voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Negentiende Noord-Brabantse Schapenfokdag te 's-Bosch No. 6694 Maandag 15 Augustus 1949 Centrale Techn. Dienst Firma L. J. Veerman, Heusden UND VAN ALTENA HEUSDEN. Voor het practijkdiploma boek houden van de Vereniging' vopr Han- delsexahiens op Practische Grondslag, slaagde onze stadgenoot A. C. v. d Steenhoven. Hij genoot zijn opleiding bij: de heer W. de Waard, leeraar M. O. Boekhouden, alhier. Daartoe uitgenodigd door de Federatie van "Brabantse Schutters gilden, zal bij het bezoek van H. M. Koningin Juliana aan" 's-Her'togen- boseh op 6 September a.s., onze Gilde „St. Blasius" door enige af gevaardigden vertegenwoordigd zijn bij het défilé der Brabantse Schutters gilden. Vrijdagavond kwamen de leden van de gezamenlijke middenstands- verenig ipigten in vergadering bijeen, ter bespreking van de plannen voor de op 4 t.rn. 8 October te houden middenstandtentoonstelling, in de sociteitszaal van het „Wapen van Am sterdam". De zaal was behoorlijk be zet, toen de heer Kuijsten, Voorzitter van de Prot. Middens lands ver. de. aan wezigen welkom heette en het woord gaf aap de heer Waalboer te 's-Her- togenbosoh, technisch adviseur. Deze gaf een uiteenzetting! over de plannen, waarna zich een flink aantal midden standers als standhouders opgaven. ALMKERK. Op verzoek van de Chr. Herv. school alhier, om gelden beschikbaar te stellen voor het bouwen van een overdekte rijwielbergplaats op het lerrein van bedoelde school, is door de Raad dezer Gemeente goedgun stig beschikt. De muziekvereniging „Nooit Gedacht alhier, heeft besloten déél te nemen aan het te houden Festival te Nieuwendijk, op 27 Augustsus a.s, Het echtpaar van Drunen-van der Stelt alhier, hopen op 31 Aug. a.s. de dag te herdenken, dat zij voor 50 jaren door de band dee huwelijks werden verbonden. Wij hopen dat het deze oudjes dien dbg niet aan belang stelling zal ontbreken. Zaterdag, 20 dezer, n.m. 7 uur hoopt de muziekvereniging alhier, op een terrein aan deTJppelsedijk een Concert te geven. BRAKEL. De collecte ten bate van het „Simavifqnds" bracht in deze ge meente een bedrag van f319,80 op, terwijl de collecte ten bate van het Brake!se thuisfront, welke tijdens het Muziekfeest van „Oefening Baart Kunst" alhier werd gehouden f 148,44 opbracht. Een woord van danjc aan de collectrices, welke hieraan medewerk ten, is 'hier zeker op zijn plaats ,Op 27 Aug. a.s. zal in deze gemeente een brandweerwedstrijd worden ig|ehouden van brandweer corpsen uit de Bommelerwaard. Be doelde wedstrijd zal worden gehouden op „De Bol" nabij het veer alhier en naar wij vernemen zal het de moei te waard zijn om een kijkje bij deze wedstrijd te gaan nemen. Met ingang van 1 September a.s. zal alhier de nieuwe huisnumme- ringi ingaan. Thans is men reeds bezig met het aanbrengen van de nieuwe nummers De letters A, R en C. zullen met ingang van bovengenoemde datum vervallen en elke straat zal dan af zonderlijk genummerd zijn. Men die- ne dus met bovenstaande wel reke ning te houden. CAPELLE. Ds. J. R. Cuperus te Doorn spijk, heeft het voor het op hem uit gebracht beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, bedankt. De motorsportver. „Marijke" organiseerde voor hapr leden een knobbeloriëntatierit, waaraan door ongeveer 25 leden werd deelgenomen en waarbij de prijzen werden behaald door H. J. de Jong, ie pr.J. Ver- duijn, 2e pr.Mevr. Gerlach, 3e pr. Joh. Konmgs, 4e pr.A. Waarts, 5e pr. en Dr. J. de Haas, 6e pr. Bij het te 's-Hertogenbosch ge houden examen, slaagde voor Cou peuse, Mej. Z. Verduijn, die haar op leiding genoot bij de Ëerw. Zusters te Waspik. De Sprang-Cape 1 se Honden- sportvereniging „Geduld Ovejwint", houdt Maandag 15 dezer, een oefen wedstrijddag op het sportterrein „White Boijs" te Waspik-Boven. Bij de door de postduivenver enigingen „De Luchtvaart" en „Nooit Gedacht" gehouden wedvlucht vanaf Mons (B:.ten bate van .de T.Bi.C.