Firma L. J. VEERMAN kwestie voor liet rijk is, voorstem men. Het kan geen dag zien, dat terwijl er geld voor is geweest, het rijk niet behoorlijk steunt. De heer Prinse geeft toe, dat het rijk in deze in gebreke blijft, doch een bedrag van f25,acht hij te weinig. Wethouder G. v. d. Beek is liet er mede eens als men zegt dat liet hier een dure plicht der regering geldt, te meer wijl de regering op ander terrein kwistig is met het geld. liet kan werkelijk geen dag zien, dat zij op dit gebied zo schriel is. Anderzijds is het een dure plicht nagelaten betrekkingen van hen die alles voor het vaderland hebben ge geven te helpen. Het is echter niet de juiste wieg, dat de ge meenten in deze geld uitgeven, doch als het rijk het niet doet, moet het van andere zijde komeii. De heer Donken vraagt of 'als de gemeenten grote bedragen aan sub sidie gaan geven, dan niet het ge vaar bestaat dal het rijk helemaal niets meer zal doen. Als het vol gend jaar zou blijken dat er meer nodig is, kan men de zaak opnieujw bezien. De heer Gouda zegt dat liet rijk een klein peiisioenlje verschaft. De Stichting meent dat liet bedrag vol doende is om te leven, doch niét genoeg om de nageliten betrekkin gen te doen leven op de wijze, zoals ze dit voorheen deden. Om dit mo gelijk te maken is de Stichting in het leven geroepen. Als spr. desub- sidie's bekijkt die vo,or andere doel einden worden gegeven, meent hij dat met een bedragsvan f25,de gemeente een modderfiguur slaat. IIij zou dan ook willen voorstellen, het bedrag aanmerkelijk te verho- geif. De Voorzitter zegt dat B. en W. liet bedrag ook niet 'hoog vinden, zij'hebben het bedrag echter alteen voorgesteld uit een oogpunt van sympathiebetuiging. Ilij meent dat hier meer het particulier initiatief moet spreken, dan dat deze zaak op hel terrein van de gemeente ligt. Bovendien moet de gemeente ook de zuinigheid betrachten. De heer Prinse .stelt hierop voor de subsidie op f50 te brengen, welk voorstel door de lieer Gouda wordt ondersteund. Wethouder v. d. Beek vindt het voorstel sympathiek als hij zijnhayt liet spreken zou hij voor het doel wel een subsidie van f300 willen geven, doch hij vreest, dat men dan de verkeerde weg op zou gaan. De heer E. v. d. Heuvel komt ter gadering, nadat deze de zaak is toe gelicht wordt liet voorstel van de heer Prinse in omvraag gebracht en verworpen met 4 tegen 3 stem men. Alleen de voorsteller en wet houder v. Andel stemden voor. Met algeni. stemmen worut hier op nel voorstel van B. en W. tot het verlenen van een bedrag van f25, aangenomen. Verzoek van de heer Boll te Doe veren om een vergoeding in de kos ten voor het doen bezoeken van de school te Heusden, door een zij ner kinderen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten hiervoor aïs gebruikelijk een bedrag van f 1,per week toe te kennen. De Voorzitter deelt mede dat uit Doeveren gevraagd is om een subsi die in de kosten van aansluiting aan de telefoon. Ds. Steenbeek is bereid, de telefoon in zijn woning te nemen. Reeds vroeger heeft de raad zich "bereid verklaard de helft der kosten n.l. f70 voor rekening van de .gemeente te nemen. De do miné is bereid, hen die van de telefoon gebruik willen maken, daartoe de gelegenheid te geven. Hiermede is Doeveren dag en nacht te bereiken. Met algemene stemmen wordt be sloten, het vroeger genomen raads besluit gestand te doen. Aanmerkingen door Geu. St. ge maakt op de gein.