voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Mercariüs 1949 Donderdag 11 Augustus 1949 Fa. ».h. M, NORT, Vakopticien No. 6693 Heusden VAN 4 OCTOBER t/m 8 OCTOBER MERCURIUS 1949 Firma L. J. Veerman, Heusden Und van alten a Vertrouw Uw ogen alleen toe aan deskundigen HEUSDEN. Als. Zaterdag zal er een bus collecte worden gehouden ten bate van het onlangs door brand getroffen gezin van J. de Kort te Herpt. Het initiatief hiervoor is genomen door de K.A.B. af idle ling Hie us den, welke in samenwerking met de R.K. J.B. de collecte organiseren. Bij voldoende deelname ;zal de damclub V,D. alhier een oude tra ditie hervatten, n.l. door het houden van een openlucht jdamsimultaan-séan- ce, op Maandag .3 Sept., aanvangende om 5 uur. (Vermoedelijk zal ook deze séance plaats vinden op het plein der v.m. Mulo-school. Als simultanist zal optreden onze stadgenoot A. de Graag. V00T dit interessant gebeuren kan men zich bij de simultanist opgeven (adres Ridderstraat 111tot en met 31 Aug. Deelnemers uit Heusden moeten bord en schijven medebren gen of tevoren deponeren bij Druk kerij de Graag "Voor deelnemers bui ten Heusden zal voor spelmateriaal worden gezorgd. De damclub hoopt op een "grote deelname, opdat er van deze seance "een grote propagan da uitga. Bij de 3e ronde van de Lang- straatse Schuttersbonu, te Elshout, werden o.m. de volgende korpsprij- zen behaald le pr. ,,St. Catharirfa", Herpt met 22 p. en 4e pr. „St. Blasius", Heus den met 18 punten. De eerste prijswinnaars der per sonele prijzen waren o.m. als volgt: G. v. Hemert, J. v. d. Oever, S. v. Eeuwijk en I\. v. Rasteren, allen te Heusden, en G. v. d. Eynden, Th. Buys, 'G. de Kort Cz., M. de Kort, en A. de Kort Nz., allen te Herpt. AALBURG. Zaterdag 13 Augustus wordt in de Consistorie der Herv. Kerk van 7 tot 8.30 uur zitting' gehouden tot het ontvangen van zitpla'gtsejn- gelden. Tijdens de oorlog was de school alhier zodanig door granaten getroffen, dat zii door een nieuwe moest worden vervanglen. Het on derwijs kon echter voortg|ang vinden, door beschikbaarstelling van de con sistorie der Ned. Herv. kerk en een schuur van de heer T. Smookiers. Thans is de nieuwe school gereed ge komen en zal bij de aanvang van het nieuwe leerjaar (1 Sept. a.s.) in gebruik worden genomen, hetgeen ongetwijfeld aan het onderwijs ten goede zal komen. school' AALST. Aan de Chr. U.D.|0. „West-Bommeierwaard" wierden be vorderd van klasse I naar IIW. Bak ker en G. de Graaf te Aalibuig, H. v. d. Werken te Aalst, C. Smits te Del wijnen, A. v. Loon, L. A. Smits, O.. Spitzers en J. v. Wijk te Nederhie- mert, C. Timmer te Nieuwaal, J. M. Bok, W. A. Bok en M. v Giessen te Poederoijen, I. d. Dekker, F. J. Kwetters, H. Timmermans, J. v. d. Velden te Veen, D. Bournan Mz., N. Bouman, P. Kuipers, A. M. Land weer, H. v. Loon, H. C. v. Loon, C, Mouthaan, M. Poorter en J. van Rijs wijk te Wijk, G. G. v. Tuyl te Zalt- bommel. Bevorderd van klasse II naar III A. Versteeg te Aalburg, A. C. v. d. Meijden en D. M. v. Ofc te Aallst E. Hahégraaf, S. M. de Pater, M. Versteeg en W. S. v. d. Zalim te Bra ke!, A. Wijgerse te Kerkwijk, A. Smits te Nederhemert, R. v. Balle- gooijen, H. M. de Dekker „te Veen, E. Fuykschot, M. L. v. Genderen en D. v. Veen te Zuilichem. Geslaagd voor het diploma M.U. L.O.R. Hille (dipl. B) te Aaburg, J. M. Sterk te Aalst, J. J. v. Wijk te Gameren, M. P. Kuijpers te Neder hemert, J. G. W. Schouten te Veert, P .J. v. Bergeyk (dipl. B) te Wjjk, G. v. Brakel, W." v. Brakel, C. "J, v. Maaren en D. H. v. Tongelo te Zuilichem. ANDEL. Het schilderen van het Vereni gingsgebouw alhier en de nieuwe landbouwhuishoudschool met het meubilair, is