- bestrijding door de plaatselijke vere niging „Het Groene "Kruis", waarvoor ruim 200 prijzen waren beschikbaar gesteld, werd de extra-prijs, een com pleet herenrijwiel, gewonnen door de heer Adr. Blom1. De heer L.P.Smit te Vrijhoeve- Capelle, slaagde met goed gevolg,yoor het eindexamen van het 'Nederl. Op- lei dings 'Instituut, kasteel Nijenrode, (de z.g. Diplomatenschool), waarop hem het diploma dier Inrichting werd' uitgereikt. In verband met het heersen van pokken In Indonesië en als gevolg van het intensieve verkeer tussen In donesië' en Nederland bestaande be smettingsgevaar, zal a.s. Donderdag 18 Augustus, des 11.111. 3 uur 111 heit Wijkgebouw van het Groene Kruis in de Nieuwstraat gelegenheid bestaan tot kosteloze inentidg en herinenting legen pokken. De 'gemengde zangvereniging ,,'t Rozenknopje" zal deelnemen aan de 19e Bekerzangwedstrijd Overschie I949> georganiseerd door het Man nenkoor „Ons Genoegenen het jgemengd koor „Caecilea" aldaar. De vereniging za.ll uitkomen in de afd. Ui t m untendh e i d EETHEN. De aandacht van belangheb benden worde er op gevestigd, diat de najaarskeuring van sprinlgsJieren, welkte tenminste negen maanden oud zijn, voor deze gemeente zal worden gehouden op Maandag 5 'September 1.949, des n.m. om 13 uur bij het café van de heer C. J. van Wijk te Gende- ren. Aan de eigenaars wordt verzicht de vroeger afgegevén certificaten van goedkeuring voor de nu weer ter keu ring: aan te bieden stieren mede re brengen. Bewijzen- van inschrijving in hét stierenregister, die bij de keuring overlegd moeten worden, kunnen ter gemeentesecretarie worden afgehaald. 's-GRAVENMOER. De afdeling 's Gravenmoer van de C.B.T.B. overweegt om bii vol doende deelname een cursus te or ganiseren in het verpakken van fruit, een eji ander in overleg met de Rijks- tuinbouwconsulent. NIEUWENDIJK. De Chr. muziekvereniging „Crescendo" behaalde op het con cours te Bunschoten, een eerste prijs in de afd. Uitmuntendheid met 326 punten. Het maken van waaiersiuisdeu- ren voor de Konenbrugs^luis te Go- rinchem, is opgedragen aan de Fa. L. Schermers, alhier. Aan de Fa. Groeneveld en Westerhoff alhier, is de verbouw van 4 woningen te Woudrichem gegund. Tot bestuursleden van'het Kon. Erkend Fanfarecorps „Overwinning na Strijd" te Kille, werden herkozen de heren T. Biesheuvel en H. van Ereugel. RIJSWIJK. Uitslag; P.V. „De Altenabode". Vlucht vanuit Mons. Gelost 12 uur. Z.-O. wind. De drie eerst binnenko mende duiven waren van: 1P. Schouten. 2. A. L. Steendam. 3. Westerlaken. SLEEUWIJK. Zondag 7 Aug. werd Ds. J. G. K. Langhout, gekomen van Wes- teremden, aan de gem1, der 'Ned. Herv. kerk alhier verbonden. Als be vestiger trad op zijn zoon, Ds. A. V. Langhout van Giessen-Rijswijk, wel ke tot tekst had gekozen 'Math. 4 19b en 20: „Volg Mij na en ik zal u visser der mensen maken. Zij dan, terstond de netten verlatende, zijn Hem gevolgd". Na allereerst met en kele woorden te hebben stilgestaan bi] het voorrecht der zo korte vaca ture, daar op het eerste beroep, dat uitgebracht werd „op Ds. Langhout van Westeremden, deze zijn