Raadsvergadering WOUDRICHEM Streek-H.B.S. op Prot. Chr. Grondslag Ruime sortering in Lampen en Kronen A, L, VAN WIJLEN woon 121 's-CAPELLE Speeltuin Nederhemert Raadsverslag van Nederhemert moderat speeltuin- toestellen ik wil persé Persil f (Vervolg) De heer Knijpers brengt vervol gens rapport uit over de rekening van het Burgerlijk Armbestuur en zegt dat deze in ontvangst en uit gaaf sluit met het bedrag van f 12738,03 en dat deze rekening het zelfde beeld vertoont als de ge meenterekening, de uitgaven blijven hoog. Of hierin verbetering is te brengen zal blijken als straks het [nieuwe bestuur In functie komt1. De Voorzitter koestert de bange vrees dat de uitgaven zullen ver meerderen in plaats van verminde ren. Ook deze rekening wordt hier op met algemene stemmen vastge steld. De begroting voor 1949 wordt ge wijzigd overeenkomstig het voorstel van B. en W. De Inspecteur voor het L.O. heeft aangedrongen op de aanschaffing van materiaal voor het gymnastieklokaal. B. en \V. vragen het benodigde crediet om dit materi aal aan te schaffen, de uitgaaf zou den zij over 5 jaar willen verdelen. Met algem. stemmen wordt dit cre diet verleend. De Voorzitter heeft nog een paar dingen, het voetbalveld en belastin gen betreffende, die hij in beslo ten vergadering zou willen behande len. Rondvraag. De heer v. Straten informeert hoe het in de Oudendijk is afgelopen met het verenigingsgebouw. De Voorzitter deelt mede dat door het consulaat voor lichamelijke oe fening een onderzoek is ingesteld of de woning van Mevrouw Huyser als gymnastieklokaal is om te bou wen. Naar aanleiding van, het ver zoek van het schoolbestuur om een gymnastieklokaal, is door het comi té van de stichting van een Vereni gingsgebouw verzocht om eventueel van een dergelijk lokaal gebruik te mogen maken voor het houden van vergaderingen en het geven van uit voeringen. Over dit verzoek hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met de Inspecteur voor het L. O., ïlie het college heeft verwezen naar het consulaat voor lichamelijke oe feningen, die een onderzoek heeft ingesteld. Het ligt in de bedoeling zo mogelijk aan beide verzoeken te gemoet te komen. De mogelijkheid voor verbouwing bestaat. Het be stuur van de verenigingen is ge vraagd wat het zou moeten worden. Wethouder Crielaart wijst op de moeilijkheid dat in Woudrichem 't gymnastieklokaal alleen ter beschik king wordt gesteld aan de muziekver- een. in de Oudendijk wordt het gevraagd voor alle verenigingen. Als van de bovenverdieping van. de wo ning vergaderlokaal kon worden ge maakt, dan was de situatie makkelij ker, doch dan worden de kosten weer te hoog en dan heeft men ook nog de moeilijkheid voor huisvesting van Mevrouw Huyser. Spr. is er voor, dat het lokaal er komt, doch men moet goed beslagen 'ten ijs ko men. De Voorzitter merkt op dat er ook nog de vraag is, óf het gymna stieklokaal moet worden overgedra gen aan het schoolbestuur, b-f dat het eigendom der gemeente ^blijft, dit laatste is misschien «het beste. De heer Spo«or heeft tot zijn groot genoegen gezien, dat men, is begon nen met de afbraak van het schuur- je in de Spieringstraat. Nu zal onze vriend Borg echter geholpen moe ten worden. De Voorzitter is het daarmede eens, doch de zaak 'is niet zo« een voudig en stuit op allerlei «moeilijk heden. Meerdere oplossingen wor den aan de hand gedaan, jdje ech ter allen moeilijkheden bezitten. De Voorzitter zegt