opgledragen aan de schil der J. A. Baks te Woudrichcm. Er is opgericht een Chr. wo ningstichting „Land van Heusden en Altena". Hierin hebben zitting de henen A. W. Schreuders en C. Bies heuvel alhier, J. H. Kant te Woudri- chem, J. J. Vink te Allmkerk en Arie Brienen te .Nieuwendijk. Nog steeds wordt door vissers uit Eindhoven en somtijds uit Bel gië druk gebruik gemaakt van de. rivier de -Maas alhier om te vissen. Niet zelden arriveert men per bus reeds Zaterdags om de gehele Zon dag aan de Maas te hengelen. Ook in de week wordt deze sport druk beoefend. Bij de Ned. Herv. kerk alhier is beroepen als predikant, Dis. J. v. Drenth te Waver veen. ALMKERK. Op de door de V.V.1VI te Kat wijk aan Zee georganiseerde strand feesten, behaalde onze dorpsgenoot Peter Gedueke, een eerste prijs met zaklopen. Ds. Lambets-Heerspink te Vroomishoop, heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. BABILOMëNBROEK. J.l. Vrijdag had de landbouwer J. Millenaar Wzn. alhier het ongeluk met zijn hand tussen een in werking zijnde maai machine te geraken, waar bij een zijner vingers ernstig werd gekneusd. In het ziekenhuis, te Go- rinchem werd het getroffen gedeelte behandeld, waarna hii weer kon huis waarts keren. Donderdag, Vrijdag en Zater dag j.l'. is hier de aangekondigde bazar ten bate der zangvereniging Volharding' 'gehouden, welke zich in een zeer grote drukte mo^ht ver heugen. Alles had 'een gezéllig ver- Loop en na afloop kon men dan ook' op een .zeer goed gesliaagde bazar terugzien. De pop had de naam „Pietje Hoef- faken" welke werd gewonnen door H. Schook alhier. Het krentebrood werd gewonnen door G. Branderhorst alhier, er waren 2667 krenten in ver werkt. Het bone'nraden werd gewon nen door G. v. d. Stelt, 49, Almkerk. De prijs hiervoor, een ëlectrische lan taarn niet achterlicht, ka;n worden afgehaald bii mej. P. Lankhaar Md. alhier, binnen 1 maand na deze be kendmaking. DUSSEN. Door Prot. Gezinszorg .alhier is benoemd tot gezinsverzorgster, met ingang van 1 Sept., mej. A. de Vries uit Heerlen, thans werkzaam te Dor drecht. MEEUWEN. Bij het in den Bosch gehouden examen voor Coupeuse slaagde mej. R. v. Bommel alhier. NIEUWENDIJK. Voor het Middenstandsdiploma te Dordrecht slaagde de heer JC G. van Meel. Naarw we vernemen organiseert het mannenkoor „Onderling Genoe gen"', directeur de heer J. de Graaf, op Zaterdag 27 Aug. een 'festival. Aanvankelijk begonnen met een 7- tali leden, is dit corps uitgegroeid tot een ledental van 45. De heer O. Wal raven. die reeds 15 jaar dirigent van O. n. S. is, heeft gedurende die tijd, met deze*vereniging op de verschillen de concoursen mooie successen weten te behalen en haar gebracht in de Superieure afdelinJg. Ook vele iste prijzen werden behaald in de mars- wedstrijd. „O. n. S." is in ons dorp en in onze omgeving geen onbekende. Meermalen werd door haar ter plaatse en elders een concert ver zorgd. O.n. S. is een corps dat ér zijn mag. Heer Walraven met uw mannen gefeliciteerd met het 1 5-jarig bestaan. Ga zo voort op de ingeslagen weg'. UITWIJK. Op 't gehouden Middenstands examen Algemene Handelskennis ,te 's Hertogenbosch, op 5 Augustus. jl:„ slaagde onze dorpsgenoot ,de heer A. W. Smits. tHij genoot zijn oplei ding bii het bekende Middenstands instituut te An del, pnder leiding van de WelEd. Herën A- v. dl Vliet en J. van Duist. 1 VEEN. Heden Donderdag, des avonds om 7 uur, hoopt voor 'de Geref.; Gem- voor te .gaan,, candidaat Ker sten van Rotterdam. Voor het Middenstandsdiploma slaagde uit onze gemeente de heer J. G. van (Rijswijk. WAARDHUIZEN. De laagste inschrijver voor het plaatsen van een noodkerk was de heer Horsman te Lisse. Algemene Middenstands- en Industrie-Tentoonstelling NIEUWS BETREFFENDE ,yMERCURIUS" 1949 A.s. Vrijdagavond 8.30 uur zal in het „Wapen van Amsterdam" een algemene ledenvergadering belegd worden. De agenda is als volgt: 1. Opening door de Voorzitter. 