OFFICIELE BONNENLIJST PIET OPENING BANKGEBOUW Dr. E. SCHIMMEL vertrekt uit Heusden. PIET Kindje verkouden? 3 A PO Gevonden en verloren voorwerpen DINAND STUFKENS Coöp. Boerenleenbank „MEEUWEN" 36." 44.50 GOTHISCHE HUISKMA 'SLLUUVnJK. Dezer dagen is naar Ambon (Indonesië vertrokken de fam. A Verhagen alhier. VEEN. Na een verblijf van 3 jaar in Indonesië, keerde Zondag in onze ge meente terug, W. Timmermans. Hon derden kwamen Zondag en "Maandag hem gelukwensen met zijn behou den thuiskomst. Dat de Coop. Groenten- en Fruitveiling alhier met haar tijd mee gaat moge blijken. uit <fe aanschaffing van een sorteerband, welke vooral nu van zeer groot nut is. Immers, waar een gtoot gedeelte vah ons fruit bestemd is voor export is een goede sortering onmisbaar. Zo kon b.v. vo rige week 50 ton peren gelevje'rd worden voor export naai* Engeland. In 2 dagen was de gehele partij jpri ma gesorteerd. Natuurlijk betaalt de aanvoerder voor' dit sorteren een kleine vergoeding n.l. 1 cent per kg, hetwelk echter vóór hem vele voordelen biedt. Ten eerste een grote arbeidsbesparing en ten andere is het risico, dat het fruit afgekeurd wordt tengevolge van een onvoldoende sor tering tot een minimum terugge bracht, Ier wijl ook goed gesorteerd fruit steeds een hogere prijs ^opbrengt. Zo brachten vorige week Legiponts en Conference. 15 a 16 cent per kg od voor export. De aanvoer van deze veiling va rieert thans van 120160 ton per week. Hoewel de opbrengst per kg laag is vergeleken met vorig jaar, zijn de geldomzetten ruim zo groot. De vooruitziende blik van het be stuur, om het Veilinggebouw met 600 M|2 te vergroten, hetwelk vorig jaar heeft plaats gehad, bewijst thans bij de grote aanvoeren, uitstekende dien sten. Alles tezamen genomen moge wij besluiten dat deze veiling van groot belang is voor de gehele streek. WIJK EN AALBU1SG. Onder grote belangstelling her dacht de heer M. de Graaff op 1 Oct. j.l. het feit, dat hij 30 jaar geileden benoemd werd tot gemeentébode van Wijk en Aalburg. Zowel van binnen als van buiten de gemeente kwamen verschillende personen de jubilaris en zijn echtge note gelukwensen, terwijl hij .ook meerdere schriftelijke felicitaties mocht ontvangen. Het gemeentebestuur overhandigde bij1 monde van de burgemeester, de heer de Graaff een passend geschenk. Des Maandags bracht de plaatse lijke muziekvereniging „Oefening en Uitspanning" de jubilaris een ssere- made. Zondagmorgen arriveerde uit Indonesië in onze gemeente, de dienstplichtige soldaat, N. v. Balle- gooijien. Bij' zijn aankomst aan de ouderlijke woning, waren, behalve de familie, talrijke belangstellenden aan wezig. Maandagavond bracht de fan fare „Oefening en Uitspanning" een serenade, wat weer veel volk op de been bracht. 'Naar wij vernemen zal de feestavond ter herdenking van het 45-jarig bestaan der fanfare ^Oefe ning en Uitspanning en waarvoor een aantal uitnodigingen zijn verzonden, plaats vinden op Zaterdag .1 5 October a.s. 1 WOUDRICHEM. Op de cursus kraamverzorg ster, aanvangende 1 Januari e.jk., Ie Woudrichem, kunnen nog enige le den geplaatst worden. Aanmelden vóór 1 November bij o de leidster-docente van het kraam- cenlrum te Woudrichem, Molenslr. A 80a, Tel. 23. De heer H. v. Hoven is be noemd tot leraar aan de Chr. U.LJOi. school "te Leerdam. Met de Zuiderkruis zullen op iö October a.s. te Rotterdam uit Indonesië arriveren A. van Stralen,, •marinier en J- Smits, matroos, beiden