-begroting voor 1949. De aanmerkingen zijn slechts van administratieve aard. De raad machtigt B. en W. deze nota af te werken, eveneens de nota van aan merkingen gevallen op de gemeente- bekening voor 1946, die ook slechts van administratieven aard zijn. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. De Voorzitter wijst voor dit on derzoek aan de heren Donken, Gou da en Prinse en schorst de vergade ring. Na heropening verklaart de heer Donken namens de commissie, dat alles in behoorlijke orde is bevon den en zij derhalve adviseert tot toe lating. Aldus wordt besloten. Benoeming leden Commissie Woonruimte wet, waarvoor de ge meente in 2 gedeelten is verdeeld. Naast dc aflredenden voor de eerste commissie n.l. de heren L. W. Gou da, II. v. d. Heuvel, J. Hi eter, C. II. Kleinloog en A. Nieuwkoop werden ter benoeming aanbevolen de heren M. Spoor, M. Splinters, P. W. Arendse, G. Haspels en J. H. Boll. De heren II. v. d. Heuvel en J. I I ie ter kregen ieder 7, de heer A. Nieuwkoop 6, de heer L. W. Gou da 5 stemmen, zodat de aftredenden zijn herbenoemd. Voor de tweede commissie zijn aftredend de heren C. M. Donken, *L. in 't Veld, A,. D. v. Buuren, G. Vos en C. Th. Prinse, naast dezen worden aanbevolen de heren *H. Vos, A. de Graaf Wzn.„ Jac. de Haan, H. II. Redeker, en J. Colijn. De heren A. D. v. Buuren en C. Vos verkregen elk 7, de heren L. in 't Veld, C. Th. Prinse elk 6, de heer C. M. Donken 5 stemmen,, zodat ook in deze commissie alle» a f tred enden z ij n her benoemd:. Verkoop bouwterrein aan W. A. Schreuders. De Voorzitter licht dit voorstel toe en deelt mede dat dhr. Schneuder reeds heeft gebouwd op het terïrein van de familie Wjilder- vank dat door de gemeente is aan gekocht. De raad dient thans nog het besluit te nemen, de grond over te dragen tegen de prijs* als door de prijsbeheersing zal worden bepaald. Vermoedelijk zal dit f 1,25 per vierk. meter bedragem De heer E. v. d, Bieek vraagt of ook nog een stukje grond bij de wo ning komt. De Voorzitter zegt dat er een klein tuintje bij komt. De raad neemt met algemene stemmen het besluit 0111 de grond over te dragen. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat het wederopbouwplan voor de gemeente is getekend -en dat de bouw van de Geref. Kerk thans de finitief 'is bepaald op het terrein langs de Provinciale weg. Reeds vroeger is besloten aan te sluiten bij de schoolartsendienst Almkerk. Van de oprichting van deze dienst is tot heden niets; gekomen. Thans wordt voorgesteld in principe te be sluiten tot een dienst waartoe behal ve het Land v. Heusden en Altena, Noordwest-brabant, Dinteloord en Ze venbergen zullen behoren. JEr zullen 3,an 2 artsen worden aangesteld, een protestant en een katholiek. B. en W. stellen voor in principe tot aan sluiting te besluiten. De heerDonken vraagt, of ook békend i^, wanneer de dienst zal be ginnen. De Voorzitter antwoordt, dat dit vermoedelijk binnen enkele maanden het geval zal zijn. De heer v. d. Heuvel vraagt, wie of de schoolartsen benoemd. De Voorzitter zegt, dat dit ge schiedt doör de commissie, die uit de burgemeesters der aangesloten ge meenten is gevormd. Met alglemeng stemmen wordt be sloten aan te sluiten. Vervigens deelt de Voorzit ter nog mede, dat de lening waartoe in. de vorigie vergadering werd besloten, ge plaatst is kunnen worden biji de Rijks postspaarbank en dat op voorstel van de igemieente-ontvan'gler, de heer v. d. Meijden, tijidens diens