voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Mercurius 1949 DIN Ah ID STUF KENS ECBnann mm Raadsverslag Zuilichem ffH No. 6702 Maandag 12 September 1949 Koninklijk bezoek Heusden VAN 4 OCTOBER t/m 8 OCTOBER m. 'tPki* Und van altena Firma L. J. Veerman, Heusden aan Noordbrabant en het Land van Altena Dmsdag ving het Koninklijk bezoek aan onze provincie aan. De Prins werd 's morgens door het college van Ged. Staten in den Bosch ontvangen, waarna een bezoek werd gebracht aan Veghel, Uden, Boekei, Gemert, Aarle-Rixtel, Helmond en Eindhoven. Tegen zes uur 's avonds haalden Prins Bemhard en de Commissaris der Koningin in Noordbrabarit, prof. dr. J. de Quay de Koningin af bij' de grens van Hedel. Aan de grens begroette de Burgemeester van Dep Bosch, Mr. H. Loeff, de vorstin, waarna de 'zegetocht door de fraai versierde stad aanving en werden de vorstelijke personen enthousiat toege juicht door duizenden. 's Avonds vond een gala-avond in het Casino plaats, waarbij een groot aantal genodigden tegenwoordig wa ren. Woensdagmorgen om ii uur ver liet het hpge gezelschap den Bosch en werden nog verschillende plaatsen in Noordbrabant bezocht. In Mjiddel- beers werd in de stal van de „Lage Hoeve' 'de koffie gebruikt. In Lage Zwaluwe werden de au to's verlaten en gingen Koningin en Prins scheep en werd de Amer op gevaren en een bezoek gebracht aan de Bie'sbosch en de Sophia-Hoeve. Vervolgens werd over Werkendam en Slieeuwijk de tocht voortgezet, om te ongeveer 7 uur met de veerboot naar Gorinchem over te steken en de Brabantse bodem te verlaten, na- gejuicht door een talrijk publiek. IIII IJSDEN. Woensdagmiddag arriveerde de O.V.W.-er korporaal Smits in on ze gemeente vanuit Indonesië. Des avonds bracht de Heusdiense Fanfare een serenade en werd hij toegesproken door de voorzitter A. Bax, die Smits welkom heette. De Breestraat gaf een feestelijk aanzien, daar de buren voor een passende versiering voor zijn woning hadden gezorgd en de vlfaggen wa ren uitgestoken. Van de buren mocht hij tevens nog een paasend cadèu in ontvangst nemen. Maandag 3 October zullen de lessen aan de Nijverheids Avond school weer een aanvang nemen. Ge zien de resultaten der vorige cursus, die getuigde van 'toewijding bij de leraren, en voortdurende ijver der leerlingen, twijfelen wij niet of ook deze nieuwe cursus zal aan de ver wachtingen bean two orden Hoe meer leerlingen zich aanmel den hoe beter dit is, omdat dan ver dere splitsing van groepen, naar vak en bekwaamheid kan worden doorgevoerd Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Zeer zeker tot grpot genoegen van velen deelt de "heer Renaud, belast met de opgravingen op het Burchtplein, naar de resten van het voormalige kasteel van de heren van Heusden, ons mede, dat hij op Woensdag 17 September, des nam. 7 uur, een rondleiding voor de inge zetenen van Heusden, over het ter rein zal houden en daarbij alle mo gelijke inlichtingen zal verstrekken. AALBURG. Op Donderdag 1 5 Sept., hoopt voor de Ger. Gem., des avonds om 7 uur voor te gaan, Ds. Dieleiman van Borselen. ANDEL. Tot wethouders dezer gemeen te werden herkozen L. J. Vogelaar en J. F. v. Duist. De vergoeding voor de Bijz. Lagere school alhier werd over '48 werd vastgesteld op f 1633,25. De raad besloot met algeme ne stemmen in beroep te gaan bij de Kroon, tegen het besluit van Ged. St., waarbij goedkeuring werd ont houden aan het raadsbesluit tot on derhandse verpachting van hetjacht- recht op de gemeente-landerijen aan W. Naaijen alhier. Door de architecten Bezemeer en de Snoo te Wijk en Aalburg, is aanbesteed het bouwen van 2 wo ningen voor T. Hoesen en J. de Cloe alhier. Ingeschreven is als volgt: M. de Waal, Andel f22.777. A. Tankens, Andel f21.490. A.