vervolgens, dat het behoudens buitengewone om standigheden, de laatste vergadering van de huidige raad is. Het spijt spr. dat de heer Holster wegens ziekte niet aanwezig kan zijn, en zich niet als raadslid herkiesbaar heeft ge steld. Niettemin acht hij zich ver plicht deze dank te brengen voor alles wat hij gedurende een periode van 20 jaar in het jbelang van de gemeente heeft gedaan. Van deze 20 jaar heeft hij gedurende 12 jaren de belangen van de gemeente als Wethouder gediend. Het is spr. be kend dat de heer Holster itegen hul debetoon is, niettemin kan hij piel te WAALWIJK De actieve kracht der natuur* Vacantie Jong en oud trekt naar bos en zee de frisse buitenlucht in,waar de zuiverende zuurstof ons nieuwe krachï geeft. Die zelfde reinigende zuurstohmaakf ook het overvette Persil-sop zo actief. De witte was wordt weer stralend helder^ wol wordt zacht en donzig,.zijde krijgt een diepe glans. Niets is zo goed, niets is zo veilig als het zelfwerkend wasmiddel Persil. Zegt daarom als elke huisvrouw: nalaten deze woorden te spreken. Het helder verstand en inzicht van de heer Holster zijn de gemeente ten goede gekomen. Spr. eindigt «(met de hoop uit te spreken, dat de heer Holster spoedig geheel hersteld mo ge zijn en nog een (reeks van jaren getuige moge zijn van de vooruit gang der gemeente. Vervolgens richt spr. zich tot wet houder Hartman, die gedurende 3» jaren de gemeente als wethouder heeft gediend. In deze 3 jaren is «er v«eel tot «stand gebracht, waaraan de beer Hartman zijn aandeel heeft gehad. Spr. wijst op de woningbouw. De adviezen van de heer Hartman speciaal op het gebied «der visserij zijn steeds zeer gewaardeerd. Hij! dankt de scheidende wethouder voor het vele dat hij in het belang der gemeente heeft gedaan. Persoonlijk brengt de Voorzitter dank aan de heren Hartman en Holster voor de aangename verhou ding en de prettige samenwerking die er steeds tuss>en hen is gewieest. De openbare vergadering wordt hierop gesloten. van Donderdag 11 Augustus j.l. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer C.W. v. Ommeren. Secretaris: WelEd. Heer J. H. v. d. Kolk. Afwezig Wethouder v. d. Werken, als de Voorzitter de vergadering met het formuliergebed opent. De Secretaris leest de notulen «der vorige vergadering, die worden vast gesteld. Ingekomen stukken Schrijven van de Directie voor de Volkshuisvesting te Arnhem, waarin wordt bericht dat op verzoek van de Directie «der Steenfabriek aan de Rietschoof, de woningen 'niet in de gemeente Nederhemert, doch in de gemeente Poeder oijen zullen worden gebouwd. De Voorzitter merkt op, dat hier uit blijkt, dat 2 woningen voor de gemeente zijn verloren gegaan. Wat de 2 anderen betreft, «daarop zal straks worden teruggekomen. Schrijven van het bestuur van de Vereniging voor Chr. Onderwijs te Nederhemert, waarin wordt ver zocht gelden beschikbaar te willen stellen voor de aanschaffing van materiaal voor het gymnastiekon derwijs. Door de Inspecteur van het L.O. en de consulent vöor gymna stiekonderwijs, wordt op aanschaf fing daarvan aangedrongen. Volgens het schrijven van het schoolbestuur is voor deze aanschaffing nodig het bedrag van f100. B. en W. stellen voor dit bedrag toe te staan. De heer v. Kooten zegt dat nog slechts kort geleden een groot be drag voor het onderwijs is toege staan, nu weer een bedrag voor gymnastiekonderwijs, iets wat hij niet noodzakelijk acht, hij kan zijn