ziekte tot plaatsvervangster is aangesteld, mej. A. Vos, die onder de verantwoor ding! van de ontvanger werkt. Rondvraag. De heer E. v. d. Beek informeert hoe het staat met het monument voor de oorlogsslachtoffers. De Voorzitter zeigt, dat opdracht is gégeven tot uitvoering en het de bedoeling is de aanbesteding daar voor te doen houden onder de am bachtslui uit de gemeente. De be stelling' van het benodigde hardst)een is nog niet voor elkaar. De heer E. v. d. Beek mieent, dat het slechts druppelsgewijze igaat, is er nu niet iets aan te doen pm de zaak te bespoedigen? Indertijd is ook het besluit genomeh, dat het grond werk gratis zou worden uitgevoerd, giaat dit door? De Voorzitter hoopt, dat zij die dit beloofden, ook zullen doen. De hee,r E. v. d. Beek heeft enkele weken -geleden de politie op zijn erf gehad, die hem een procesverbaal kwam aanzeggen, omdat in zijn haag spinne webben aanwezig waren. Spr. stelde de vraag, wie daarvoor op dracht had gegeven en hij kreeg te horen, dat dit van de gemeenlie-rs^cre- taris uitging. Hij begrijpt dit niet -goed. Alis hij vroegter als voorzitter van de polder iets dergelijks moest uitvoeren, liet hij altijd van tevoren eerst een .waarschuwing aanzeggen, waarom nu in «dit geval direct pro ces-verbaal. Hij heeft er echter niets meer over gehoord, hoewel hij dit gaarne had gezien. Hij heeft met enige getuigen eénis een kijkje gaan nemen in een -haag die aan de ge meente toebehoort en ook daarin be vonden zich spinnewebben. De Voorzitter acht controle in dit opzicht niet overbodig. Indertijd is bij een rupspnplaag een verordening in het leven geroepen, die nog steeds van kracht is. De politie heeft spr, gevraagd of deze verordening nog moest worden uitgevoerd wa,arop hij toestemmend heeft geantwoord. De heer E. v. d. Beek doet een beroep op B. en W. om zodra daar toe de gelegenheid bestaat voor de boekhouder van de Zuivelfabriek, een woning, beschikbaar te stellen. De Voorzitter zegt, dat daar va 3 r enige kans bestaat, wanneer dit zal zijn weet hij echter niet. De commis sie in deze komt echter, spoedig in vergadering bijeen, deze kan het ver zoek «dan opder de ogèn zien. Zeer zeker zal met de belangen der fa briek rekening worden gehouden, maar men moet niet uit het oog ver liezen, dat de woomruimtekwestie in Genderen nog moeilijk is. De heer E. v. d. Beek doet ver volgens een beroep op de commissie leden., om met de belangen der fa briek rekening te willen houden. Dezelfde spreker heeft vorig jaar gewezen op het niet in orde zijn van de lijkwagen, hij meent te mogen aannemen, dat dit thans in orde is gemaakt. De Voorzitter merkt op, dat de benod/gde rubberbanden niet zo ge makkelijk te krijgen zijn. Wethouder v.d. Beek voegt hieraan toe, dat deze niet te krijgen zijn. De heer E. v. d. Beek vraagt, hoe lang de wagen in bet bezit van de gemeente is, waarop de Voorzitter antwoordt vanaf 1947. De heer E. v. d. Beek meent,, dat de wagen bij aarikoop dan toch blijkbaar al niet in orde is geweest. Zijn rubberbanden niet te krijgen, dan zou hij de wagen van ijzerbeslag doen voorzien. De Voorzitter is ook van oordeel, dat als rubberbanden niet te krijgen zijn er iets anders aan zal' moeten gebeuren. R. en W. zullen dit bezien. De heer Prinse wijst op de nood zakelijkheid om de koetsier van de lijkwagen van jas en kleed te voor zien. 1 j De Voorzitter zegG dat deze be steld zijn. De heer Prinse vraagt of er nog iets komt van de wegtvgrbetering in B.