De beide voorgaande boekjes najaar 1948 j en voorjaar 1949 zijn uitverkocht en het J ligt in de lijn der verwachtingen, dat zij, die een der voorgaande boekjes gekocht hebben, ook dit zomerbreiboek zullen willen bezitten. Immers, zoals iemand, die eenmaal met Scheep- j jeswol gebreid heeft, altijd met Scheepjeswol l wil breien, zo wil ook iemand, die eenmaal iets uit het Scheepjesbreiboek gebreid heeft, altijd uit het Scheepjesbreiboek breien. Dat J heeft een begrijpelijke reden. De N. V. v, Schuppen is de grootste wolfabrikante van Nederland en als een dergelijke fabrikante een breiboekje gaat samen stellen, dan doet zij dat vakkundig. Alle modellen, die in deze Scheepjesbreiboeken voorkomen, zijn ontworpen en gebreid door ervaren breisters, t en aan deze fabriek verbonden experts. Dat garandeert U, dat deze patronen foutloos zijn. En bovendien deze breisters zijn ook bereid U te helpen, als Uw breikennis niet J toereikend is om een bepaalde stekencom- j binatie te doorgronden of een bepaalde uit- drukking te begrijpen. Stuur in dat geval J een briefkaartje aan de N.V. v/h Wed. D. S. van Schuppen 6 Zn., Veenendaal en de zaak komt in orde, J j Het „Scheepjesbreiboek No. 3" is verkrijgbaar P R 1} S 3 0 C E N T

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2