stein aan het voorstel dan ook niet geven. De Voorzitter meent dat dit van bovenaf opgelegd wordt en er dus niets aan te doen is. Wethouder Oomen merkt op dat aanvankelijk een bedrag van f2500 benodigd geweest zou zijn. Het schoolbestuur heeft liet terug we ten te krijgen tot het bedrag van f 100,Het 'ligt niet aan het school bestuur. De heer v. Kooten zegt «als men van boven af tot iets verplicht wordt, men dan ook de goedkeuring van de raad niet behoeft te vragen. De heer M. Verheij vreest dat er ook nog wel eens een gymnastiek lokaal zal moeten komen. De heer de Gaaij vraagt: als we liet niet doen, wat dan? De heer Slegh meent, dat nnen het dan waarschijnlijk slechter zal maken. Met op één na algemene stem men wordt hierop het voorstel van B. en W. aangenomen. Vervolgens wordt met algemene stemmen besloten, het gemeentel- personeel, dit jaar evenals «dit ook met het rijkspersoneel plaats vindt, in het genot te stellen van de 2 pCt. gratificatie op hun jaarwedde. Schrijven van Ged. Staten over de bezoldiging van de gemeente ontvangers in de provincie Gelder land. Voorgesteld wordt «deze in overeenstemming le willen brengen met de regeling voorgesteld in het rapport Ubink. De Voorzitter leest enkele bepa lingen voor, waaruit blijkt dat de jaarwedde Voor gemeenten tot2000 zielen zou komen op f 1000 met een maximum van f1600 te berei- kenen in zes jaren. Bij vereniging van het ontvangerschap mei dat van gemeente-secretaris, zoals in deze gemeente het geval is, zal de jaar wedde f 400 met een maximum van f 640 bedragen. Op voorstel van B. en W. wordt, besloten met deze regeling accoord te gaan. Schrijven van Ged. St. betreffende het uitbreidingsplan der gemeente met verzoek het betreffende raads besluit in te zenden en eveneens de, wijziging der gem.-begroting voor de kosten die plm. f1500 zullen bedragen. Hiertoe wordt besloten. Aankoop bouwgrond. De 'Voorzitter zegt dat de ge meente 4 woningen waren toegewe zen, waarvan er 2 ontvallen zijn. De heer J. A. v. d. Linden is be reid «een terrein te verkopen tussen de school en het huis van J. Vos Azn. tegen de prijs van f 1,60 per vierk. meter en onder voorwaarde dat een behoorlijke afrastering wordt jgemaakt. De heer M. Verheij vraagt of «door de steenfabriek „De Rietschoof" de 2 woningen zijn teruggenomen. De Voorzitter licht het geval toe en zegt dat de heer «v. Driel van dei steenfabriek het vorige week heeft teruggenomen uit vrees dat de ge meente Nederhemert met de plaats voor tiet bouwterrein niet gereed zou komen. E«en paar maal is spr., «door de lieer v. Driel opgeheld en moest hij mededelen, dat de gemeen te nog steeds op zoek was «naar bouwgrond. Had de heer v. Driel! nog even gewacht, dan waren de woningen hier gebleven. De heer de Gaaij vraagt of (de heer v. Driel nu niet verplicht kan worden om voor «een woning tei zorgen voor het gezin Schreuders. De heer M. Verheij is daartegen, dit is nu eenmaal beloofd en zijn woord moet men gestand doen. De lieer Slegh vindt het onver- antwoordt «dat de heer v. Driel dez«e« 2 woningen heeft afgenomen, hij had best nog «enige «dagen kunnen wachten. Wethouder v. Ooij«en meent, dat hij in elk geval de gemeente eerst had behoren te waarschuwen. De lieer M. Verheij vindt het jam mer dat de zaak zo is gelopen, de heer v. Driel verkeerde blijkbaar in de mening, Jat de gemeente toch niet klaar zou komen. De raad besluit in beginsel tot aankoop van de