2. Uiteenzetting over de bereikte resultaten. 3. Officiële inschrijving tot deel name. 4. Uitreiking van 't reglement. 5. Eventuele behandeling dezes. 6. Uiteenzetting over te voeren reclame. 7. Uiteenzetting over de gang van zaken op een tentoonstelling. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Veel mag en *kan ik U niet ver tellen, maar iets toch wel, en dat is dat het bestuur heeft besloten tol een centraal punt voor liefdadig heidsinstellingen op de tentoonstel ling, dit zal een offer van de bezoe ker veraangenamen, temeer daar ge bleken. is dat op andere tentoonstel lingen de collectes een hinderlijk element gingen vormen., goed ge daan bestuur Ook een centraal punt voor de Middens lands verenigingenDaar ver schaft men alle inlichtingen,' over de rechten en plichten van. een aange sloten Middenstander, en, vooral zal de nadruk worden gelegd op de noodzakelijkheid van een georgani seerde Middenstand, daar zal U wor den overtuigd, dat georganiseerd zijn recht van spreken geeft in gevallen, waar de op zichzelf staande Midden stander in het niet verdwijn,t. Daarom is deze stand alleen al, noodzakelijk, omdat men nog te wei nig inziet liet nut van een dergelijke organisatie. Wacht niet op het openen van deze stands maar sluit U aan, nu nog, en pluk de vruchten die elk lid deelachtig zijn. Verder valt nu alleen dit nog le vermelden: er zullen vanzelfspre kend vermakelijkheden aanwezig zijn, in de vorm van: cabaret, dan sen, etc. Tevens kan men snoepen, roken, hartige hapjes eten, drinken, prij zen winnen,, koopjes op de kop tik ken, het oog zal zich te goed doen aan de illuminatie, fonteinen, plan ten etc. etc. De reclame, die straks gevoerd zal worden geven een kleine indr.uk van wat er te genietien valt. Het Mercurius-bestuur in z'n ge heel werkt iedere dag koortsachtig aan de plannen die bijna voltooid zijn, en zo zal Heusden weer kun nen zeggen: „als we iels beginnen, dan moeten we dat goed doen." HEUSDEN controle schoonhouden nachtwacht. Dit jaar mogen wij in al de ge lederen van de bevolking, (want wie heeft er tegenwoordig geen vacantie) een dankbaar offer brengen voor hen die vacantie geheel vreemd is en mis. De collecte ^gehouden ten bate1(schien ergens in Indië wachten op... voedsel of medicijn. van de stichting „Zonnegloren" bracht- op te Dussen en Hank f76.92. A.s. Vrijdagavond om 7.30 uur zal in de Herv. kerk alhier een rouw dienst worden gehouden voor sol daat VI. P. Sanner, die iri het hos pitaal te Batavia j.l. Donderdag over feed. De dienst zal geleid worden door Ds. Moll van Genderen. GfEN DEREN. Onze dorpsgenoot G. T. Struik slaagde te 's Bosch voor het Midden standsdiploma. Het plezierreisje voor de Ou den van dagen in de gém|eente Ee- then is vastgesteld op Dinsdag 16 Aug. De dee.nemers krijgen persoon lijk bericht over het uur van vertrek. Trachten leed te ^verzachten... ien bate van Nederland en Indonesië Vacantietijd is Postzegeltijd. Duizenden mensen trekken er op uit om te genieten van bos ,en duin, stad en platteland. Ruim wordt in de beurs getast. En wie zou hun dit genot willen ont houden? Zéker niemand. Maar hoe gemakkelijk worden dui zenden ansichtkaarten gekocht van ons mooie Nederland om vrienden en bekenden de (unieke en schone beelden van ons (vaderland te laten zien. Vraagt in de boekhandel, waar ge uw kaarten koopt, bij onze Comité- leden of aan het postkantoor waar u toch uw post bezorgd, naar „Ver- geet-hen-niet-zegels" en ge hebt dub bel genot van uw vacantie. NEDERHEMERT. [Momenteel wordt door de fa. van Aalst, schildersbedrijf alhier, het schilderwerk van het interieur van het schoolgebouw in frisse kleuren ge verfd. Het schoolplein achter de school is ook van één nieuwe grind- laag voorzien, zodat hef slikkerige terrein herschapen is in een geëgali seerde speelplaats. Al met al een gro te verbetering. Van de Chr. school alhier zijn een zestal leerlingen 't.w. Willy Slegh, Peterke van Loon, Lies. Oomen, An ton Dekkers, Krijn van Looin en Ri- nus van Aalst toegtelaten tot de Chr UU.L.O. school te Aalst. Bij het j.l. Vrijdag gehouden examen te 's Hertogenbosch slaagde voor het Middenstandsexamen C. Sprong alhxier. Ook deze geslaagde was cursist van de Middenstands-Opleidingscursus on der de heren Kant, van Duist en Eug- ster te Nederhemert, die wel een prachtig succes boekte, daar alle candidaten zowel voor "hun schriftelijk als mondeling examen slaagden. Dit is wel éen zeldzaamheid in de 'Middenstands-opleiding. In de bochten in de Maasdijk zijn betonnen palen geplaatst, zodat dit een grote verbetering is voor hét verkeer. WELL. De 19-jarige J. v. Herwijnen uit Velddriel, werkzaam op de Hol- landia-fabriek te Waalwijk, kwam Vrijdagavond toen hii zich per rij wiel naar huis begaf in de bocht aan de Nieuwedijk alhier, op onverklaar bare wijze in botsing! miet een auto bus. 1 Met zware inwendige verwondingen werd het slachtoffer ter zijde van de weg neergelegd, waarna zeer spoedig geestelijke en geneeskundige hulp aan wezig: was. Op advies van dr. Plas werd het slachtoffer naar het zieken huis in den Bosch vervoerd, waar hii spoedig na aankomst is overleden. WIJK EN AALBURG. Zaterdagavond gaf de fanfare „Oefening en Uitspanning" alhier, bij het verenigingsgebouw haar aange kondigde concert, dat veel belang stelling trok, ook van buiten de ge meente. De muziek was weer, zoals men dat van O. en U. geweind is, zodat na elk nummer een dankbaar applaus het loon was. in de pauze werd door het daar voor in het leven geroepen Comité aan de vereniging het nieuwe vaandel met 2 bijvaandels uitgereikt, waarop alle prijzen die de vereniging in de loop der jaren wist te behalen, waren: bevestigd- De heer J. van Loon, voorzitter van het comité, die de vaandels aan de voorzitter der vereniging overhan digde, bracht hierbij in herinnering het succes dat de vereniging op het concours in Putten wist te behalen, hoe kort voor Pinksteren de heer JWoors, directeur der vereniging, on- giesteld werd en het plan voor deel name gevaar liep. Het was toen weer de heep B. Roza, die de repetities leidde, waarvoor hij deze de dank der ingezetenen bracht. Vervolgens richtte hij zich tot de heer Moors en bracht deze hulde en dank voor de moeite die deze zich had' getroost om de vereniging weer op haar vroe ger peil' te brengen en sprak de hoop uit, dat het de heer Moors ,ge- geve moge zijn, de vereniging nog vele malen ter overwinning; te leiden. Uji t g a v e Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA te Heusden .-V MS - - t-i Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uux Derhalve voor Uw bril steeds naar GASTHUISSTRAAT 13 GORINCHEM 3 Augustus was het 15 jaar geleden dat hei* Kon. Erk. fanfare corps „Overwinning na'Strijd" te Kil le wer<I opgericht. vraagt gedurende de tentoonstelling 3 per sonen, die de volgende werkzaamheden zul len moeten verrichten Deze posten worden gesalarieerd. Aanmelden schriftelijk aan de Secretaris de heer G. KANT, Hoogstraat, Heusden. Schrijf bovenaan de enveloppe „Mercurius controle".

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1