uit deze gemeente. WERKENDAM. Woensdag 12 Oct. a.s. zal in de Chr. Geref. Kerk, 's avonds om half acht ,voor de Chr. Geref. Man nen vereniging als spreker optreSen, "Ds. C. v. d. Weele van Harderwijk, met bel onderwerp„Op de hoogte des heuvels. Het echtpaar van den Heu vel-Blokland, vroeger woonachtig al hier, thans te Zwijndrecht, Bootjes- steeg 92, werd dezer dagen verblijd met de geboorte van een drieling. Miej. A. v. Driel alhier slaagde te Utrecht voor 'het gehouden examen Kunstnijverheid (fraaie handwerken). Het Rott. Toneelgezelschap W. I.K. zal qp Zaterdag 8 October o.js., nam. 8 uur in de Nutszaal opvoeren het komische toneelstuk in drie be drijven „Haar laatste wil". Regie: C. Lagerwaard. De collecte len bate van Draagt Elkanders Lasten heeft in de gemeen- Zoals wij in een korl bericht in ons' nummer van vorige week reeds mededeelden, gaal dokter Schimmel onze gemeente verlaten. Zaterdag draagt hij zijn praktijk over aan doctor Vermeer uil Bot terdam Dokier Schimmel nam 17 jaar ge leden de praktijk over van wijlen dokter Otto. In de loop van deze 17 jaren heeft hij zowel in als buiten de ge meente tal van vrienden verworven. Behalve zijn steun aan de zieke en lijdende -mensheid, verleende hij le vens zijn medewerking aan het culturele en geestelijk leven in Heus den. Hij was bestuurslid van de Nulstekenschool en verscheidene ja ren Secretaris-Kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk. Hij leidde meer dere cursussen van de E.H.B.O. en trad op als adviseur van de vereni ging voor ziekenhuisverpleging. Vooral de oorlogsjaren waren voor dokier Schimmel zeer moeilijke ja ren. N.S.B.-Burgemeester Thomaes was oorzaak, dat hij door de Duit sers werd gearresteerd en ten slotte naar een concentratiekamp in Duits land werd gevoerd. Gelukkig mocht hij weer levend uit- dit gevangen kamp terugkeren. Zijn heengaan wordt door velen betreurd, doch anderzijds wensen zij en wij met hen, hem in zijn verder leven en loopbaan alle goeds. ten Werkendam, De Werken en Sleeuwifk opgebracht f 320.11 SPOKT 7 HEUSDEN. !Iet iste elftal heeft dan het eerste puntje binnen. Het speelde n.l. te gen V.U.AB. gelijk 22. De matheid die er de laatste weken over het sper Tier Oranje-Witten lag was ook nu nog niet totaal geweken, vooral de binnenspelers speelden zonder ani mo. Wanneer zij wat meep aan het spel hadden deelgenomen, zouden bei de puntjes in Heusden zij 11 gebleven. Reeds na 7 minuten scoorde V.O. A.B. Hierbij ging de Kok niet geheel vrij uit. Aintoon we zien je liever in je oude stijl. Voor de rust weet W. v. Wijk de partijen echter weer op gelijke voet te brengen 11. Na de thee pakt Heusden wat ste viger aan en W. v. Wijk maakt na een soloren de 2e goal 21. Heusden meent thans veilig te zijn en de bin nenspelers trekken zich geheel onno dig terug ,'met gevolg' dat Heusden met 3 man in de voorhoede speelt. De gasten profiteren hiervan door het spet te verplaatsen. Wanneer een ieder denkt, dat Heusden zal winnen maakt G. Vos eëïf grove blunder door juist als tegen R.W(.B. te lang te talmen en door dit misverstand ontgaat Heusden de overwinning 22. Het tweede elftal verloor voor de Toon Sohröderbeker met 2o van Haarsteeg 2, hetgeen de verhouding niet juist weergeeft. Het 31e elftal speelde zijn eerste wiëdstrijd en maakte korte métten met Haarsteeg 4 52. Bravo jongens, een goed begin is h.et halve werk. Zondag gaat het ie elftal naar