voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Und van altena No. 6709 Donderdag 6 October 1949 UW OGEN Firma L. J. Veerman, Heusden Behalve bet Mercuriusbestuur, de besturen van de beide Middenstands- verenigingen, de standhouders, waren om ii uur Dinsdagmorgen, in het restaurant op het tentoonstellingster rein aanwezig Burgemeester van Delft en zijn echtgenote, de Eerw. Heren Pastoor Mtommers, Pastoor Gründe- man, de Eerw. Heer Kapelaan Bar- ten, de Wethouders en een aantal vooraanstaande personen uit Heus den. De beer Kuijsten, voorzitter van de Protestantse Middenstandsvereni ging, opende met een woord van welkom, waarin hij liet uitkomen liet grote belang voor Heusden van de tentoonstelling, die zo aanstonds door Mevr. van Delft zou worden geopend. Hij bracht dank aan het bestuur van de R.K. Middenstandsvereniging voor de prettige samenwerking, waardoor het mogelijk was deze tentoonstelling te organiseren en gaf vervolgens het woord aan de heer A. Verschuur, voorzitter van de R.K. Middenstands- vereniging, tevens voorzitter van de Mercurius. Deze heette de aanwezigen, welkom en deelde vervolgens mede, dat de R.K. Middenstandsvereniging op 28 Dec. 1945 werd opgericht. Reeds eer der waren daartoe pogingen gedaan, welke pogingen evenwel mislukten. Spr. wees vervolgens op de noodzake lijkheid om tot oprichting van een dergelijke vereniging te geraken en hoe daartoe een vijftal jonge midden standers het initiatief namen, welk initiatief succes had. Spoedig daarna ging men ook van Protestantse zijde tot oprichting van een middenstands- vereniging over. Tussen beide vereni gingen kwam een samenwerking tot stand, die steeds prettig is geweest. Deze samenwerking maakte het dan ook slechts mogelijk, deze tentoon stelling te organiseren. De midden stand is op de goede weg, doch er moet in Heusden nog veel gebeuren, want het is nóg jaren bij andere plaatsen ten achter. Spr. vindt het jammer, dat de groep van midden standers, die van aanpakken weten, nog klein is en bij1 sommigen de kleinsteedse politiek oorzaak is, dat zij afzijdig blijven staan, terwijl sa menwerking zo dringend nodig is. Immers het zijn de middenstanders., die de zwaarste klappen moeten op vangen. Het is in Heusden altijd zo, dat er personen zijn, die, als er iets gedaan wordt, de pogingen daartoe reeds van tevoren afbreken. Deze keer was het echter gelukkig anders, van dlle zijden werd medewerking onder vonden, ook de bevolking werkte mee. Spr. wees op het feit, dat er on herroepelijk een concurentiestrijd op komst is, de eerste tekenen daartoe vertonen zich reeds. Hij spoorde aan in dit opzicht sportief te zijn en het niet zo te laten worden als voor de oorlog het geval was. Hij deed een beroep op allen mede te werken om de pogingen, die van de zijde van de Middenstandsverenigingen worden gedaan te ondersteunen en er mede voor te zorgen, dat men over deze pogingen in de goede zin praat. I§ er iets waarover men niet tevreden is, men ga dan naar de betrokken persoon toe en spr. is overtuigd, dat dan een ópLossing naar de goede zijde zal worden gevonden. Kom bij ons, aldus spr., en werk met ons mede om daardoor de bloei van Heusden te bevorderen. Spr. heeft de overtui ging dat Heusden pp een keerpunt staat. Hij ziet in het feit, 'dat op het Burchtplein weer een monumentaal gebouw, in de vorm van een Katho lieke kerk gaat verrijzen, een teken, dat Heusden op de weg is, om weel een gedeelte van zijn roem, uit de tijd, toen op dit plein het vermaarde Heusdense kasteel stond, te gaan her overen, daar blijft evenwel eendrach tig samenwerken een eej-ste eis. Hij dankt vervolgens allen, die aan de totstandkoming dezer tentoonstel ling hebben meegewerkt. In het bij zonder Burgemeester van Delft, die altijd bereid werd gevonden, zijn me dewerking in de uitgebreidste zin te verlenen. Het is dan ook zeker aap deze medewerking te dpnken, dat de organisatie lot heden met succes is verlopen. Hij hoopt dat Heusden on der burgemeester van Delft in groei en bloei zal mogen toenemen. Hij dankte de Wethouders en de stand houders, voot de moeite en kosten die deze zich hebben getroost, waar door een bezoek aan de tentoonstel ling zeer zeker de moeite waard is. Hij dankt de industrie van Heusden voor de medewerking die zij heeft willen verlenen en hoopt, dat ook in de toekomst steeds op deze mede werking zal mogen worden gerekend. Hij dankt de politie, de brandweer, de heer Waalboer, de