% J. A. Smits, Andel f21.366/ T. Tankiens, Andel f21.350. H. van Nborloos, Andel f 19.722. Het werk is aan de laagste in schrijver gegund. ALMKERK. Onder grote belangstelling bracht de Muziekvereniging „Nooit Gedacht" alhier, j.l. Donderdagavond een serenade aan de militair Verbeek en familie, ter attentie van zijn goe de overkomst uit Indië. De bazar ten bate van de Mu ziekvereniging „Nooit Gedacht" zaï gehouden worden op 27, 28 en 29 October a.s. "Op 27 Sept. as. des n.m. om 6 uur zal alhier ten huize van Dr. Schripsema, een kosteloze inenting plaats hebben. Deze inenting zal te Nieuwendijk plaats hebben op 28 Sept. des n.m. om 4 uur en te Waardhuizen op 30 Sept. v.m. 10 uur plaats hebben. BABILOMëNBROEK. Dp Donderdag 8 September j.l. werd alhier in het Gymnastieklo kaal een vergadering gehouden, ten einde te komen tót oprichting van een reisvereniging. In principe werd besloten tol op richting over te gaan en staande de vergadering g'aven zich reeds een 1 5- tal personen als 'lid op. Thans zal op Vrijdag 16 Sept. a.s. opnieuw e>en vergadering worden gehouden om half acht 's avonds, waarbii o.a. de bestuursverkiezing en vaststelling van een reglement aan de orde zal komen. Ieder, die lid wenst te worden en degenen, die zich als lid' heibben opgegeven, worden op deze, vergade ring verwacht, zodat alles definitief kan worden geregeld. DUSSEN. Mochten wij ;eeds eerder ver meiden, dat alhier een drieling Is ge boren bij de fam. P. Donkersloot- van der Schans, nader vernemen wii nog dat de namen van de drieling zijn Johan Anton, gewicht 1400 gram. Anton Johan, gewicht 1420 gram. Hendrik Anton, gewicht 1670 gram. Het gezin, thans groot 10 kinderen, woont in een kleine noodwoning. Meer woonruimte is ook de wens der gelukkige ouders. Woensdag arriveerde de oor logsvrijwilliger B. Koops uit Indië in onze gemeente. De, buurt heeft deze thuiskomst niet ongemerkt voor bij laten gaan en ook de fanfare „Wiihelmina" bracht 's avonds een serenade. EETHEN. Tot wethouders in onze ge meente zijn benoemd de heren G. v. d. Beek LGzn. en H. Vos. UENDEREN. Voor het vervoer van 2 mil- lioen kg suikerbieten naar de sui kerfabriek „AVitlouch" te Breda, uit het agentschap A. J. Verbunt te Dus- sen was expediteur J. A. v. Wijk al hier de laagste inschrijver voor het gemiddelde van f3,70 per ton. Het vervoer werd gegrind GIESSEN. Tot wethouders dezer gemeen te zijn herkozen de heren Huib v. d. Schuit en W. Verhoeven. s-GRAVENMOER. Dinsdagavond 6 Sept. kwam de Jeugdcentralle alhier, in vergade ring bijeen. Na opening door de voorzitter kwam allereerst de bi bliotheek ter sprake. Besloten werd lieden te werven en de catalogus aan deze gratis ter beschikking te stel len. Zo spoedig mogelijk zal een nieuwe catalogus worden samenge steld. Men kan geen boeken uit de bibliotheek betrekken voor dat men lid is. Verder werd een beroep ge daan op de leden om eens een avond boeken mee komen Ie kaften. Verder werd besloten deze win ter nog enkele sprekers te laten optreden. De secretaris merkte hier omtrent op, dat de Jeugdcentralb dit niet kan volhouden, daar bij elke spreekbeurt een flink bedrag moet worden bijgepast. Op deze manier zaï tie kas spoedig uitgeput zijn. Door de leden van de Jeugdcentra- Ie zal worden voorgesteld om in de eerste helft van November een con tactavond van alle verenigingen te beleggen in de Chr. Ger. Kerk al hier, waar door twee der aangesloten Jongelingsverenigingen