Distributigmededeiingen Raadsvergadering WOUDRICHEM OFFICIËLE BONNENLIJST Gevonden en verloren voorwerpen VERSCHRIKKELIJKE AARDBEVING IN EQUADOR. Hij verzocht de fanfare ter ere van de heer Moors de „Lang zal hij leven'' mars te spelen. Vervólgens schetste hij de betekenis van een vaandel, hoe dit in vroegere jaren de troepen verenigde en aanspoorde tot manmoe dig stand houden. Hii spoorde de le den aan zich steeds trouw om huil vaandel te scharen en de eer van dit vaandel hoog te houden. Hij bracht dank aan de ingezetenen van Wijk en Aalburg voor hun milde bijdragen, waaruit mag worden geconcludeerd, dat O. en U. nog steeds de sympathie der ingezetenen bezit, dank ook aan hen, die de gelden hiervoor hadden ingezameld. Na het spelen van het Wilhelmus overhandigde hij de vere niging de vaandels. De voorzitter van O. en U. dankte comité en burgerii van Wijk en Aal burg voor het prachtige geschenk, waaruit hij de gevolgtrekking maakte dat O. en U. nog steeds de sympathie der burgerij geniet, zoals zij die in haar 45-jarig bestaan steeds heeft mogen ondervonden. Hij wees op het eerste concours in Zeist, waaraan de vereniging in 1907 deelnam en hoe toen de oprichters, eveneens door een inzameling bij 'de ingezetenen, de vereniging aan haar eerste vaandel hadden geholpen. Hij sprak de wens uitt dat de leden van O. en U. steeds hun best zullen blijven doen om zich het gieschenk en de sympa thie der burgerij w,aardig te tonen. Hierna werd het concert voortgezel, dat te ongeveer 10 uur werd beëin digd. Het was weer een mooie, ou derwetse O. en U. avond. k Zaterdagavond zal die fanfare O. en U. alhier een concert geven te Zaltbommel in het stadspark aldaar. De reis geschiedt met autobussen. Per sonen, die de reis mede willen maken dienen zich daarvoor aan te melden bij een der bestuursleden. Het vertrek vindt plaats om 7 uur vanaf het ver- eni gingsgebouw. WEKKENDAM. Voor het Middenstandsdiploma slaagden te Dordrecht de 'heren Joh. Wieringa Wz. en Joh. Wieringa. Dz„ •J. C. Zwets, A. A. Visser en ,mej, H. Stolk, allen alhier. De igem. zangver. „Pro Musi- ca" alhier, behaalde op het .zaalcon cours Lommerrijk te Rotterdam, in de 2e afdeling een iste prijs met 318 punten. De muziekvereniging „Kunstna Arbeid" in de Biesbosch, behaalde op het concours te de Bilt in de re afde ling een iste prijs met 315 punten. Een hengelaar uit Dordrecht ving. deze week in het schutbalksluis- je in de Biesbosch, een zalm van 13 pond. De fa. Gebr. van Oord alhier was mef f467.200 de laagste inschrijf-* ster voor het uitvoeren van werken aan de zeewering^ van West-Kapelle (Zeel.). Ds. Chr. van Dam alhier heeft een. beroep -ontvangen naar de Geref. Gem. van Herkingen (Fla'kkee). Inplaats van de heer Warmer is tot secretaris der plaatselijke prij- z'encommissie benoemd door B. en W.. de heer "J. Sterkenburg, ambte naar Sociale Zaken alhier. DISTRIBUTIEKRING ALMKERK. I11 het tijdvak van 15 t.m. 27 Aug. 1949 kunnen op de plaatselijk beken de zittingsdagen aanvraagformulie ren worden afgehaald voor brand stoffen ten behoeve van kamerbe woners. Indiening der aanvragen in het daaraan volgende tijdvak van 14 dagen, onder overlegging van, de stamkaarten van belanghebbenden. Eveneens van 15 Lm. 27 Aug. 1949 zal aan gezinnen die bestaan uit 8 of meer personen, een toeslag van 2 rants.bonnen