Right-Oh. in den Berg. Heusdenaren, u kunt veel goed maken als je Zon dag wint, ge stijgt dan 3 k 4 'plaatsen op de ranglijst. Komaan jongens, het kan beter ^dit is een plaats Heusden onwaardig. Het 2e elftal speelt thuis tegen Boxtel 2. Dit zout wel eens een over winning voor de onzen kunnen wor den. AALST. Zaterdag speelden de junioren A hun laatste competitiewedstrijd tegen te Alteria-jun. A van de Nieuwen dijk! op het thuisterrein. Onze jongens wisten door een 1o overwinning revanche te nemen op de indertijd te Nieuwendijk geleden nederlaag. Door deze overwinning bezetten de Roda- jongeren nu definitief de tweede plaats op de ranglijst. ALM KERK. Zaterdag speelde AAW. 1 een vriendschappelijke wedstrijd tegen G. J.S. 1 uit Gorinchem. De opbrengst van deze wedstrijd was bestemd voor de jongens van Almkerk, Waardhui zen en Uitwijk welke in Indië .ver toeven. Het was ©en mooie wed strijd, maar zeer weinig publiek'voor- ai voor een dergelijk doel. De op brengst was totaal f 7.70, hetwelk zal worden overgedragen aan het plaat selijk P.I.T. comité. De wedstrijd ein digde in een 51 overwinning voor g.j.s: Daarna speelde Peursum 2Well 1 voor het kampioenschap, aetwelk door Peursum 2 werd behaald met een 21 overwinning. WIJK EN AALBURG. N.O.A.D.: A.s, Zaterdag speelt het eerste elftal thuis de eerste be'kerwéd- strijd en wel tegen Aalst 1. Dit be looft èen spannende wedstrijd te wor den, daar Noad zal proberen revan che te nemen voor de in de com petitie tegen Aalst geleden nederla gen. Dus roodbroe'ken, als er flink aangepakt wordt, zien we deze wed strijd met vertrouwen tegemoet. Aan vang 4 uur. WILHELMINA: Het eerste elftal behaalde j.l. Zaterdag in ,een goed gespeelde uitwedstrijd tegen het ster ke ongeslagen Rijs oord 1 een gelijk tt O Di" voor het tijdvak van g t.m. 22 Oc Yoedingsniiddelenkaartcn 909 341 A lecs (A, B, Df 100 gram vle 342 Vlees A, B) 300 gram. vlees 343 (Vlees D) 100 gr^m vlees 347 Algemeen A, B) 125 gr. koff 346 Algemeen A, B) 200 gram ka of 2 50 gram korstloze kaas 354 Algemeen (D 100 gram kaas 125 gram korstloze kaas 352 Algemeen (B 200 gram kaas 250 gram korstloze kaas BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, Z! MD, MFI, 911. Geldig zijn de bonnen gemerkt m de letter B. spel 11. Het derde won met 2o van Sleeuwijk 2 en het vierde niet .2— 1 van Well 2. A.s. Zaterdag gaal het teerste op bezoek hij Heerjansdam 1, leen ploeg, die na een inatig begin er thans steeds beter in komt, .zodat er flink aangepakt zal moeten worden om enige kans op succes te hebben. Ver trek twee uur. GEVONDENte Genderen, een autocrickte Eetben een portemon nee met inhoud. Inl. Rijkspolitie te Eethen. Langend ij k 37 - Gorkum Donderdag '29 Sept. j.l. had alhier de officiële ingebruikneming van liet nieuwe bankgebouw der Coop. Boe renleenbank „Meeuwen" plaats. Naast Bestuur en Raad van Toe zicht, waren hierbij nog vertegen woordigt de omliggende zuslerban- ken, alsmede het gemeentebestuur van Eethen, architect en enkele an dere genodigden. Te ongeveer drie uur opende de voorzitter, de heer A. L. de Graaff de vergadering en sprak allen een woord van welkom toe. In zijn openingswoord riclitle hij zicli 0.111. in het bijzonder tot de heer K. M. Dirkzwager, welke in de tot stand- kóming van dit gebouw de bekroning mocht zien van als oprichter der bank begonnen werk. Spr. sprak de hoop uit dat de heer Dirkzwager nog gedurende meerdere jaren