een inleiding zal worden gehouden en door elke aangesloten .Meisjesvereniging een voordracht. Na de rondvraag werd "hierna die vergadering door de voorzitter geslo ten'. GORINCHEM. De Directeur van de Rijks H.BiS. deelt ons mede, fclat op 1 September door hem een telegram ontvangen werd van de Minister van O. Iv. en W. met het bericht, dat de afd. Middelbare Meisjesschool om begrotingstechnische reden voor de cursus 1949-1950 geen doorgang kan vinden Hiermede moet die stichting van de 10 Middelbare Meisjesscholen aan Rijks Hogere B11 rgersc holen wor de 11 o p ge sc h o ve n meeuwen. De architect A. v. Huiten te Waalwijk zal Dinsdag 13 Sept. a.s. te Meeuwen in café Ivorevaar aan besteden de bouw van een woonhuis annex winkel, magazijn en garage voor de heer de Graaff, allhier. nederhemert. Dinsdag 13 Sept., des avonds om halft acht, hoopt bij D. Oomen in de dienst des Woords vooir t'e gaan, de Eerw. Heer L. Gebraad van Leersum. RIJSWIJK. Tot wethouders dezer gemeen- te zijn herkozen de heren A. Wes- terlaken en J. v. Someren. VEEN. Dezer dagen keerde onze dorpsgenoot C. Honcoop uit de tro pen in het vaderland terug. Hoewel er door familieomstandigheden geen openlijk feestvertoon plaats had, kwamen toch talloos velen hem een hartelijk welkom toeroepen. Donderdag 11 Sept. n.m. 7 uur des nam. hoopt in de Dienst des AVoords in de Ger. Gem. voor te gaan Ds. Dieleman van Borssele. woudrichem. Alhier zijn aanbesteed 6 ge meentewoningen waarvan de uitslag is als volgt: P. v. Straten en Zn. alhier f68150 Fa. Groeneveld alhier -68693 Fa. Groeneveld en Wester- hof, Nieuwendijk -69690 Fa. Boeying -70300 Fa. Smits, Heusden -70100 Fa. de Vries, Breda - 70180 Fa. de Vries, Dordrecht -70199 Begroting was f 62319. Op 't Festival alhier, behaalde de le prijs de muziekvereniging „Volharding" te Gorinchem; 2e pr. Algemene Middenstands- en Industrie-Tentoonstelling VAN NATIONAAL BELANG: Zie naar de belangrijke industrie ën die Heusden rijk is, bedenk, dat de producten of werken van ge noemde industriën over die gehele wereld bekend zijn, kom tot die con clusie, dat dit alles deviezen schept, en dan zal ook U zeggen: inderdaad Heusden is wel klein, maar z'n faam en nut is groot. De belangrijkste industrieën van deze plaats, zullen straks op de MERCURIUS 1949 verschijnen, wij nemen eventjes een kleine greep uit de reeks: Scheepsbouw, Conserven, Boter- en Zuivelproducten, enz. Wij wijzen U ook naar de Midden standers, die hun naam en waar straks op exclusieve wijze naar bo ven zullen brengen. Zorgen de Industrieën aldus voor een inter- en nationaal tiiitje, de Middenstanders gezamenlijk zullen zorg dragen dat de plaatselijke be langen opgevoerd zullen worden tot een toonaangevend peil,, dat een ie der zal overtuigen, dat Heusden op stimulerende wijze bezig 'is, datgene op te bouwen en zelfs uit te breiden, wat door tie laatste wereldoorlog is vernield of onmogelijk gemaakt. OVERWELDIGENDE DEELNAME In het begiu had men ge dacht ruinite genoeg le hebben aan de Vismarkt. Thans bleek dat men, gezien de grote toeloop van stand houders, genoodzaakt was de MER CURIUS 1919 te verplaatsen naar een groter terrein en wel... 