brandstoffen één een heid- hoven, het reeds verstrekte ge- zirtsrantsoen, worden verstrekt. Be langhebbenden dienen hiertoe mede te brengen de stamkaarten van alle tot het gezin behorende leden. DISTRIBUTIEKRING TILBURG. Distributie vaste brandstoffen voor kamerbewoners. De Directeur van de Distributie- kring! Tilburg maakt het volgende bekend Kamér- en' pensionbewoners' kun nen evenals vorige jaren een aan, vraag voor vaste brandstoffen indie nen voör het stookseizoen 1949'50. De formulieren" hiervoor zijn Ver-, krijgbaar aan het distribtuiekantoor op de vastgestelde zitdagen. Geen aanvragen mogen worden in gediend voor i.. Kinderen van de verhuundër (met uitzondering van gehuwde vrou wen zonder kinderen, wier echtge noot in militaire dienst is). 2. Kostgangers met z.g. huiselijk verkeer. 3. Inwonend dienstpersoneel. 4. Personen die een wohingge- deelte hebben gehuurd van een depu- taa t-kolengerechtigde 5. Personen die slechts een slaap kamer hebben gehuurd. 6. Personen geboren na 1 Octo ber 1932. De aanvraag dient door de ver huurder ten behoeve van zijn huur ders te worden ingediend. De linkerhelft van het formulier moet worden ingevuld door de ver huurder, terwijl iedere huurder op de rechterhelft van het formulier op de corresponderende regel de gevraagde gegevens dient te vermelden en voor e juistheid daarvan te tekenen. Vermeld moet worden het starm kaartnummer, geboortedatum, aantal gehuurde kamers, naam en adres van de werkgever, alsmede het beroep van de huurder. Gezien het beperkt, aantal zitdagen worden belanghebbenden verzocht op de eerstvolgende zitting het formulier af te halen en dit zo spoedig moge lijk, doch uiterlijk 1 September a.s. in te leveren of op te zenden aan het Distributiekantoor, Parkstraat 10, Tilburg. Distribuliekring GELDERMALSEN. In aansluiting aan het algemeen persbericht van het C.D.K. wondt me degedeeld, dat in het tijdvak van 15 t.m. 26 Augustus 1949 een toeslag van. 2 rantsoenbonijen „Brandstoffen één eenheid" zal worden uitgereikt aan gezinnen bestaande uit 8 of meer personen. Onder gezinsleden worden in dit verband verstaan alle tot het gezin behorende personen met inbegrip van het inwonend dienstpersoneel en de op het tijdstip van uitreiking!. in ge meenschappelijke Verzorging verblij vende gezinsleden. Alle gezinsleden dienen uiteraard op hetzelfde adres te zijn ingeschreven. Heeft één der gezinsleden een ex tra verstrekking b.v. als kamerhuur der ontvangen of N daar t oe een aan vraag ingediend, dan mag deze per soon niet als gezinslid worden me- degeteld. Belanghebbenden dienen zich met de Tweede Distributiestamkaarten van alle gezinsleden te vervoegen op de bekende zittingsdagen en uren van de reizend ambtenaren. op Vrijdag 5 Augustus- des nam. 8 uur. Voorzitter: Edelachtb. Heer Chr. v. Rijswijk. Afwezig wegens ongesteldheid de heer A. B. Holster. De Voorzitter opent met het for muliergebed en herdenkt het feit, dat prinses Irene vandaag haar 10e ver jaardag viert. Hij spreekt de hoop uit, dat de jarige "Prinses moge .op groeien tot vreugde van haar Ko ninklijke Ouders en "het Nederlandse volk. De ambtenaar ter secretarie leest de notulen ,dic worden vastgesteld'. Ipgekomen stukken .Machtiging door Ged. Stalen tot het doen van uitgaven voor het 3e kwartaal. Goedkeuring door hetzelfde college van het raadsbesluit