technisch lei der, de heer v. d. Aa, die zijn mede werking verleende op het gebied der reclame, de heer Hortensius die zorg droeg voor de verlichting, waarover slechts een roep, n.l. ze is prachtig en waarover ieder enthousiast is. Hij dankt de bestuursleden der midden standsverenigingen, in het bijzonder de heren Kant, Vink en v. d. Pol, die zo ontzaggelijk veel werk hebben ver zet. Hij dankt de heer Kuijsten voor zijn juist en onpartijdig inzicht en lest best de echtgenoten van de standhouders en besloot met de hoop uit te spreken, dat de tentoonstelling onder Gods zegen, een groot succes zaï mogen worden. Hierna sprak Burgemeester van Delft, die zijn bewondering uitte voor de promotoren, die deze voor Heus den unieke tentoonstelling organiseer den en ondanks de grote moeilijkhe den, die zij moesten overwinnen, tot een goed resultaat wisten te brengen, Spr. en met hem alle Heusdenaren, verheugen zich, dat industrie en mid denstand in wijden kring tonen, wat zij presteren en trots is men op de heren van de middenstand, die blijk geven, dat zij weten aan te pakken. Vooral nu de normale concurrentie weer gaat domineren, is activiteit noodzakelijk. Het kan niet anders of deze tentoonstelling moet een suc ces worden voor de toekomst. Met de wens aan het adres van het Mer curiusbestuur, dat hun tentoonstelling zal mogen slagen en er geen klachten zullen zijn voor de burgerlijke en geestelijke overheid der gemeenté, be sloot de Burgemeester zijn rede. Het aanwezige orkest speelde het Wilhelmus, dat door allen staande werd aangehoord en meegezongen. Nadat de heer Verschuur 'liet ver loop van het programma had meege deeld en de koffie was geserveerd, begaf het gezelschap zich naar buiten naar de ingang van de tentoonstel ling. Namens de gezamenlijke mid denstanders werd mevrouw v. Delft, nadnt zij de symbolische (opening met het doorknippen van een lint had verricht, door de (jongedames Vink en de Mjoll oen bloemenmand aangeboden. Hierna maakte het gezelschap ,een rondgang langs de verschillende stands, die in een woord prachtig en schitterend zijn ipgericht en een kijk je overwaard zijn. Hier tonen midden standers en industrie van Heusden wat zij vermogen. Na de rondgang verzamelde zich het gezelschap weer dn de restaura tiezaal. Onder het genot van een glas, sigaar en cigaret, bleef men nog een ogenblik gezellig! bijeen, waarbij Burgemeester van Delft .nog woorden vap waardering sprak aan het adres vaü het Mercuriusbestuur, de middenstand en industrie. Hij ver klaarde dat zijn stoutste verwachtin gen waren overtroffen, woorden waar bij zich alle genodigden aansloten. Men hoorde niets dan woorden van lof. De pers bracht nog een bezoek aan de Mobetonewagen, door middel waarvan voor verschillende winkeliers en ook voor de .tentoonstelling in wijden omtrek reclame wordt ge maakt. Deze mobiele-beeld-toon-recla- me laat zien, wat diverse winkeliers hebben aan te bieden. Gistermorgen Dracht deze wagen een bezoek- aan de markt in den Bosch. De tentoonstelling werd om .2 uur voor het .publiek opengesteld en werd, begunstigd door fraai weer,, deze eer ste dag reeds een .succes. Naar wij vernemen werd het getal van ïooo betalende bezoekers benaderd. Mej. de Moor uit Heusden .was de geluk kige 500ste bezoekster en kon in de restauratiezaal het uitgeloofde ge schenk ,dat iedere 500ste bezoeker (ster) ontvangt, in ontvangst nemen. Blijft het weer goed, -dan, wij zijn er zeker van, zullen nog duizenden Heusden bezoeken, omdat de eerste 1000 de Mercuriustentoonstelling zul len roemen en een bezoek aanbeve len. heusden. Zaterdag 8 October a.s., van 34 uuur, begint het uitreiken der boeken van de nutsbibliotheek. De bibliotheek is weer verrijkt met ver scheidene nieuwe boeken. Wij hopen, dat in ruime mate ge bruik gemaakt zal worden van deze gelegenheid tot lezen, immers hij die leest, verrijkt zijn geest. Bij de damclub V.D. werd Maandag in hotel „Central" de on derlinge competitie voortgezet. Er werden drie partijen gespeeld Schaap behaalde tegen Nieuwkoop een nut tige overwinning, welke uitslag in het verdere verloop der competitie wel eens van grote betekenis kan zijn. De Jonde had weinig moeite met de nieuweling Koks, evenmin had de Moor wéinig in te brengen tegen Klaren. Deze laatste twee uit slagen lagen in de lijn der verwach tingen. De partij Bax-Jonker moest worden uitgesteld, terwijl de Graag rust had. Vjolgende week Maandag voortzetting. Aanvang half acht. 