-Broek, de toestand van de weg is AMBACHTSSCHOOL EX AYOXD- TEKENSCHOOL TE Z. BOMMEL U i Ir ei king ili p to ma' s O.m. werden de volgende diplo ma's uitgereikt: le klas timmeren: J. Krijgh en W. Oom en, Well. Ie klas smeden: P. v. Herp en D, C. v. L0011, Well, C. v. Loon, Ne- derhemert, G. v. Willigen, Brakel en W. G. v. Dalen, B,rakel. Ie klas schildersA. J. v. Rooij, Ammerzoden. Gediplomeerd werden timmeren: J. 'Groeneveld, Well en G. J. A. v. Vianen, Ammerzoden. 2e klas smeden: C. A. v. Daalen, Brake 1, T. Kooijman, Brake! en M. A. Struijk, Ammerzoden. Bevorderd van de le naar da 2e klas: Timmeren: A. J. C. iMerkx, Ammerzoden. Smeden: M. II. Pootjes, Well, J. A. v. Rooij, Ammerzoden, A. JF. le Sage te Nederhemert. Bevorderd van de 3,e naar de 4e klas: Timmeren: W. J. Merkix te Ammerzoden. Smeden: K. II. Dekkers te Well. Bevorderd van die 4e naar de 5e klas: Timmeren: A. A v. Vieen le Z'uilichem. erbarmelijk. De Voorzitter zal bij de heer v. Loenen informeren, deze heeft ge zegd, dat spoedig de plannen aan de raad zullen worden voorgelegd. De provincie acht stenen evénwel le duur en adviseert tot verbetering door bitumen. De heer Prinse dringt aan om de Panne'koekstraat, nu "deze van klinker bestrating is voorzien, een andere naam te geven. De Voorzitter belooft, dat B. en W. dit in overweging zullen nemen. De heer Prinse acht het wietnsjelij'k dat de politieverordening wordt her zien, er komen bepalingen in voor die overbodig zijn, terwijl andere die wel van belang zijn, ontbreken. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met plannen 'hieromtrent rondlopen. De heer E. v. d. Beek waarschuwt om in deze geen stadsallures te gaan aannemen. De heer Prinse vraagt of de on derwijzer in B.-Broek nog steeds in functie is. De Voorzitter atitwoordt, dat deze nog met ziekenverlof is, er zijn al advertenties geplaatst voor een plaats vervanger, doch daarvoor heeft zich nog niemand aangemKd. De heer Prinse vraagt of de schuur bii W. Heimans nu weg moet of niet. De heer v. Andel zegt, dat deze schuur er al staat, op de plaats die was aangegeven. t De heer Prinsic zegt, dat de brand weercommandant de gemeente gaat verlaten, komt er een ander? De Voorzitter zegt, dat deze kwes tie binnenkort wordt beslist. De heer Gouda vraagt of Heesbeen nu ook,aan de waterleiding zal wor den aangesloten, die toestand is er meer dan erg, De Voorzitter zegt, dat B. en W. in «deze nogeens pogingen zullen doen. De heer Donken dringt aan ook Doeveren aan de waterleiding te doen aansluiten. De Voorz. merkt op, dat is toege zegd dat dit zal gebeuren, zodra de materiaalpositie dit toelaat. De heer Donken vraagt of er om trent de Drorigtel'ensiendijk 4I iets be kend is. De Voorzitter zegt, dat de afgra ving moest wachten pp het weder opbouwplan. Het ligt in de bedoeling! deze winter de werkzaamheden te doen uitvoeren. Waar het vermoedelijk de laatste vergadering is van de tegenwoordige raad, kan de Voorzitter niet nalaten om de heer ,E. v. d. Beek, die nile.t iii de nieuwe raad terugkeert, omdat hij zich, niet herkiesbaar heeft gestélld, dank te zegglen voor al het werk dat hiij in véle jaren in het belang, der gemeente beeft verricht. De heer v. d. Beek dankt de Voor zitter voor zijn wooFden, waarop deze laatste de vergadering sluit. Bestel tijdig bij de - Boekhandel Heusden Tel. 19 i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 6