tol stichting vaii een woningbedrijf. Processenverbaal van het hoofd- en centraal stembureau ovefc- de .gehou den gemeenteraadsverkiezing Procesverbaal van kasopname bii de gemeente-ontvanger en de secre tarie-kassen. Verzoek van de Stichting Klokke,11- berg om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt besloten geen subsidie te verlenen. Een verzoek om subsidie, va'n de bond tegen het schenden van Gods Heilige Naam, wordt eveneens op voorstel van B. en W. afgewezen. Eveneens wordt afgewezen het ver zoek van het comité voor de tentoon stelling voor die jeugd in Nederland om subsidie. B. en W. zijn. van. oor deel dat voor de eigen jeugd nog ver-, schillende problemen bestaan die ook g!eld zullen kosten. Nota van aanmerkingen door Ged. Staten gemaakt op de geme en ter eke- ning voor 1946. De aanmerkingen zijn hoofdzakelijk van administratieve aard. Op voorstel van Bupgiem. en Wethouders wordt besloten aan de ge maakte bemerkingen tegemoet Le ko men. Naar aanleiding van de circulaire van de Minister van Binne.nl. Zaken wordt besloten odlc dit jaar weer bet g.emeentepersoneel in het genot van een 2 pet. gratificatie op hun salaris, te stellen. Door Ged. Staten is een kleine aanmerking gemaakt op het raadsbe sluit tot opheffing van hel. Burgerlijk Armbestuur en de instelling van een bureau voor Sociale Zorg. Besloten wordt de vier,ordening te wijzigen overeenkomstig de gemaakte opmerking. Schrijven met begeleidend .rapport betreffende toetreding tot dé nieuw o pte richten schoolartsendienst Alm- op te richten schoolartsendienst Alm- kerk-Zevenbergen. B. en W. stellen voor in principe tot toetreding te be sluiten. De heer Kuijpers vraagt of het oorspronkelijke plan tot stichting van een schoolartsendienst voor het Land van Heusden en Altena uit geloofs overtuiging geen doorgang "heeft kun nen vinden. De Voorzitter zet uiteen, dat zulks niet het geval is. Het wordt nu een kring, waarin 2 schoolartsen zullen worden aangesteld n.l. een Katholiek en een Protestant. De heer Kuijpers is verheugd, dat het niet om dé door hem genoemde reden is, dat het oorspronkelijke be sluit gewijzigd moét woydtfn. Op een vraag van de heer v. d. Wiel antwoordt de Voorzitter, dat het in de bedoeling ligt de school- jeugid 3 maal .te onderzoeken De eerste maal bij de toelating! tot de school, de 2e maal gedurende clë schooltijd van het kind en dé .3e maal bii het verlaten der schoot. Spr. acht dit te weinig, er wprpen dan ook oogingen gedaan om dit onderzoek uitgebreid te krijgen. De beer Kuijpers acht dit ook te weinig en meent, pat op verzoete van net Hoofd der school een onder zoek ook mogelijk moet zijn. "Met algemene stemmen wordt hier op in principe besloten tot de nieu we kring; toe te treden. Bericht van de Ploofd-Ingenieur-Di recteur van de Wederopbouw en Volkshuisvesting, dat kan worden overgegaan tot aanbesteding van de 2 toegestane woningen. "De Voorzitter deelt mede, dal IJ. en W. getracht hebben nog enilge bouwvolume meer toegewezen te krij gen, het resultaat daarvan is nog niet béidend, doch dit kan ieder ogenblik bekend worden. B. en W. vragen machtiging om als deze spoedig mocht afkomen, deze dan tegelijk te doen aanbesteden. De raad verleent de gevraagde machtiging. De heer v. d. Wiel vraagt, waarom antwoord zolang uitblijft. De Voorzitter kan dil niet zeggen, In de Zuid-Amerikaanse staat Equa- dor heeft Vrijdagnacht een ontzetten de aardbeving plaats gehad. Drie ste den, alsmede enige dorpen werden grotendeels verwoest. Uit het gehele land, uit buurstaten en uit de Ver. Staten zijn hulpexpedities gezonden. Zaterdag is een vliegtuig met een red dingsploeg van de Shell-maatschappii bij het landen^ verongelukt. 