ge tuige mag zijn van de groei en bloei der bank. Hierna gaf spr. een kor te uiteenzetting van de noodzakelijk heid van de totstandkoming van ue bouw. Vervolgens bracht hij dank aan architect, aannemer én allen die hebben meegewerkt aan de bouw van het bankgebouw. Hierbij dank te hij nog in het bijzonder de heer G. M. v. Wijgerden, directeur van de Stichtsche Boaz bank te Run- nik, welke bij de aanvang der bouw plannen zulke waardevolle adviezen verstrekte en zich belangeloos een dag beschikbaar stelde om diverse gebouwen te gaan bezichtigen, waar door het voor liet bestuur en raad van toezicht mogelijk was zich een idee te vormen van wat men wilde gaan bouwen. Dank werd gebracht aan de Coop. Raiffeisenbank te Utrecht en aan liet gemeentebestuur voor het be- schikbaarsteïlen van de raadszaal. Nadat spr. als voorzitter van de lting van Boerenleenbanken in Nrd.- Brabant, nog de gelukwensen van deze heeft overgebracht, verklaart hij hei gebouw voor geopend. Nadat de aanwezigen onthaald zijn op thee met gebak wordt het woord gevoerd door de burgemeester der gemeente Eethen. Spr. brengt de gelukwensen van het gemeentebestuur over en zegt dat deze met belangstelling de plan nen der bank heeft gevoeld en zeer verheugd zijn over de totstandko ming' dit gebouw. Dit archi- SOLA-CASSETTES EETSERVIEZEN van lec tonisch goed verzorgde pand vormt een sieraad voor het dorp Meeuwen en zal straks aan dit uit de puin herrezen dorp een bijzonder cachet geven. Hel is echter niet alleen als bur gemeester dat spr. zich op deze vergadering thuis voelt, maar tevens als oud-kassier der bank, welker belangen hij ongeveer 30 jaar heeft behartigd. Het is dan bok opgrond van dit feit dat spr. een overzicht geeft van de totstandkoming en groei der bank. Vermengd met enkele anecdote's wordt de aanwezigen een interessant overzicht geboden. Hierna wordt liet woord gevoerd door de kassier der bank de heer M. G. A. Brouwers, welke een uit eenzetting geeft van de zwerftocht der bank voor de vestiging van hel kantoor in de laatste jaren en een overzicht geeft van de tot stand- koming van het gebouw, onder de architectuur van de lieer J. Luingc te Alkmaar. De hoofdaannemer was de fa. C. B. Timmermans te Sprang. Nadat men' de ruime kantoren, wachthal, voortreffelijke kluis met sa fe-inrichting en gezellige en ruime kassierswoning heeft bezichtigd wordt het woord gevoerd door de heer G. M. van Wijgerden, ,Spi\ heeft reeds meerdere openingen van bankgeoou- wen bijgewoond, doch vindt de ope ning van dit gebouw wel een zeer bijzondere, daar dit getuigd van een opnieuw herrijzen van de streek wel ke zo bijzonder door de oorlog werd getroffen. Hoew'el de wereld 0111 ons heen nog een vulkaan gelijkt, moeten wij toch niet altijd pessimistisch zijn. Spr. ziet voor de Bóerenleenbanken een nieuwe taaie weggelegd, zii zul len het zijn die in de komende jaren de schakel zullen vormen op het platteland, die de neergaande con junctuur zullen helpen overbruggen en van een groot sociaal belailg zul len blijken te zijn. Na nog een per soonlijk collegiaal woord te heboen gericht tot de kassieren en te hebben gewezen op de grote verantwoorde lijkheid die het beheren van een fi nanciële instelling als een bank is, met zich meebrengt, spreekt hij de wens uit dat Bestuur, Raad van Toe zicht en kass'ier nog vele jaren in prettige verhouding zullen mogen sa menwerken in dit gebouw tot wel zijn van de" plaatselijke bevolking. Hierna wordt nog enige tijd ge zellig samengebleven, waarbij nog en kele vertegenwoordigers van zusier- banken hun wensen overbrengen, te ongeveer 8 uur wordt de vergadering door de voorzitter gesloten. 