gemeente fteett verlaten om hier in 'Sleeuwijk de Ned. Herv. kerk, die hem lief en dierbaar is,. te dienen... wees spr. vervolgens naar aanleiding van zijn tekstwoorden, op de roeping in het ambt: Christus roept, volgt Hem na. Na de bevestiging werd de nieuwe Herder en Leraar staande toegezon gen Ps. 134:3. Des nam. om half drie deed Ds. Langhout zijn intrede, waarvoor hij als tekst had glekozen Joh. 21:1 7 en 18. Spr. wees hierin op de vervulling van het ambt. De bevestiger had ge wezen op het vissen en zo bracht Z.Eerw. dit ook in Herder verband. Hij tekende de toebrenging tot Chris tus, maar na de toebrenging de Her derlijke weiding^ hopende alzo door de leiding en kracht Gods de ge meente van Sleeuwijk te dienen, deze vragende hem steeds in gebed te dra gen voor de Troon der Genade. Hierna richtte spieker zich totker- keraad en colleges en hoopte steeds met hen te mogen samenwerken tot het welzijn der Herv. Kerk, maar bovenal tot ere van de Koning dgr Kerk, Jezus Christus. Verder werden nog enkele woorden gesproken tot B-ur gem. en Weth., alsook tot de af gevaardigden der Geref. Kerk, over wiens aanwezigheid hij zich verblijd de. Tot slot volgde nog een enkel woord tot de jeugd, waarin deze werd opgewekt tot de navolging van Chris tus, waarin spr. hen steeds tot steun zal willen zijn. Hij stelde voor de jeugd en voor de gehele gemieente de pastorie, maar ook zijn hart ópen, om allen te zijn tot een Herder in Christus. H ierna werd nog het woord ge voerd door Burgemeester de Bruijne, namens de burgerlijke gemeente, Ds. A. V. Langhout namens de Ring Woudricheim en ouderling de Rover namens kerkeraad en gemieente, wel ke verzocht de nieuwe hterder en leeraar 'toe te zingen Ps. 75:1 en 2, waarmede deze plechtige ure werd besloten. WIJK EN AALBURG. In verband met hét dreigen de pokkengevaar wordt gelegenheid gegeven tot kosteloze inenting van kinderen beneden 1 jaar, en koste loze her inenting bij de overige 'be volking, op Woensdag 17 Augustus a.s. te 10 uur op Jfiet gemeentehuis. Woensdagavond maakte de fanfare „Oefening en Uitspanning;" een muzikale wanideling door een ge deelte der gemeente, om de ingteze- tenen in de gelegenheid te stellen de nieuwe vaandels te bezichtigen. Bij gunstig \veer zal deze wandeling Woensdagavond herhaald worden en zal een ander gedeelte, vermoede lijk Aalburg aan de beurt komen. WERKENDAM. Gedurende de maand Juli pas seerden de Rijksschutsluis alhier 1163 vaartuigen van en naar de Nieuwe Merwede en de Biesbosch. In de maand Juli werd aan het postkantoor alhier ingelegd f2586,29 en terugbetaald f8846,29. De heer W. de Joode van de Rijkspolitie alhier, zaf mét ingang van 1 Sept. a.s. de dienst met pensi oen verlaten. ZUILICHEM. Voor het diploma Rijwielher- ler slaagde onze dorpsgenoot, de heer M. K. 'Leeuwen. op Woensdag 24 Augustus 1949. In 's Bosch klopt het hart van de fokkers. Nog fris in het geheugen ligt de Trekpaardenfcntoonstelling, vanwege de Kon. Ver. „Het Néder- landse Trekpaard" en nu vlak voor de Nationale Rundveetentoon- stellipg vanwege het Nederlandse Rundveestamboek (22 en 23 Septem ber a.s.) waar ook een dertigtal van de beste Zwartbonten uit Noordbra- bant zullen uitkomen organiseert de vereniging „Het Texels Schapen stamboek voor Noordbraant", in de keurig gerestaureerde derde hal, zijn negentiende fokdag. We kunnen efen bezoek voor be langhebbenden en belangstellenden ten zeerste aanbevelen. Ook buitenlan ders, met name uit de Beneluxlanden, zullen deze belangrijke dag