33 perso nen kwamen bij dit ongeluk om het leven. De schade wordt op 20 mil- lioen dollar geschat. Een Noord-Amerikaanse diplomaat die zojuist was teruggekeerd van de streek, waar de rampzalige aardbe ving heeft gewoed, verklaarde, dat het aantal slachtoffers veel groter is, dan tot dusver officieel is opgegeven. Hii zeide, dat de volledige opgave mogelijk aan de 10.000 doden zal toekomen. De helft van de verwoeste stad Pe- lileo glijdt, volgens hem, langzaam naar beneden oen dal in. Vele overle venden van de ramp sterven nog aan koudvuur. riet grootste gevaar, dat de over levenden nog bedreigt, is longontste king, omdat veel mensen de nacht in de open 'lucht moeten doorbrengen. Een vrouw, die na vijf dagen uit een ruïne te Peiileo werd gered, vroeg eerst om water en onmiddellijk daar na wilde zij weten hoe laat het was. doch in het aanvankelijke plan moest nog een kleine wijziging worden ge bracht. Wethouder Crielaart merkt op, dat in het aanvankelijke plan stenen vloe ren waren, ontworpen, door het vrij komen van het hout zijn deze vervan gen geworden door hout. De, heer v. d. Wiel vraagt pi ajs meer bouwvolume wordt verkregen, clan ook niet een. paar woningen aan •cle Oudendijk gebouwd kunnen wOr den. 1 1 De Voorzitter wijst op hel feit, dat cle aanvragen voor een woning tegen over die te Woudrichem1 zeer geTTng zzijn. Iiij heeft hoop, dat het vol- genci jaar ineer bouwvolume toegewe zen zaï woreien, dan "kan onder bet oog1 worden gezien opk aan cle Ou dendijk een paar woningen -te doen nouvven. Men heeft in, Woudrichem ook aanvragen van particuliere zijde en deze genieten voorrang. Wethoduer Crielaart merkt op, dat als men aan 'de Oudendijk wil bou wen, men daarvoor ook aanvragen moet hebben, want bij het verlenen van bouwvolume moet men obk de namen kunnen noemen van hén, aan wie de woning zal worden toiege- wezien Onderzoek geloofsbrieven niemVbe- noerade raadsleden. De Voorzitter' schorst voor dit on derzoek cle vergadering en wijst daar voor de heren Kuijpers, Spoor en v. cl. Wiel aan. Na heropening; verklaart de heer Spoor dat alles in orde is bevonden en dus tot toelating wordt geadvi seerd. Aldus wordt besloten. Voor het tijdvak van 14 t.m. 27 Augustus 1949. Yoedmgsmiidclenkaarti'n 909 261 Vlees (A, B, D), 100 gr. vlees. 262 Vlees (A, B), 300 gr. vlees. 263 Vlees (D), 100 gr. vlees. 266 Algemeen (A, B), 200 gram kaas o'f 250 gram korstloze kaas. 272 Algemeen (B), 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 267 Algemeen (A, B), 125 gr. koffie. 