'tWil- heljminaplein. Het verheugt ons U dit te kunnen schrijven, temeer daar het onze stout ste verwachtingen overtrof. Er wordt zorg gedragen voor de ontspannende zijde van dit gebeu ren, n.l. een complete restauratie, dancing, concerten, cabaret, enz. De afkorting enz. betekent hier heus niet een bladvulling, maar veel meer geheime dingen die de aantrek kelijkheid van deze tentoonstelling zullen verhogen. Het Tentoonstellingsterrein zal too- verachtig worden verlicht, een fraaie monumentale enlreepoort zal de dui zenden verleiden tot binnenkomen, Zodra iemand de Mercuriusveste bin nenstapt zal hij onder de indruk ko men van het onthaal, welke hij on dervind van de zijde dier Mercurius- s tand houders. Extra busdiensten, verzorgd door de A.L.A.D. dragen zorg voor uw thuiskomst wanneer U van verre komt. De reclame voor de MERCURIUS 1949, wordt ondertussen steeds in grotere kringen opgevoerd. De namen MERCURIUS 1949 en HEUSDEN, klinken reeds als beken de klanken in ieders oren. Slraks zullen de kolommen van de grote dagbladen gevuld zijn met nieuws over de MERCURIUS 1949. Aldus zien we allen met spanning de opening op "1 October a.s. tege moet. i m Um U Langend - ijk 3 7 - iorkum Chr. Kinderkoor „Fris Gezongen", alhier; 3e pr. de Harmonie van IJs- selstein; 4e pr. de Gem. Zangvereni ging van Uitwijk. De 3 deelnemende muziekcorpsen aan 'de marswedstrijd behaalden allen een eersten prijs. WIJK. Onder grote belangstelling van familie en vrienden, keerde Woens dag onze dorpsgenoot A. Vos uit Indië in zijn ouderlijke woning te rug. Des avonds bracht de Muziek- vereen. „Oefening en Uitspanning" een serenade, hetwelk veel volk, in dit anders zo stille gedeelte van ons dorp, op de been bracht. De Christ. Vrouwenbond al hier, hoopt op AVoensdag 14 Sept. des avonds half acht te vergaderen in de kerkzaal. WIJK EN AALBURG. Voor het volgend jaar te hou den Muziek- en Zangconcours werd het navolgend uitvoerend comité sa mengesteld Voorzitter J. H. Roza, 2e Voor zitter 'C. v. Loon; le Secretaris J. v. Loon; 2e Secretaris tevens Pen ningmeester M. Schouten en tot le den: M. Bonman Az., C. Bonman Cz., W. Furster, C. Millenaar, M.. de Graaff, Joh. v. Heemskerk, L. v. d. Pol, A. v. Tilburg, H. G. Vos, B. Vos en B. v. Wijk Jzn. Besloten werd op Hemelvaartsdag een zangconcours en op Pinkster maandag een muziekconcours te or ganiseren, met iedere dag zijn eigen jury. Kort verslag! van het verhandelde in de vergadering van de Raad der gemeente Zuilichem van 6 Septem ber 1949. "Na opening: wordt overgegaan tot beëdiging der raadsleden (de heren Hooijkaas en van der Mjaas leggen de belofte af) en wenst de Voor zitter de raadsleden geluk met deze beëdiging en benoeming. Voorts brengt de Voorzitter dank aan de raadsleden voor hun verichtte arbeid gedurende de laagste 3 jaren. Thans zijt ;gij .gekozen voor 4 jaren. :of glii deze 4 jaren zult volbrengen 'is nog een vraag, dit in verband met dé samenvoeging van gemeen ten. Spr. wenst dat God ons de kracht en luist moge schenken om de opgelegde taak te vervullen. Ook dankt de Voorzitter de wethouders namens "hemzelf en de gemeente vo or hun verrichtte arbeid. Als wethouders worden gekozen de heren N D. Bakker en B. v. Veen, welke op de desbetreffende vraag van de "Voorzitter antwoorden, 'hun benoeming aan te nemen. Vervolgens wordt met algemene stemmen het bedrag per leerling voor Igewoon lager onderwijs voor 1949 met f7.verhoogd. Aan de beide kleuterscholen wordt met 6 tegen 1 stem een subsidie van f30.toegekend voor de op leiding van de onderwijzeressen. Te gen stemde de heer C. A. v. Veen. Besloten wordt aan het gemeente- personeel over 1949 een gratificatie toe te kennen van 2 pet. met een maximum van "f 50.Verder wordt met alg. stemmen Besloten een kas- geldlemng aan te gaan groot f2500. Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen RedacteurJ. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uui - i - - v -i- U'yiw- 1 a

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1