'Verder werd aan. het gebouw ge werkt door de firma A. L. van Wij len te Capellë, electriciteitJ. Evert sen té Genderen, loodgieterbwerkW. A. Schreuders te Meeuwen, smeed werkfa. f. van der Schans te Sprang, schilderwerk. Tot slot richt spr. zich nog met een persoonlijk woord tol bestuur en raad van toe zicht en spreekt de hoop uit, dat hij nog lange jaren de belangen der Dank zal mogen behartigen. Vjervolgens wordt door de heer en mevr. van der Schans een gedenk steen onthuld, welke in de hall der bank is aangebracht ter herinnering aan de totstandkoming van 't gebouw. Het gezelschap doet dan een rond wandeling om en door het gebouw en 'k'assie rswoning. ZONDAG 9 OCTOBER HEUSDEN, 10 en 6 u. Ds. Anker. Geref. Kerk 10 u. leesdienst 6 u. Cand. Vegter uit Voorburg AALBURG 9,30 u en 6,30 u. dhr. Westland. Oer. Gem 9,30 u en 6 u leesdienst. AALST, 9,30 u en 6,30 u. Ds. Warmoltz. Geref. Kerk, 2 u. leesdienst Geref Gem9,30 en 2,30 u. leesdienst. AMMERZODEN, geen dienst. ALMKERK, 10.30 u en 6 u. Ds. Hintzbergen. Geref. Kerk, 9 u. en 2 u Ds. Krijt uit Baarn. AN DEL, 9,30 u. Ds Groene veld 6 u Ds. Langhout. B.-BROEK, 9,30 u. leesdienst, 2 u. Ds. Anker. BRUCHEM, 7 uur Ds Douwes. CaPELLE, 9,30 u. Ds de Bruin en 2,30 u. dhr. van Teylingen uit Leiden. DOEVEREN, 9,30 u. Ds Steenbeek. DRONGELEN, 6,30 u Ds. Boezer. DUSSEN, 2 u. Ds Haverkamp. DUSSEN, (Hank), 2 n. Ds Boezer. EETHEN, 9,30 u. Ds. Boezer. GAMEREN, 9,30 en 6,30 u. Ds. van Dijk. GENDEREN, 9.30 en 6 u. Ds. Molt. Geref Kerk, 9,30 en 2,30 u. Cand. Vegter uit Voorburg 's-GRAVENMOER, 9,30 u. leesdienst en 2,30 u. Ds. v d. Meuten. HEESBEEN, 6 uur Ds. Vroegindeweij uit Veen ndaal KERKWIJK, 2 u. Ds. van Dijk. MEEUWEN, 10,30 u. en 6 uur Ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk, 9 u. en 2 u. Ds. Hamming uit Nieuwendijk. NEDERHEMERT, Nz 2 u. Ds van Gaten. SPRANG, 9,30 u. dhr. van Teylingen uit Leiden 2,30 u Ds de Bruijn. UITWIJK, 9.30 u. dhr. de Rooij en 2 u. Ds. Woldinga. VEEN, 9,30 en 6 u. Ds Haverkamp. Geref. Gem., 9,30 u. en 6 u. leesdienst. WASPIK, 9,30 en 2,30 u. Ds v. Griethuizen. WAARDHUIZEN, Ger. Kerk, 9,30 u. leesdienst 2 uur Ds. van Anken uit Delft. Geref. Kerk, (Art. 31), 9 30 en 2j'u. Ds Algra. WELL, 10 u. en 7 u. Ds. de Graaf: Geref. Kerk, 9,30 u. leesdienst 6,30 u. Ds. Hoek uit Zuilichem. WIJK, 9,30 u. en 6,30 u. Ds. Ewoldt uit Bergambacht. WERKENDAM, 11 u. Ds Langhout 6 u. Ds. Sirag Geref Kerk, 9,30 en 3 u. Ds Huijser. Chr. Geref. Kerk, 10 en 6 u. Ds de Jong. Geref. Gem10 en 6 uur Ds van Dam. Oud Geref. üem., 11 en 7 u. dhr. van Kooten. Herv. Evang9 en 5 uur dhr. Zwijnenburg van Utrecht WOUDRICHEM, geen opgaaf ZUILICHEM, 9,30 u. Ds. A. v. d Kooy 6,30 u. leesdienst. Geref. Kerk, 10 u. en 2,30 u. Ds. Hoek. 1 1 f ..mei dressoir. 180 cm., glas in lood middendeur, gebeeldhouwde laden. Gebeeldhouwde stoelkap en polen. van B80.- "oor 559.- ...mei dressoir 190 cm. Gestoffeerd mei wollen moquette, van 1150.- ...met dressoir I80 cm. van 550.* voor 465.- voor -Dan rug, keel en borstje inwrijven met vlekvri'i compleet ...mei dressoir 220 cm.. gebeeldhouwde klooster tafel eni. van 1850.- 350." voor

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1949 | | pagina 2