274 Algemeen (D), 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. De letters achter de bonnummërs geven de kaarten aan, waarop de betreffende bonnen voorkomen. Bonkaarten ZB, ZC, ZD, ZE, >ID, MF, MH 909 (bijz. arbeid, a.s. moe ders, zieken): Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter V. Bovenstaande "bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 Augustus wor den gebruikt. De bonnen 245, 247, 218, 219, 250, 251, 252, 253, 25!5, 256, 257, 258 en 259 Algemeen van de bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen .ver nietigd worden. Vaststelling vermenigvuldigihg'scij- fer voor het re ini gangs ge ld. B. en W. stellen voor dit evenals vorig jaar op 1 te stellen. Het college heeft wel ge zocht naar andere grondslagen, doch zijn daarin niet geslaagd. Met algemene stemmen wordt het ciifer op 1 vastgesteld. De heer Kuijpers zegt, dat er klach ten zijn over het ophalen van dje beer in de morgenuren,is het niet mogelijk dit te veranderen? De Voorzitter acht dit wel moge lijk, doch ook aan andere uren kleven moeilijkheden. Zou men het in de avonduren doen, dan zullen bij een mooie avond als deze, klachten komen van hen die op hun stoep zitten. Wethouder Hartman acht de beste oplossing her «en paar uur vroeger te do:en geschieden dis thans het geval is. De Voorzitter zegt dat hiermede rekening kan worden gehouden als met Januari met de aannemer daar van een nieuwe re geinig móet wor den getroffen. De beer v. Straten wijst op die on houdbare toestand buiten de poort. De Voorzitter belooft ook dit te zullen bezien. Vastgesteld wordt vervolgens een staat van ininbare en nog te verhalen posten voor de dienst van 1947. Voorlopige vaststelling gemeentere- keriing1 en die voor het Burgerlijk Armbestuur voor bet jaar 1947. De heer Kinjpers brengt namens de commissie van onderzoek rapport uit en deelt mede, dat alles in orde is bevonden en de commissie derhalve voorstelt die rekening: voorlopig vast te stellen voor wat de gewone dienst betreft met een ontv. van f 144404.91 en uitgaaf f153418.76, nadelig saldo dus f9013.85, de kapitaaldienst met een ontvangst van f 107674.56, uit- ga'af f 149958.38, nad. slot f42283.82. De rapporteur zegt dat met leed wezen moet worden, geconstateerd, dat de rekening nog een vrij groot nadelig slol: te zien geeft en er geen weg i s le vinden van de noodlijdend heid af te komen, de commissie kan daarvoor ook geen wenk ge ven. De post aan salarissen is voor een kleine gemeente zeer groot, waardoor men misschien nooit meer uil de misère zal geraken. Met algemene stemmen wordt de rekening hierop vastgesteld, de wet houders onthielden zich van mede- stemme 11. (Slot volgt). GEViONDEN te 'Wijk, een lage zwart lederen linker herenschoen. Te rug Jte bekomen "bij de Postcomman- dant der Rijkspolitie te Veen. VERLOREN: Een zonnebril zon der haken. A. v. d. Wiel, Laantje 11, Werkendam. Een zilveren armband, Annie de Waal, Hoogstr. 210, Wer kendam. Een mes van een grasma chine, H. v. d. Dag, Werkensedijk, Werkendam. Bekendmaking, Burgemeester en Wethouders van Heusden maken bekend, dat die ge meentesecretarie op Maandag 15 Au gustus .1,949 voor 'het publiek gesLo- ten "is. Bur gem. en Weth. voornoemd. Heusden, 10 Augustus 1949- Toeslag brandstoffen voor grote gezinnen. m&ftvm' mmsgfflBsmmmmmmsmmmmmimmmm 1 tsTil EEN RUS WORDT ONTWAPEND. In Wenen is het ook niet altijd rustig. Evenals in Berlijn raken daar de Amerikanen en Russen wel eens handgemeen. Hier ziet men de Amerikaanse M.P. in actie. Zij werd gealarmeerd toen een russisch soldaat in een Café zijn revolver afvuurde. De rechter M.P.-man houdt de revolver in zijn hand. De „man op de achtergrond" (een burger) is een inwoner van Wenen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2