grond. Een defini tief besluit kan eerst worden geko men als de p'rij zencommissie met de prijs van f 1,60 per vierk. meter is accoord gegaan. De Voorzitter deelt mede dat d«e plannen voor de woningen morgen zullen worden verzonden. De heer Slegh zou nu reeds bouw grond zien te krijgen voor bouw volume dat volgend jaar aan de ge meente zal worden toegewezen. De Voorzitter zou hiermede wil len wachten tot bekend is, welke volume de gemeente toegewezen krijgt. i i f De heer Slegh meent dat men dan volgend najaar voor 'hetzelf de geval zit als thans. De Voorzitter koestert daarvoor geen vrees. Rondvraag. De heer de Gaaij informeert hoe of het zit met het stofvrij maken van de weg. De Voorzitter weet alleen dat een en ander is aanbesteed, doch dat gun ning door de polder nog niet heeft plaatsgevonden, deze wacht vermoe delijk op de hogere goedkeuring van het raadsbesluit tot toekenning van de subsidie van f 140010. De lieer de' Gaaij wijst op, «die ge meente Zuilichem waar de wegen keurig in orde zijn. Hij begrijpt niet waarom het daar wet kan «en het hier zo l«ang mo«et duren. De Voorzitter meent dat het daar ook wei lang geduurd zal hebben voor een en ander in orde was. De heer M. Verheij wijst op de mooie bestrating in Aalst. De lieer Verheij Johzn. infor meert of de zinkputten bij de nieu we woningen ree«ds zijn aangebracht. De Voorzitter meent van weL Dezelfde spr. dringt aan om bij: de nieuwe woningen wat grint te doen aanbrengen. De Voorzitter heeft gehoord dat deze niet meer van de polder be trokken kan worden. Getracht zal worden deze van iemand 'anders te krijgen. De heer Verheij Johzn. vraagt of de kwestie over «de woning van H. Verbeek reeds is opgelost. De Voorzitter zegt dat hierover van de Centr. Techn. Dienst een rapport is ontvangen «en «dat een en ander in orde zal worden gebracht- De heer Oomen wijst op de beer put bij de woning van het Hoofdj der school, deze dient hersteld te worden. De Voorzitter belooft daartoe op dracht te zullen geven. De vergadering wordt hierop ge sloten. NEDERHEMERT. Over de maand Juli. Geboren: Hester, d. van G. J. v. Laar en C. H. ExaltoCornelia Jan- nig je, d. van P. L. de Wteert ien G. Smits. Overlieden: Jan Bruijgom, 4 j. VEEN. Over de maand Juli. Geboren: Dirk, z. van C. Vos en J. C. van der SchansJan, z. van C. Schreuders en *E. Dammers. «Ondertrouwd: Jasper Gijsbert van Helden, 26 j. en Jacoba Duister, 21 i. WERKENDAM. GeborenElizabeth Kom'merina, d. van K. Groeneveld en E. KuupGor- helia, d. van H. Paans en D. W. HolsterAnne, z. van D. B. Kreiter en E. Kooistra; Johanna Wilhelmi- na, d. van G. J. Mjeiufenberig en E. P. KoddeCornelia Bastiana, d'. van C. de Haas en S. H. van Wijk Antonetta, d. van D. Ippet en A. de Heer. Overleden: Dirksje Viveen, 93 j., wed. van J. A. VisserJohannes de Keijzer, 75 j. Het Tweede Toelatings-examen wordt gehouden D.V. DINSDAG 6 SEP TEMBER 1949, om 8.50 uur, in een der lokalen der Openbare School, Stationsstraat te WAALWTJK. Candida ten dienen zich zo spoedig mo gelijk op te geven bij den Directeur D. SCHOUTEN. Donkerstraat 18, Har derwijk, met opgave van volledig adres en hoofd der laatst bezochte school. Verder: LEESLAMPEN SCHEMERLAMPEN WAND VERLICHTING TELEFOON K 4185-233 Geheel uitgerust met Dagelijks geopend (behalve Zondags) Prima consumptie, billijke prijzen Entrée 10 ct., tijdens muziek 25 ct. 4

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 4