bezoeken, waar de beste exemplaren van ons 6ekende Nederlandse Vlees-wolschaap te zien zullen zijn. Een 270 aan giften zijn binnengekomen. Tevens vragen we uw aandacht voor de van 23 Augustus2 Sept. a.s. te houden Benelux-Landbouwtentoonstelling te Eindhoven, waar ons Stamboek ook met enkele dieren zal exposeren, in samenwerking met het Centraal Bu reau Schapenfokkerij1, en alwaar ook een stand aanwezig zal zijn van de Cooperatjeve Nederlandse Wolafzet- zet vereniging, bij afkorting N.W.F. G.A. in het Land van Heusden en Altena. Zoals men o.m. in ons blad heeft kunnen lezen zijn thans alle bouw materialen zonder toewijzing ver krijgbaar. Dit wil niet zeggen dat men nu weer kan bouwen zonder in liet bezit te zijn van een goed keuring. Duidelijkheidshalve laten we hieronder volgen over welke papieren men dient te beschikken 1. Een Rijksgoedkeuring: Voor alle werken op bouwkundig en/of Civiel Technisch gebied welke aan loon en materialen meer kosten dan f 500,is een rijksgoedkeuring vereist. De aanvrage hiervoor, de z.g.11 staat van gegevens, kan wor- worden ingediend bij de nader te noemen Districtsopzichters. Men ontvangt deze rijksgoedkeuring wan neer er voldoende bouwvolume is. Voor woningen, beheren de Gemeen tebesturen het bouwvolume. Voor alle andere soorten bouwwerken onder de f 10.000 wordt dit beheerd door de Centrale Technische Dienst, terwijl voor alle werken boven de f 10,000 (behalve dus voor woningen) bouwvolume wordt aangevraagd via de Centrale Technische Dienst. 2e. Een Gemeentelijke Bouwver gunning: Ongeacht of men een rijksgoed keuring nodig heeft, dient men in het bezit te zijn van een Gemeente lijke bouwvergunning wanneer het betreft het bouwen, verbouwen, uit breiden, vernieuwen of veranderen van een gebouw, brug, hekwerk en dergelijke. De kosten spelen hierbij geen rol, zodat men dus voor een werk onder de f500 wel een bouw vergunning dient te hebben, al heeft men geen rijksgoédkeuring meer no dig. De aannemers dienen te bedenken, dat bij het bouwen zonder de beno digde vergunningen, strafmaatrege len worden toegepast zowel ten op zichte van de opdrachtgever als van de aannemer. Men zij dus gewaar schuwd, daar bouwwerken, waar voor de vereiste vergunningen niet aanwezig zijn, onherroepelijk wor den stilgelegd. Inlichtingen inzake rijksgoedkeu ringen en bouwvergunningen wor den verstrekt door de Districtsop zichters van de Centrale Technische Dienst en wel 'tijdens de volgende spreekuren Districtsopzichter A. J. de Ruiter voor de gemeenten: Eethen, Wijk, Veen en Andel. Spreekuren Eethen, tel. 8, Dinsdag v.tn. van '10 tot 11.30 uur. Wijk, 'tel. 1, Woensdag v.jn. van 10 tot 11.30 uur. Andel, tel. 19, Vrijdag v.m. van 10 tot 11.30 uur. Districtsopzichter A. Geerlings voor de gemeenten: Almkerk, Dus- sen, Giessen en Rijswijk. Spreekuren Almkerk, kantoor C.T.D. tel. 26, Dinsdag v.m. van 1011.30 uur. Dussen, tel. 3, Woensdag van. van TO tot 11.30 uur. Rijswijk, tel. 18, Donderdag v.im. van 10.30 tot 11.30 uur. Districtsopzichter C. L. de Groot voor de gemeenten: Werkendam, de Werken en Sleeuwijk en Woudri chem. IJit ga ve Telefoon No. 19 - Postrekening No. 61525 Algemeen RedacteurJ. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1:95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui PIETER KANT en PAULINA KANT—DE GROOT te Oudendijk, hopen op Woensdag 17 Augustus a.s., de dag te herdenken, waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk traden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1