'Zaterdag en Zondag a.s. draait in de bioscoop de veelbesproken film „Het Herhaal van een soldaat". Een ware belevenis van de Ameri kaanse soldaat Ernie Pyle in de veld tocht in Afrika, Sicilië en Italië. We raden u aan deze spannende film beslist te gaan zien. a lm kerk. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd^ de heer P. S. Veldhuize te Sliedrecht. aalst. Nadat door een voorlopig Co mité voorbereidende werkzaamheden waren verricht, werd Maandag j.l. een vergadering belegd in de Chr. U.l.O. school alhier, om te komen tot het oprichten van een 'Chr. kleu terschool. Deze vergadering werd ge opend door Ds. Warmoltz, die het dojel van deze avond uiteenzette en daarna het woord gaf aan de heer Schalk, die inlichtingen had ingewon nen in andere plaatsen, en nu de mo gelijkheden ter plaatse opsomde. Uit de aard der zaak was dit voorname lijk de financiële zijde en de practi- sche uitvoerbaarheid. Dat de gedachte aan een kleuter school reeds bij velen leefde, bleek wel uit de opkomst. Staande de ver gadering werden 31 personen lid der op te richten vereniging en werden er 24 leerlingen voor de school opge geven. In het bestuur werden de volgende PERFECTE BRIL Fa. v. h. M. NORT Vakopticien heren gekozenDs. N. Warmoltz, voorzitter; G. C. Schalk, secretaris; W. de Groot, penningm. en als le den: H. J. Bouman, G. Hobo, A. J. Kok, J. Sterk, G. Visser en P., J. v, d. Werken. Thans is het woord aan het be stuur om de gemaakte plannen te verwezenlijken, zodat ook Aalst in afzienbare tiid een kleuterschool zal bezitten. De v.v. Roda kwam Maandag avond 3 Oct. in een goed bezochte ledenvergadering bijeen in café Gijbe aan de Rietschoof. Voorz. van Ooijen opende met een woord van welkom en gewaagde van de goede prestaties van die vier elf tallen die aan de zo juist afgelopen competitie deelnamen, waarvan er echter geen het tot een kampioen schap bracht. Uit verschillende mededelingen van de voorz. blijkt 0.111. dat de links binnen van het eerste elftal fijet meer zal' uitkomen. Besloten wordt voor het 2e en 3 e elftal nederlaagwiedstrij-. den te organiseren, om ook in de win termhanden te kunnen spellen. Het eerste elftal zal deelnemen aan dë afdelingsbekerw'edstrijden. Een ver zoek van een niet-inwioner om: als lid te kunnen toetreden wordt, na in stemming te zijn gebracht, met gro te meerderheid van stemmen inge willigd. Vports wordt besloten om evepals vorig jaar, gedurende de win termaanden een avond" per week te trainen, behoudens toestemming voor het gebruik van de lokaliteit van de openbare school. In de rondvraag worden nog di verse huishoudelijke zaken bespro ken, waarna sluiting volgt. andel. Niet op 9October, doch op Dinsdag 18 October, hoopt de heer M. Versteeg de dag te herden ken dat hij 40 jaar als gemeente- opzichter zal zijn werkzaam ge weest.. Ds. Poelman alhier is aangewe zen tot tijdelijk consulent der Ger. Kerk te Genderen. De gemeente heeft het omleg gen van de grient op de Hoogt alhier in bouw- of weiland bij loting ge gund aan S. de Cloe alhier. A.ts. winter zal de grient worden omgelegd. dussen. Tot consulent der Geref. Kerk alhier is aangewezen ds. Hamming te Nieuwendijk. De kerkelijke fanfare alhier zal onder Leiding van de heer N. Snijers op Zaterdag 15 October a.s. van 14 14.30 uur concerteren voor Üe K. R.O. genderen. De collectes in die Herv. kerk brachten over het 3 e kwartaal op voor de Kerkvoogdij f1.91.05 en voor <ie diaconie f 90.80. Zodra het schoolgebouw alCiier aanbesteed is, zal de Geref. kerk haar diensten houden in de Herv. Noodkerk. Uitgave: Telefoon 19 (na 6 uur 95) - Postrek. 61525 Algemeen RedacteurJ. H. ROZA te Heusden Dit blad verschijnt Maandag en Donderdag £-. - A Abonnementsprijs f 1.95 per kwartaal, per week 15 ct., per no. 10 ct. Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uurvoor het Donderdagnummer tot Woensdagmiddag uiterlijk 2 uur Opening Mercuriusten toonstelling Mevrouw van Delft verricht de"opening.| (Foto.Vaesen) DE VISBANK, (Foto Vaesen.) die met het daarachter gelegen Wilhelminaplein, door zijn prachtige verlichting, een sprookjesachtige indruk maakt. hebben recht op een zorgvuldige behandeling. Kiest derhalve steeds een van Gaslhuisstr. 13 Gorinchem 14 Oct. a.s zal voor het Nat. Instituut Steun Wettig Gezag optre den ds. Lummel te 's Gravendeelf terwijl er tevens een nationale film vertoond zal worden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 1